Garnki aluminiowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcąc ułatwić Ci zakup aluminiowego garnka poddaliśmy analizie dostępne na rynku produkty i wybraliśmy 5 najciekawszych propozycji. Wśród nich znalazł się model Valdinox Brown o pojemności 6 l. Sprzedawany jest on w zestawie z pokrywą. Produkt wykonano z odpornego na odkształcenia aluminium i pokryto żaroodpornym tworzywem i powłoką non-stick. Całość jest gwarancją tego, że gotowanie w tym garnku będzie przebiegać przyjemnie, a jego czyszczenie nie będzie trudne. Naczynie ma wygodne uchwyty. Nie można też zapomnieć, że wyróżnia je atrakcyjny, ponadczasowy design. Nie każdy jednak potrzebuje tak dużego garnka. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć mniejszych propozycji. Na drugim miejscu znajduje się zestaw 3 garnków – Ambition 34072 , z czego największy ma pojemność 3,1 l. Wszystkie elementy zestawu są dobrze zaprojektowane. Garnki pokryto powłoką, która jest łatwa w pielęgnacji. W dalszej części artykułu znajdziesz też inne, równie ciekawe produkty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki garnek aluminiowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Garnek to niezbędne naczynie kuchenne, bez którego nie będziemy w stanie ugotować podstawowych dań. Przy wyborze takiego sprzętu powinniśmy spojrzeć na jego pojemność oraz grubość dna. Dobrze jest również zwrócić uwagę na wykonanie danego naczynia oraz specjalne powłoki, które zapobiegają uwalnianiu się szkodliwych związków chemicznych. Na rynku znajdziemy wiele modeli garnków, w związku z tym wybór może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaki garnek aluminiowy jest najlepszy.

 

 

Rodzaje garnków

Niezależnie, jakie naczynie kupujemy – patelnię, garnek czy rondel, warto jest zaopatrzyć się w modele posiadające specjalne powłoki ochronne. Dzięki nim, unikniemy uciążliwych do usunięcia osadów z tłuszczu czy przypalonego jedzenia. Sam proces czyszczenia będzie znacznie prostszy – wystarczy ciepła woda i odrobinę płynu do naczyń. Niektóre modele można nawet myć w zmywarkach. Co więcej, taka powłoka ochronna zapobiega również przedostawaniu się związków chemicznych do naszych potraw.

W zależności od materiałów, z których zostały wykonane naczynia, rozróżniamy podział na modele: ze stali nierdzewnej, miedziane, żeliwne oraz aluminiowe. Każde tworzywo ma inną specyfikę, dlatego przed zakupem należy koniecznie zwrócić uwagę na materiał, który by nam odpowiadał, aby sprzęt w przyszłości spełnił nasze oczekiwania.

 

Garnki ze stali nierdzewnej

Takie modele nie są reaktywne chemicznie, co oznacza, że możesz przygotowywać w nich każde danie, bez obawy o ewentualne wydzielanie się szkodliwych substancji. Ponadto, są to naczynia, które można czyścić w zmywarce, co ułatwia ich konserwację. Stal nierdzewna wpływa jednak na ich wagę, co może utrudnić nam pracę w kuchni. Zdecydowanym plusem takich garnków jest ich niska cena oraz wysoka jakość wykonania. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę na rodzaje uchwytów, gdyż mogą mieć one tendencję do nagrzewania się w trakcie gotowania potraw.

 

Garnki miedziane

Garnki miedziane zapewniają idealne przewodnictwo cieplne, które gwarantuje wspaniale przyrządzone dania. Inną zaletą takich naczyń jest z pewnością ich trwałość. Przy dobrej konserwacji takiego sprzętu, jest on w stanie posłużyć nam kilkadziesiąt lat. Niestety, takie modele wykonane z miedzi są niezwykle ciężkie, co utrudnia pracę w kuchni. Co więcej, przyrządzone przez nas potrawy mogą mieć specyficzny, metalowy posmak, co negatywnie wpływa na jakość naszych dań. Dlatego w przypadku takich modeli wymagana jest częsta konserwacja za pomocą octu lub cytryn.  Sam koszt takiego garnka jest wysoki, a powodem tego jest fakt, że większość naczyń miedzianych produkowana jest ręcznie.

 

Garnki aluminiowe

Kolejnym rodzajem garnków są modele wykonane z aluminium. Są do naczynia, które słyną z wysokiego przewodnictwa cieplnego, co zapewni nam doskonale przygotowane dania. Co więcej, tworzywo, z którego zostały wykonane jest niezwykle lekkie, więc praca w kuchni stanie się o wiele przyjemniejsza. Zaletą takich produktów jest ich waga oraz cena. Modele aluminiowe cieszą się największą popularnością na rynku. Bez problemu znajdziemy je sprzedawane pojedynczo oraz w komplecie. Bardzo często modele z tego materiału mają powłoki, które zapobiegają przywieraniu jedzenia.

