Przemysłowe maszyny do szycia ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Planujesz otworzyć własną działalność związaną z szyciem? Chcesz wymienić lub dokupić maszynę do szycia? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z tych pytań, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, na co zwracać uwagę w trakcie zakupu. Co więcej, stworzyliśmy ranking pięciu produktów, które uzyskały najlepsze opinie. Na pierwszym miejscu znalazł się model Juki DNU-1541. Maszyna ta należy do stebnówek, dlatego najlepiej sprawdza się do szycia grubych materiałów, w tym skór. Urządzenie charakteryzuje się stosunkowo szybką pracą. Co więcej, bardzo łatwo się je obsługuje. Ważną kwestią jest wykorzystanie do jego produkcji energooszczędnego silnika, dzięki któremu rachunki za prąd nie będą wysokie. Produkt ten ma duży obszar pracy, co daje komfort użytkowania. Jeżeli model ten Ci nie odpowiada, to zachęcamy do lektury całości przygotowanego przez nas rankingu. Na drugiej pozycji znalazł się Brother INNOV-IS V3. Hafciarka ta umożliwia stworzenie pięknych wzorów na materiale. Dzięki temu tworzone przez Ciebie ubrania będą oryginalne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką przemysłową maszynę do szycia kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli zastanawiasz się, jaką przemysłową maszynę do szycia wybrać i czym się kierować podczas zakupu sprzętu, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Podjęcie decyzji w sprawie zakupu takiego produktu może się okazać dość trudne, jeżeli nie wiemy, czym się kierować, a musisz wiedzieć, że sama marka czy jakość wykonania to nie jedyne wyznaczniki. Dlatego przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące maszyn do szycia, które z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Rodzaje – jaką maszynę przemysłową do szycia wybrać?

Wybierając maszynę do życia, musisz odpowiedź sobie na pytanie: co zamierzasz szyć? Od tego zależy, jaki sprzęt okaże się dla Ciebie najlepszy. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które różnią się od siebie sposobem pracy oraz możliwością wykonania ściegu. Wśród nich znajdziesz produkty, takie jak:

Maszyny komputerowe – nowoczesny sprzęt, który z pewnością ułatwi pracę. Posiada on całą gamę programów oraz ścięgien do wyboru, dzięki nim możesz uszyć niemalże wszystko. Obsługa modelu jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku maszyn mechanicznych, jednak gwarantują one dużo większą precyzję. Produkt sam ustawia naprężenie nici oraz długość ściegu.

Maszyny mechaniczne – tradycyjne modele, które zapewne zna każdy z nas. Sprzęt ma bardzo prostą obsługę, lecz wymaga wykonania dodatkowych czynności, jak np. naprężanie nici czy ustawianie ściegu. To daje nam całkowitą kontrolę nad obrabianym materiałem, co dla jednych jest zaletą, a dla innych może się okazać utrudnieniem. Jest to sprzęt zdecydowanie tańszy od modelu komputerowego, ale wymaga doświadczenia w obsłudze.

To nie jedyny podział, o jakim chcemy wspomnieć w tym artykule. W ofercie różnych marek znajdziesz uniwersalne maszyny do szycia, ale również takie, które służą do haftowania.

 

Chwytacz – jaka przemysłowa maszyna do szycia jest najlepsza?

Koniecznie zwróć uwagę na rodzaj chwytacza, w jaki została wyposażona dana maszyna do szycia. Odpowiada on za podawanie nici z dolnego bębenka urządzenia. Do wyboru mamy dwa warianty: wahadłowe oraz rotacyjne. Te pierwsze występują przede wszystkim w starszych modelach. W tym sprzęcie bębenek zakładany jest od dołu maszyny. W przypadku chwytacza rotacyjnego obecnego w maszynach nowszej generacji, bębenki z nicią zakładane są od góry, co zdecydowanie ułatwia ich zmianę.

 

Rodzaje ściegów

Ważnym kryterium przy wyborze maszyny do szycia są ściegi. Choć do wyboru mamy około kilkadziesiąt różnych wariantów. Zarówno do domu, jak i do firmy warto wybrać model, który posiada te najbardziej uniwersalne, a do nich zaliczamy:

Klasyczne – proste, występują w dwóch wariantach: prostym lub zygzaku. Jest to bardzo uniwersalny splot, który przyda się w przypadku większości materiałów.

