Brytfanny ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.02.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Brytfanna to naczynie, w którym można przygotować smaczne danie jednogarnkowe. Tego typu produkt przyda się niemal każdemu, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom, a następnie przygotować zestawienie. Po dokładnej analizie rynku stwierdziliśmy, że pierwsze miejsce w rankingu należy do Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223. Jest to brytfanna o stosunkowo dużej pojemności, dlatego będzie odpowiednia dla sporej rodziny. Sprawdzi się także podczas uroczystości rodzinnych czy imprez w gronie znajomych. Produkt pokryty został specjalną powłoką, która chroni przed przywieraniem pokarmu do ścianek. Do produkcji tego naczynia wykorzystano sprawdzone materiały. Nie zawierają one niebezpiecznych substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Opinie na temat tego modelu wskazują, że jest on godny polecenia. Kolejnym popularnym wśród konsumentów produktem jest ELO 82660. Jest to prostokątna brytfanna ze szklaną pokrywą dołączoną do zestawu. Naczynie jest odpowiednie do każdego rodzaju kuchenek. Zachęcamy także do poznania innych, przygotowanych przez nas propozycji – znajdziesz je na naszej stronie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to dość duży model, w którym zmieścisz do 9 l potraw. Korpus wykonano z aluminium, gdyż materiał ten szybko pochłania ciepło. Na dnie znajduje się podwójna warstwa tworzywa, przez co potrawy nie przypalają się.

Wady

Osoby o ograniczonej sile fizycznej mogą mieć problem z przenoszeniem brytfanny. Po napełnieniu naczynie jest ciężkie. Poza tym materiał szybko pochłania ciepło, a do tego zatrzymuje je na długi czas. Trzeba zatem zachować ostrożność, by się nie poparzyć.

Podsumowanie

Naczynie jest bardzo wytrzymałe, przez co nie musisz obawiać się otarć lub stłuczeń. Brytfanna posiada wszystkie niezbędne testy, które potwierdziły, że w składzie brak szkodliwych związków, jak ołów czy kadm.

Drugi wybór

Zalety

Pojemność naczynia wynosi aż 8 l, przez co na pewno przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny. Pokrywka jest bardzo szczelna, więc cały aromat zostanie zatrzymany we wnętrzu brytfanny. Do tego element ten jest przezroczysty, co daje pełną kontrolę nad daniem.

Wady

Z powodu dużej pojemności i grubych ścianek model jest dość ciężki. Z tego powodu podczas wyciągania z piekarnika trzeba zachować dużą ostrożność, gdyż po upadku naczynie może stłuc się na wiele małych kawałków.

Podsumowanie

Brytfanna jest nie tylko pojemna, ale również tania. Zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz brytfanna została pokryta specjalną powłoką. Dzięki niej nic nie przypala się do ścianek. Ułatwia to również czyszczenie naczynia.

Rozważ też

Zalety

Prezentowany model na pewno zadowoli wielbicieli kuchni orientalnej. To arabskie naczynie wykonano z wytrzymałego materiału, które jest odporne na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu brytfannę można ustawić bezpośrednio nad paleniskiem.

Wady

Ponieważ do wykonania naczynia użyto mocnego żeliwa waga produktu jest dość duża. Z tego powodu przenosząc brytfannę należy użyć dwóch rąk i robić to delikatnie. Poza tym materiał szybko pochłania ciepło, więc długo po zakończeniu pieczenia brytfanna pozostaje gorąca.

Podsumowanie

Liczne zalety modelu zdecydowanie przewyższają jego wady. Naczynie oferuje wiele możliwości przygotowania obiadu. Materiał jest wytrzymały oraz szybko pochłania ciepło, przez co czas pieczenia skraca się. Do tego design sprzętu na pewno zwróci uwagę konsumenta.