 

Garnki żeliwne

Jeszcze innym rodzajem garnków są modele wykonane z żeliwa. Są to naczynia, które przy odpowiedniej konserwacji posłużą nam na wiele lat, a naturalna powłoka non-stick zapobiega przywieraniu potraw w trakcie gotowania. Żeliwo odpowiada również za dobre przewodnictwo ciepła, dzięki czemu nasze dania będą przygotowane w doskonały sposób.

Niestety, podczas gotowania niektórych dań w takich naczyniach uwalniane zostają związki chemiczne, niezwykle szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Co więcej, używanie takich garnków może się okazać niezwykle uciążliwe ze względu na czas przygotowywania potraw – żeliwo nagrzewa się bardzo długo.

 

Uchwyty garnków aluminiowych

Przy zakupie garnków aluminiowych, warto zwrócić uwagę na tworzywo oraz jakość wykonania uchwytów.  Powinny być one pewnie przymocowane do naczynia. Wyprofilowanie powinno ułatwiać naszą pracę w kuchni, szczególnie wtedy, gdy musimy podnieść ciężki, pełen jedzenia garnek. Niektóre modele mają technologię soft-touch, dzięki której uchwyty są przyjemne w dotyku. Co więcej, nie powinny one nagrzewać się w trakcie gotowania. Jest to szczególnie istotne w przypadku kuchenek gazowych z tradycyjnymi palnikami.

Warto pamiętać, że uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego – plastik, nie nadają się do używania w piekarniku. Tego typu sprzęt nie nadaje się również do częstego mycia w zmywarce, gdyż plastikowe elementy mogą po czasie odpaść od korpusu garnka. W przypadku, gdy zależy nam na tym, by nasze naczynie spełniało wiele funkcji, radzimy zainwestować w modele z rączkami metalowymi.

 

Pojedynczy model czy zestaw garnków aluminiowych?

Niektórzy producenci mają w swojej ofercie możliwość zakupu całego zestawu garnków lub pojedynczych modeli. Cena takiego kompletu jest bardzo atrakcyjna, a więc kusząca. Jeśli potrzebujesz kilku garnków, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. W innym wypadku nie ma większego sensu inwestować w garnki, które będą tylko zajmowały miejsce w szafkach.

 

 

Podstawa garnków aluminiowych

Podstawa garnków aluminiowych powinna być możliwie jak najgrubsza. W ten sposób unikniemy utleniania się tworzywa podczas kontaktu z wysoką temperaturą. Grube ścianki nie tylko zapewnią dobre przewodnictwo cieplne, ale również zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych związków chemicznych do naszych potraw.

Niektóre z modeli posiadają celowo lekko wklęsłą podstawę, która dopiero po nagrzaniu osiąga płaski kształt. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i świetnie sprawdzi się w przypadku kuchenek elektrycznych oraz indukcyjnych. Warto też zauważyć, że grube dno jest niezbędne do przygotowania pewnych potraw bez obawy, że zostaną przypalone.

 

Korpus garnków aluminiowych

Podczas wyboru garnków często pomija się wykonanie korpusu naczynia, co powinno być podstawowym wyznacznikiem jakości danego modelu. Należy zwrócić uwagę na łączenie ścian z dnem – misa musi być delikatnie zaokrąglona w tym miejscu. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe przewodnictwo cieplne i zapobiegnie osadzaniu się rdzy.

 

Pokrywa w garnkach aluminiowych

Pokrywa może być wykonana ze  stali nierdzewnej lub szkła. Najlepszym rozwiązaniem są jednak szklane przykrywki, gdyż pozwolą na kontrolowanie przyrządzanej potrawy bez konieczności zdejmowania jej z garnka. Warto jest również zwrócić uwagę na wykonanie uchwytów, gdyż często mają one tendencję do nagrzewania się w trakcie pracy.

 

Jaki garnek aluminiowy wybrać?

Dobry garnek aluminiowy to taki, który spełni nasze oczekiwania w kuchni. Takie tworzywo zapewni naszemu naczyniu lekkość oraz dobre przewodnictwo cieplne. Jednak w trosce o nasze zdrowie, dobrze jest zaopatrzyć się w modele, które pokryte są specjalną powłoką, która zapobiega przedostawaniu się do naszych potraw szkodliwych substancji chemicznych. Powłoka non-stick gwarantuje również łatwiejsze czyszczenie. Eliminuje ona problem przywierania.

 

Garnki aluminiowe w dobrych cenach

Cena garnków aluminiowych różni się w zależności od modelu oraz jakości wykonania. Najtańsze naczynia kosztują w granicach 50 złotych. Natomiast te, pokryte dodatkową powłoką ceramiczną o właściwościach non-stick kosztują ponad 150 złotych.

 

 

Najlepsze garnki aluminiowe w 2021 roku

 

Dobre garnki to podstawa w każdej kuchni. Ich wykonanie, wielkość czy powłoki eliminujące przywieranie, wpływają na nasz komfort gotowania najróżniejszych dań. W tym zestawieniu przedstawimy Ci, najlepsze modele aluminiowe, które cieszą się uznaniem konsumentów. Ten ranking garnków aluminiowych z całą pewnością ułatwi Ci zakup produktu.

 

Nasze zalecenia

 

Valdinox Brown 6L

 

Naszą pierwszą propozycją jest dobry i tani garnek aluminiowy z pokrywą Valdinox Brown o pojemności 6 l. Jego wymiary to: grubość – 0,4 cm, wysokość – 15 cm i średnica – 24 cm. Taki rozmiar pozwala na przygotowanie w nim większości potraw dla całej rodziny.

Aluminium, z którego został wykonany, jest najwyższej jakości. W związku z tym jest wysoce odporny na wszelkie urazy mechaniczne, takie jak odkształcenia czy zarysowania. Z zewnątrz, garnek pokryty został żaroodpornym tworzywem. Wnętrze naczynia pokryte zostało marmurową powłoką non-stick, która nie tylko zapobiega przywieraniu jedzenia, ale także jest łatwa w czyszczeniu.

Produkt ten można używać na każdej kuchence. W zestawie otrzymujemy szklaną pokrywę z otworem. Co więcej, zastosowanie technologii soft touch w uchwytach sprawia, że garnki nie tylko nie nagrzewają się, ale są również przyjemne w dotyku.

Ten najlepszy garnek aluminiowy zyskał uznanie wielu użytkowników.. Konsumenci cenią go sobie za bardzo niską cenę oraz wysoką jakość wykonania.

Garnek aluminiowy z pokrywą Valdinox Brown ma pojemność 6 l. Wymiary produktu to: grubość – 0,4 cm, wysokość – 15 cm i średnica – 24 cm.

Zalety
Pojemność:

Garnek o pojemności 6 l uważany jest za bardzo praktyczne rozwiązanie. Można w nim przygotować wiele różnych dań, również dla sporej rodziny, bez obawy, że coś nam się wyleje.

Materiał:

Aluminium wykorzystane do produkcji naczynia doskonale przewodzi ciepło, a do tego jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i odkształcenia.

Żaroodporne tworzywo:

Na zewnątrz garnek pokryto specjalnym żaroodpornym tworzywem, które nie nagrzewa się tak, jak inne materiały wykorzystywane do produkcji garnków. Dzięki temu ograniczone jest prawdopodobieństwo poparzenia.

Powłoka non-stick:

Wewnątrz garnka zastosowano specjalną powłokę, która nie tylko zapobiega przywieraniu jedzenia, ale również bardzo ułatwia czyszczenie naczynia. Nie można zapomnieć, że jest ona wysoce odporna na zarysowania, co nie ogranicza nas, jeśli chodzi o stosowanie sztućców.

Uchwyty:

Zastosowane uchwyty soft touch nie nagrzewają się, dlatego przenoszenie garnka jest łatwiejsze. Do tego są one dobrze wyprofilowane, co gwarantuje pewny chwyt.

Wady
Otwór na przykrywce:

Otwór, przez który wydobywa się para jest mały, dlatego ciśnienie wewnątrz naczynia jest duże i czasem pokrywka podskakuje.

 

 

 

 

Ambition 34072

 

Następną propozycją w naszym rankingu jest zestaw naczyń aluminiowych Ambition 34072, w którego skład wchodzą: mały garnek o średnicy 16 cm i pojemności 1 l, średni garnek o średnicy 20 cm i pojemności 1, 7 l oraz duży garnek o średnicy 24 cm i pojemności 3, 1 l.

Do każdego naczynia otrzymujemy dopasowaną, szklaną pokrywę, dzięki której możemy kontrolować przyrządzane potrawy bez konieczności ciągłego podnoszenia pokrywki. Każdy z garnków wykonany został z najwyższej jakości aluminium, które słynie z dobrego przewodnictwa temperatury.

W ten sposób bardzo szybko przyrządzimy pyszne potrawy. Co więcej, wnętrze naczyń pokryte jest powłoką PFLUON Cookmark, która ułatwia konserwację sprzętu oraz zapobiega przywieraniu jedzenia do powierzchni. Powłoka zewnętrzna imituje kamień, co nadaje im bardzo elegancki design. Co więcej, zestaw ten można używać do zapiekania w piekarniku, bez obawy o naruszanie struktury powłoki.

Opinie na temat tego kompletu garnków aluminiowych są bardzo pozytywne. Konsumenci cenią go za wyjątkowy design oraz funkcjonalność, gdyż garnków można używać do większości rodzajów kuchenek.

