Ranking 5 najlepszych dzbanków filtrujących wodę w 2020

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Dzbanek filtrujący wodę – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sprawdziliśmy bardzo wiele produktów i uznaliśmy, że najlepszym dzbankiem filtrującym wodę jest Brita Elemaris XL Mxplus. Prezentowany model jest poręczny i wygląda bardzo elegancko. Na początku należy zwrócić uwagę na dobrze wyprofilowany uchwyt, który dodatkowo jest pokryty miękkim materiałem. Dzbanek jest wykonany z trwałych materiałów i jest dodatkowo zabezpieczony antypoślizgową podkładką. Model ma wyświetlacz, na którym pokazuje się informacja, czy filtr jest jeszcze zdatny do użytku, czy już warto go wymienić. Filtr jest dobrze wykonany i chroni nas przed kamieniem, metalami ciężkimi, piaskiem itp. Dzbanek łatwo myje się ręcznie i zajmuje to mniej niż minutę. Jeżeli ten model Ci nie odpowiada, zwróć uwagę na Dafi Astra-Unimax, ładnie wyglądający dzbanek, który dobrze spełnia swoje zadanie. Sprzęt pozwala na jednorazowe przefiltrowanie 1,5 l wody. Jest on wyposażony w dobry, wymienny filtr, który skutecznie filtruje metale ciężkie, chlor i inne szkodliwe dla ludzi substancje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki dzbanek filtrujący wodę kupić?

 

Regularne picie wody jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Większości mieszkańców polskich miast bez obaw może sięgać po wodę z kranu. Jest ona czysta i odpowiednia do bezpośredniego spożycia (bez gotowania). Poza tym jest zdecydowanie tańsza od wody butelkowanej. Jedyną jej wadą jest to, że zwykle ma dużo kamienia, a jeśli mieszkamy w starym budownictwie może być zanieczyszczona przez stare rury. Nie oznacza to jednak, że takiej wody nie można pić. Wręcz przeciwnie, często ma więcej minerałów niż wody dostępne w sklepach. Warto jednak wcześniej ją przefiltrować przy wykorzystaniu specjalnego dzbanka filtrującego. On pozwoli nam pozbyć się drobnych zanieczyszczeń oraz kamienia. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego produktu przygotowaliśmy ten poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać, aby cieszyć się zdrową, pyszną wodą.

Dzbanek filtrujący wodę – jak to działa?

Urządzenie tego typu ma prostą budowę – składa się dzbanka z wymiennym filtrem, zwykle węglowym. Taki filtr zatrzymuje związki organiczne, chlor, rdzę czy metale ciężkie. Jednocześnie nie zmienia smaku wody. Poza tym zmiękcza ją usuwając sole wapnia i magnezu, dzięki czemu zapomnisz o kamieniu. Zarówno tym osiadającym na dnie dzbanka, do którego przelewasz zagotowaną wodę, jak i o tym, który osiada w urządzeniach. Zamiast droższej, destylowanej wody, możesz użyć takiej filtrowanej, dzięki czemu Twoje urządzenie będzie mniej awaryjne.

Poza tym testy dowodzą, że stosowanie wody filtrowanej do gotowania w czajniku, czy chociażby w ekspresie do kawy, też wpływa na mniejszą awaryjność AGD. Warto jednak zauważyć, że dla lepszej wydajności filtr należy regularnie wymieniać.

 

Filtr – typy

Najczęściej można spotkać wkłady do filtrów ze złożem z węgla aktywnego, który często wzbogacony jest w inny rodzaj złoża, na przykład żywicę jonowymienną, która wpływa na twardość. Jeśli więc woda w Twojej miejscowości jest bardzo twarda, warto sięgnąć właśnie po taki rodzaj filtra. Poza tym dostępne są też filtry poprawiające pH wody. Wtedy złoże składa się z węgla aktywnego i złoża alkalicznego. To drugie wzbogaca ciecz w jony sodu, a także wapnia czy potasu i jednocześnie podwyższa pH. Poza tym coraz popularniejszym rozwiązaniem są wkłady, które wzbogacają wodę w magnez. Warto wybierać modele sprawdzonych marek, które posiadają wszystkie niezbędne atesty.

 

Pojemność dzbanka i jego budowa

Takie produkty wykonane są z plastiku lub szkła, a więc z łatwością możesz trafić na model, który przy niewielkim uderzeniu pęknie. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji postaw na produkt wykonany z solidnych tworzyw sztucznych lub szkła hartowanego. Jeśli masz dzieci, wybierz raczej model plastikowy. Pojemność dzbanka może wynosić od 0,5 l do nawet 3 l.

Najpopularniejsza są jednak naczynia 1,5- 2 l. Pamiętaj, że pojemność ma wpływ na wydajność. Jeśli masz dużą rodzinę, potrzebujesz większego produktu. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda rączka, zwłaszcza w pojemnym dzbanku. Podnoszenie kilku litrów wody nie będzie najłatwiejsze, a więc ma to duże znacznie. Kolejna kwestia to profil dziubka. Zwykle z dzbanka nalewamy wodę bezpośrednio do kubka, a więc zakończenie musi być tak wykonane, aby nalewanie było proste. Zwróć też uwagę na pokrywę i system uzupełniania dzbanka. Postaw na prostą obsługę i dużą szczelność, aby woda, którą pijesz w istocie była czysta.

 

Wskaźnik zużycia filtra

Większość dzbanków posiada specjalny wskaźnik zużycia filtra, a więc łatwo sprawdzisz, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Warto jednak zauważyć, że nie bada on realnego zużycia filtra, a jedynie czas do wymiany. Przeciętny filtr wystarcza na 2-4 tygodnie, aczkolwiek wiele zależy od tego, jak dużo pijesz i jaki jest faktyczny stan wody.

 

 

Koszty eksploatacji – jaki dzbanek filtrujący jest najlepszy?

To chyba jedna z ważniejszych kwestii, którą większość osób pomija przy zakupie wielu produktów. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku wszystkich sprzętów z wymiennymi elementami to jedna z najistotniejszych kwestii. W przypadku dzbanków filtrujących chodzi głównie o filtry. Każda marka produkująca dzbanki tego typu ma w swojej ofercie również filtry. Często taki dzbanek kupimy w zestawie z filtrami, ale są to maksymalnie 2 sztuki, które wystarczą na maksimum 2 miesiące. To oznacza, że szybko zajdzie potrzeba zakupu nowych filtrów.

Czasami dostępne są zamienniki innych marek, ale nie wszystkie są równie wydajne (czasem wystarczają tylko na 1 tydzień). Musisz więc zweryfikować, ile kosztują filtry wymienne do dzbanka, który Cię interesuje. Warto też sprawdzić, jak szybko dany filtr jest w stanie przefiltrować litr wody.

 

Dzbanki filtrujące na wodę w dobrych cenach

Zakup takiego produktu nie jest zbyt kosztowny. Zwykle znane marki oferują dzbanki już za ok 40 zł. Warto jednak sprawdzić ilość filtrów znajdujących się w zestawie. Czasem bardziej opłaca się zakupić droższy produkt z większym wyposażeniem. Cena zależy od marki, rodzaju dołączonych filtrów, a także wielkości. Najtańsze są najpopularniejsze modele czyli takie o pojemności 1,5 l – 2 l . Mniejsze i większe zwykle są droższe, co wynika też z ich mniejszej popularności i dostępności.

 

 

5 najlepszych dzbanków filtrujących wodę. Opinie w 2020 roku

 

Doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej są dzbanki filtrujące. Jednak duża liczba modeli na rynku powoduje, że trudno jest dobrać najlepszy dzbanek filtrujący do naszych potrzeb. Przeczytaj nasz ranking, spróbujemy Ci pomóc w dokonaniu decyzji.

 

1. Dzbanek filtrujący Brita Elemaris Meter XL MX Plus

 

Brita Elemaris XL Mxplus to 3,5 l dzbanek filtrujący wodę o objętości 3,5 litra (pojemność zbiornika na przefiltrowaną wodę to 2,2 l). Jest to sprzęt, który usuwa z wody pestycydy, metale ciężkie, chlor oraz toksyny. Po przefiltrowaniu woda jest smaczna oraz zdatna do picia nawet bez przegotowania. Model jest dobrze wykonany. Materiałem wykonania jest grube szkło, które nie ulega zniszczeniu.

Dzbanek nie jest ciężki, a na dodatek ma dobrze wyprofilowany uchwyt. Za jego sprawą wygodnie nalewa się wodę do szklanek. Oprócz tego naczynie ma gumową podstawę zabezpieczającą przed zarysowaniem blatów.

Użytkownikom podoba się dobrej jakości filtr, który zatrzymuje wszelkie toksyny. Ciekawym dodatkiem jest wyświetlacz, który wskazuje, kiedy należy wymienić filtr. Warto dodać, że model jest dostępny w dwóch kolorach i prezentuje się elegancko w każdej kuchni.

Brita Elemaris XL Mxplus to dzbanek do filtrowania z wyświetlaczem. Maksymalna pojemność dzbanka wynosi 3,5 l. Model jest wykonany ze szkła oraz z tworzywa sztucznego.

Zalety
Wygoda:

Uchwyt jest wykonany z miękkiego materiału, który jest bardzo dobrze wyprofilowany. Dlatego przenoszenie nawet pełnego dzbanka nie jest żadnym problemem.

Filtrowanie:

Dobrej jakości filtr umieszczony w dzbanku skutecznie usuwa toksyczne związki, chlor, pestycydy, metale ciężkie oraz inne związki, które mogą zaszkodzić człowiekowi. Co więcej, po przefiltrowaniu woda jest smaczniejsza.

Wykonanie:

Dzbanek jest bardzo dobrze wykonany. Pod wpływem zużycia i z upływem czasu nie ulega zniszczeniu i przez bardzo długi czas wygląda estetycznie.

Pojemność:

Za jednym razem dzbanek jest w stanie przefiltrować około 2,2 l wody.

Zabezpieczenia:

Dzięki dobrze zaprojektowanej, gumowej podstawie dzbanek jest chroniony przed poślizgiem, a jednocześnie nasze blaty nie rysują się.

Wady
Wyświetlacz:

Wyświetlacz dzbanka jest awaryjny. Zdarza się, że się resetuje lub co gorzej, zupełnie przestaje działać.

 

 

 

 

2. Dzbanek Astra Unimax 3.0 L Indykator

 

Jeżeli zmęczyło Cię wieczne kupowanie butelek wody mineralnej, to możesz skorzystać z Dafi Astra-Unimax. Dzbanka filtrującego, dzięki któremu woda będzie dobrze oczyszczona z metali ciężkich, szkodliwych substancji, z chloru oraz związków, które sprawiają, że na ściankach czajnika pojawia się kamień. 

Całkowita pojemność dzbanka wynosi 3 l, a ilość przefiltrowanej wody to 1,5 l. Konsumentom najbardziej podoba się dobrze wykonany filtr, którego wymiana jest konieczna po przefiltrowaniu około 200 l wody. 

Prezentowany dzbanek filtrujący jest dobrze wykonany. Szkło jest wyjątkowo grube, a pozostałe części nie ulegają uszkodzeniu. Warto wspomnieć, że uchwyt dzbanka jest dobrze wyprofilowany i dlatego można go łatwo trzymać w dłoni. Produkt jest dostępny w wielu ciekawych kolorach. Możesz wybrać ten, który pasuje do Twojej kuchni. 

Dafi Astra-Unimax to dzbanek filtrujący, który za jednym razem może przefiltrować maksymalnie 1,5 l wody. Jego waga wynosi około 1 kg. Produkt jest sprzedawany w zestawie z 1 wkładem filtrującym.

Zalety
Ładny wygląd:

Sprzęt ma nowoczesny kształt, dzięki któremu dobrze się prezentuje w nowoczesnych kuchniach. Poza tym dzbanek jest dostępny w różnych kolorach.

Skuteczna filtracja:

Model skutecznie pozbywa się z wody metali ciężkich, chloru, wszelkich niebezpiecznych substancji itd. W rezultacie nie musisz już kupować wody w plastikowych butelkach.

Solidne wykonanie:

Grube szkło jest bardzo solidne, nawet jeśli często korzystasz z dzbanka ten nie rysuje się i tym samym ładnie wygląda. Dodatkowe części, takie jak uchwyt oraz zamknięcie są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Dobry filtr:

Dołączony filtr wystarcza na około miesiąc (jest w stanie przefiltrować około 200 l wody). Nie musisz szybko myśleć o wymianie.

Wady
Nie można korzystać z całkowitej pojemności:

Jeśli nalejesz wody po brzegi, to może się zdarzyć, że klapki nie będzie można swobodnie zamknąć. Lepiej zostawić trochę miejsca i przefiltrować więcej wody później.

 

 

 

 

3. Dzbanek filtr Brita Marella Grafit 3 wkłady maxtra

 

3.Brita Marella Cool GrafitPonieważ Brita jest firmą wiodącą wśród producentów dzbanków do filtrowania wody, zdecydowaliśmy się przedstawić kolejny model tego producenta: Brita Marella Cool Grafit. Ten dzbanek w kolorze grafitowo – przeźroczystym o pojemności całkowitej 2,4 litra, w której woda filtrowana zajmuje pojemność 1,4 litra.

Przeźroczysty plastik pozwoli na monitorowanie postępu filtracji, oraz sprawdzeniu stanu wody przefiltrowanej. A rozmiary naczynia pozwolą komfortowo przechowywać je w drzwiczkach lodówki. Zawsze będziemy więc mieli dostęp do zimnej i czystej wody. Decydując się na zakup tego modelu wraz z dzbankiem otrzymamy 3 wkłady filtrowe Brita Maxtra.

Producent wyposażył również samo urządzenie w elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie będzie nam przypominał o zmianie filtra. Ten model także posiada przykrywkę z uchylną klapą, która ułatwia napełnianie pojemnika, oraz zapobiega przedostawaniu się do niego brudu.

Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że dzbanek jest małych rozmiarów i z łatwością mieści się w drzwiach lodówki. Dodatkowo przekazują, że wymiana filtra jest bardzo prosta.

Brita Marella Cool Grafit to piękny dzbanek w kolorze grafitowo – przezroczystym o pojemności całkowitej 2,4 litra. Produkt jest atrakcyjny i niezwykle łatwy w obsłudze. Nie zajmuje dużo miejsca.

Zalety
Wymiary:

Wiele osób doceniło to, że produkt ten ma małe wymiary, a więc bez problemu zmieścimy go w lodówce. Dzięki temu zawsze będziemy mieć dostęp do lekko schłodzonej wody.

Wkłady filtrujące:

W zestawie z dzbankiem zajdziemy 3 wkłady filtrów Brita Maxtra. Od razu mamy zapas na około 3 miesiące.

Wskaźnik wymiany wkładu:

Ciekawym udogodnieniem zastosowanym w tym produkcie jest elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie przypomina nam o konieczności zmiany filtra.

Łatwe napełnianie:

Konsumenci zauważają, że dzięki przykrywce z uchylną klapą, napełnianie pojemnika jest proste. Jednocześnie pokrywa zapobiega dostaniu się do wnętrza kurzu czy innych zanieczyszczeń.

Wady
Wolna filtracja:

Niektórzy konsumenci zauważają, że proces filtrowania wody w tym dzbanku przebiega dość wolno.

 

 

 

 

4. Dzbanek filtrujący Aquaphor Onyx+3 wkłady B100-25 Maxfor Biały

 

Aquaphor Onyx to dzbanek o pojemności 4,2 l (zbiornik na przefiltrowaną wodę mieści 2 l płynów). Model ma uchylną klapkę, dzięki której nalewanie wody do innego naczynia jest łatwe. Sprzęt jest wykonany ze szkła oraz z tworzywa sztucznego.

Wkład skutecznie usuwa kamień, który osadza się na podzespołach AGD zwiększając ich awaryjność. W zestawie znajdują się 3 wkłady, więc możesz wymienić pojedynczy model, kiedy się zużyje. Filtr usuwa też żółty osad, rdzę, piasek, chlor.

Użytkownikom najbardziej podoba się to, że dzbanek bardzo łatwo się myje. Wystarczy włożyć go do zmywarki i ustawić mycie.

Aquaphor Onyx to dzbanek o maksymalnej pojemności 4,2 l. W zestawie znajdują się 3 wkłady magnezowe, które zapobiegają osadzaniu się kamienia na ściankach. Dzbanek jest wykonany ze szkła i tworzywa sztucznego.

Zalety
Skuteczność:

Po przefiltrowaniu woda jest zdecydowanie smaczniejsza. Badania potwierdziły, że w składzie nie ma niebezpiecznych dla człowieka substancji i jest pozbawiona kamienia.

Wykonanie:

Dzbanek jest wykonany bardzo solidnie. Możesz być pewien, że posłuży Ci przez długi czas.

Wygoda:

Model ma uchylną klapkę, a nalewanie wody z jej pomocą jest łatwe. Dodatkowo dzbanek jest poręczny.

Wady
Szybkość filtrowania:

Szybkość filtrowania wody w dzbanku wynosi około 10 minut. Dla niektórych osób ten czas jest zbyt długi.

Wkłady:

Dołączone wkłady dość szybko się zużywają, więc polecamy od razu dokupić ich więcej.

 

 

 

 

5. Dzbanek filtrujący Dafi Start 

 

4.Dafi StartDafi Start to dobry i tani dzbanek filtrujący dla osób, które rzadziej gotują i sporadycznie korzystają z wody filtrowanej. Możliwość zakupu tego naczynia już za 15 zł czyni ten dzbanek atrakcyjnym, nawet dla tych, którzy rzadko piją wodę. Model ten dostępny jest w kilku kolorach. Jego pojemność całkowita wynosi 2,4 litra, z tego woda filtrowana zajmuje 1,2 litra.

Ten model również został dostosowany do przechowywania w drzwiach lodówki. Do dzbanka pasują wkłady Dafi Classic, które musimy zakupić osobno. To, kiedy należy wymienić wkład możemy sami monitorować, dzięki mechanicznemu wskaźnikowi zużycia wkładu znajdującego się pokrywie.

Podczas wkładania nowego filtra powinniśmy ustawić aktualną datę. Po upłynięciu 30 dni od tego dnia, należy filtr wymienić na świeży. Dodatkowo dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania producent umieścił w pokrywie dzbanka wlew z kratką, która ułatwia napełnianie pojemnika, a jednocześnie chroni przed zanieczyszczeniem.

Ci, którzy zakupili ten produkt są zadowoleni z jakości filtrowanej wody, której efekty widać m.in. w redukcji osadu kamienia. Dla niektórych jednak model okazuje się być za mały.

Dafi Start to dobry dzbanek filtrujący wodę do 50 zł. Produkt jest również łatwy w obsłudze i dobrze się prezentuje.

Zalety
Cena:

Jest to tani dzbanek, idealny dla osób, które szukają czegoś niedrogiego. Koszt zakupu tego modelu to 15 zł.

Wymiary:

Produkt ten ma bardzo małe wymiary i jest tym samym dostosowany do przechowywania w drzwiach lodówki. Oczywiście wpływa to na pojemność dzbanka, ale jeśli nie masz dużych potrzeb, a lubisz mieć schłodzoną wodę, to idealne rozwiązanie.

Łatwe napełnianie:

W pokrywie dzbanka znajduje się wygodny wlew z kratką, która ułatwia napełnianie zbiornika. Jednocześnie całość jest osłonięta i kurz oraz zabrudzenia nie wpadają do środka.

Wady
Mała pojemność:

Niektóre osoby narzekają na zbyt małą pojemność prezentowanego modelu.

 

 

 

 

Jak założyć filtr do dzbanka?

 

Po zapoznaniu się z poradnikiem i rankingiem z pewnością wiesz doskonale, jaki dzbanek filtrujący wodę jest polecany przez konsumentów dbających o swoje zdrowie. Jeżeli masz wątpliwości, jak prawidłowo założyć filtr, nie musisz się martwić. Poniżej znajdziesz opis tej czynności krok po kroku.

Zakładanie filtra

Przed założeniem filtra musimy zdjąć pokrywę dzbanka. Wtedy zobaczymy wgłębienie w zbiorniku na wodę – może być okrągłe lub podłużne, w zależności od budowy produktu. Do otworu powinniśmy włożyć filtr tak, aby jego dolna część mogła być przez cały czas zanurzona w przefiltrowanej wodzie. Niektórzy producenci zalecają, aby włożonym wkładem filtrującym przekręcić kilka razy w prawo i w lewo, aby wyszło z niego powietrze. Potem wystarczy mocniej docisnąć filtr.

Nowy wkład filtrujący wymaga odpowiedniego przygotowania do użytku, co nie jest trudne. Należy napełnić dzbanek wodą, poczekać, aż zostanie przefiltrowana, wylać ją i jeszcze raz powtórzyć te czynności. To pozwala nam pozbyć się nadmiaru drobinek aktywnego węgla, które wydostały się ze środka wkładu. Wody wykorzystanej do przygotowania filtra nie powinniśmy pić, jednak możemy wykorzystać ją w inny sposób, np. do podlania kwiatków.

 

Jak często trzeba wymieniać filtr?

Przeciętnie czas skuteczności działania filtra w dzbanku wynosi ok. 30 dni, choć sporo w tej kwestii zależy od stopnia twardości wody. Niemniej jednak comiesięczna wymiana wkładu jest wystarczająca, by móc wykorzystywać przefiltrowaną wodę do przygotowywania posiłków i gorących napoi.

Na szczęście nie musimy zapamiętywać, w jakim dniu założyliśmy filtr, ani zaznaczać daty w kalendarzu. Na pokrywie dzbanka znajdziemy manualny wskaźnik z dwoma suwakami, które należy przesunąć do konkretnego miesiąca i dnia, w którym trzeba założyć nowy filtr. Bardziej nowoczesne dzbanki wyposażone są z kolei w LED sensor, który po upływie miesiąca zaczyna świecić się na czerwono informując tym samym o konieczności wymiany wkładu filtrującego.

Po otworzeniu opakowania, w którym znajduje się filtr z pewnością zauważymy w środku kropelki wody. Nie jest to jednak nic niepokojącego, ponieważ to tylko skroplona para wodna, która powstała po sterylizacji wkładu.

Kiedy zapomnimy o wymianie filtra

Tylko regularna wymiana wkładu zapewnia skuteczne oczyszczanie wody z zanieczyszczeń. Jeżeli założymy nowy filtr z kilkudniowym opóźnieniem, nie należy obawiać się o to, że woda w dzbanku nie została dokładnie oczyszczona i mogła nam zaszkodzić. Nie możemy jednak opóźniać wymiany o kilka tygodni, nawet jeśli rzadko używamy dzbanka. Wszystko przez to, że wewnątrz wkładu znajduje się węgiel impregnowany srebrem gwarantującym sterylność do ok. 30 dni. Po upływie miesiąca zmniejsza się też efektywność działania żywicy odpowiedzialnej za zmiękczanie wody, co powoduje, że filtr zaczyna tracić swoje właściwości.

 

Jak dbać o dzbanek filtrujący?

Kiedy wykorzystamy przefiltrowaną wodę, najlepiej od razu napełnić dzbanek do pełna. Po kilku dniach stanie się to naszym nawykiem, który pomoże prawidłowo zadbać o produkt. Wkład filtrujący powinien przez cały czas być zanurzony w wodzie, aby nie pogorszyły się jego właściwości oczyszczające. Jeśli jednak zapomnimy o ponownym napełnieniu dzbanka, nie powinniśmy mieć powodów do obaw (pod warunkiem, że zdarzyło się to tylko raz, a nie codziennie).

Przed każdą wymianą wkładu należy dokładnie umyć dzbanek ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu, przykładowo płynu do mycia naczyń. Co ważne, wszystkie elementy produktu, poza pokrywą wskaźnika LED, możemy bez przeszkód myć w zmywarce.

 

 

FAQ

 

P1: Dzbanek filtrujący – co to jest?

Dzbanek filtrujący to nic innego, jak naczynie przeznaczone do filtracji wody z kranu. Używa się go w celu pozbycia się potencjalnie szkodliwych dla zdrowia składników, a także zanieczyszczeń. Dzięki niemu woda nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, który mógłby skutecznie zniechęcać do jej picia. Zakup dzbanka filtrującego to ekologiczne rozwiązanie, bo dzięki niemu nie musimy już kupować zgrzewek z wodą zamkniętą w plastikowych butelkach. W ten sposób ograniczamy produkcję śmieci i możemy też sporo zaoszczędzić. Oczywiście nie zawsze istnieje konieczność używania filtra, niektóre miasta zapewniają, że woda z kranu jest zdatna do picia. Dla pewności jednak sporo osób woli ją przefiltrować przed wypiciem, aby mieć 100% pewność co do jej jakości. 

P2: Dzbanek filtrujący Dafi – jak używać?

Korzystanie z dzbanka filtrującego jest bardzo proste. Jedynym zadaniem, jakie stoi przed osobą, która go używa jest nalanie wody do zbiornika i odczekanie, aby przepłynie ona przez filtr i będzie nadawała się do picia. Zaleca się, aby przed nalaniem świeżej wody pozbyć się ze zbiornika tego, co zostało z poprzedniego dnia. Nie jest też wskazane picie wody, która znajdowała się w nim dłużej niż 12 h. Aby mieć lepszy dostęp do zbiornika można całkowicie zdjąć pokrywę, jednak nie jest to konieczne. Zwykle dzbanki mają pokrywę albo specjalny, odpowiednio duży otwór. Trzeba też zwracać uwagę na działania podejmowane przy zmianie filtra. Należy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na jego opakowaniu. Zazwyczaj konieczne jest wcześniejsze namoczenie filtra, a później 3-krotne przefiltrowanie wody. 

 

P3: Jak czyścić dzbanek filtrujący?

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak myć dzbanek filtrujący. Nie jest to trudne zadanie m.in. z tego względu, że ma on gładką powierzchnię i jedyne, co się w nim znajduje to woda. Problemem mogą się okazać tylko zacieki. Sporo dzbanków do filtracji można myć w zmywarce, co jest dużym ułatwieniem. Jeśli mamy model ze wskaźnikiem elektronicznym albo diodą, pokrywa nie nadaje się do takiej pielęgnacji. O czystość dzbanka można też łatwo zadbać przy użyciu zwykłej gąbki i płynu do mycia naczyń. Warto przechowywać produkt w miejscu, które nie jest narażone na działanie słońca. W innym wypadku w środku dzbanka może pojawić się zielony nalot.

 

P4: Jaki dzbanek filtrujący: Dafi czy Brita?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak dzbanek filtrujący jest lepszy: Dafi czy Birta? Obie firmy przykładają dużą wagę do tego, aby dostarczać na rynek dobrej jakości produkty, więc zakup któregokolwiek z nich powinien okazać się zadowalający. Wskazówką, z której można skorzystać jest porównanie cen filtrów odpowiednich do konkretnych modeli. Możemy wybrać taki dzbanek, który będzie nie tylko wysokiej jakości, ale jednocześnie tani w eksploatacji. 

P5: Gdzie kupić dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące są obecnie tak popularne, że nie ma żadnego problemu z ich dostępnością. Taki produkt można bez trudu nabyć nawet w supermarkecie, choć tam wybór może być nieco ograniczony. Akcesoria tego typu są też dostępne w sklepach z AGD. Dobrym miejscem, w którym można znaleźć dzbanki filtrujące różnych producentów jest Internet. Zakupy online mają tę przewagę, że można dokonywać ich niezależnie od godziny i miejsca, w jakim się znajdujemy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Dzbanek filtrujący Dafi Crystal 2.0 LED

 

Następny produkt w naszym zestawieniu, Dafi Crystal 2.0 LED, jest również produkowany przez znaną polską markę filtrów do wody. Prezentowany model dostępny jest w aż pięciu kolorach: białym, granatowym, czarnym, czerwonym i zielonym. Jego całkowita pojemność wynosi 2 litry, obejmuje ona również jeden litr pojemności dla wody filtrowanej.

Zbiornik został wykonany ze szkła i wyposażony w antypoślizgowe nóżki. Naczynie możemy myć pod bieżącą wodą, możemy również myć je w zmywarce. Kupując ten produkt otrzymamy w zestawie aż 3 wymienne wkłady do filtrowania wody. Filtry, które są kompatybilne z dzbankiem to Dafi pH+ oraz Dafi Mg2+.

Kiedy będzie należało wkład wymienić, podpowie nam czytelny indykator LED sensor, który mierzy poziom zużycia filtra. Dodatkowo producent umieścił w pokrywie dzbanka specjalny wlew na wodę z klapką. Chroni on wnętrze naczynia przed zabrudzeniami, a użytkownikowi ułatwia napełnianie pojemnika.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu są zadowolone ze swojej decyzji. W komentarzach mówią, że szklany pojemnik nie tylko ładnie wygląda, ale też łatwo się go myje.

Dafi Crystal 2.0 LED to produkt polskiej marki. Dostępny jest w wielu atrakcyjnych kolorach, a więc z całą pewnością znajdziesz dzbanek, który będzie pasował do Twojej kuchni. Model ten ma pojemność 2l.

Zalety
Design:

Produkt jest nie tylko praktyczny, ale też atrakcyjny. Prezentowany typ dostępny jest w 5 różnych kolorach: czarnym, białym, granatowym, czerwonym oraz zielonym.

Wykonanie:

Dzbanek został wykonany ze szkła i ma antypoślizgowe nóżki. Całość jest bardzo solidna.

Łatwe mycie:

Naczynie jest proste do utrzymania w czystości. Dzbanek bez obaw możemy myć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. W efekcie pielęgnacja tego produktu nie będzie problematyczna.

Wkłady filtrujące:

W zestawie z dzbankiem sprzedawane są aż 3 wymienne wkłady do filtrowania wody. W ten sposób zyskujemy zapas na około 3 miesiące.

LED sensor:

Świetnym rozwiązaniem zastosowanym w tym dzbanku, jest sensor LED, czyli indykator, który mierzy poziom zużycia filtra. W ten sposób wiemy, kiedy należy go wymienić. Co istotne sensor bierze pod uwagę nie tylko upływ czasu od ostatniej wymiany, ale też twardość czy objętość wody już przefiltrowanej.

Wady
Materiał:

Szkło jest atrakcyjne, ale wysoce podatne na uszkodzenia.

 

 

Brita Elemaris XL Meter

 

Nasz ranking dzbanków filtrujących wodę rozpoczniemy produktem Brita Elemaris XL Meter. Bardzo znana marka Brita jest liderem wśród producentów urządzeń filtrujących wodę, zarówno do użytku domowego, jak i wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa. Opisywany dzbanek możemy nabyć w jednym z dwóch kolorów: czarnym lub białym. Całkowita pojemność naczynia, czyli przestrzeń dla przefiltrowanej wody i tej do przefiltrowania wynosi 3,5 litra.

A przestrzeń przeznaczona dla przefiltrowanej wody wynosi 2 litry. Kupując ten dzbanek otrzymamy w zestawie dwa wkłady filtrujące, które są niezbędne do oczyszczenia wody i wymagają wymiany po pewnym czasie. Dlatego też bardzo przydanym jest wbudowany w tym modelu wskaźnik Brita Meter, który na bieżąco pokazuje zużycie filtra.

Zużycie filtra jest kalkulowane na podstawie objętości filtrowanej wody, jej twardości oraz czasu użytkowania. Również praktycznym rozwiązaniem jest dziubek z pokrywką oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody, które zapobiegają dostawaniu się do naczynia kurzu i innych zanieczyszczeń.

Użytkownicy dają bardzo wysokie noty temu produktowi. W swoich opiniach przedstawiają dzbanek jako bardzo funkcjonalny i dodatkowo ładnie się prezentujący.

Dzbanek filtrujący wodę Brita Elemaris XL Meter to produkt znanej marki, która jest liderem w produkcji urządzeń filtrujących wodę. Prezentowany model jest bardzo elegancki i wydajny, gdyż zbiornik na przefiltrowaną wodę ma pojemność 2 l, a całkowita objętość to 3,5 l. Typ ten zyskał szerokie uznanie konsumentów.

Zalety
Pojemność:

Jest to jedna z największych pod względem wielkości propozycji w naszym zestawieniu i na rynku. Dzbanek ma całkowitą pojemność 3,5 litra, z czego przestrzeń na przefiltrowaną wodę to 2 litry.

Wkłady filtrujące:

Dzbanek jest sprzedawany w zestawie z dwoma wkładami filtrującymi. Za sprawą tego zyskujesz zapas filtrów.

Wskaźnik Brita Meter:

W wielu dzbankach wskaźnik nie jest dokładny. Nie bierze pod uwagę objętości filtrowanej wody - jedynie czas, a przecież każdy ma inne potrzeby i oczyszcza inną ilość wody. Dlatego wskaźnik Brita kalkuluje objętość wody, a także jej twardości i czas użycia wkładu.

Praktyczne rozwiązania:

Oprócz wskaźnika mamy też inne praktyczne rozwiązania. Wśród nich jest dziubek z pokrywką oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody. Dzięki temu do wnętrz nie dostają się paprochy, kurz i owady.

Wygląd:

Użytkownicy wysoko oceniają wygląd prezentowanego modelu. Potwierdzają, że jest to solidny produkt, idealny do każdej kuchni.

Wady

 

 

Laica J9015R

 

Nasze zestawienie zamkniemy Laica J9015R. Dzbanek ten ma całkowitą pojemność 2,45 litra, z tego 1,13 litra przeznaczone jest dla wody przefiltrowanej. Ciekawy design i kolorystyka czerwono – przeźroczysta doda charakteru naszej kuchni, oraz pozwoli monitorować poziom przefiltrowanej wody i etapu jej filtracji.

Model ten jest również bardzo funkcjonalny. Ergonomiczna rączka i antypoślizgowe gumowe dno zapewni komfort nalewania. Dodatkowo możliwość przechowywania w drzwiach w lodówce zapewni ciągły dostęp do chłodnej wody. Kupując ten dzbanek, w zestawie otrzymamy również 3 wkłady filtrujące Bi – flux. Elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu zainstalowany w porywie zbiornika pozwoli nam utrzymać kontrolę nad poziomem zużycia filtra podczas użytkowania dzbanka.

Producent ten jest tak bardzo znany na polskim rynku, podobnie jak opisywani wcześniej w naszym rankingu. Zobaczmy zatem czy opinie o dzbankach filtrujących wodę tej firmy są dobre. Pozostawione przez użytkowników komentarze przekonują, że są oni zadowoleni z tego produktu. Wskazują, że dobrze filtruje wodę, jest solidnie wykonany i ładnie wygląda.

Laica J9015R to dzbanek, którego całkowita pojemność wynosi 2,45 litra, z czego 1,13 litra przeznaczone jest na przefiltrowaną wodę.

Zalety
Design:

To, co wyróżnia ten model to ciekawy design i kolorystyka czerwono – przezroczysta. Z jednej strony jest to świetny dodatek do kuchni, a z drugiej praktyczne rozwiązanie, bo mamy wgląd w proces filtracji.

Funkcjonalność:

Urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Po pierwsze ze względu na to, że mamy tutaj elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu, który znajduje się na pokrywie dzbanka. Po drugie antypoślizgowe, gumowe dno zapewnia komfort nalewania.

Wady
Pojemność:

Dzbanek nie jest zbyt duży. Jeśli więc zużywasz dużo wody, musisz pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu.

Wymiary:

Nie jest to pojemny dzbanek, ale jednocześnie zajmuje dość dużo miejsca i może nie zmieścić się do mniejszej lodówki.

 

 

Jaki dzbanek filtrujący Dafi wybrać?

 

Chociaż w wielu miastach mamy dostęp do wody, którą bez gotowania można pić prosto z kranu, większość z nas raczej po nią nie sięga ze względu na ilość kamienia, ale także dziwny posmak. Aby poprawić smak wody i zminimalizować ilość kamienia, możemy sięgnąć po dzbanek filtrujący. Zastosowanie takiego rozwiązania będzie korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, smaku herbaty, ale też naszych sprzętów. Jeśli do ekspresu lub czajnika wlewamy przefiltrowaną wodę, urządzenia będą działać wydajniej przez dłuższy czas. Aby ułatwić Ci wybór postanowiliśmy przygotować ten krótki poradnik na temat tego, jaki dzbanek filtrujący Dafi wybrać.

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się umieścić w naszym zestawieniu produkty tej marki. Dafi to znany producent dzbanków filtrujących i wkładów wymiennych do dzbanków, który od kilku lat oferuje nam solidne produkty w atrakcyjnej cenie.

Najlepszy dzbanek filtrujący Dafi w 2020 roku to taki, który spełnia nasze oczekiwania co do pojemności. Dla jednej rodziny model o pojemności 1,5-2 l będzie wystarczający, ale inni będą potrzebować wariantu aż 3 litrowego. Warto mieć to na uwadze kupując produkt.

Na rynku znajdziemy przyrządy klasyczne oraz bardziej zaawansowane, ze wskaźnikiem LEDowym. Cena tych najprostszych, w których wkład wymieniamy co miesiąc i nie analizują one zużycia tego elementu, jest niższa. Jeśli jednak zdecydujemy się na model LEDowy z wbudowanym systemem analizującym zużycie złoża we wkładzie oczyszczającym, wtedy musimy liczyć się z większą ceną.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy dany model jest łatwy w pielęgnacji, a także ile kosztują wkłady wymienne. Przy mniej standardowych produktach ta cena może być wyższa i wtedy okaże się, że eksploatacja danego produktu jest po prostu nieopłacalna.

Pamiętaj też o funkcjonalnym wlewie, aby nalewanie wody do dzbanka nie wiązało się z problemami. Poniżej prezentujemy zestawienie, które zawiera najlepsze dzbanki filtrujące Dafi. Mamy nadzieję, że pomoże Ci ono w wyborze najlepszego produktu.

 

Dzbanki filtrujące Dafi – ranking

 

Dafi Atri

 

Dzbanek filtrujący Dafi Atri to produkt, w którym stosuje się wkład filtrujący działający sprawnie przez około 30 dni. Model ten ma wskaźnik manualny, przy użyciu którego ustawimy dzień i miesiąc wymiany filtra. W ten sposób będziesz pamiętać, kiedy wkładałeś nowy filtr i że trzeba go wymienić. Produkt ma pojemność 2,4 l.

Ten niezawodny dzbanek filtrujący Dafi w dobrej cenie ma wygodny wlew. Dzięki temu napełnienie dzbanka wodą z kranu nie będzie nam sprawiało większego problemu. Warto też zauważyć, że klapa chroni wnętrze produktu przed zabrudzeniami i kurzem.

W tym modelu możemy stosować klasyczne wkłady filtrujące, które są dostępne w sklepach w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego też eksploatacja dzbanka nie jest zbyt kosztowna. Warto zauważyć, że wkład ten nie tylko eliminuje kamień, ale też poprawia smak wody i usuwa jej żółtawy kolor, który jest zwykle związany ze starą instalacją wodną.

Model ten jest ceniony za wydajną pracę, sporą pojemność, jak równie świetny stosunek ceny do jakości.

 

 

Dafi Astra-Unimax

 

Dzbanek filtrujący Dafi Astra Unimax o pojemności całkowitej 3 l to praktyczny produkt, który bez obaw można myć w zmywarce. W efekcie jest to bardzo funkcjonalny sprzęt, który doceniły osoby lubiące wygodę. W swoich ocenach podkreślają oni, że dzbanek jest też bardzo atrakcyjny.

Prezentowany model ma dobrze przemyślaną konstrukcję. Posiada wygodny uchwyt, jest stosunkowo lekki, a ponadto wlewanie do niego wody nie będzie nam sprawiać większego problemu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym produkcie jest elektroniczny wskaźnik zużycia wkład. Zawsze wiesz, kiedy należy go wymienić na nowy. Warto podkreślić, że filtr stosowany w dzbanku nie tylko usuwa kamień, ale poprawia też smak wody.

Produkt ten posiada atest PZH, certyfikat LGA, a także pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Sprzęt zyskał uznanie wielu osób. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjny wygląd, jak również bardzo przydatny wskaźnik zużycia filtra.

 

 

Dafi Crystal 2.0 LED

 

Dzbanek DAFI Crystal 2.0 LED z zestawem trzech wkładów Dafi pH+ oraz Mg2+  to elegancka propozycja, która pięknie się prezentuje na kuchennym blacie. Model ten jest wyposażony w czytelny indykator LED sensor, który poinformuje nas o tym, że należy wymienić filtr wody.

Prezentowany wariant ma wygodny wlew, a więc nie musisz zdejmować pokrywki dzbanka, aby napełnić go wodą. Ciekawym rozwiązaniem jest ergonomiczna rączka ułatwiająca nam utrzymanie pełnego dzbanka i jego przenoszenie.

Produkt wykonano z wysokiej jakości tworzyw, w tym borokrzemowego szkła. Cechuje się ono odpornością na zmienne temperatury wody oraz działanie produktów chemicznych. Bez obaw możesz myć dzbanek w zmywarce.

Sprzęt ten zyskał uznanie wielu osób. Przede wszystkim ze względu na solidne wykonanie. Poza tym konsumenci pozytywnie odnoszą się do designu dzbanka, jak również funkcjonalnych rozwiązań, które w nim zastosowano. Wśród nich wymieniają przede wszystkim praktyczny wskaźnik LED.

 

 

Jaki dzbanek filtrujący Brita wybrać?

 

Coraz więcej osób stara się spożywać wodę mineralną lub źródlaną, gdyż wierzy, że jest zdrowa. Jest to oczywiście prawda, ale nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w wielu polskich miastach, również woda z kranu jest w pełni zdatna do picia. Jeśli jednak Cię to nie przekonuje, zalecamy zainwestowanie w dzbanek filtrujący, który oczyszcza ciecz z rdzy, chloru, metali ciężkich czy związków organicznych. Jednak zakup takiego sprzętu nie jest tak prosty i wymaga zwrócenia uwagi na kilka czynników. W tym celu polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć dobre produkty. Na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki dodatek w postaci zestawienia, które zawiera najlepsze dzbanki filtrujące Brita.

Dlaczego Brita? Musimy zacząć od tego, że jest znana na całym świecie marka, która zajmuje się produkcją filtrów do wody. Dzięki nim jakość spożywanych przez nas napojów jest znacznie lepsza. W zależności od modelu, oferowany filtr może zawierać domieszkę wapnia, która poprawi nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Najlepszy dzbanek filtrujący Brita w 2020 roku powinien cechować się pojemnością, która usatysfakcjonuje użytkownika. Oznacza to, że powinniśmy przeanalizować potrzeby naszej rodziny, a następnie udać się na zakupy. Jeśli wybierzemy zbyt mały produkt, będziemy zmuszeni ciągle go napełniać, co jest dość kłopotliwe. Równocześnie, musisz pamiętać, że znaczna część dzbanka zajęta jest przez filtr. Najlepiej abyś kierował się zasadą, że im więcej domowników, tym pojemniejszy produkt należy wybrać. Z tego powodu zalecamy inwestowanie w dzbanki mające pojemność od 1,5 l do 2 l.

Koniecznie upewnij się również, jaki materiał został użyty do wyprodukowania interesującego Cię produktu. Na rynku dostępne są modele szklane oraz plastikowe. Drugi typ na pewno okaże się przydatny w domach, gdzie mieszkają dzieci, które łatwo mogą zrzucić dzbanek na podłogę. Pamiętaj jednak, że gdy woda zbyt długo znajduje się w plastikowym opakowaniu, nabiera specyficznego posmaku.

Przydatną funkcją, którą powinien posiadać dobrej jakości model jest wskaźnik zużycia filtra. Dzięki temu będziesz zawsze wiedzieć, kiedy go wymienić.

 

Dzbanki filtrujące Brita – ranking

 

Brita Marella Cool

 

Model Brita Marella Cool to elegancki i pojemny dzbanek służący do filtrowania wody. Do zalet produktu należy zaliczyć jego sporą pojemność, bowiem model mieści aż 2,4 l wody. Pojemność zbiornika filtrującego to 1,4 l.

Warto zaznaczyć, że dzbanek został tak wyprofilowany, by bez trudu zmieścił się w lodówce. Sprawia to, że latem będziemy mogli delektować się chłodną wodą, pozbawioną chloru i zanieczyszczeń. Pokrywka posiada klapkę, którą możemy uchylić tak, by wlewanie wody było wygodniejsze. Poza tym na obudowie znajduje się elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie przypomni Ci o konieczności wymiany filtra. Półprzezroczysty lejek sprawi, że będziesz w stanie kontrolować sam proces filtracji. Uchwyt w dzbanku został specjalnie wyprofilowany, aby wygodnie leżał w dłoni.

Prezentowany produkt może być myty w zmywarce, co spotkało się z pozytywną reakcją wielu konsumentów. Warto dodać, że przy zakupie otrzymamy 3 wkłady filtrujące tej marki.

 

 

Brita Elemaris XL

 

Dzbanek filtrujący o ciekawym designie, Brita Elemaris XL, to godny polecenia produkt. Dzięki niemu będziemy mogli spożywać wodę z kranu, co pomoże nam zaoszczędzić. Równocześnie, oczyszczona ciecz, pozytywnie wpłynie na żywotność czajnika czy ekspresu.

Całkowita pojemność tego produktu to aż 3,5 l, co na pewno wystarczy kilkuosobowej rodzinie. Na obudowie znalazł się wskaźnik zużycia filtra, który co 4 tygodnie poinformuje nas o konieczności jego wymiany. Poza tym prezentowany sprzęt ma bardzo wygodną, specjalnie wyprofilowaną rączkę, która ułatwia użytkowanie. W górnej części dzbanka znajdziemy niewielką klapkę, po której podniesieniu wlanie wody do środka okaże się dużo prostsze. Sprawia to, że nie musimy zdejmować całej przykrywki.

Wielu konsumentów doceniło dużą pojemność produktu oraz jego design, który sprawi, że model będzie się dobrze prezentować na blacie w nowoczesnej kuchni. Poza tym dzięki imponującej wydajności produktu będzie odpowiedni dla dużej rodziny.

 

 

Brita Aluna Cool Memo

 

Osobom, którym zależy na zakupie solidnego sprzętu, polecamy Brita Aluna Cool Memo. Jest to dobrej jakości dzbanek z filtrem do wody, który cechuje się prostym designem. Dzięki temu, cała konstrukcja jest bardzo przejrzysta i dokładnie możesz obserwować proces filtracji.

Całkowita pojemność prezentowanego produktu wynosi 3,5 l. Model posiada specjalną klapkę, którą wystarczy unieść, by wlać do środka wodę z kranu. Sprawia to, że nie musimy demontować całej pokrywki. Atutem jest elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu, który raz na miesiąc przypomni nam o konieczności wymiany filtra. Warto wspomnieć, że wkłady tej marki są bardzo popularne, więc bez trudu je zakupimy.

Bardzo duża grupa konsumentów doceniła to, że sprzęt może być myty w zmywarce, co ułatwia jego czyszczenie. Zdaniem użytkowników ten solidny dzbanek filtrujący Brita w dobrej cenie jest wart polecenia, ze względu na dużą pojemność. Bowiem jednorazowo jesteśmy w stanie przefiltrować nieco ponad 2 l wody.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daga
Daga
1 year ago

A Teesa? Przymierzam się właśnie do zakupu i znajoma poleciła mi właśnie tę markę. Ktoś zna? Może coś doradzić? 🙂

Natala
Natala
1 year ago
Reply to  Daga

ja mam, ten 2 litrowy, zapłaciłam jakoś około 70zl wiec niedrogo. Sprawdza się super i nawet tanie są filtry do niego 😉

baśka
baśka
1 year ago

a czy ktos ma dzbanek filtrujacy od teesa? czytalam sporo dobrych opinii i zastanawiam sie, czy sobie go nie zamowic 🙂

DMCA.com Protection Status