Szorowarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Jeżeli planujesz zakup szorowarki, ale nie wiesz, jaki sprzęt spełni wszystkie Twoje oczekiwania, jesteś we właściwym miejscu. W umieszczonym na naszej stronie artykule przybliżymy Ci najlepsze sprzęty, które cieszą się dużą popularnością i zaufaniem konsumentów. Wytypowaliśmy je po przeanalizowaniu trendów zakupowych i opublikowanych w Internecie komentarzy. Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Numatic HFM 1515. To szorowarka o dużej mocy, która idealnie nadaje się zarówno do czyszczenia podłóg, jak i dywanów czy chodników. Urządzenie nie pracuje zbyt głośno, a do tego jest wyjątkowo łatwe w obsłudze. Jeżeli powyższy model nie spodobał Ci się lub jest już niedostępny, koniecznie zapoznaj się z opisem sprzętu plasującego się na drugim miejscu. To Numatic Loline NLL332, czyli maszyna przeznaczona przede wszystkim do sprzątania w biurze, restauracji czy przychodni. Z jej pomocą możesz też zadbać o porządek w domu. Szorowarka ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, co zwiększa komfort użytkowania i ułatwia jej przechowywanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Szorowarka ma moc równą 1500 W. Zapewnia to efektywną pracę. Dzięki temu, że parametr ten jest tak duży, urządzenie dobrze radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Sprzęt został zrobiony z solidnych materiałów.

Difetto

Cena produktu oscyluje w granicach 4500 zł. Według sporej grupy konsumentów jest to zbyt duża kwota. Część osób zwraca także uwagę na fakt, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co może być uciążliwe.

Conclusione

Szorowarka jest skuteczna i dokładnie czyści różnego rodzaju powierzchnie. W zestawie znajduje się wiele końcówek wymiennych. Pozwala to dostosować sprzęt do naszych aktualnych potrzeb. Produkt jest prosty w obsłudze. Ma długi kabel (16 m).

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie ma szerokie zastosowanie. Będzie odpowiednie do mycia podłóg na mokro, a także do usuwania zabrudzeń z parkietów, dywanów czy nawet betonu. Model ten cechuje cicha praca i łatwa obsługa. Produkt jest łatwy w przechowywaniu.

Difetto

Niektórzy konsumenci twierdzą, że obudowa urządzenia powinna być bardziej odporna na zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia. Dla wielu osób minusem jest także to, że rączki nie są odpowiednio wyprofilowane, co negatywnie wpływa na komfort pracy.

Conclusione

Choć produkt nie jest bez wad, cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Model ten jest stosunkowo lekki. Będzie odpowiedni zarówno do użytku prywatnego, jak i w gabinetach, restauracjach czy biurach.

Rozważ też

Pregio

Model ten jest stosunkowo lekki (8,4 kg), biorąc pod uwagę ciężar innych, dostępnych na rynku szorowarek. Do zestawu dołączony jest wąż ssący, który pozwoli pozbyć się zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc.

Difetto

Kabel zasilający ma długość zaledwie 12 m. Większość użytkowników uważa, że jest on zbyt krótki. Jeśli pracujemy na dużej powierzchni, musimy często zmieniać źródło zasilania. Minusem jest także głośność pracy.

Conclusione

Urządzenie wyposażone jest w potrójny system filtracji, który zwiększa efektywność i dokładność pracy. Obudowa produktu została zrobiona z tworzywa sztucznego. Sprzęgło odśrodkowe chroni szorowarkę przed przeciążeniem. Dzięki temu mamy pewność, że produkt nie będzie ulegał awariom.

 

 

Najlepsze szorowarki w 2024 roku

 

Utrzymanie domu w czystości jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli trzeba wyczyścić większą powierzchnię. W takiej sytuacji pomocny może okazać się zakup szorowarki, urządzenia służącego do czyszczenia różnych rodzajów podłóg. Sprzęt ten idealnie sprawdza się w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach handlowych, lotniskach i muzeach, a nawet w domach. Poniżej prezentujemy ranking szorowarek dostępnych na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Numatic HFM 1515

 

Pierwszym urządzeniem, które chcemy Państwu zaprezentować jest szorowarka do podłóg Naumatic HFM 1515 o mocy 1500 W. Wyposażona jest ona w dużą ilość wymiennych szczotek i uchwytów, dzięki czemu jest wielofunkcyjne i nadaje się do czyszczenia różnych typów podłóg w tym wykładzin.