Ambition 34072 to zestaw, w skład którego wchodzą 3 garnki: mały o pojemności 1 l, średni o pojemności 1,7 l i duży o pojemności 3,1 l. Każdy element ma w zestawie szklaną pokrywę.

Zalety
Aluminium:

Garnek wykonano z aluminium, które bardzo dobrze przewodzi ciepło. Jest też wysoce odporne na odkształcenia. Cechuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Powłoka PFLUON Cookmark:

Zastosowanie innowacyjnej powłoki sprawiło, że jedzenie nie przywiera, a do tego czyszczenie  nie sprawia większego problemu.

Wygląd:

Bardzo duża grupa konsumentów doceniła to, że prezentowane garnki są bardzo atrakcyjne.  Doskonale prezentują się w każdej kuchni. Taki zestaw będzie odpowiedni dla każdej osoby, która lubi otaczać się pięknymi rzeczami.

Pokrywki:

Każdy garnek ma specjalnie dopasowaną pokrywkę. Nie musisz więc dokupywać ich osobno. Każda z pokrywek jest szklana, co pozwala nam na stałą kontrolę przygotowywanej potrawy.

Wady
Wielkość:

Część osób uważa, że największy garnek mógłby mieć większą pojemność, wtedy cały zestaw byłby bardziej funkcjonalny.

 

 

 

 

Zephyr Z4318F24

 

Naszą ostatnią propozycją w tym rankingu jest model Zephyr Z4318 F24. Jest to garnek, który charakteryzuje się nowoczesnym designem – został pokryty czarną, błyszczącą powłoką, odporną na wysokie temperatury oraz urazy mechaniczne.

Produkt ten wykonany został z najwyższej jakości aluminium. Jego wnętrze pokryte jest granitową powłoką typu non-stick, która zapobiega przywieraniu potraw podczas gotowania. Jego wymiary to: grubość ścian bocznych – 0,2 mm, grubość dna – 0,45 mm, średnica – 24 cm oraz wysokość – 11,5 cm.

Model ten ma pojemność 5,4 l. Cienkie ścianki oraz dno umożliwiają szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła w całym naczyniu. W zestawie otrzymujemy dopasowaną pokrywę, wykonaną z hartowanego szkła z elementami silikonowymi, które chronią przed porysowaniem.

Sam uchwyt ma kształt róży, który nadaje naczyniu niepowtarzalny wygląd. Opinie na temat garnków aluminiowych Zephyr są pozytywne. Użytkownicy tego modelu cenią sobie wysoką jakość wykonania i elegancki design.

Garnek Zephyr Z4318 F24 ma średnicę równą 24 cm. Jego pojemność wynosi 5,4 l. Produkt pokryty jest powłoką non-stick.

Zalety
Elastyczna opaska:

Wyświetlacz znajduje się na wygodnej i elastycznej opasce wykonanej z tworzywa sztucznego, dlatego zegarek można łatwo dopasować do ręki i nie uwiera on podczas pisania czy ruszania rękami.

Możliwość połączenia telefonicznego:

Istnieje możliwość zapisania na zegarku numerów, z którymi można się połączyć przez zegarek, co umożliwia skontaktowanie się z rodzicem w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

Wygodny wyświetlacz:

Na monitorze można łatwo odczytać wszelkie informacje, takie jak godzina, ilość kroków czy pozostała bateria. Model obsługuje się dotykowo, co maluchowi nie sprawia kłopotów.

Wady
Zapięcie:

Po pewnym czasie użytkowania może się zdarzyć, że zapięcie nieco się poluźni, a nawet zniszczy, co wymusza wymianę całego paska.

Zacinanie się:

Po kilkunastu miesiącach od zakupu można zauważyć zacinanie się urządzenie podczas np. zmiany ustawień.

 

 

 

 

Ambition Stone 34071

 

Model Ambition Stone 34071 umożliwia sprawne i szybkie przygotowanie posiłku dla całej rodziny. Można go używać na różnego rodzaju kuchenkach. Garnek wygląda bardzo atrakcyjnie. Wykonano go w kolorze beżowym, więc podoba się wielu paniom domu. Naczynie wyposażone jest w wielowarstwowe dno. Takie rozwiązanie sprawia, że nie odkształca się ono.

Produkt zrobiono z wysoko gatunkowego odlewanego aluminium. Zadbano, aby garnek był tej samej grubości na całej powierzchni. Model ten został pokryty powłoką PFLUON Cookmark. Sprawia ona, że jedzenie nie przywiera do powierzchni w trakcie gotowania. Co więcej, warstwa ta wyglądem przypomina kamień. Naczynie ma 2 uchwyty zrobione ze stali nierdzewnej, więc można je wygodnie ściągać z palnika.