 

 

Jaką brytfannę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Brytfanna obecnie nieco ewoluowała w naszej kuchni i jej mianem nazywamy rozmaite naczynia żaroodporne do używania w piekarniku. Dzieje się tak z powodu coraz szerszego zainteresowania społeczeństwa kuchniami innych regionów. Za potrawami przybywają do nas również i naczynia, w których owe potrawy są przygotowywane. Zatem zastanawiając się nad tym, jaką brytfannę wybrać przyjrzyjmy się najpierw, jakie ma ona zastosowania. Klasyczna brytfanna to naczynie wykonane ze stali lub stali emaliowanej. Naczynie takie również bywa nazywane gęsiarką lub gęślarką. Naczynia żaroodporne różnej wielkości służące do pieczenia, zapiekania czy duszenia mogą być wykonane z ceramiki, silikonu lub szkła żaroodpornego.

Do lasagne natomiast przyda się specjalna forma do zapiekania wykonana z ceramiki czy stali, koniecznie z powłoką, która uniemożliwia przywieranie do niej potraw. Możemy jeszcze w tej kategorii wyróżnić garnki kamionkowe wykonane z gliny i ozdobione emalią, ceramiczne klosze piekarnicze z przykrywkami, czy małe naczynia do zapiekania deserów. Na uwagę zasługuje również arabskie naczynie Tadżin używane do duszenia mięsa.

 

 

Jaka jest najlepsza brytfanna – materiał wykonania

Gdy wybierzemy naczynie szklane żaroodporne to możemy używać je do pieczenia mięs, wypieku ciast czy zapiekanek. Brytfanki takie mogą mieć różną pojemność i kształt. Do pieczenia mięsa lepiej wybrać większe naczynie. Płytsze i mniejsze wybierzemy do pieczenia ciasta czy przygotowania lasagne. Naczynie takie w żaden sposób nie reaguje z żywnością wewnątrz, więc jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Żaroodporne brytfanny wykonuje się z wysokiej jakości szkła odpornego zarówno na wysokie temperatury do 300 stopni Celsjusza, jak i niskich do -40 stopni. Naczynie można użyć zarówno w piekarniku, jak i kuchence mikrofalowej. Dobrze też ono się prezentuje na stole ze świeżo wyjętą z piekarnika pieczenią.

Do pieczenia drobiu z soczystą skórką najlepsza brytfanna to taka z rusztem. Może być ona wykonana ze stali nierdzewnej lub nawet aluminium pokrytym nieprzywierającym teflonem. Ważnym elementem w takiej brytfannie jest ruszt, dzięki któremu leżące wewnątrz garnka mięso nie leży w tłuszczu, co wpływa na jego lepszy smak. Taka brytfanna jednak jest wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne, nie należy w jej wnętrzu używać ostrych narzędzi, bo raz zarysowana powierzchnia ulega dalszej degradacji. Brytfanny ze stali nierdzewnej stosunkowo rzadko są wykorzystywane w domowych kuchniach, raczej ich przeznaczeniem są kuchnie zakładów gastronomicznych. Jest to w pełni bezpieczny w kontakcie z żywnością materiał. Wykonana z aluminium brytfanna zawsze jest pokryta dodatkową powłoką. Może to być wspomniany wcześniej teflon lub ceramika albo tytan. Są to stosunkowo lekkie naczynia, ale też przy doskonałym przewodzeniu ciepła szybko go również oddają. Zatem pieczyste w takim naczyniu, po zdjęciu go ze źródła ciepła, zbyt długo nie będzie gorące.

 

Gliniana brytfanna

Czyli inaczej garnek rzymski to naczynie sprawdzające się przy pieczeniu mięs, zapiekanek czy chleba. Jest to specjalny rodzaj naczynia, które przed użyciem należy na 15 minut zamoczyć w zimnej wodzie, aby glina wchłonęła wodę, którą następnie oddaje potrawie w trakcie pieczenia. To naczynie pozwala na przygotowanie dania całkowicie bez tłuszczu. Jednak naczynie to jest delikatne i może pęknąć przy gwałtownej zmianie temperatur, więc nie należy go nigdy wkładać do silnie nagrzanego piekarnika. Jest to również szczególne naczynie ze względu na sposób jego mycia. Nie wolno tu używać żadnych detergentów, a tym bardziej myć naczynia w zmywarce. Od czasu do czasu należy naczynie wypełnić wodą i rozgrzać w piekarniku sterylizując je.

Najczęściej kupowane przez nas naczynie to jednak brytfanna emaliowana. Są to też modele brytfanny w dobrych cenach, a także o dużej odporności. Naczynie takie można używać zarówno na płycie kuchennej, jak i w piekarniku. Duży, owalny kształt pozwala na przygotowanie dużej ilości potraw mięsnych. Naczynie to zmieści całą gęś, z tego powodu nazywane jest gęsiarką. Powłoka z emalii pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale jest to powierzchnia o antyalergicznym charakterze, nie wchodzi w reakcje z potrawą i jest łatwa w czyszczeniu.

Nowsza technologia zagościła również i w kuchni, a jej wynikiem jest brytfanna silikonowa. Silikon, z którego jest naczynie wykonane wytrzymuje temperaturę do 230 stopni Celsjusza. Zaletą takiego modelu jest jego niska cena i niezwykle niska waga, a także praktycznie brak możliwości uszkodzenia takiego naczynia. Ale jest ono z kolei podatne na odkształcenia. Gorzej też zachowuje się, jeśli chodzi o nieprzywieralność produktów do powłoki brytfanny niż do analogicznych naczyń szklanych, emaliowanych, czy pokrytych teflonem.

 

 

Koszty zakupu

Większość naczyń wykonanych ze szkła hartowanego, aluminium, czy stali pokrytej emalią możemy kupić za niespełna 100 złotych lub nieco ponad 100 złotych. Nieco większe naczynia mają średnią cenę około 150 – 180 PLN. Natomiast produkty z wyższej półki znanych producentów, wykonane z wysokiej jakości żeliwa lub stali pokrytej specjalną powłoką ceramiczną zwaną Silarganem, który jest antyalergiczny, są znacznie droższe. Tego typu naczynia można nabyć za kwotę 600 – 800 PLN.

 

 

Najlepsze brytfanny w 2023 roku

 

Żadna pani domu, która zajmuje się gotowaniem, nie może się obyć w kuchni bez brytfanny. Dobra i tania brytfanna żeliwna to konieczny warunek, aby przyrządzić smaczne mięso, czy gołąbki. Sprawdźmy, więc czym dysponuje rynek i co możeny kupić.

 

Nasze zalecenia

 

Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223

 

1.Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223Nasz ranking brytfann zaczynamy od Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223. Wymiary tego naczynia wynoszą 42 x 25 cm, a jej pojemność to 9 litrów. Korpus został odlany z aluminium, co gwarantuje szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła. Dodatkowo zewnętrzna część garnka została pokryta czarną powłoką, odporną na wysokie temperatury.

Wewnątrz zaś znajdziemy warstwę ochronną FernoGreen w kolorze czarnym z szarymi plamkami. Powłoka ta zapobiega przywieraniu jedzenia do dna garnka, dzięki czemu łatwo się go myje po użyciu. Producent podkreśla, że materiały zastosowane do produkcji brytfanny nie zawierają szkodliwych związków ołowiu i kadmu, jak również PFOA, czyli kwasu perfluorooktanowego, który jest szczególnie trudny do wydalenia z organizmu.

Powierzchnia brytfanny, zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, zbudowana z wielowarstwowej struktury, jest odporna na otarcia i zużycie. Dno FlowerBase, przystosowane do użycia na kuchenkach indukcyjnych, zapewnia stały i równomierny kontakt ze strefą grzewczą płyty.

Producent nie zaleca mycia brytfanny w zmywarkach, zatem trzeba to zrobić ręcznie, ale dzięki zastosowanym powłokom nie powinno sprawić to trudności. Konsumenci potwierdzają, że ta brytfanna jest duża i solidna, a mięso z niej wychodzi ładnie przyrumienione i soczyste.

Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223 to brytfanna o pojemności 9 l. Jej dokładne wymiary to: 42 cm x 25 cm. Produkt zrobiony jest z aluminium. Model zapakowany został w ładne opakowanie.

Zalety
Dostosowana do indukcji:

Prezentowana brytfanna jest dostosowana do indukcji, co zwiększa jej funkcjonalność.

Bez niebezpiecznych substancji:

Użyte do produkcji materiały pozbawione są niebezpiecznych substancji, takich jak PFOA, ołów i kadm. Dzięki temu możemy mieć pewność, że użytkowanie brytfanny jest bezpieczne dla naszego zdrowia, a przygotowywane w niej jedzenie nie traci swoich właściwości.

Powłoka FernoGreen:

Wnętrze naczynia zostało pokryte czarną powłoką zwaną FernoGreen. Sprawia ona, że potrawy nie przywierają do dna brytfanny, co w efekcie ułatwia gotowanie i skutecznie chroni przed przypaleniem posiłku.

Wysoka jakość:

Jak podają konsumenci produkt został solidnie wykonany - na jego powierzchni nie pojawiają się zarysowania, a dno wykazuje dużą odporność na działanie wysokich temperatur. Inwestując w Berghoff Scala IND FernoGreen 2307223 możemy mieć pewność, że model posłuży nam przez długi czas.

Pojemność:

Naczynie jest pojemne, dlatego można w nim przygotować pyszny posiłek dla całej rodziny. Produkt będzie odpowiedni także na rodzinne uroczystości - jego pojemność jest równa 9l.

Wady
Waga:

Jest to solidny sprzęt, co niestety przekłada się na jego dość spory ciężar.

 

 

 

 

ELO 82660

 

2.ELO 82660Drugi produkt w naszym rankingu to ELO 82660. Wymiary tego naczynia to 40 x 25 cm, i ma ono pojemność 8 litrów. Jest to bardzo estetycznie wykonana brytfanna z przeźroczystą, żaroodporną pokrywką. Rączka pokrywki zawiera aromatyzer. Jest to specjalnie zaprojektowana rączka, do której można nalać wodę, olej, lub inną płynną przyprawę.

Podczas obróbki cieplnej płyn z aromatyzera kapie na potrawę, dzięki czemu gotowane danie jest nawilżane i doprawiane, a przygotowywane mięso nie staje się za suche. Ponieważ została zastosowana przeźroczysta pokrywa, nie trzeba naczynia otwierać, aby sprawdzić, na jakim etapie jest przyrządzana potrawa. Wewnętrzna powłoka naczynia –  ThermoCeramica, jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Jest również przystosowana do przygotowywania zdrowych, niskotłuszczowych potraw.

Dodatkowo do urządzenia jest dołączona wkładka do grillowania. Brytfanna dobrze sprawdza się w użyciu na palniku kuchennym, jak i w piekarniku. Klienci chwalą sobie chwalą możliwość różnorodnego jej wykorzystania. Są również zadowoleni, że odporna powłoka wnętrza naczynia jest odporna na przywieranie potraw, dzięki czemu się one nie przypalają, a po użyciu jest łatwiej brytfannę wyczyścić.

ELO 82660 to prostokątna brytfanna wykonana z aluminium. Jej pojemność wynosi 8 l. Do zestawu dołączona została szklana pokrywka z wygodnym uchem, a także ruszt umożliwiający przygotowanie grillowanych potraw.

Zalety
Powłoka ThermoCeramica:

Produkt został pokryty powłoką ThermoCeramica. Wpływa ona nie tylko na łatwość przygotowania pokarmu, ale także sprawia, że czyszczenie naczynia nie stanowi żadnego problemu. Do dna nie przywiera jedzenie. Warto dodać, że brytfanna jest odporna na zarysowania.

Ruszt:

Producent do kompletu dołączył ruszt, dzięki któremu możemy przygotować smaczne potrawy bez użycia tłuszczu.

Równomierna dystrybucja ciepła:

Jak twierdzą konsumenci ciepło rozprowadzane jest równomiernie, co gwarantuje, że obiad będzie dobrze przygotowany. Nie musimy się martwić o to, że część produktów nie dopiecze się.

Do każdej kuchenki:

Prezentowany model będzie odpowiedni do każdego rodzaju kuchenki, w tym indukcyjnej. Brytfannę można wkładać także do piekarnika o maksymalnej temperaturze równej 240 st. C.

Wady
Ciężar:

Niektóre osoby uważają, że naczynie jest stosunkowo ciężkie. Przez to jego przenoszenie bywa problematyczne, szczególnie jeśli w środku znajduje się gorący obiad.

 

 

 

 

Home Delux Brytfanna 32 X 22 Cm 

 

Nasze zestawienie byłoby niekompletne bez modelu Home Delux Brytfanna 32 X 22 Cm. Jak sama nazwa wskazuje jest to brytfanna o wymiarach 32 cm x 22 cm. Waga modelu to 2,6 kg, dzięki czemu jego przenoszenie nie stanowi problemu. Po bokach umieszczone zostały wygodne uchwyty, które ułatwiają transportowanie naczynia.

Warto podkreślić, że do zestawu dołączona jest pokrywka. Może ona pełnić także funkcję osobnego naczynia. Brytfanna została zrobiona z dobrego gatunkowo aluminium – nie tylko wykazuje ono odporność na uszkodzenia, a także jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Tworzywo to nie wchodzi w reakcję z jedzeniem, więc możemy mieć pewność, że potrawa zachowa swoje właściwości odżywcze.

Z uwagi na to, że opinie o Home Delux Brytfanna 32 X 22 Cm są pochlebne konsumenci chętnie decydują się na zakup tej brytfanny. Jej dużym atutem jest łatwa pielęgnacja. Do dna nie przywiera jedzenie, dlatego nie musimy szorować naczynia, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Home Delux Brytfanna 32 X 22 Cm to prostokątna brytfanna w kolorze czarnym. Produkt ma pojemność równą 5 l. Waga naczynia jest równa 2,6 kg. Model ten został zrobiony z aluminium.

Zalety
Utrzymuje ciepło:

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tej brytfanny twierdzą, że przez długi czas utrzymuje ona ciepło pokarmu. Dzięki temu nie musimy odgrzewać jedzenia, jeśli odwiedzający nas goście trochę się spóźnią.

Praktyczna pokrywa:

Do zestawu dołączona została praktyczna pokrywa, która poza swoim podstawowym zadaniem, może pełnić także rolę osobnego naczynia. Możemy w niej przygotować np. warzywa.

Możliwość mycia w zmywarce:

Sporym ułatwieniem jest to, że produkt można myć w zmywarce. W efekcie jego pielęgnacja nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Gotowanie bez tłuszczu:

Z uwagi na to, że model został pokryty specjalną powłoką możemy przygotowywać w nim potrawy bez użycia tłuszczu.

Wady
Pojemność:

Pewna grupa konsumentów uważa, że pojemność naczynia mogłaby być nieco większa. Jeśli chcemy przygotować obiad na uroczystość rodzinną, ta brytfanna może okazać się niewystarczająca.

 

 

 

 

Banquet Gourmet Ceramia 4020210

 

4.Banquet Gourmet Ceramia 4020210Banquet Gourmet Ceramia 4020210 to brytfanna wykonana z aluminium z powłoką ceramiczną przez firmę Banquet. Firma ta jest liderem na rynku naczyń kuchennych i oferuje pełną gamę produktów do przygotowania posiłków i napojów. Wszystkie produkty firma przygotowuje z dbałością o szczegóły. Stara się, aby były one jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne. Wymiary tej brytfanny to: długość 40 cm, szerokość 25 cm i wysokość 11 cm. Przy tym grubość ścianek wynosi 1,7 mm a dna 4,5 mm, waga całości wynosi 1,58 kg.

Naczynie to, o bardzo atrakcyjnej stonowanej kolorystyce, zostało wyposażone w przeźroczystą przykrywkę z aromatyzatorem. Znaczy to, że można do specjalnego pojemnika w rączce pokrywki nalać płynnej przyprawy, lub po prostu wody, aby nasza potrawa była aromatyzowana lub nawilżana podczas procesu gotowania. Brytfanna może być używana na tradycyjnych kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych i indukcyjnych.

Powłoka ceramiczna wnętrza nie pozwoli na przywieranie potraw, nawet przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu. Użytkownicy chwalą to naczynie za dużą pojemność, nieprzywieranie potraw i atrakcyjny wygląd.

Bardzo dobra brytfanna do 200 zł to Banquet Gourmet Ceramia 4020210. Naczynie ma wymiary 40 cm x 25 cm. Jego waga to ok, 1,6 kg. Do zestawu dołączona jest pokrywa z praktycznym uchwytem.

Zalety
Wytrzymałe dno:

Produkt ma dno o grubości 4,5 mm. Wykazuje ono dużą odporność na zarysowania i działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo równomiernie rozprowadza ciepło, co sprawia, że gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Ceramiczna powłoka:

Naczynie pokryte jest ceramiczną, idealnie gładką powłoką. Dzięki temu jedzenie nie przywiera do ścianek, co ułatwia czyszczenie produktu.

Szklana pokrywa:

Kupując brytfannę, w komplecie otrzymujemy solidnie wykonaną pokrywę ze szkła. Utrzymuje ona ciepło pokarmu nawet do kilkudziesięciu minut.

Wady
Kolor:

Naczynie ma wiśniowy kolor. Część osób twierdzi, że model ten nie będzie się dobrze prezentował w każdej kuchni.

 

 

 

 

Chasseur Modern 20101

 

5.Chasseur Modern 20101Sprawdźmy teraz, jakie opinie o brytfannach przekazali użytkownicy modelu Chasseur Modern 20101. Jest to najdroższe naczynie z opisywanych w naszym rankingu. Pojemność jego to 3,3 litry, a wymiary zewnętrzne wynoszą 36 x 23 x 6 cm. Naczynie jest koloru czarnego, popielatego lub białego do wyboru dla klienta podczas zakupu, i zostało wykonane z żeliwa pokrytego wierzchnią warstwą emalii.

Klasyka w kuchni sprawdza się zawsze. Dlatego też nikogo nie zawiedzie uniwersalna brytfanna Chasseur Modern 20101. Można w niej najróżniejsze potrawy smażyć, dusić, zapiekać w piekarniku lub przygotowywać na grillu. Brytfanna może być używana na wszelkiego rodzaju kuchenkach: ceramicznych, elektrycznych, opalanych drewnem czy węglem, a także indukcyjnych. Jest odporna na bardzo wysokie temperatury, żeliwo doskonale rozprowadza ciepło i długo je utrzymuje.

Naczynie można myć w zmywarce, jednak producent uprzedza, że może nastąpić zmatowienie powłoki emaliowanej. Naczynie jest mocne i trwałe, i dlatego producent udziela na nie 10 lat gwarancji. Klienci, którzy zakupili ten produkt uważają, że nadaje się ona świetnie do pieczenia pasztetów i różnych gatunków mięs.

Chasseur Modern 20101 to prostokątna brytfanna o pojemności 3,3 l. Wymiary naczynia to: 36 cm x 23 cm x 6 cm. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym, białym i szarym.

Zalety
Gwarancja:

Prezentowane naczynie objęte jest 10-letnią gwarancją producenta, co potwierdza wysoką jakość wykonania. Również konsumenci wskazują, że model ten został solidnie wykonany i wykazuje dużą odporność na zniszczenia.

Funkcjonalność:

Brytfanna jest przeznaczona do różnego rodzaju kuchenek, także indukcję. Można jej użyć także do piekarnika, bo jest odporna na działanie wysokich temperatur.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 400 zł. Dla części konsumentów jest to zbyt wygórowana cena.

Pojemność:

Niektóre osoby zaznaczają, że pojemność naczynia powinna być nieco większa. Nie przygotujemy w nim obiadu dla dużej rodziny.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Berghoff Tajine Tagine Neo

 

3.Berghoff Tajine Tagine NeoKolejny nasz produkt, Berghoff Tajine Tagine Neo, może zainteresować osoby lubiące próbować innych niż polska kuchni, a także naczyń w tych kuchniach wykorzystywanych. Opisywana brytfanna o kilku nazwach: tadżin, tażin lub tagine. Jest to arabskie naczynie przeznaczone do pieczenia mięs bezpośrednio nad rozżarzonym węglem w palenisku. Naczynie jest również używane do przyrządzania tradycyjnych potraw w Maroko.

Brytfanna jest wykonana z żeliwa i ma wysoką pokrywę w kształcie stożka. Średnica wewnętrzna naczynia wynosi 24 cm, zewnętrzna – 28 cm, wysokość misy to 5,5 cm. A wysokość całości naczynia wraz z pokrywą to 21 cm. Na zewnątrz naczynie zostało pokryte brązową emalią o wysokim połysku, wewnątrz zaś, emalia jest w kolorze kremowym. Naczynie jest przystosowane do każdego źródła ciepła.

Można je również używać w piekarniku. Tradycyjnie w Maroko po przyrządzeniu potrawy stawia się ją w brytfannie na stole do samodzielnego z niej nabierania potrawy przez biesiadników. Ze względu na szeroką możliwość użycia naczynia, można określić, że jest to najlepsza brytfanna wykonana z żeliwa. Klienci chwalą ją za ciekawy wygląd i wyjątkową odporność na wysokie temperatury.

 

 

 

Jaką brytfannę do pieczenia wybrać

 

Dla miłośników kulinarnych pyszności równie ważna, co smak posiłku jest jego jakość. Aby dobrze przyrządzić danie, na które ma się ochotę, potrzeba nie tylko odpowiednio dobranych składników, ale również odpowiednich naczyń, które utrzymają smak potrawy.

 

 

Wysoką jakość różnorodnych posiłków zapewnia brytfanna. Jest to podłużne, najczęściej prostokątne lub lekko owalne naczynie do pieczenia, duszenia lub zapiekania – spełniające podobne funkcje do tych, które przypisuje się większości naczyń żaroodpornych. Posiada ono pokrywę i uchwyty, które pozwalają na jego łatwiejsze przenoszenie. Naszym zdaniem ten element kuchennego wyposażenia jest niezbędny w każdym domu, dlatego też poświęcamy mu nasz poradnik. Chcemy, żebyś spośród wielu modeli dostępnych na rynku mógł wybrać odpowiedni dla siebie. Zobaczysz, jakie jego cechy są szczególnie ważne przy dokonywaniu wyboru. Na końcu specjalnie dla Ciebie zamieścimy ranking produktów,  o których mówi się, że to najlepsze brytfanny do pieczenia.

Tym, czym przede wszystkim powinien cechować się opisywany produkt jest wytrzymałość tworzywa, z którego został wykonany. Standardem na rynku są brytfanny aluminiowe. Są one najczęściej wyposażone w dodatkową, wewnętrzną powłokę – kamionkową, ceramiczną, teflonową lub tytanową. Taka powłoka stanowi osłonę zapobiegającą przypalaniu się produktu i zatrzymującą ciepło w czasie użytku. Po wyjęciu z piekarnika aluminium szybko się wychładza, nie stwarzając ryzyka oparzeń. Inne tworzywa, z których produkuje się te naczynia, to chociażby ceramika, która nie wytwarza żadnych związków chemicznych podczas obróbki, ale jest wrażliwa na pęknięcia, lekki i tani silikon, który jednak łatwo się odkształca i nie zapewnia nieprzywierania jedzenia, stal – w tym nierdzewna, żaroodporne szkło i żeliwo – najmocniejsze, ale najdroższe wśród brytfann.

Zastanów się nad tym, czy potrzebujesz naczynia na raz, czy raczej takiego, które będzie Ci służyć przez dłuższy czas. Spójrz, czy producent na pewno dołączył do opakowania także pokrywkę. Najlepiej, gdyby brytfanna dodatkowo miała ruszt – zdecydowanie więcej dzięki temu przygotujesz, w szczególności zyskasz możliwość pieczenia bez tłuszczu.

Poniżej umieszczamy ranking produktów, które cieszą się popularnością użytkowników. Dzięki niemu będziesz o krok bliżej do stwierdzenia, które naczynie to Twoim zdaniem najlepsza brytfanna do pieczenia w 2023 roku.

 

 

Brytfanny do pieczenia – ranking

 

 

BergHOFF IND FernoGreen

 

Firma BergHOFF stworzyła prostokątne naczynie IND FernoGreen o wymiarach 42 cm x 25 cm, o pojemności 9 litrów. Wykonane jest ono z aluminium, które wpływa na szybkie, a zarazem równomierne rozprowadzanie ciepła po całej jego powierzchni. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz model jest całkowicie czarny. W środku pokryto go specjalną powłoką FernoGreen, dzięki której zyskuje on dodatkowe właściwości. Przede wszystkim, jedzenie nie przywiera do jego powierzchni. Można w nim piec, smażyć, czy gotować nie tylko z niewielką ilością tłuszczu, ale również bez dodawania go w ogóle. Przy tym wykazuje on odporność na otarcia i jest wygodny w czyszczeniu – pozostałości posiłku szybko od niego odchodzą.

Dno brytfanny dzięki technologii FlowerBase dopasowuje do strefy gotowania płyty grzewczej. Produkt nadaje się do stosowania na kuchence indukcyjnej. Użytkownicy twierdzą, że produkt ma naprawdę dobrą jakość i w sposób zadowalający spełnia swoje zadanie. Potrawy przygotowane za jego pośrednictwem są smaczne, przyrumienione i soczyste.

 

 

 

 

Florina Black Olives 1B7869

 

Brytfanna Florina Black Olives to model o prostokątnym kształcie, który pomieści w sobie 7 litrów zawartości. Wyposażona jest w pokrywę, która zapewnia lepszą cyrkulację w jej wnętrzu, a co za tym idzie – bogatszy smak i aromat posiłku. Środek produktu został pokryty powłoką Teflon Classic, odporną na zarysowania i uszkodzenia. Dzięki niej jedzenie nie przywiera do powierzchni naczynia, a samo naczynie łatwiej się myje. Na zewnątrz producent postanowił zastosować aluminium, które zapewnia Black Olives lekkość oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Naczynie pozwala na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Ze względu na żebrowane dno nadaje się do gotowania, pieczenia, czy smażenia na małej ilości tłuszczu. Można za jego pośrednictwem dusić, grillować, zapiekać i podgrzewać,  co sprawia, że dzięki niemu jesteś w stanie przyrządzić niemal każdą potrawę.

Dla zapewnienia większej wygody brytfanna posiada wylewkę, która pozwala na odcedzanie zbyt dużych ilości płynów z jej wnętrza bez konieczności zdejmowania pokrywy. Do tego ma ona przyjemny, estetyczny wygląd i przy tym niewiele kosztuje. Model jest nie tylko solidny pod względem jakości, ale także prezentuje się jako brytfanna do pieczenia w dobrej cenie, co doceniają osoby, które już po niego sięgnęły.

 

 

 

 

Ambition Taurus 32X21Cm 

 

Ambition Taurus to model o kształcie prostokąta i wymiarach 32 cm x 21 cm, wyprodukowany z aluminium. Dzięki temu brytfanna jest lekka – bez większego problemu można ją przenieść w każde miejsce, oraz odporna na zniszczenia i wysoką temperaturę, pod której wpływem z pewnością się nie odkształci. Poza tym, świetnie przewodzi ciepło, co wpływa na szybkość gotowania i związaną z tym oszczędność kosztów. Potwierdzają to zadowoleni konsumenci.

Środek naczynia wykonano z powłoki Teflon Platinum Plus, chroniącej przed zarysowaniami. Ze względu na nią do naczynia nie przywierają resztki jedzenia, a pozostały brud łatwo się czyści. Do produktu dołączona jest szklana pokrywa, pozwalająca na utrzymanie odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu, a także chroni przed przypalaniem wierzchu posiłku. Warto zwrócić uwagę na to, że pokrywa może służyć jako odrębne naczynie żaroodporne.

Ponadto, cała brytfanna wykonana jest bez użycia nieprzyjaznych środowisku materiałów. Dzięki temu nie wydziela substancji w jakikolwiek sposób szkodliwych dla użytkownika.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir