Dzbanki filtrujące wodę ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.04.18

 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego modelu dzbanka filtrującego wodę, to polecamy Brita Elemaris XL Meter. Sprzęt ten otrzymał wiele pozytywnych ocen i opinii od osób, które go użytkowały. Co ciekawe pojemnik ten sprawdzi się nie tylko w domu, lecz również w miejscu pracy. Model wyposażony jest we wkłady filtrujące. Sprawiają one, że przefiltrowana woda jest zdatna do spożycia. Można ją także gotować. Jednakże należy pamiętać, aby filtry systematycznie zmieniać. To pozwoli na wiele lat korzystania ze sprzętu. Produkt ten dostępny jest w kolorze czarnym i białym. Dzięki temu możesz go dopasować do wystroju wnętrza swojej kuchni. Ponadto urządzenie pozwala na oczyszczenie 2 l wody. To sprawia, że w kilka chwil możesz zapewnić smaczny napój pełen składników mineralnych dla całej swojej rodziny. Jeżeli ten model Ci nie odpowiada, zwróć uwagę na sprzęt Dafi CrystaL 2.0 LED . Pojemnik ten nie tylko oczyści Twoją wodę, lecz również poinformuje Cię za pomocą sensora LED o konieczności wymiany filtra.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki dzbanek filtrujący wodę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Regularne picie wody jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Większości mieszkańców polskich miast bez obaw może sięgać po wodę z kranu. Jest ona czysta i odpowiednia do bezpośredniego spożycia (bez gotowania). Poza tym jest zdecydowanie tańsza od wody butelkowanej. Jedyną jej wadą jest to, że zwykle ma dużo kamienia, a jeśli mieszkamy w starym budownictwie może być zanieczyszczona przez stare rury. Nie oznacza to jednak, że takiej wody nie można pić. Wręcz przeciwnie, często ma więcej minerałów niż wody dostępne w sklepach. Warto jednak wcześniej ją przefiltrować przy wykorzystaniu specjalnego dzbanka filtrującego. On pozwoli nam pozbyć się drobnych zanieczyszczeń oraz kamienia. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego produktu przygotowaliśmy ten poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać, aby cieszyć się zdrową, pyszną wodą.

Dzbanek filtrujący wodę – jak to działa?

Urządzenie tego typu ma prostą budowę – składa się dzbanka z wymiennym filtrem, zwykle węglowym. Taki filtr zatrzymuje związki organiczne, chlor, rdzę czy metale ciężkie. Jednocześnie nie zmienia smaku wody. Poza tym zmiękcza ją usuwając sole wapnia i magnezu, dzięki czemu zapomnisz o kamieniu. Zarówno tym osiadającym na dnie dzbanka, do którego przelewasz zagotowaną wodę, jak i o tym, który osiada w urządzeniach. Zamiast droższej, destylowanej wody, możesz użyć takiej filtrowanej, dzięki czemu Twoje urządzenie będzie mniej awaryjne.

Poza tym testy dowodzą, że stosowanie wody filtrowanej do gotowania w czajniku, czy chociażby w ekspresie do kawy, też wpływa na mniejszą awaryjność AGD. Warto jednak zauważyć, że dla lepszej wydajności filtr należy regularnie wymieniać.

 

Filtr – typy

Najczęściej można spotkać wkłady do filtrów ze złożem z węgla aktywnego, który często wzbogacony jest w inny rodzaj złoża, na przykład żywicę jonowymienną, która wpływa na twardość. Jeśli więc woda w Twojej miejscowości jest bardzo twarda, warto sięgnąć właśnie po taki rodzaj filtra. Poza tym dostępne są też filtry poprawiające pH wody. Wtedy złoże składa się z węgla aktywnego i złoża alkalicznego. To drugie wzbogaca ciecz w jony sodu, a także wapnia czy potasu i jednocześnie podwyższa pH. Poza tym coraz popularniejszym rozwiązaniem są wkłady, które wzbogacają wodę w magnez. Warto wybierać modele sprawdzonych marek, które posiadają wszystkie niezbędne atesty.

 

Pojemność dzbanka i jego budowa

Takie produkty wykonane są z plastiku lub szkła, a więc z łatwością możesz trafić na model, który przy niewielkim uderzeniu pęknie. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji postaw na produkt wykonany z solidnych tworzyw sztucznych lub szkła hartowanego. Jeśli masz dzieci, wybierz raczej model plastikowy. Pojemność dzbanka może wynosić od 0,5 l do nawet 3 l.

Najpopularniejsza są jednak naczynia 1,5- 2 l. Pamiętaj, że pojemność ma wpływ na wydajność. Jeśli masz dużą rodzinę, potrzebujesz większego produktu. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda rączka, zwłaszcza w pojemnym dzbanku. Podnoszenie kilku litrów wody nie będzie najłatwiejsze, a więc ma to duże znacznie. Kolejna kwestia to profil dziubka. Zwykle z dzbanka nalewamy wodę bezpośrednio do kubka, a więc zakończenie musi być tak wykonane, aby nalewanie było proste. Zwróć też uwagę na pokrywę i system uzupełniania dzbanka. Postaw na prostą obsługę i dużą szczelność, aby woda, którą pijesz w istocie była czysta.

 

Wskaźnik zużycia filtra

Większość dzbanków posiada specjalny wskaźnik zużycia filtra, a więc łatwo sprawdzisz, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Warto jednak zauważyć, że nie bada on realnego zużycia filtra, a jedynie czas do wymiany. Przeciętny filtr wystarcza na 2-4 tygodnie, aczkolwiek wiele zależy od tego, jak dużo pijesz i jaki jest faktyczny stan wody.

Koszty eksploatacji – jaki dzbanek filtrujący jest najlepszy?

To chyba jedna z ważniejszych kwestii, którą większość osób pomija przy zakupie wielu produktów. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku wszystkich sprzętów z wymiennymi elementami to jedna z najistotniejszych kwestii. W przypadku dzbanków filtrujących chodzi głównie o filtry. Każda marka produkująca dzbanki tego typu ma w swojej ofercie również filtry. Często taki dzbanek kupimy w zestawie z filtrami, ale są to maksymalnie 2 sztuki, które wystarczą na maksimum 2 miesiące. To oznacza, że szybko zajdzie potrzeba zakupu nowych filtrów.

Czasami dostępne są zamienniki innych marek, ale nie wszystkie są równie wydajne (czasem wystarczają tylko na 1 tydzień). Musisz więc zweryfikować, ile kosztują filtry wymienne do dzbanka, który Cię interesuje. Warto też sprawdzić, jak szybko dany filtr jest w stanie przefiltrować litr wody.

 

Dzbanki filtrujące na wodę w dobrych cenach

Zakup takiego produktu nie jest zbyt kosztowny. Zwykle znane marki oferują dzbanki już za ok 40 zł. Warto jednak sprawdzić ilość filtrów znajdujących się w zestawie. Czasem bardziej opłaca się zakupić droższy produkt z większym wyposażeniem. Cena zależy od marki, rodzaju dołączonych filtrów, a także wielkości. Najtańsze są najpopularniejsze modele czyli takie o pojemności 1,5 l – 2 l . Mniejsze i większe zwykle są droższe, co wynika też z ich mniejszej popularności i dostępności.

 

 

Najlepsze dzbanki filtrujące wodę w 2018 roku

 

Doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej są dzbanki filtrujące. Jednak duża liczba modeli na rynku powoduje, że trudno jest dobrać najlepszy dzbanek filtrujący do naszych potrzeb. Przeczytaj nasz ranking, spróbujemy Ci pomóc w dokonaniu decyzji.

 

Nasze zalecenia

 

Brita Elemaris XL Meter 

 

Brita Elemaris XL MeterNasz ranking dzbanków filtrujących wodę rozpoczniemy produktem Brita Elemaris XL Meter. Bardzo znana marka Brita jest liderem wśród producentów urządzeń filtrujących wodę, zarówno do użytku domowego, jak i wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa. Opisywany dzbanek możemy nabyć w jednym z dwóch kolorów: czarnym lub białym. Całkowita pojemność naczynia, czyli przestrzeń dla przefiltrowanej wody i tej do przefiltrowania wynosi 3,5 litra.

A przestrzeń przeznaczona dla przefiltrowanej wody wynosi 2 litry. Kupując ten dzbanek otrzymamy w zestawie dwa wkłady filtrujące, które są niezbędne do oczyszczenia wody i wymagają wymiany po pewnym czasie. Dlatego też bardzo przydanym jest wbudowany w tym modelu wskaźnik Brita Meter, który na bieżąco pokazuje zużycie filtra.

Zużycie filtra jest kalkulowane na podstawie objętości filtrowanej wody, jej twardości oraz czasu użytkowania. Również praktycznym rozwiązaniem jest dziubek z pokrywką oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody, które zapobiegają dostawaniu się do naczynia kurzu i innych zanieczyszczeń.

Użytkownicy dają bardzo wysokie noty temu produktowi. W swoich opiniach przedstawiają dzbanek jako bardzo funkcjonalny i dodatkowo ładnie się prezentujący.

 

 

 

 

Dafi Crystal 2.0 LED 

 

3.Dafi Crystal 2.0 LEDNastępny produkt w naszym zestawieniu, Dafi Crystal 2.0 LED, jest również produkowany przez znaną polską markę filtrów do wody. Prezentowany model dostępny jest w aż pięciu kolorach: białym, granatowym, czarnym, czerwonym i zielonym. Jego całkowita pojemność wynosi 2 litry, obejmuje ona również jeden litr pojemności dla wody filtrowanej.

Zbiornik został wykonany ze szkła i wyposażony w antypoślizgowe nóżki. Naczynie możemy myć pod bieżącą wodą, możemy również myć je w zmywarce. Kupując ten produkt otrzymamy w zestawie aż 3 wymienne wkłady do filtrowania wody. Filtry, które są kompatybilne z dzbankiem to Dafi pH+ oraz Dafi Mg2+.

Kiedy będzie należało wkład wymienić, podpowie nam czytelny indykator LED sensor, który mierzy poziom zużycia filtra. Dodatkowo producent umieścił w pokrywie dzbanka specjalny wlew na wodę z klapką. Chroni on wnętrze naczynia przed zabrudzeniami, a użytkownikowi ułatwia napełnianie pojemnika.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu są zadowolone ze swojej decyzji. W komentarzach mówią, że szklany pojemnik nie tylko ładnie wygląda, ale też łatwo się go myje.

 

 

 

 

Brita Marella Cool Grafit 

 

3.Brita Marella Cool GrafitPonieważ Brita jest firmą wiodącą wśród producentów dzbanków do filtrowania wody, zdecydowaliśmy się przedstawić kolejny model tego producenta: Brita Marella Cool Grafit. Ten dzbanek w kolorze grafitowo – przeźroczystym o pojemności całkowitej 2,4 litra, w której woda filtrowana zajmuje pojemność 1,4 litra.

Przeźroczysty plastik pozwoli na monitorowanie postępu filtracji, oraz sprawdzeniu stanu wody przefiltrowanej. A rozmiary naczynia pozwolą komfortowo przechowywać je w drzwiczkach lodówki. Zawsze będziemy więc mieli dostęp do zimnej i czystej wody. Decydując się na zakup tego modelu wraz z dzbankiem otrzymamy 3 wkłady filtrowe Brita Maxtra.

Producent wyposażył również samo urządzenie w elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie będzie nam przypominał o zmianie filtra. Ten model także posiada przykrywkę z uchylną klapą, która ułatwia napełnianie pojemnika, oraz zapobiega przedostawaniu się do niego brudu.

Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że dzbanek jest małych rozmiarów i z łatwością mieści się w drzwiach lodówki. Dodatkowo przekazują, że wymiana filtra jest bardzo prosta.

 

 

 

 

Dafi Start 

 

4.Dafi StartDafi Start to dobry i tani dzbanek filtrujący dla osób, które rzadziej gotują i sporadycznie korzystają z wody filtrowanej. Możliwość zakupu tego naczynia już za 15 zł czyni ten dzbanek atrakcyjnym, nawet dla tych, którzy rzadko piją wodę. Model ten dostępny jest w kilku kolorach. Jego pojemność całkowita wynosi 2,4 litra, z tego woda filtrowana zajmuje 1,2 litra.

Ten model również został dostosowany do przechowywania w drzwiach lodówki. Do dzbanka pasują wkłady Dafi Classic, które musimy zakupić osobno. To, kiedy należy wymienić wkład możemy sami monitorować, dzięki mechanicznemu wskaźnikowi zużycia wkładu znajdującego się pokrywie.

Podczas wkładania nowego filtra powinniśmy ustawić aktualną datę. Po upłynięciu 30 dni od tego dnia, należy filtr wymienić na świeży. Dodatkowo dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania producent umieścił w pokrywie dzbanka wlew z kratką, która ułatwia napełnianie pojemnika, a jednocześnie chroni przed zanieczyszczeniem.

Ci, którzy zakupili ten produkt są zadowoleni z jakości filtrowanej wody, której efekty widać m.in. w redukcji osadu kamienia. Dla niektórych jednak model okazuje się być za mały.

 

 

 

 

Laica J9015R 

 

5.Laica J9015RNasze zestawienie zamkniemy Laica J9015R. Dzbanek ten ma całkowitą pojemność 2,45 litra, z tego 1,13 litra przeznaczone jest dla wody przefiltrowanej. Ciekawy design i kolorystyka czerwono – przeźroczysta doda charakteru naszej kuchni, oraz pozwoli monitorować poziom przefiltrowanej wody i etapu jej filtracji.

Model ten jest również bardzo funkcjonalny. Ergonomiczna rączka i antypoślizgowe gumowe dno zapewni komfort nalewania. Dodatkowo możliwość przechowywania w drzwiach w lodówce zapewni ciągły dostęp do chłodnej wody. Kupując ten dzbanek, w zestawie otrzymamy również 3 wkłady filtrujące Bi – flux. Elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu zainstalowany w porywie zbiornika pozwoli nam utrzymać kontrolę nad poziomem zużycia filtra podczas użytkowania dzbanka.

Producent ten jest tak bardzo znany na polskim rynku, podobnie jak opisywani wcześniej w naszym rankingu. Zobaczmy zatem czy opinie o dzbankach filtrujących wodę tej firmy są dobre. Pozostawione przez użytkowników komentarze przekonują, że są oni zadowoleni z tego produktu. Wskazują, że dobrze filtruje wodę, jest solidnie wykonany i ładnie wygląda.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4.72 out of 5)
Loading...