Pojemność garnka jest równa 5,5 l, co oznacza jest on stosunkowo duży. Średnica tego produktu wynosi 29 cm. Model ten można myć w zmywarce. Do zestawu dołączona jest przeźroczysta, szklana pokrywka. Wyposażono ją w otwór, poprzez który uchodzi nadmiar pary. Konsumenci są zadowoleni z tego produktu, gdyż garnek można używać w piekarniku.

Ambition Stone 34071 to garnek o średnicy 28 cm i wysokości 12 cm. Jego pojemność jest równa 5,5 l. Jest on wykonany z aluminium i pokryty powłoką non-stick.

Zalety
Energooszczędność:

Materiał, z którego wykonano naczynie to odkuwane aluminium, doskonale akumulujące ciepło. To pozwala zmniejszyć zużycie energii do przygotowania potrawy.

Dno:

Bardzo ważne jest to, że pod wpływem ciepła dno nie odkształca się, a do tego jest dość grube, więc możemy uniknąć przypalenia potraw.

Wygląd:

Ogromna grupa osób wybrała garnek nie tylko ze względu na jego funkcjonalność, ale też wygląd. Pasuje on do każdej kuchni.

Antypoślizgowa rączka Soft Touch:

Łatwe przenoszenie zapewniają nam rączki typu soft touch.

Wady
Cena:

Część osób uważa, że produkt jest stosunkowo drogi, co oczywiście powiązane jest z zastosowaniem dobrych materiałów oraz różnych ciekawych rozwiązań.

Nie na indukcję:

Niestety garnek nie jest odpowiedni do stosowania na indukcji.

 

 

 

 

Altom Design Rock

 

Garnek Altom Design Rock jest trwały i wytrzymały. Sprawdzi się on w każdej kuchni. Produkt wykonany został techniką odkuwania. Dzięki temu nie zmienia on kształtu pod wpływem temperatury. Co więcej, model pokryto specjalną powłoką Dyflon. W efekcie gotowane potrawy nie przywierają do powierzchni, nawet przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu.

Naczynie Altom Design Rock wykonane jest z aluminium. Z tego powodu garnek jest lekki i poręczny. Jednocześnie właściwa obróbka wykorzystanego materiału sprawia, że ma on odpowiednią grubość i gęstość w każdym miejscu. Produkt wyposażony jest w 2 uchwyty zrobione z tworzywa sztucznego, które się nie nagrzewa. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie ściągnięcie garnka z palnika. Do zestawu dołączona jest przezroczysta przykrywka.

Produkt ma średnicę równą 20 cm. Mieści się w nim 3,2 l wody. Obudowa naczynia wykonana jest w kolorze biało-szarym. To sprawia, że wygląda nowocześnie. Konsumenci twierdzą, że woda, a także gotowane potrawy bardzo szybko się nagrzewają.

Dobry garnek aluminiowy do 100 zł, z powłoką nieprzywierającą Altom Design Rock ma średnicę 20 m i pojemność 3,2 l. Sprzedawany jest w zestawie z przykrywką.

Zalety
Wykonanie:

Garnek wyprodukowano z dobrego gatunkowo aluminium, które nie odkształca się na skutek działania wysokich temperatur, a do tego jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Funkcjonalność:

Naczynie z powodzeniem możemy używać na każdym typie kuchenki, a także myć w zmywarce.

Powłoka:

Zastosowanie nieprzywierającej powłoki sprawia, że garnek jest praktyczny, pozwala zmniejszyć zużycie oleju i jest łatwy w pielęgnacji.

Wady
Rączki:

Pewna grupa osób zauważyła, że prezentowany garnek ma niezbyt wygodne rączki, raczej niepraktyczne, jeśli chodzi o przenoszenie.

Waga:

Naczynie jest dość ciężkie, zwłaszcza jeśli uwzględnimy jego pojemność.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Elo Black Vision 63424

 

Kolejnym, wartym polecenia produktem w naszym zestawieniu jest garnek aluminiowy z powłoką ceramiczną Elo Black Vision 63424. Jest to naczynie, które wyprodukowane zostało metodą odlewu aluminium, co daje mu wyjątkową wytrzymałość na urazy mechaniczne, takie jak zarysowania czy obtłuczenia.

Jego wymiary to: średnica wewnętrzna – 24 cm, średnica zewnętrzna – 25,5 cm, wysokość – 14 cm oraz pojemność 4,5 l. Co więcej, dzięki wyjątkowo grubym ściankom naczynie szybko się nagrzewa i utrzymuje ciepło przez długi czas.

Jego powłoka ceramiczna typu non-stick ułatwia konserwację, gdyż zapobiega przywieraniu jedzenia. Co więcej, produkt też można myć w zmywarce oraz stosować na kuchence elektrycznej, gazowej, ceramicznej, indukcyjnej oraz w piekarniku. Opinie o garnkach aluminiowych tego producenta są bardzo pochlebne.

Konsumenci chwalą prezentowany garnek za jego wyjątkową funkcjonalność.

 

 

Valdinox Brown 7 EL

 

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest komplet garnków aluminiowych Valdinox Brown 7 EL, które świetnie sprawdzą się do gotowania oraz smażenia przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu. Komplet naczyń składa się z: małego garnka o średnicy 16 cm i pojemności 1,1 l, średniego garnka o średnicy 20 cm i pojemności 3,2 l, dużego garnka o średnicy 24 cm i pojemności 6 l oraz patelni o średnicy 24 cm.

Wszystkie elementy zostały wykonane metodą kucia, dzięki której można uzyskać wysoką wytrzymałość i odporność na urazy mechaniczne. Ponadto, garnki te niezwykle szybko i równomiernie rozprowadzają temperaturę, zapewniając nam szybszą i bardziej efektywną pracę w kuchni.

Z zewnątrz, pokryte zostały brązową powłoką o wysokiej odporności na temperatury. Wnętrze naczyń wypełnia mineralna powłoka, która chroni sprzęt przed przywieraniem jedzenia i ułatwia jego konserwację.

W zestawie, do każdego naczynia, otrzymujemy szklane pokrywy z silikonowymi uchwytami soft touch, które się nie nagrzewają podczas gotowania. Opinie na temat tego zestawu są bardzo pozytywne a konsumenci cenią go sobie za jego wielofunkcyjność oraz wysoką jakość wykonania.

 

 

 

Jaką prostownice Rowenta wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Prostownica to urządzenie, które pozwala nam opanować niesforne loki. Używają go nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Dobry model powinien podczas prostowania naszych pasm nie niszczyć włosów. Niestety, na rynku jest dość sporo urządzeń, które są słabej jakości i w konsekwencji przepalają i wysuszają nasze fryzury. Aby temu zapobiec trzeba kupić możliwie najlepsze na rynku urządzenie. Pomoże Ci w tym nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka porad o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, gdzie figurują trzy najlepsze prostownice Rowenta.

Niemiecka marka Rowenta jest znaną i popularną firmą, która zajmuje się produkcją i dystrybucją AGD. Przez ponad 100 lat swojej działalności wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych produktów. Swoim wiernym klientom znana jest z produkcji bardzo trwałych i wielofunkcyjnych urządzeń, które są użytkowane na co dzień. Rowenta w swoim asortymencie ma żelazka, odkurzacze, czajniki, suszarki, prostownice oraz ekspresy do kawy.

Podczas wybierania prostownicy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest jakość wykonania produktu. Jeśli ma Ci on posłużyć przez wiele lat, interesujący Cię model powinien być solidny. Sugerujemy unikać tanich sprzętów zrobionych z plastiku.

Jednak to powłoka, która znajduje się na prostownicy to najważniejszy element urządzenia. Jeśli będzie ona wykonana z dobrego materiału, Twoje włosy będą bezpieczne. Najpopularniejszym rodzajem są płytki ceramiczne. Ich największą zaletą jest to, że równomiernie rozprowadzają ciepło, co niemal w całości niweluje przypalanie włosów. Drugim co do popularności typem są powłoki tytanowe. Są one bardzo odporne na uszkodzenia. Takie sprzęty poleca się osobom o grubych, kręconych włosach. Ostatnim rodzajem są produkty wykonane z teflonu. Są one, niestety najmniej trwałe. Co więcej, nagrzewają włosy nierównomiernie, co powoduje przepalenie włosów.

Kolejną, ważną kwestią jest zakres temperatury oraz jej regulacja. Wynika to z faktu, że nie każdy rodzaj włosów jest w takim samym stopniu odporny na ciepło. Dla osób z grubymi lokami temperatura prostowania powinna wynosić od 200 st. C do 230 st. C. W przypadku włosów normalnych i farbowanych powinna ona wynosić od 170 st. C do 200 st. C, a przy cienkich lub rozjaśnianych –  100 st. C – 150 st. C.

 

 

Prostownice Rowenta – Ranking

 

 

Rowenta Easyliss SF1512F0

 

Model Easyliss SF1512F0 to świetna i bardzo wydajna prostownica Rowenta w dobrej cenie. Ceramiczna powłoka zapewnia bezpieczeństwo Twoim włosom, dzięki równomiernemu rozprowadzaniu temperatury. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko spalenia końcówek, co niestety czasem się zdarza w tańszych modelach.

Największą zaletą modelu jest jego dodatkowa opcja lokówki. Dzięki temu jednego dnia będziesz mógł wyprostować włosy, a drugiego je podkręcić. Sprawi to, że na każdym przyjęciu będziesz mógł się pochwalić nową fryzurą. Kręcenie włosów jest możliwe dzięki zaokrąglonym płytkom.

Ta najlepsza prostownica Rowenta w 2021 roku nadaje się do nawet bardzo grubych, kręconych włosów, bowiem jego maksymalna temperatura wynosi aż 200 st. C.

Również przechowywanie urządzenia jest bardzo proste. Po zbliżeniu do siebie płytek, zatrzaskują się one. Co więcej, w zestawie otrzymujemy elegancki futerał, który ułatwi przenoszenie sprzętu.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników zachwala design oraz efektywność prostownicy. Duża grupa osób doceniła stosunek ceny do jakości sprzętu.

 

 

 

 

Rowenta SF4412D4 Liss Curl

 

Model SF4412D4 Liss Curl to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Płytki grzewcze, które znajdują w tym urządzeniu zostały pokryte specjalną, ceramiczną powłoką. Dzięki jej właściwościom temperatura jest rozprowadzana równomiernie po całej długości włosa. Sprawia to, że wszystkie kosmyki są prostowane w tak samo krótkim czasie, bo niweluje ryzyko przypalenia końcówek.

Dużą zaletą produktu jest opcja lokówki. Dzięki zaokrąglonym płytkom, możesz cieszyć się eleganckimi lokami. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. Jednego dnia będą w stanie wyprostować swoje włosy, a drugiego je skręcić.

Sprzęt ten na pewno przypadnie do gustu osobom, które rano robią wiele rzeczy w pośpiechu, w tym myją i stylizują swoje włosy. Dzięki systemowi szybkiego nagrzewania, prostownica jest gotowa do pracy po 30 sekundach od podłączenia jej do prądu.

Urządzenie może być używane przez wiele osób z różnymi typami włosów. Wynika to z tego, że posiada aż 11 pozycji termostatu od 130 st. C do 230 st. C.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników wybrało to urządzenie ze względu na jego efektywną pracę.

 

 

 

 

Rowenta Respectissim 7/7 SF7420

 

Urządzenie Rowenta Respectissim 7/7 SF7420 to niezwykle wydajna prostownica. Wiele osób uważa ją z najlepszą na rynku. Prezentowany model posiada bardzo wydajną powłokę miedziowo-krzemową, która dba o nasze włosy. Dzięki temu, płytki grzewcze równomiernie rozprowadzają ciepło, które w takim samym stopniu dociera do każdego kosmyka. Sprawia to, że prostowanie włosów jest nie tylko bezpieczniejsze, ale i prostsze oraz szybsze.

Prezentowana prostownica posiada funkcję jonizacji, która przy pomocy ujemnych jonów, redukuje efekt puszenia się włosów. Co więcej, poprawia ona kondycję włosów, dzięki czemu są bardziej miękkie, przez co prościej je ułożyć i modelować.

Dużą zaletą modelu jest możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu mogą z niej korzystać zarówno osoby z dużymi i grubymi lokami, jak i te z cienkimi włosami, które są bardzo podatne na działania wysokich temperatur. Co więcej, urządzenie ma innowacyjną funkcję, która samodzielnie dopasowuje temperaturę prostownicy do kondycji włosów.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję i dużą wydajność prostownicy.

 

 

 

 

Jaki garnek aluminiowy duży wybrać?

 

Niezbędnym przyrządem w każdej kuchni jest dobrej jakości garnek. Dzięki niemu przygotujesz różne dania. Aby mieć pewność, że przygotowywany obiad będzie smaczny i pozbawiony niebezpiecznych związków, trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano naczynie. Dlatego przedmiotem poniższego artykułu będzie poradnik: jak wybrać najlepszy duży garnek aluminiowy w 2021 roku. Wskazówki, które znajdziesz na pewno ułatwią Ci podjęcie decyzji.

 

 

W tym krótkim poradniku skupimy się na naczyniach aluminiowych, które bardzo dobrze przewodzą ciepło, a do tego są odporne na działanie wysokiej temperatury. Poza tym możesz ich używać w piekarniku do temperatury 180 st. C, więc daje Ci to możliwość przygotowania większej ilości dań. Jednak główną zaletą garnków aluminiowych jest to, że są w pełni bezpieczne, co oznacza, że nie wydzielają niebezpiecznych substancji, które mogą przejść do obiadu.

Ponieważ zdecydowaliśmy skupić się na dużych naczyniach. Oznacza to, że interesują nas sprzęty powyżej 8 l. Dzięki temu ugotujemy w nich pyszną zupę lub gulasz dla całej rodziny. Pojemność to jednak nie wszystko i ważnym elementem są uchwyty przymocowane do naczynia, gdyż to dzięki nim przeniesiesz obiad z kuchenki, w bezpieczne miejsce. Najlepsze duże garnki aluminiowe mają trwałe rączki, które nie odpadają od naczynia. Pamiętaj, że naczynie wypełnione zupą, w którym znajduje się od 8 l do 13 l cieczy jest bardzo ciężkie. Jeśli uchwyty będą chwiejne, mogą odpaść, a zawartość się rozleje.