Dużym atutem, docenionym przez konsumentów, jest cichy tryb pracy urządzenia. Dzieje się tak dzięki silnikowi przemysłowemu „heavy duty”. Sprzęt ten został wykonany z najwyższą precyzją i jest wyjątkowo bezawaryjny. Wyposażony jest w szczotkę o szerokości czyszczenia 16” oraz zbiornik na płyn.

Wymiary urządzenia to 125 cm x 56 cm x 41 cm, a jego waga wynosi 31 kg. Posiada on również 16 metrowy kabel, który nie krępuje ruchów. Prędkość robocza tego modelu to 150 obrotów na minutę.

Ta najlepsza szorowarka cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami. Konsumenci docenili jej bezawaryjność oraz solidną obudowę.

Szorowarka Numatic HFM 1515 ma moc 1500 W. Wymiary urządzenia to: 46 cm x 56 cm x 125 cm. Jego prędkość robocza wynosi 150 obrotów na minutę.

 

Zalety

Duży zasięg pracy: Sprzęt wyposażono w kabel zasilający o długości 16 m, który zapewnia bardzo duży zasięg pracy (do 32 m). Mamy więc możliwość dokładnego wyczyszczenia określonej powierzchni, bez konieczności przepinania szorowarki do innego gniazdka.

Niski poziom hałasu: Urządzenie pracuje wyjątkowo cicho. Generowany przez niego hałas nie przekracza 57 dB, a to gwarantuje sprzątanie w komfortowych warunkach. Nie musimy zakładać ochronnych zatyczek czy słuchawek, by uniknąć uszkodzenia słuchu.

Skuteczność: Produkt czyści powierzchnie szybko i skutecznie. Wynika to przede wszystkim z dużej mocy sprzętu.

Wyposażenie dodatkowe: W zestawie wraz z szorowarką otrzymujemy komplet wymiennych szczotek i uchwytów (sami decydujemy o ich ilości). Standardowo producent dołącza do urządzenia zbiornik i szczotkę do szorowania lub szamponowania.

Funkcjonalność: Sprzęt idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia twardych podłóg czy płytek, ale też do prania wykładzin oraz dywanów. To sprawia, że możemy wykorzystać maszynę na wiele sposobów i tym samym ułatwić sobie pracę.

 

 

 

 

Numatic Loline NLL332

 

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest model ręczny Numatic Loline NLL332. Ta dobra szorowarka posiada szerokość roboczą 13”. Urządzenie przeznaczone jest do czyszczenia podłóg na mokro. Należy dodać, że jest ono również w stanie wyczyścić dywan, parkiety pcv, panele, beton, marmur czy nawet linoleum.

Prezentowany model posiada silnik o mocy 400 W oraz jest w stanie wykonać 200 obrotów na minutę. Producent zaznacza jednak, że urządzenie jest przeznaczone do pracy na średniej wielkości powierzchniach, jak restauracje, warsztaty mechaniczne, biura czy przychodnie.

Poza tym nadaje się też do użytku domowego. Powodem tego jest nie tylko mniejsza moc, ale i 32 metrowy zasięg pracy. Model ten waży 18 kg.

Przez to, że jest lekki i nawet osoby o mniejszej sile nie będą miały problemu by z niego korzystać. W wyposażeniu standardowym znajduje się zbiornik na płyn czyszczący. Wymiary szorowarki to: 114,5 cm x 33 cm x 54 cm. Konsumenci docenili fakt, że urządzenie pracuje niezwykle cicho.

 

Zalety

Praktyczność: Urządzenie idealnie nadaje się do czyszczenia średniej wielkości powierzchni. Można je więc z powodzeniem wykorzystać w restauracji, biurze czy nawet warsztacie samochodowym. Co więcej, maszyna sprawdza się także do użytku domowego.

Kompaktowe wymiary: Szorowarka ma niewielkie gabaryty. Dlatego nikt nie powinien mieć problemów z jej prowadzeniem i obsługą (nawet osoby nie mające zbyt dużo siły).

Wygoda użytkowania: Ze względu na długi przewód zasilający, urządzenie ma bardzo duży zasięg pracy (wynosi on ok. 32 m). To sprawia, że użytkowanie szorowarki jest niezwykle komfortowe.

Wytrzymałość: Obudowa sprzętu została wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia. To podnosi wytrzymałość szorowarki, nawet w przypadku częstego użytkowania.

 

Wady

Brak wymiennych szczotek w zestawie: Standardowo w zestawie znajduje się tylko zbiornik na płyn czyszczący oraz uchwyt do padów. Wymienne szczotki trzeba dokupić osobno, co generuje dodatkowe koszty.

 

 

 

 

Karcher CV 30/1 (1.023-116.0)

 

Kolejnym produktem na naszej liście jest dobra i tania szorowarka walcowa Karcher CV 30/1 o mocy 1150 W. Jest to niezwykle przydatne urządzenie zarówno w biurze, jak i w domu. Dużym udogodnieniem jest odłączany wąż ssący, dzięki czemu będziesz w stanie odkurzyć nawet trudno dostępne powierzchnie.

Z kolei płaska głowica pozwala na sprzątanie pod meblami. Czyszczenie przy pomocy tego urządzenia jest jedynie ograniczone przez dość małą długością kabla – 12 m. Dodatkowo model ten posiada sprzęgło odśrodkowe, które ochrania sprzęt przed przeciążeniem np. w czasie, gdy sprzątamy dywan lub wykładzinę.

Produkt ten posiada potrójny system filtracji: papierową torebkę filtrującą, filtr silnika oraz filtr powietrza wylotowego. Obudowa urządzenia wykonana jest z tworzywa sztucznego PPS, co chroni je przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, nie wpływa jednak na jego ciężar.

Jest to stosunkowo lekki sprzęt, ważny jedynie 8,4 kg. Jego wymiary to: długość – 320 cm, szerokość – 31 cm i wysokość – 122 cm. Opinie o szorowarkach tego producenta są bardzo pochlebne. Użytkownicy docenili ten model za dużą wydajność pracy.

Numatic Loline NLL332 to sprzęt o mocy 400 W. Jego prędkość robocza wynosi 200 obrotów na minutę. Dokładne wymiary szorowarki to: 114,5 cm x 33 cm x 54 cm.

Karcher CV 30/1 (1.023-116.0) to dobra szorowarka do 1800 zł o mocy maksymalnej 1150 W. Jej wymiary to: 32 cm x 31 cm x 122 cm.

 

Zalety

Komfortowe użytkowanie: Rura ssąca urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, że możemy bez problemów wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca. Torebki filtracyjne są odporne na rozerwanie, a ich montaż jest niezwykle prosty.

Regulowana wysokość szczotki: W razie potrzeby wysokość szczotki czyszczącej możemy samodzielnie regulować, co pozwala na dokładniejsze wyczyszczenie określonej powierzchni (także tapicerek i dywanów).

Wskaźnik napełnienia filtra: Na obudowie szorowarki znajduje się praktyczny wskaźnik informujący o konieczności wymiany filtra na nowy.

Bogate wyposażenie standardowe: W komplecie wraz z maszyną otrzymujemy: ssawkę szczelinową, końcówkę do tapicerki, a także szczotkę walcową. To podnosi funkcjonalność urządzenia i ułatwia dokładne sprzątanie różnych powierzchni.

 

Wady

Krótki przewód zasilający: Za jedną z nielicznych wad prezentowanego modelu można uznać stosunkowo krótki kabel (jego długość to 12 m). Przez to komfortowe czyszczenie dużych powierzchni może być utrudnione.

 

 

 

 

Numatic TTB1840

 

Kolejnym urządzeniem na naszej liście jest szorowarka do dywanów oraz różnych rodzajów podłóg, Nuamatic TTb1840. Maszyna może być używana codziennie do zmywania różnych rodzajów posadzek, jest w stanie nawet dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Szerokość robocza szczotki wynosi 14”. Dużym udogodnieniem jest to, że maszyna w tym samym czasie zmywa i osusza powierzchnię. Moc silnika szczotki wynosi 400 W, a ilość obrotów na minutę to 150.

Urządzenie jest w stanie pracować na jednej baterii przez 45 minut na pełnych obrotach. Prezentowany model waży aż 52 kg razem z baterią, co czyni go niezbyt mobilnym.

Wymiary produktu to: długość – 85 cm, szerokość – 113 cm i wysokość – 52 cm. W swoich recenzjach konsumenci zwrócili uwagę na bezawaryjność produktu oraz dużą wydajność pracy.

Szorowarka Numatic TTb1840 to sprzęt o wymiarach: 85 cm x 113,2 cm x 52 cm. Jego maksymalna moc wynosi 400 W, a prędkość robocza to 150 obrotów na minutę.

 

Zalety

Akumulatorowe zasilanie: Ponieważ maszyna nie wymaga podłączenia do prądu, nic nie ogranicza naszej swobody ruchów (zwłaszcza krótki kabel).

Dokładne sprzątanie: Szorowarka jednocześnie zmywa i osusza podłogę. Dzięki temu możemy uniknąć powstania zacieków czy odcisków butów na świeżo umytej powierzchni.

Wygodne napełnianie zbiorników: Urządzenie zostało wyposażone w węże spustowe o dużej średnicy. Takie rozwiązanie sprawia, że z łatwością napełnimy zbiorniki na wodę, a później swobodnie je opróżnimy.

 

Wady

Waga: Sprzęt razem z baterią waży ponad 50 kg. Przez to nie jest on zbyt mobilny i wielu konsumentów ma problem z jego obsługą.

Konieczność ładowania baterii: Bateria szorowarki zapewnia do 45 minut ciągłej pracy na najwyższych obrotach. Po tym czasie trzeba ją naładować.

 

 

 

 

Lavor Sprinter

 

Ostatnim produktem w naszym rankingu jest szorowarka Lavor Sprinter, przystosowana do mycia i osuszania niewielkich powierzchni. Jej niewielkie gabaryty sprawiają, że bez problemu udaje jej się sprzątać trudno dostępne powierzchnie. Niech jednak nie zwiodą Cię jej małe wymiary (116 cm x 40 cm x 37 cm).

Urządzenie jest wykonane jest z wysokiej jakości tworzyw. Cechuje się dużą bezawaryjnością. Warto zaznaczyć, że mimo solidnej budowy nie jest to ciężkie urządzenie. Waży jedyne 15 kg. Jedną z największych zalet tego modelu jest jego stosunkowo cichy tryb pracy – poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 68 dB.

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Posiada 3 przyciski sterujące: napęd szczotki, zmywanie powierzchni i jej osuszanie. W zestawie znajdują się dwa zbiorniki.

Jeden na detergent a drugi, wyjmowany, na zebrane nieczystości. Dzięki temu całe urządzenie jest higieniczne. Model ten zyskał przychylność konsumentów, ze względu na swoją bezawaryjność i wysoką wydajność pracy.

Model Lavor Sprinter ma niewielkie wymiary (116 cm x 40 cm x 37 cm). Maksymalna moc urządzenia wynosi 800 W.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Sprzęt wyróżnia się niezwykle łatwą obsługą. Ma on tylko 3 guziki sterujące. Nawet osoby nie mające doświadczenia z takimi maszynami z pewnością nie będą miały problemów ze sprzątaniem z pomocą powyższej szorowarki.

Solidność: Ze względu na materiał wykonania obudowy urządzenie jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Idealna do użytku domowego: Szorowarka doskonale nadaje się do sprzątania w domu, gdyż ma małe gabaryty i niedużo waży.

 

Wady

Brak możliwości ciągłej pracy: Maszyna nie jest przeznaczona do ciągłej pracy, gdyż poszczególne elementy jej budowy mogą ulec uszkodzeniu.

Cena: Dla części konsumentów wadą szorowarki jest wysoka cena (ponad 3000 zł).

 

 

 

 

Jaką szorowarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czysta i lśniąca podłoga to marzenie każdego. Jednak za pomocą zmiotki i mopa ciężko jest osiągnąć zdumiewające rezultaty. Dlatego warto jest zdecydować się na zakup szorowarki do podłóg. Jest to sprzęt, który używa się jedynie kilka razy w roku, a daje piękne efekty. Ze względu na liczbę dostępnych w sklepach modeli, wybór takiego urządzenia nie jest jednak prosty. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką szorowarkę wybrać.

 

 

Szorowarka a maszyna czyszcząca

Wielu konsumentów myli szorowarki z maszynami czyszczącymi. Choć funkcje obu tych urządzeń są bardzo zbliżone, to ich praca różni się. W przypadku maszyn czyszczących, zadaniem sprzętów jest zarówno mycie, jak i osuszanie podłóg. To oznacza, że zaraz po wykonanej pracy możemy poruszać się po danym pomieszczeniu, nie obawiając się, że na panelach lub płytkach zostaną ślady. Takie urządzenia dostępne są w wielu wariantach, różniących się od siebie pod względem szerokości czyszczenia oraz metody suszenia.

Szorowarki natomiast to sprzęt, który, jak sama nazwa wskazuje ma szorować posadzkę. Różni się od maszyn czyszczących tym, że robi to zdecydowanie dokładniej, dlatego tego typu przyrządów nie musimy używać zbyt często. Należy jednak pamiętać, że taka szorowarka nie ma funkcji zbierania wody. Oznacza to, że musimy się koniecznie zaopatrzyć w odkurzacz do jej zbierania.

 

Funkcje – jaka szorowarka jest najlepsza?

Kupując tego typu sprzęt, zwróć uwagę na funkcje, jakie posiada dany model. Dobre urządzenie, oprócz szorowania podłogi, ma możliwość również odsysania, co jest podobną funkcją dostępną w maszynach czyszczących. Opcja ta zdecydowanie skraca czas polerowania posadzki, ale należy pamiętać, że będzie ona nadal wilgotna.

 

Szczotka

Najważniejszym elementem każdej szorowarki jest jej szczotka. To dzięki niej możliwe jest polerowanie posadzki bez obawy o zarysowanie powierzchni. Najczęściej mowa tutaj o szczotkach walcowych, które sprawdzą się w czyszczeniu trudnych podłóg, jak np. tych z porowatą fakturą. Specjalna turbina ssąca działa w taki sposób, że nie wytwarza hałasu, dzięki czemu urządzenie doskonale spisze się w biurowcach, szpitalach czy sklepach.

 

Docisk szczotki

Aby można mówić o efektywnym czyszczeniu posadzki przez szorowarkę, należy dokładnie sprawdzić czy szczotka jest stale dociskana. Taka kontrola odpowiada za dostosowywanie się jej do różnych powierzchni, jak np. wystających listewek.

 

Uchwyt

Wybierając taki sprzęt pamiętaj, aby dokładnie przyjrzeć się uchwytowi. Najlepsza szorowarka to urządzenie, które jest wygodne w użytkowaniu. Za jego pomocą będziemy czyścić posadzkę w wielu pomieszczeniach, co może być dla nas bardzo męczące. Dlatego też dobry uchwyt to podstawa. Najlepiej, gdy jest on dopasowany do naszej dłoni, dzięki czemu obsługa sprzętu będzie bardzo wygodna. Wiele modeli posiada również elementy antypoślizgowe, zapobiegające jego wyślizgiwaniu się z rąk.

 

Schowek na przewód

Z racji tego, że szorowarka to urządzenie, które używa się kilka razy w roku, warto uwzględnić jego przechowywanie. Taki sprzęt nie powinien zajmować dużo miejsca w szafie czy garderobie. Ważne jest, aby posiadał on specjalny schowek, do którego moglibyśmy schować przewód. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie on zawadzał i zajmował miejsca.

 

Zbiornik na detergent

Pamiętajmy o tym, że szorowarka wykorzystuje środki chemiczne do czyszczenia paneli i płytek. Wlewa się je do przeznaczonych na to zbiorników na detergent. Dokładnie sprawdź, czy pojemnik ten jest szczelny i wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie rozpuści się w kontakcie z silnymi środkami czyszczącymi. Do tego zbiornika zasysana jest również zebrana woda. Upewnij się więc, czy można go łatwo zdjąć i ponownie zamontować.

 

Moc

Szorowarka to urządzenie zasilane sieciowo, co oznacza, że przed każdym użyciem należy je podpiąć do gniazdka elektrycznego. Warto pamiętać, że im wyższa jest moc takiego sprzętu, tym lepiej się on sprawdza na dużych powierzchniach – oznacza to również, że zanotujemy większe straty energii. Standardowy model ma moc wynoszącą ok. 1200 W.

 

Obudowa

Ważną kwestią przy wyborze takiego sprzętu jest również obudowa urządzenia. Dobrze jest sprawdzić, czy jest ona wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj o tym, że w trakcie czyszczenia posadzki mamy styczność z wieloma przeszkodami, jak np. krzesła, stoły, szafy, itp. W wyniku uderzenia niskiej jakości obudowa może zwyczajnie pęknąć.

 

Długość przewodu

Zanim zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu, dokładnie sprawdź długość przewodu danego modelu. Pamiętaj, że szorowarka to urządzenie, którym będziesz posługiwać się w mieszkaniu lub biurowcu. Omijanie mebli może się okazać problematyczne w przypadku krótkiego przewodu, który ogranicza swobodę ruchów. Standardowa szorowarka posiada zwijany kabel długości 7 m.

 

Szorowarki w dobrych cenach

Szorowarki to urządzenia, które mają nam posłużyć przez wiele lat. Dlatego warto jest wybrać model wykonany z wysokiej jakości tworzywa oraz posiadający odpowiednią do naszego mieszkania moc. Najtańszy sprzęt kosztuje ok. 1000 złotych. W sklepach znajdziemy również i takie szorowarki, których cena przekracza kwotę 3000 złotych.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