Elastyczne – doskonale sprawdzą się do szycia elastycznych dzianin. Ściegiem można wykonać przede wszystkim zygzak. Wykorzystuje się go do obszycia rękawów T-shirtów.

Literki – dostępne są jedynie na maszynach komputerowych, ze względu na trudność ich wykonania. Sprzęt precyzyjnie wykona litery alfabetu. Przed zakupem upewnij się, że wybrany przez Ciebie model posiada znaki polskie.

Ozdobne – jest to ciekawe rozwiązanie do wykonania patchworków. Choć nie jest to ścieg niezbędny, sprawdzi się on w wielu sytuacjach, w szczególności do wykonywania detali, jak np. haftów maszynowych.

W przypadku urządzeń przemysłowych nie zawsze należy kierować się zasadą – im więcej tym lepiej, należy bowiem pamiętać, że każda firma ma inne potrzeby. Zakup urządzenia trzeba więc dokładnie przeanalizować.

Jeśli prowadzisz niewielki zakład krawiecki, ale wykonujesz szeroki zakres usługi, od poprawiania ubrań, przez szycie firan, jak również różnych elementów garderoby, wybierz maszynę do szycia, która posiada ogromny wybór ściegów i opcji szycia, dzięki temu bez problemu wykonasz wszelkie prace krawieckie.

Natomiast w przypadku dużych przedsiębiorstw niezbędna jest analiza zapotrzebowania. W przypadku ubrań nie zawsze wykorzystuje się skomplikowane ściegi, ale są takie projekty, które tego wymagają. Dlatego przed zakupem – koniecznie zweryfikuj, co jest Ci potrzebne. Wielu specjalistów uważa, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup kilku urządzeń o zawężonym zakresie pracy, niż jednego, który robi wszystko, bo z czasem takie sprzęty niestety zaczynają się psuć.

 

Ustawienia

Wybieranie ściegów może się odbywać w dwojaki sposób, w zależności od rodzaju maszyny do szycia. W przypadku modeli mechanicznych występuje najczęściej samo pokrętło, nad którym widnieje ilustracja przedstawiająca wygląd poszczególnych ściegów, oznaczonych dodatkowo za pomocą numeracji. Dzięki temu po przekręceniu pokrętła możemy wybrać ich dowolny rodzaj. W przypadku maszyn komputerowych, ściegi wybiera się za pomocą specjalnych przycisków. Coraz częściej w przypadku modeli przemysłowych, producenci oferują system komputerowy, który usprawnia pracę.

 

Regulacja

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest również regulacja szerokości oraz długości ściegu. Najlepsza przemysłowa maszyna do szycia to sprzęt, który posiada kilkustopniową skalę, która pozwala na zastosowanie dokładnych ustawień. W zależności od modelu, najszerszy ścieg może mierzyć od 5 mm do nawet 9 mm.

 

Stolik

W przypadku maszyn przemysłowych ważnym elementem jest sam stolik. Istotne również jest to, by posiadał on regulację wysokości, dzięki czemu będzie można dostosować jego powierzchnię do wymagań użytkowników. Ponadto, dobry model zaopatrzony jest w rozkładany blat, dzięki któremu można powiększyć swoje miejsce pracy w przypadku dużej ilości obrabianego materiału.

 

Szycie wstecz

Szycie wstecz ma zapobiec pruciu się tkaniny w przyszłości. W przypadku nowoczesnych urządzeń komputerowych, dostępna jest funkcja ryglowania, co oznacza zakończenie ściegu.

 

 

Ustawianie igły

Kończąc proces szycia, w urządzeniach komputerowych igła może się zatrzymać na dole lub u góry. W przypadku modeli mechanicznych, będzie się ona w tym miejscu, w którym znajdowała się podczas zatrzymania urządzenia.

 

Nawlekacz i ilość igieł

Nawlekacz to drobny element, którego zadaniem jest ułatwienie nam nawlekania nici na igłę. Warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania, gdyż będzie on często używany w trakcie szycia. Chcemy też zauważyć, że na rynku dostępne są zarówno modele jednoigłowe, jak i dwuigłowe. Który produkt jest lepszy? Nie ma na to dobrej odpowiedzi. Jeśli maszyna ma dwie igły, możemy wykonać różne ściegi podwójne, ale nie w każdej firmie krawieckiej taki dodatek jest niezbędny.