Koniecznie sprawdź dno interesującego Cię modelu. Ważne jest bowiem to, by dno garnka było, jak najgrubsze. Cienkie produkty szybko się nagrzewają, co może doprowadzić do przypalenia składników. Dobrym rozwiązaniem są garnki z lekko wklęsłym dnem. Dopiero po nagrzaniu osiągany jest efekt płaskiego kształtu. Tego typu produkty sprawdzą się na kuchenkach elektrycznych i indukcyjnych.

Ważnym elementem konstrukcji każdego garnka jest jego korpus, gdyż to od niego zależy szybkość gotowania. Ważne jest by łączenie ścianek z dnem było dokładne. Szczególnie polecamy delikatnie zaokrąglone w tym miejscu modele, gdyż wzmaga to przewodzenie ciepła.

 

 

Garnki aluminiowe duże – ranking

 

 

Berlinger Haus Granit Diamond BH1099 

 

Jeśli poszukujesz eleganckiego i dobrze wykonanego garnka polecamy Berlinger Haus Granit Diamond BH1099. Model ten wykonano z wysokiej jakości aluminium, a następnie pokryto go powłoką (3 warstwy) marmurową. Sprawia to, że naczynie znacznie lepiej się prezentuje, a do tego jest bardziej odporne na działanie ciepła. Pojemność produktu wynosi 13 l, więc garnek dobrze się sprawdzi podczas gotowania zup dla całej rodziny.

Przy zakupie konsument otrzyma specjalną pokrywę wykonaną ze szkła hartowanego. Element ten jest odporny na stłuczenia i działania wysokich temperatur, przez co będzie Ci długo służył. Funkcjonalnym dodatkiem są również uchwyty garnka, które można zdjąć. Zostały one wykonane z silikonu, który nie nagrzewa się, więc przenoszenie naczynia na pewno okaże się proste. Ze względu na dodatek marmuru, garnek można umieścić w piekarniku do temperatury 220 st. C.

Prezentowany model jest bardzo elegancki, a do tego ekologiczny. W składzie produktu nie znajdziesz PFOA, kadmu czy ołowiu. Konsumenci najbardziej docenili jednak dużą pojemność.

 

 

 

 

Valdinox 61244

 

Model Valdinox 61244 to bardzo praktyczny garnek wykonany z aluminium. Pojemność tego wysokiego naczynia wynosi 11,1 l. Największym atutem produktu jest to, że można go używać na wszystkich typach kuchenek, w tym indukcyjnych. Jest to spowodowane grubą warstwą dna. Z tego powodu, obudowa nie jest podatna na działanie wysokich temperatur. Średnica produktu wynosi 28 cm.

Garnek został wykonany z aluminium metodą odlewu ciśnieniowego. Następnie pokryto go warstwą ciemnej farby, która zapewnia lepszą prezencję. Za sprawą użytego materiału, naczynie szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Sprawia to, że gotowanie zajmuje mniej czasu. We wnętrzu znajdziesz specjalną powłokę, która zapobiega rysowaniu się i przywieraniu składników. Poza tym naczynie jest odporne na działanie wysokich temperatur, ale również wstrząsy termiczne.

Ponieważ dno równomiernie przewodzi ciepło wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego właśnie produktu. Poza tym duża pojemność sprawia, że przygotujesz w garnku sycący obiad dla całej rodziny. Doceniono również atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania.

 

 

 

 

Bohmann BH-2419

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości naczynia to Bohmann BH-2419 na pewno Ci się spodoba. Jest to elegancki i duży garnek z aluminium w dobrej cenie. We wnętrzu produktu zmieści się około 8,6 l wody, co pozwoli na przygotowanie zupy lub gulaszu dla całej rodziny. Wymiary modelu to: 24 cm x 19 cm.

Naczynie szybko się nagrzewa oraz utrzymuje temperaturę, gdyż powłoka została wykonana nie tylko z aluminium, ale też stali nierdzewnej. Sprawia to, że konstrukcja jest bardziej odporna na działanie wysokich temperatur, a jednocześnie nie jest podatna na korozję. Dużym atutem jest potrójne dno akutermiczne o grubości 6 mm. We wnętrzu znajduje się specjalna powłoka, która zapobiega przywieraniu składników. Konsument jest zdania, że w garnku można gotować bez użycia tłuszczu i wody. Stabilne uchwyty ułatwiają przenoszenie garnka.

Elegancki design oraz niska cena to główne zalety produktu. Konsumenci docenili również imponującą pojemność, przez co naczynie okaże się odpowiednie do przygotowania zupy dla całej rodziny.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir