Dzbanki filtrujące wodę ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego modelu dzbanka filtrującego wodę, to polecamy Brita Elemaris XL Meter. Sprzęt ten otrzymał wiele pozytywnych ocen i opinii od osób, które go użytkowały. Co ciekawe pojemnik ten sprawdzi się nie tylko w domu, lecz również w miejscu pracy. Model wyposażony jest we wkłady filtrujące. Sprawiają one, że przefiltrowana woda jest zdatna do spożycia. Można ją także gotować. Jednakże należy pamiętać, aby filtry systematycznie zmieniać. To pozwoli na wiele lat korzystania ze sprzętu. Produkt ten dostępny jest w kolorze czarnym i białym. Dzięki temu możesz go dopasować do wystroju wnętrza swojej kuchni. Ponadto urządzenie pozwala na oczyszczenie 2 l wody. To sprawia, że w kilka chwil możesz zapewnić smaczny napój pełen składników mineralnych dla całej swojej rodziny. Jeżeli ten model Ci nie odpowiada, zwróć uwagę na sprzęt Dafi CrystaL 2.0 LED . Pojemnik ten nie tylko oczyści Twoją wodę, lecz również poinformuje Cię za pomocą sensora LED o konieczności wymiany filtra.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki dzbanek filtrujący wodę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Regularne picie wody jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Większości mieszkańców polskich miast bez obaw może sięgać po wodę z kranu. Jest ona czysta i odpowiednia do bezpośredniego spożycia (bez gotowania). Poza tym jest zdecydowanie tańsza od wody butelkowanej. Jedyną jej wadą jest to, że zwykle ma dużo kamienia, a jeśli mieszkamy w starym budownictwie może być zanieczyszczona przez stare rury. Nie oznacza to jednak, że takiej wody nie można pić. Wręcz przeciwnie, często ma więcej minerałów niż wody dostępne w sklepach. Warto jednak wcześniej ją przefiltrować przy wykorzystaniu specjalnego dzbanka filtrującego. On pozwoli nam pozbyć się drobnych zanieczyszczeń oraz kamienia. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego produktu przygotowaliśmy ten poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać, aby cieszyć się zdrową, pyszną wodą.

Dzbanek filtrujący wodę – jak to działa?

Urządzenie tego typu ma prostą budowę – składa się dzbanka z wymiennym filtrem, zwykle węglowym. Taki filtr zatrzymuje związki organiczne, chlor, rdzę czy metale ciężkie. Jednocześnie nie zmienia smaku wody. Poza tym zmiękcza ją usuwając sole wapnia i magnezu, dzięki czemu zapomnisz o kamieniu. Zarówno tym osiadającym na dnie dzbanka, do którego przelewasz zagotowaną wodę, jak i o tym, który osiada w urządzeniach. Zamiast droższej, destylowanej wody, możesz użyć takiej filtrowanej, dzięki czemu Twoje urządzenie będzie mniej awaryjne.

Poza tym testy dowodzą, że stosowanie wody filtrowanej do gotowania w czajniku, czy chociażby w ekspresie do kawy, też wpływa na mniejszą awaryjność AGD. Warto jednak zauważyć, że dla lepszej wydajności filtr należy regularnie wymieniać.

 

Filtr – typy

Najczęściej można spotkać wkłady do filtrów ze złożem z węgla aktywnego, który często wzbogacony jest w inny rodzaj złoża, na przykład żywicę jonowymienną, która wpływa na twardość. Jeśli więc woda w Twojej miejscowości jest bardzo twarda, warto sięgnąć właśnie po taki rodzaj filtra. Poza tym dostępne są też filtry poprawiające pH wody. Wtedy złoże składa się z węgla aktywnego i złoża alkalicznego. To drugie wzbogaca ciecz w jony sodu, a także wapnia czy potasu i jednocześnie podwyższa pH. Poza tym coraz popularniejszym rozwiązaniem są wkłady, które wzbogacają wodę w magnez. Warto wybierać modele sprawdzonych marek, które posiadają wszystkie niezbędne atesty.

 

Pojemność dzbanka i jego budowa

Takie produkty wykonane są z plastiku lub szkła, a więc z łatwością możesz trafić na model, który przy niewielkim uderzeniu pęknie. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji postaw na produkt wykonany z solidnych tworzyw sztucznych lub szkła hartowanego. Jeśli masz dzieci, wybierz raczej model plastikowy. Pojemność dzbanka może wynosić od 0,5 l do nawet 3 l.

Najpopularniejsza są jednak naczynia 1,5- 2 l. Pamiętaj, że pojemność ma wpływ na wydajność. Jeśli masz dużą rodzinę, potrzebujesz większego produktu. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda rączka, zwłaszcza w pojemnym dzbanku. Podnoszenie kilku litrów wody nie będzie najłatwiejsze, a więc ma to duże znacznie. Kolejna kwestia to profil dziubka. Zwykle z dzbanka nalewamy wodę bezpośrednio do kubka, a więc zakończenie musi być tak wykonane, aby nalewanie było proste. Zwróć też uwagę na pokrywę i system uzupełniania dzbanka. Postaw na prostą obsługę i dużą szczelność, aby woda, którą pijesz w istocie była czysta.

 

Wskaźnik zużycia filtra

Większość dzbanków posiada specjalny wskaźnik zużycia filtra, a więc łatwo sprawdzisz, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Warto jednak zauważyć, że nie bada on realnego zużycia filtra, a jedynie czas do wymiany. Przeciętny filtr wystarcza na 2-4 tygodnie, aczkolwiek wiele zależy od tego, jak dużo pijesz i jaki jest faktyczny stan wody.

Koszty eksploatacji – jaki dzbanek filtrujący jest najlepszy?

To chyba jedna z ważniejszych kwestii, którą większość osób pomija przy zakupie wielu produktów. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku wszystkich sprzętów z wymiennymi elementami to jedna z najistotniejszych kwestii. W przypadku dzbanków filtrujących chodzi głównie o filtry. Każda marka produkująca dzbanki tego typu ma w swojej ofercie również filtry. Często taki dzbanek kupimy w zestawie z filtrami, ale są to maksymalnie 2 sztuki, które wystarczą na maksimum 2 miesiące. To oznacza, że szybko zajdzie potrzeba zakupu nowych filtrów.

Czasami dostępne są zamienniki innych marek, ale nie wszystkie są równie wydajne (czasem wystarczają tylko na 1 tydzień). Musisz więc zweryfikować, ile kosztują filtry wymienne do dzbanka, który Cię interesuje. Warto też sprawdzić, jak szybko dany filtr jest w stanie przefiltrować litr wody.

 

Dzbanki filtrujące na wodę w dobrych cenach

Zakup takiego produktu nie jest zbyt kosztowny. Zwykle znane marki oferują dzbanki już za ok 40 zł. Warto jednak sprawdzić ilość filtrów znajdujących się w zestawie. Czasem bardziej opłaca się zakupić droższy produkt z większym wyposażeniem. Cena zależy od marki, rodzaju dołączonych filtrów, a także wielkości. Najtańsze są najpopularniejsze modele czyli takie o pojemności 1,5 l – 2 l . Mniejsze i większe zwykle są droższe, co wynika też z ich mniejszej popularności i dostępności.

 

 

Najlepsze dzbanki filtrujące wodę w 2018 roku

 

Doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej są dzbanki filtrujące. Jednak duża liczba modeli na rynku powoduje, że trudno jest dobrać najlepszy dzbanek filtrujący do naszych potrzeb. Przeczytaj nasz ranking, spróbujemy Ci pomóc w dokonaniu decyzji.

 

Nasze zalecenia

 

Brita Elemaris XL Meter 

 

Brita Elemaris XL MeterNasz ranking dzbanków filtrujących wodę rozpoczniemy produktem Brita Elemaris XL Meter. Bardzo znana marka Brita jest liderem wśród producentów urządzeń filtrujących wodę, zarówno do użytku domowego, jak i wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa. Opisywany dzbanek możemy nabyć w jednym z dwóch kolorów: czarnym lub białym. Całkowita pojemność naczynia, czyli przestrzeń dla przefiltrowanej wody i tej do przefiltrowania wynosi 3,5 litra.

A przestrzeń przeznaczona dla przefiltrowanej wody wynosi 2 litry. Kupując ten dzbanek otrzymamy w zestawie dwa wkłady filtrujące, które są niezbędne do oczyszczenia wody i wymagają wymiany po pewnym czasie. Dlatego też bardzo przydanym jest wbudowany w tym modelu wskaźnik Brita Meter, który na bieżąco pokazuje zużycie filtra.

Zużycie filtra jest kalkulowane na podstawie objętości filtrowanej wody, jej twardości oraz czasu użytkowania. Również praktycznym rozwiązaniem jest dziubek z pokrywką oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody, które zapobiegają dostawaniu się do naczynia kurzu i innych zanieczyszczeń.

Użytkownicy dają bardzo wysokie noty temu produktowi. W swoich opiniach przedstawiają dzbanek jako bardzo funkcjonalny i dodatkowo ładnie się prezentujący.

Dzbanek filtrujący wodę Brita Elemaris XL Meter to produkt znanej marki, która jest liderem w produkcji urządzeń filtrujących wodę. Prezentowany model jest bardzo elegancki i wydajny, gdyż zbiornik na przefiltrowaną wodę ma pojemność 2 l, a całkowita objętość to 3,5 l. Typ ten zyskał szerokie uznanie konsumentów.

 

Zalety

Pojemność: Jest to jedna z największych pod względem wielkości propozycji w naszym zestawieniu i na rynku. Dzbanek ma całkowitą pojemność 3,5 litra, z czego przestrzeń na przefiltrowaną wodę to 2 litry.

Wkłady filtrujące: Dzbanek jest sprzedawany w zestawie z dwoma wkładami filtrującymi. Za sprawą tego zyskujesz zapas filtrów.

Wskaźnik Brita Meter: W wielu dzbankach wskaźnik nie jest dokładny. Nie bierze pod uwagę objętości filtrowanej wody – jedynie czas, a przecież każdy ma inne potrzeby i oczyszcza inną ilość wody. Dlatego wskaźnik Brita kalkuluje objętość wody, a także jej twardości i czas użycia wkładu.

Praktyczne rozwiązania: Oprócz wskaźnika mamy też inne praktyczne rozwiązania. Wśród nich jest dziubek z pokrywką oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody. Dzięki temu do wnętrz nie dostają się paprochy, kurz i owady.

Wygląd: Użytkownicy wysoko oceniają wygląd prezentowanego modelu. Potwierdzają, że jest to solidny produkt, idealny do każdej kuchni.

 

 

 

 

Dafi Crystal 2.0 LED 

 

3.Dafi Crystal 2.0 LEDNastępny produkt w naszym zestawieniu, Dafi Crystal 2.0 LED, jest również produkowany przez znaną polską markę filtrów do wody. Prezentowany model dostępny jest w aż pięciu kolorach: białym, granatowym, czarnym, czerwonym i zielonym. Jego całkowita pojemność wynosi 2 litry, obejmuje ona również jeden litr pojemności dla wody filtrowanej.

Zbiornik został wykonany ze szkła i wyposażony w antypoślizgowe nóżki. Naczynie możemy myć pod bieżącą wodą, możemy również myć je w zmywarce. Kupując ten produkt otrzymamy w zestawie aż 3 wymienne wkłady do filtrowania wody. Filtry, które są kompatybilne z dzbankiem to Dafi pH+ oraz Dafi Mg2+.

Kiedy będzie należało wkład wymienić, podpowie nam czytelny indykator LED sensor, który mierzy poziom zużycia filtra. Dodatkowo producent umieścił w pokrywie dzbanka specjalny wlew na wodę z klapką. Chroni on wnętrze naczynia przed zabrudzeniami, a użytkownikowi ułatwia napełnianie pojemnika.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu są zadowolone ze swojej decyzji. W komentarzach mówią, że szklany pojemnik nie tylko ładnie wygląda, ale też łatwo się go myje.

Dafi Crystal 2.0 LED to produkt polskiej marki. Dostępny jest w wielu atrakcyjnych kolorach, a więc z całą pewnością znajdziesz dzbanek, który będzie pasował do Twojej kuchni. Model ten ma pojemność 2l.

 

Zalety

Design: Produkt jest nie tylko praktyczny, ale też atrakcyjny. Prezentowany typ dostępny jest w 5 różnych kolorach: czarnym, białym, granatowym, czerwonym oraz zielonym.

Wykonanie: Dzbanek został wykonany ze szkła i ma antypoślizgowe nóżki. Całość jest bardzo solidna.

Łatwe mycie: Naczynie jest proste do utrzymania w czystości. Dzbanek bez obaw możemy myć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. W efekcie pielęgnacja tego produktu nie będzie problematyczna.

Wkłady filtrujące: W zestawie z dzbankiem sprzedawane są aż 3 wymienne wkłady do filtrowania wody. W ten sposób zyskujemy zapas na około 3 miesiące.

LED sensor: Świetnym rozwiązaniem zastosowanym w tym dzbanku, jest sensor LED, czyli indykator, który mierzy poziom zużycia filtra. W ten sposób wiemy, kiedy należy go wymienić. Co istotne sensor bierze pod uwagę nie tylko upływ czasu od ostatniej wymiany, ale też twardość czy objętość wody już przefiltrowanej.

 

Wady

Materiał: Szkło jest atrakcyjne, ale wysoce podatne na uszkodzenia.

 

 

 

 

Brita Marella Cool Grafit 

 

3.Brita Marella Cool GrafitPonieważ Brita jest firmą wiodącą wśród producentów dzbanków do filtrowania wody, zdecydowaliśmy się przedstawić kolejny model tego producenta: Brita Marella Cool Grafit. Ten dzbanek w kolorze grafitowo – przeźroczystym o pojemności całkowitej 2,4 litra, w której woda filtrowana zajmuje pojemność 1,4 litra.

Przeźroczysty plastik pozwoli na monitorowanie postępu filtracji, oraz sprawdzeniu stanu wody przefiltrowanej. A rozmiary naczynia pozwolą komfortowo przechowywać je w drzwiczkach lodówki. Zawsze będziemy więc mieli dostęp do zimnej i czystej wody. Decydując się na zakup tego modelu wraz z dzbankiem otrzymamy 3 wkłady filtrowe Brita Maxtra.

Producent wyposażył również samo urządzenie w elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie będzie nam przypominał o zmianie filtra. Ten model także posiada przykrywkę z uchylną klapą, która ułatwia napełnianie pojemnika, oraz zapobiega przedostawaniu się do niego brudu.

Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że dzbanek jest małych rozmiarów i z łatwością mieści się w drzwiach lodówki. Dodatkowo przekazują, że wymiana filtra jest bardzo prosta.

Brita Marella Cool Grafit to piękny dzbanek w kolorze grafitowo – przezroczystym o pojemności całkowitej 2,4 litra. Produkt jest atrakcyjny i niezwykle łatwy w obsłudze. Nie zajmuje dużo miejsca.

 

Zalety

Wymiary: Wiele osób doceniło to, że produkt ten ma małe wymiary, a więc bez problemu zmieścimy go w lodówce. Dzięki temu zawsze będziemy mieć dostęp do lekko schłodzonej wody.

Wkłady filtrujące: W zestawie z dzbankiem zajdziemy 3 wkłady filtrów Brita Maxtra. Od razu mamy zapas na około 3 miesiące.

Wskaźnik wymiany wkładu: Ciekawym udogodnieniem zastosowanym w tym produkcie jest elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie przypomina nam o konieczności zmiany filtra.

Łatwe napełnianie: Konsumenci zauważają, że dzięki przykrywce z uchylną klapą, napełnianie pojemnika jest proste. Jednocześnie pokrywa zapobiega dostaniu się do wnętrza kurzu czy innych zanieczyszczeń.

 

Wady

Wolna filtracja: Niektórzy konsumenci zauważają, że proces filtrowania wody w tym dzbanku przebiega dość wolno.

 

 

 

 

Dafi Start 

 

4.Dafi StartDafi Start to dobry i tani dzbanek filtrujący dla osób, które rzadziej gotują i sporadycznie korzystają z wody filtrowanej. Możliwość zakupu tego naczynia już za 15 zł czyni ten dzbanek atrakcyjnym, nawet dla tych, którzy rzadko piją wodę. Model ten dostępny jest w kilku kolorach. Jego pojemność całkowita wynosi 2,4 litra, z tego woda filtrowana zajmuje 1,2 litra.

Ten model również został dostosowany do przechowywania w drzwiach lodówki. Do dzbanka pasują wkłady Dafi Classic, które musimy zakupić osobno. To, kiedy należy wymienić wkład możemy sami monitorować, dzięki mechanicznemu wskaźnikowi zużycia wkładu znajdującego się pokrywie.

Podczas wkładania nowego filtra powinniśmy ustawić aktualną datę. Po upłynięciu 30 dni od tego dnia, należy filtr wymienić na świeży. Dodatkowo dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania producent umieścił w pokrywie dzbanka wlew z kratką, która ułatwia napełnianie pojemnika, a jednocześnie chroni przed zanieczyszczeniem.

Ci, którzy zakupili ten produkt są zadowoleni z jakości filtrowanej wody, której efekty widać m.in. w redukcji osadu kamienia. Dla niektórych jednak model okazuje się być za mały.

Dafi Start to dobry dzbanek filtrujący wodę do 50 zł. Produkt jest również łatwy w obsłudze i dobrze się prezentuje.

 

Zalety

Cena: Jest to tani dzbanek, idealny dla osób, które szukają czegoś niedrogiego. Koszt zakupu tego modelu to 15 zł.

Wymiary: Produkt ten ma bardzo małe wymiary i jest tym samym dostosowany do przechowywania w drzwiach lodówki. Oczywiście wpływa to na pojemność dzbanka, ale jeśli nie masz dużych potrzeb, a lubisz mieć schłodzoną wodę, to idealne rozwiązanie.

Łatwe napełnianie: W pokrywie dzbanka znajduje się wygodny wlew z kratką, która ułatwia napełnianie zbiornika. Jednocześnie całość jest osłonięta i kurz oraz zabrudzenia nie wpadają do środka.

 

Wady

Mała pojemność: Niektóre osoby narzekają na zbyt małą pojemność prezentowanego modelu.

 

 

 

 

Laica J9015R 

 

5.Laica J9015RNasze zestawienie zamkniemy Laica J9015R. Dzbanek ten ma całkowitą pojemność 2,45 litra, z tego 1,13 litra przeznaczone jest dla wody przefiltrowanej. Ciekawy design i kolorystyka czerwono – przeźroczysta doda charakteru naszej kuchni, oraz pozwoli monitorować poziom przefiltrowanej wody i etapu jej filtracji.

Model ten jest również bardzo funkcjonalny. Ergonomiczna rączka i antypoślizgowe gumowe dno zapewni komfort nalewania. Dodatkowo możliwość przechowywania w drzwiach w lodówce zapewni ciągły dostęp do chłodnej wody. Kupując ten dzbanek, w zestawie otrzymamy również 3 wkłady filtrujące Bi – flux. Elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu zainstalowany w porywie zbiornika pozwoli nam utrzymać kontrolę nad poziomem zużycia filtra podczas użytkowania dzbanka.

Producent ten jest tak bardzo znany na polskim rynku, podobnie jak opisywani wcześniej w naszym rankingu. Zobaczmy zatem czy opinie o dzbankach filtrujących wodę tej firmy są dobre. Pozostawione przez użytkowników komentarze przekonują, że są oni zadowoleni z tego produktu. Wskazują, że dobrze filtruje wodę, jest solidnie wykonany i ładnie wygląda.

Laica J9015R to dzbanek, którego całkowita pojemność wynosi 2,45 litra, z czego 1,13 litra przeznaczone jest na przefiltrowaną wodę.

 

Zalety

Design: To, co wyróżnia ten model to ciekawy design i kolorystyka czerwono – przezroczysta. Z jednej strony jest to świetny dodatek do kuchni, a z drugiej praktyczne rozwiązanie, bo mamy wgląd w proces filtracji.

Funkcjonalność: Urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Po pierwsze ze względu na to, że mamy tutaj elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu, który znajduje się na pokrywie dzbanka. Po drugie antypoślizgowe, gumowe dno zapewnia komfort nalewania.

 

Wady

Pojemność: Dzbanek nie jest zbyt duży. Jeśli więc zużywasz dużo wody, musisz pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu.

Wymiary: Nie jest to pojemny dzbanek, ale jednocześnie zajmuje dość dużo miejsca i może nie zmieścić się do mniejszej lodówki.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4.69 out of 5)
Loading...