 

Przemysłowe maszyny do szycia w dobrych cenach

Cena produktu jest dość wysoka, ze względu na technologie użyte do jego produkcji. W zależności od modelu, koszt zakupu może się jednak różnić. Najtańszym produktem jest ten mechaniczny, którego koszt zakupu wynosi ok. 8000 złotych. Maszyny komputerowe to o wiele większy wydatek, sięgający często kilkunastu tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze przemysłowe maszyny do szycia w 2020 roku

 

Skoro już wiesz, jakie cechy powinna mieć maszyna do szycia, chcemy zaprezentować Ci kilka ciekawych modeli. Możliwe, że wśród nich znajdziesz sprzęt dla siebie. Poniższy ranking przemysłowych maszyn do szycia stworzyliśmy w oparciu o oceny użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Juki DNU-1541 

 

Wiele osób ceni sobie maszynę do szycia Juki DNU-1541. Zasługuje ona na szczególną uwagę ze względu na łatwość jej użytkowania. Model ten zaliczany jest do stebnówek, które wyposażone są w potrójny transport ząbkowo-igłowy. Posiada kroczącą stopkę, którą można podnosić na wysokość 15 mm.

Produkt jest zaliczany do 1-igłowych. W sprzęcie można wykorzystywać nici o grubości między 60/3 a 15/3. Maszyna przeznaczona jest do szycia ciężkich materiałów, takich jak skóra. Umożliwia ona zrobienie maksymalnie 2500 ściegów w ciągu minuty. Ich długość wynosi 9 mm.

Odległość między igłą a korpusem wynosi 26,4 cm. To zapewnia duży obszar, na którym można szyć. Sprzęt wyposażony jest w chwytacz, który automatycznie się smaruje. Produkt ma energooszczędny silnik. Konsumenci doceniają ten model za łatwość użytkowania i atrakcyjnie wyglądające nawet na grubych materiałach ściegi. Uważają też, że jest to bardzo wydajny sprzęt, idealnie spełniający potrzeby większych zakładów krawieckich.

Juki DNU 1541 to przemysłowa maszyna do szycia przeznaczona do grubych materiałów. Maksymalna prędkość modelu to 2500 ściegów na minutę. Odległość między igłą a korpusem jest równa 26,4 cm.

Zalety
Silnik:

Sprzęt został wyposażony w wydajny silnik. Nie nagrzewa się on zbyt szybko, co gwarantuje bezawaryjną pracę. Dodatkowo silnik jest energooszczędny. W efekcie możesz być pewny, że rachunki za prąd nie będą zbyt wysokie.

Stopka:

Uwagę konsumentów zwróciła solidnie wykonana i funkcjonalna stopka. Można ją podnieść na wysokość do 16 mm, co zwiększa możliwości zastosowania sprzętu.

Mechanizm zabezpieczający chwytacz:

Urządzenie ma specjalny mechanizm zabezpieczający chwytacz. Jeśli nić lub tkanina zostaną wplątane w chwytacz, nie musimy się obawiać o ich uszkodzenie.

Bez marszczeń:

Z uwagi na to, że ząbki transportowe poruszają się po linii w kształcie prostokąta, ograniczone zostały marszczenia ściegu. W efekcie materiał ładniej się prezentuje, a praca jest łatwiejsza.

Blat:

Produkt sprzedawany jest w zestawie z dużym blatem. Jest on wykonany z dobrej jakości materiałów. Blat wsparto na solidnych, metalowych nóżkach. Mają one antypoślizgowe stopki, dzięki czemu model nie przesuwa się w trakcie pracy, a co więcej, nie musimy się obawiać o porysowanie podłogi.

Wady
Obsługa:

Niektórzy twierdzą, że na początku użytkowanie sprzętu jest nieco skomplikowane.

 

 

 

 

Brother INNOV-IS V3

 

Model Brother INNOV-IS V3 to wysokiej jakości hafciarka wykorzystywana przez profesjonalistów. Produkt umożliwia stworzenie pięknych wzorów na ubraniach. Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczny nawlekacz nici, który pozwala oszczędzić czas w trakcie pracy.

Istnieje możliwość tworzenia własnych wzorów, które zostaną wykonane przez hafciarkę lub wykorzystać modele znajdujące się w bazie. Gotowych projektów jest 227. Dodatkowo użytkownik ma do wyboru 17 czcionek do robienia napisów. Prędkość wykonania haftu wynosi 1050 ściegów na minutę.

Pole haftu w tym modelu to 30 cm x 18 cm. Produkt wyposażony jest w ekran dotykowy, przy pomocy którego steruje się urządzeniem i wybiera wzory. Na nim znajduje się także informacja, ile czasu będzie trwała praca przy danym projekcie. Do zestawu dołączone są nici, igły, płyta z wzorami haftów oraz stojak na nici. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość i solidność wykonania.

Hafciarka Brother INNOV-IS V3 ma wbudowane 227 wzorów haftów. Prędkość pracy urządzenia to 1050 wkłuć na minutę. Maksymalne pole haftu wynosi: 30 cm x 18 cm.

Zalety
Ekran dotykowy i program do edycji:

Na obudowie modelu znajduje się 7-calowy ekran dotykowy. Jest on na tyle duży, że każdy może swobodnie sterować pracą maszyny do szycia. Wiele osób docenia to, że z poziomu ekranu możemy korzystać z programu do edycji wzorów haftów.

Oświetlenie:

Miejsce pracy oświetla mocna lampa LED. Dzięki niej użytkownik ma zapewniony odpowiedni komfort pracy. Dobre oświetlenie sprawia, że oczy nie męczą się zbyt szybko, jak również zwiększa precyzję.

Blokada panelu dotykowego:

Przydatnym rozwiązaniem jest blokada panelu dotykowego. Nie musimy się więc martwić, że jeśli przez przypadek dotkniemy ekranu, zmienimy ustawienia sprzętu.

Pokrowiec i torba na akcesoria:

W opakowaniu znajduje się pokrowiec na hafciarkę. Jest on przydatny podczas przechowywania i przenoszenia produktu. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy torbę na akcesoria.

Wady
Pielęgnacja:

Choć w zestawie otrzymujemy szczoteczkę do czyszczenia, systematyczna pielęgnacja modelu może okazać się trudna i czasochłonna.

 

 

 

 

Juki DDL-8700 

Juki DDL-8700 to model, który zaliczany jest do stebnówek. Ta dobra i tania przemysłowa maszyna do szycia wyposażona jest w 1 igłę. Sprzęt wykorzystywany jest zarówno w pracowniach przemysłowych, jak i przez indywidualnych właścicieli.

Produkt ten pozwala na stworzenie 5000 ściegów w ciągu 1 minuty. Ich długość jest równa 5 mm. Model przeznaczony jest do szycia cienkich i średnich tkanin. Sprzęt ma wiele automatycznych funkcji. Wśród nich znajdują się takie, jak: podnoszenie stopki, pozycjonowanie igły, podcinanie nici, a także programowanie rygla zarówno początkowego, jak i końcowego. Takie ułatwienia pozwalają skrócić czas pracy.

Urządzenie działa dzięki energooszczędnemu silnikowi Servo, więc nie generuje dużych rachunków za prąd. W zestawie znajduje się blat, silnik, głowica oraz podstawa maszyny. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo dobrej jakości. Ponadto uważają oni, że charakteryzuje się bardzo cichą pracą.

Juki DDL 8700 to dobra przemysłowa maszyna do szycia do 2000 zł. Maksymalna prędkość modelu to 5000 ściegów na minutę. Stopkę można podnieść na wysokość do 13 mm.

Zalety
Silnik:

Urządzenie ma energooszczędny silnik SERVO. Jak wskazuje producent, silnik ten pozwala zaoszczędzić nawet do 70% energii w porównaniu do modeli z silnikiem sprzęgłowym. Internauci zapewniają, że model nie generuje dużego hałasu.

Stół:

Prezentowana, przemysłowa maszyna do szycia jest sprzedawana w zestawie z solidnie wykonanym, odpowiednio dużym stołem. W efekcie nie musimy się zastanawiać, gdzie postawimy maszynę. Stół ma praktyczną szufladkę, w której możemy przechowywać potrzebne akcesoria.

Łatwa obsługa:

Zadowoleni z zakupu konsumenci twierdzą, że obsługa urządzenia nie jest trudna. Dla przykładu - aby zmienić kierunek obrotu szycia, wystarczy nacisnąć jeden przyciski.

Wady
Pokrowiec:

Zdaniem nielicznych osób dołączony do zestawu, foliowy pokrowiec na maszynę nie jest najlepszej jakości.

 

 

 

 

Jack JK-805D

 

Model Jack JK-805D zaliczany jest do overlocków 5-nitkowych. Produkt ten cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Przeznaczony jest on do pracy na materiałach cienkich i średnich. Urządzenie wykorzystywane jest zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych krawców.

Sprzęt ten może pracować z prędkością 6000 ściegów na minutę. Maszyna wyposażona jest w silnik Servo, który charakteryzuje się niskim poziomem poboru energii elektrycznej, a także cichą pracą. Ważną kwestią jest brak wibracji w trakcie szycia, co zwiększa komfort użytkowania.

Długość ściegu w tym urządzeniu wynosi 4 mm, a obrzut sięga 5 mm. Miejsce pracy jest oświetlone żarówką LED. W zestawie znajduje się podstawa, blat oraz głowica. Opinie o przemysłowych maszynach do szycia producenta Jack są bardzo pozytywne. Również o tym modelu konsumenci wypowiadają się przychylnie. Użytkownicy doceniają ten model za możliwość sprawnego i szybkiego szycia, a także dużą bezawaryjność.

Jack JK-805D to 5-nitkowy overlock. Prędkość szycia jest równa 5500 ściegów na minutę. Stopkę można podnieść na wysokość 5,5 mm. Rozstaw między igłami wynosi 3 mm.

Zalety
Efektywność:

Model ma wydajny silnik. Jest on energooszczędny, co stanowi niewątpliwą zaletę. Odpowiedni system wentylacji sprawia, że silnik nie nagrzewa się zbyt szybko. Stanowi to dobre zabezpieczenie przed awarią.

Cicha praca:

Urządzenie cicho pracuje, dlatego jego użytkowanie nie jest męczące.

Antypoślizgowa podstawa:

Z racji tego, że na podstawie znajdują się antypoślizgowe nakładki maszyna do szycia nie przesuwa się po blacie. Wpływa to nie tylko na komfort, ale także bezpieczeństwo pracy.

Wady
Oświetlenie:

Nieliczna grupa konsumentów uważa, że moc lampki oświetlającej pole pracy mogłaby być nieco większa.

Obsługa:

Jest to profesjonalne urządzenie, dlatego jego użytkowanie może sprawiać problemy niedoświadczonym osobom.

 

 

 

 

Husqvarna Coverlock S21 

 

Modelem, który cieszy się dużą popularnością w pracowniach, jest Husqvarna Coverlock S21. Produkt ten daje możliwość wykorzystywania dużej ilości ściegów, takich jak: supełkowy, profesjonalny 4-nitkowy, drabinkowy trzyigłowy, dwuigłowy drabinkowy o szerokości 6 mm, łańcuszkowy oraz rolujący.

Produkt ten charakteryzuje się łatwą obsługą. Przejścia między ściegami nie wymagają zmiany stopki ani płytki ściegowej. Z tego względu z urządzenia mogą korzystać osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szyciem. Model ten sprawdza się w profesjonalnym użyciu. Ponadto maszyna nie naciąga, ani nie rozciąga materiału. Można nią szyć zarówno grube, jak i cienkie tkaniny.

Nawlekanie nitek w tym modelu jest bardzo proste, a sposób ich montażu jest prosty, gdyż oznaczono go różnymi kolorami. Sprzęt umożliwia szybką pracę. Z jego pomocą można wykonywać około 1100 ściegów w ciągu minuty. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wytrzymałość i wysoką jakość wykonania.

Husqvarna Coverlock S21 to 4-nitkowy overlock. Maksymalna prędkość pracy jest równa 1100 ściegów na minutę. Model ma 21 ściegów.

Zalety
Dopasowanie:

Użytkownik może regulować długość ściegów, szerokość cięcia materiału, a także pozycję stopki. To pozwala lepiej dostosować produkt do naszych potrzeb. W efekcie model okazuje się odpowiedni do różnego rodzaju tkanin.

Użytkowanie:

Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu m.in. dlatego, że automatycznie ustawia naprężenie nitek odpowiednio do wybranego ściegu. Nie musimy więc robić tego samodzielnie.

Wady
Pojemnik na ścinki:

Z uwagi na to, że pojemnik na ścinki nie jest zbyt duży może okazać się mało praktyczny.

Stolik:

Dołączony do zestawu, niewielki stolik jest zrobiony z materiału podatnego na zarysowania.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką najlepszą maszynę do szycia przemysłową Juki wybrać?

 

Wybór przemysłowej maszyny do szycia może być dość skomplikowany. Produkt tego typu ma wiele różnych właściwości, o których musimy pamiętać podczas robienia zakupów. Jeżeli potrzebujesz dobrej maszyny do szycia, to wybór może być niezbyt oczywisty i możesz potrzebować kilku rad – znajdziesz je poniżej w naszym krótkim poradniku.

Juki to jedna z najpopularniejszych firm produkujących maszyny do szycia. Na rynku działa już od ponad 60 lat. Od tego czasu marka cały czas się rozwijała oraz ulepszała swoje produktu. Na ten moment maszyny Juki znane są z wysokiej bezawaryjności, prostej budowy oraz dużej ilości funkcji. W naszym zestawieniu postanowiliśmy więc umieścić kilka opisów produktów tej marki.

Na początku warto wspomnieć, że najlepsza przemysłowa maszyna do szycia Juki w 2020 roku ma czytelny system obsługi. Wiele nowoczesnych modeli ma w swojej obudowie wyświetlacz LCD. Pokazuje on wszystkie ustawienia oraz pozwala wygodnie zmienić działanie sprzętu. Rodzaj ściegów zazwyczaj wybiera się z pomocą pokrętła, na którym widnieją różne wizerunki. Ważna jest również szerokość oraz długość ściegu. W urządzeniach takie ustawienie jest często zautomatyzowane.

Jednym z ważniejszych elementów produktu tego typu jest stolik. Najlepsze przemysłowe maszyny do szycia Juki dają nam możliwość regulowania tego elementu oraz dostosowywania do naszych preferencji. Znacznie zwiększa to komfort użytkowania maszyny, dzięki czemu możemy wykonywać pracę szybciej oraz łatwiej. Taka funkcja jest ważna w przypadku, kiedy w zakładzie pracuje kilka osób.

Wracając do ściegów, warto wybrać urządzenie, które oferuje nam ich duży wybór. Jeżeli szyjemy ubrania w zakładzie krawieckim, to z pewnością będziemy chcieli, aby wyglądały one jak najlepiej. Różnorodność ściegów pozwoli nam ozdobić ubrania, a także połączyć różne materiały. Jest to również ważny aspekt w przypadku, kiedy pracujemy w salonie krawieckim.

Przyjrzyj się również mniejszym elementom, które tworzą całość maszyny. Niezmiernie istotny jest nawlekacz czy chwytacz, który podaje nam nić z bębenka. Poleca się wybór chwytacza rotacyjnego, operowanie, którym jest ułatwione. Pamiętajmy, że w zakładach krawieckich chodzi o szybkość pracy, więc im bardziej skomplikowane jest ustawianie parametrów maszyny i im wolniej ona pracuje, tym dłużej realizujemy dane zamówienie.

 

 

Maszyny do szycia przemysłowe Juki – ranking

 

 

Juki DU 1181N 

 

Juki DU 1181N to maszyna przemysłowa, dzięki której możesz przeszyć nawet najgrubsze materiały. Użytkownicy zaznaczają, że produkt poradzi sobie nawet z tapicerką. Jest to zasługa wysokiej prędkości, która wynosi nawet 2000 ściegów na minutę oraz grubej igły. Z kolei maksymalna długość ściegu wynosi 9 mm. Jest to maszyna przystosowana do grubych nici, więc mamy pewność, że nawet najgrubszy materiał nie będzie dla niej wyzwaniem.

Produkt ma w zestawie blat, który możemy dowolnie regulować. Dopasowanie go do naszych potrzeb nie będzie więc problematyczne. Chwytacz maszyny jest bardzo dobrze wykonany. Sprawnie podaje nam nić z bębna, w efekcie czego praca przebiega bardzo szybko.

Obsługa urządzenia nie jest trudna. Z pomocą pokrętła możemy szybko wybrać odpowiedni ścieg, a duży włącznik i wyłącznik łatwo zauważyć. Nawlekanie nici może być trochę skomplikowane, lecz po kilku razach możemy się przyzwyczaić. Użytkownicy zauważyli, że prezentowana maszyna jest bardzo dobrze wykonana. Uważają oni również, że praca na niej przebiega bardzo szybko.

 

 

 

 

Juki DDL 9000 

 

Chcielibyśmy zaprezentować przemysłową maszynę do szycia, która jest bardzo często wybierana przez wielu konsumentów – Juki DDL 9000. Jest ona popularna z kilku względów. Jednym z nich jest wiele funkcji – na przykład obcinanie nici oraz pozycjonowanie igły. Nie musimy również sami podnosić stopki, sprzęt robi to za nas. W zestawie mamy wszystkie części, więc nie musimy niczego dokupować osobno.

Użytkownicy uważają, że jedną z głównych zalet prezentowanego sprzętu jest dużo miejsca roboczego. Pozwala nam to swobodnie rozłożyć materiał. Długość ściegu wynosi 5 mm. Jest to maszyna przeznaczona do operowania na materiałach cienkich lub średnich. Prędkość ściegu wynosi maksymalnie 5000 na minutę. Jest ona regulowana, więc możemy dopasować ten parametr do danego materiału.

Maszyna jest zbudowana z solidnych materiałów. Każda z części jest dobrze wykończona, więc produkt jest inwestycją na lata. Z pewnością przez długi czas nie będziemy musieli kupić nowych części.

 

 

 

 

Juki DDL8100E 

 

Juki DDL8100E to maszyna przemysłowa, do której dołączono duży blat. Podlega on wielu regulacjom, dzięki którym możemy ustawić ten element uwzględniając nasze potrzeby. W rezultacie możemy szyć bardzo swobodnie i nie musimy się przejmować, że po chwili będzie nam niewygodnie.

Jeżeli chodzi o maksymalną długość ściegu, to wynosi ona 5 mm. Możemy jednak to regulować. Z kolei prędkość maszyny wynosi 4500 ściegów na minutę. Jest to na tyle szybko, aby w krótkim czasie przeszyć kilka metrów materiału.

Ta przemysłowa maszyna do szycia Juki w dobrej cenie jest przeznaczona do pracowania na lekkich oraz średnich materiałach. Może się zdarzyć, że urządzenie nie poradzi sobie z grubym materiałem. Użytkownikom podoba się fakt, że każda z części jest solidnie wykończona. Internauci uważają również, że praca na maszynie jest komfortowa.

 

 

 

 

 

Jaką maszynę do szycia przemysłową Brother wybrać?

 

Przemysłowa maszyna do szycia sprawdzi się nie tylko w profesjonalnym zakładzie krawieckim, tego typu urządzenia używają też osoby prywatne. Kupując sprzęt tego typu, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i trwałość. W naszym rankingu przedstawiamy informacje na temat najlepszy modeli firmy Brother, która została założona w Japonii w 1908 roku, a od ponad 50 lat jej produkty są dostępne w Europie. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją zarówno maszyn do szycia, jak i tych do pisania, oraz drukarek, skanerów, a w ostatnim czasie nawet motocykli. Produkty firmy Brother charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości oraz najnowocześniejszych technologii.

Według profesjonalnych krawców najlepsze przemysłowe maszyny do szycia Brother mają duży wyświetlacz z dotykowym ekranem. Ma on ułatwić pracę i obsługę sprzętu, a menu w języku polskim to dodatkowy atut sprzętu. Wiele firm zauważa, że sprzęt, który jest łatwy w obsłudze przyspiesza pracę.

Maszyny do szycia mają wiele rodzajów ściegów, co odpowiada za funkcjonalność sprzętu. Większość ściegów wgranych jest w pamięć urządzenia, jednak za pomocą USB możemy wgrać kolejne, co umożliwia krawcom wykonanie wielu prac.

Najlepsza przemysłowa maszyna do szycia Brother w 2020 roku wyróżnia się wysoką jakością wykonania, a dodatkowe wyposażenie ułatwia szycie. Co więcej, urządzenia powinny mieć specjalne pokrowce ułatwiające transport oraz zabezpieczające przed osadzaniem się kurzu.

Sprawdź, czy dany model maszyny do szycia nadaje się do wykonywania haftu. Niektóre sprzęty mają wgrane różne czcionki umożliwiające wyszywanie liter dowolnej wielkości. Za pomocą wspomnianego wcześniej portu USB możesz wgrać do pamięci więcej czcionek.

 

 

Maszyny do szycia przemysłowe Brother – ranking

 

 

Brother F480 

 

Przemysłowa maszyna do szycia Brother F480 to model komputerowy, który ma duży ekran dotykowy z kolorowym wyświetlaczem dla wygodniejszej obsługi. Jest to dobry produkt pod względem dostępnych w nim funkcji.

Do wyboru mamy aż 182 ściegi, 10 programów automatycznego obszywania dziurki, regulację długości oraz szerokości ściegów, jak również ustawienia dotyczące prędkości szycia. Model ma wbudowaną pamięć wewnętrzną, a port USB pozwala na wgrywanie własnych pomysłów. Jest więc to produkt dla osób bardziej zaawansowanych w tym fachu.

W skład zestawu wchodzi takie wyposażenie, jak: nożyczki, dziurkacz, śrubokręty, zestaw igieł, stopki do haftu, wszelkiego rodzaju nasadki na szpulki, tamborek i kontroler nożny. Produkt ma wytrzymałą obudowę odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowy pokrowiec umożliwia łatwy transport sprzętu.

Według Internautów jest to profesjonalna maszyna do szycia, która sprawdzi się w każdym zakładzie krawieckim. Prosta obsługa oraz wysoka jakość wykonania to dodatkowe atuty tego modelu.

 

 

 

 

Brother F440E 

 

Brother F440E to ulepszony model kultowej hafciarki NV750E, który ma dodatkowe funkcje i zapewnia większy komfort pracy. Urządzenie ma 138 wbudowanych wzorów haftów, przez co jest bardzo funkcjonalne i umożliwia wykonanie przeróżnych projektów. W przypadku haftowania liter do wyboru mamy aż 11 czcionek, wraz z możliwością wgrania własnego pomysłu za pośrednictwem portu USB.

Przemysłowa maszyna do szycia ma menu w języku polskim, dzięki czemu obsługa będzie intuicyjna. Sama obudowa hafciarki jest nowoczesna, dlatego model dobrze prezentuje się pod względem wizualnym. Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, to w skład zestawu wchodzi m.in. tamborek, stopka do haftowania, nóż do szwów, szczotka do czyszczenia i nasadki do szpulek.

Urządzenie ma specjalny pokrowiec, który zapobiega osadzaniu się kurzu oraz ułatwia transport. Brother F440E to dobra maszyna w atrakcyjnej cenie. Opinie na jej temat są bardzo pochlebne, a konsumenci docenili ten produkt za jego wysoką jakość wykonania oraz wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Brother M280D 

 

Brother M280D to najnowsza maszyna przemysłowa tej marki. Ma ona wiele funkcji i łatwy system obsługi. Z tego powodu jest dobrze oceniana przez wielu krawców. Maszyna umożliwia szycie z użyciem jednego z 181 ściegów, z czego 10 z nich wbudowanych jest na stałe w pamięć urządzenia. Ponadto sprzęt umożliwia haftowanie w 4 różnych czcionkach alfabetu, a jeśli to nadal za mało – możesz wgrać własne pomysły. Dzięki temu możemy stworzyć niepowtarzalne projekty.

Produkt ma kolorowy ekran dotykowy, którego przekątna wynosi 3,7 cala. Obsługa tego urządzenia jest więc bardzo łatwa i wygodna. Same przyciski do sterowania hafciarką znajdują się na górze obudowy. Wgrywanie własnych projektów możliwe jest dzięki wbudowanemu portowi USB.

Urządzenie ma dodatkowe akcesoria typu: stojak na szpulki, tamborek do haftu, stopki do szycia czy zestaw nici. Jest to przemysłowa maszyna do szycia w dobrej cenie, która zadowoli profesjonalistów. Według ich opinii jest to sprzęt, który przyda się w każdym zakładzie krawieckim.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status