Ranking 5 najlepszych pochłaniaczy wilgoci w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pochłaniacze wilgoci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pochłaniacz Henkel Metylan Aero Blue to według Internautów jeden z najlepszych produktów tego typu. Skąd to wiemy? Poddaliśmy analizie dostępne na rynku propozycje i właśnie ten model cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Podobnie K&M Humistop, który znalazł się na drugim miejscu naszego zestawienia. Pierwszy z wymienionych produktów doskonale absorbuje wilgoć i zabezpiecza nasze wnętrza przed brzydkimi zapachami. Składa się on z przezroczystego zbiornika z pokrywą, do którego wkłada się tabletki AERO 360°. Gdy ta przestanie już pochłaniać wilgoć, wystarczy ją wymieniać na nową. Natomiast K&M Humistop to produkt z wymiennym wkładem, który wystarcza na około 3 miesiące. Doskonale usuwać wilgoć, która jest częstym problemem w łazienkach, kuchniach, piwnicach i innych miejscach. Wiele osób wybrało ten model ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Poza tym konsumenci zauważa, że jest niewielki i nie rzuca się w oczy, a jego skuteczność jest zaskakująco dobra. Jeśli żaden z tych produktów nie przypadł Ci do gustu, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem, w którym znajdziesz jeszcze 3 inne propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pochłaniacz wilgoci kupić?

 

Poziom wilgoci w pomieszczeniu powinien utrzymywać się na poziomie od 30% do 50%. Według specjalistów, takie warunki są najlepsze do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zbyt wilgotne powietrze ma negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na stan techniczny mieszkania. Odpadające tynki czy pojawienie się pleśni na ścianach spowodowane są właśnie działaniem kropel wody unoszących się w zamkniętym pomieszczeniu. Aby wyeliminować problem utrzymującej się wilgoci producenci wprowadzili na rynek specjalne urządzenia, które osuszają powietrze. Ze względu na duże zainteresowanie konsumentów, asortyment tego typu sprzętów powiększył się tak bardzo, że dość ciężko jest zdecydować, jaki pochłaniacz wilgoci wybrać, by jego działanie w pełni nas usatysfakcjonowało. W poradniku opisane zostały wszystkie właściwości, jakimi powinien dysponować dobrej jakości produkt.

 

 

Rodzaj – jaki pochłaniacz wilgoci jest najlepszy?

Decyzję o wyborze urządzenia powinieneś zacząć od określenia, w jakim pomieszczeniu masz zamiar go używać. W sklepach dostępnych jest bowiem kilka rodzajów, które przeznaczone zostały do pracy w różnych warunkach. Do najbardziej popularnych typów pochłaniaczy zaliczamy domowe, przemysłowe i basenowe.

Osobom, które poszukują sprzętu do mieszkania zalecamy skupienie się na prostych urządzeniach o optymalnej wydajności. Bez problemu możemy ustawić je w pokoju gościnnym, łazience, biurze czy np. w salonie kosmetycznym. Najważniejszą właściwością tego typu urządzeń jest mobilność. Pochłaniacz powinien być przede wszystkim na tyle lekki, aby jego przestawienie z jednego miejsca na drugie było łatwym i szybkim zadaniem. Kupując sprzęt domowy zwróć uwagę, w jakim pomieszczeniu będzie on działał. Zbyt słabe urządzenie może okazać się niewystarczające np. w dużej łazience, z której korzysta wiele osób. Według konsumentów najlepszy pochłaniacz wilgoci bez problemu powinien osuszyć pomieszczenie o powierzchni min. 20 m 2. Dobre osuszacze mogą skraplać wilgoć nawet przez 3 miesiące, bez konieczności uzupełniania wkładu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci wprowadzili na rynek akcesorium służące do osuszania powietrza w samochodzie. Parujące szyby, czy utrzymujący się nieprzyjemny zapach spowodowane są m.in. wysoką wilgotnością. Problem odczuwają szczególnie właściciele niewielkich aut. Osiadająca na szybach para wodna znacznie utrudnia prowadzenie samochodu. Z tego względu warto zaopatrzyć się w pochłaniacz, który będzie stabilnie zamocowany nawet podczas jazdy np. po serpentynach. Zwykle tego typu produkty wyposażone są w przyssawkę lub inne zabezpieczenie, dzięki któremu możemy przykleić akcesorium do deski rozdzielczej.

Jeśli zależy Ci na zakupie bardzo mocnego urządzenia skup się na produktach przemysłowych. Są to niezastąpione rozwiązania w miejscach, gdzie wilgoć ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie. Tego typu sprzęty kupowane są m.in. przez właścicieli pralni chemicznych lub producentów mebli. W tych przypadkach pochłaniacze zarówno przyspieszają schnięcie jednocześnie usprawniając pracę, jak również chronią delikatne materiały (np. drewno) przed negatywnym działaniem wilgoci. Produkty przemysłowe charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i są w stanie usunąć tysiące litrów wody w krótkim czasie. Oprócz tego, wyposażone zostały w szereg zabezpieczeń, dzięki którym mogą pracować w temperaturze poniżej 0 st. C.

Pochłaniacz wilgoci jest niezastąpionym sprzętem również na basenie. Bez względu na to, czy masz zamiar otworzyć pływalnię, czy może postanowiłeś wybudować mini SPA w swoim domu musisz dobrze zastanowić się nad zakupem urządzenia pochłaniającego wodę. Jest to niezwykle ważny element, który uchroni Cię od ponoszenia dodatkowych kosztów. Jak już wspomnieliśmy, wilgoć ma negatywny wpływ na stan techniczny pomieszczenia. Jeśli pozwolisz na to, aby jej ilość ciągle utrzymywała się na wysokim poziomie, możesz być pewny, że po roku pięknie wykończone ściany zaczną się kruszyć i odpadać. Poza tym na suficie zauważysz rozległe grzyby i pleśniawki, które nie tylko szkodzą naszemu zdrowiu, ale również bardzo nieestetycznie wyglądają. Z tego względu zaplanuj budżet tak, aby przewidywał również zakup dobrej jakości pochłaniacza.

 

Sposób działania

Obecnie w sklepach znajdziesz produkty, których praca została oparta na różnych technologiach. W zależności od możliwości finansowych oraz rodzaju pomieszczenia możesz zdecydować się na zakup pochłaniacza chemicznego lub elektrycznego.

Pierwszy typ to bardzo prosty sprzęt, który składa się z plastikowego opakowania oraz wsadu. Najczęściej stosowany jest w niewielkich pomieszczeniach o umiarkowanym poziomie wilgoci. Charakteryzuje się wyjątkowo prostym działaniem. Wystarczy zasypać korpus odpowiednim specyfikiem i ustawić przedmiot w wybranym przez nas miejscu. Kryształki wyłapują kropelki wody, dzięki czemu powietrze zostaje osuszone. Produkt cieszy się ogromną popularnością. Wpływa na to przede wszystkim stosunkowo niska cena i elegancki design. Opakowania robione są bowiem w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz pochłaniacz, który będzie stanowił jednocześnie element dekoracyjny w Twoim domu.

Urządzeniem o zupełnie innym działaniu jest sprzęt elektryczny. Wyposażony został w szereg czujników, które badają stopień wilgotności i pochłaniają odpowiednią ilość wody. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na zakup pochłaniacza absorpcyjnego lub kondensacyjnego. Praca pierwszego z nich polega na zasysaniu powietrza i przepuszczaniu go przez specjalne, porowate płytki zwane sorbentami. Tworzywo wyłapuje cząsteczki pary wodnej, skrapla je i wchłania. W przypadku produktu kondensacyjnego powietrze poddane zostaje działaniu zimnego prądu, dzięki czemu wilgoć zostaje odseparowana i zamieniona w kondensat. Przy tego typu rozwiązaniu bardzo ważne jest, aby zadbać o regularne przeglądy. Zdarza się bowiem, że odkładające się na wewnętrznych ściankach rurek krople powodują powstawanie pleśni, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Wydajność

Bardzo trudno jest określić, jaką wydajnością powinien charakteryzować się pochłaniacz. Jest to bowiem uzależnione przede wszystkim od warunków, w jakich będzie pracować. Osobom, którym zależy na osuszaniu powietrza w mieszkaniu zalecamy zakup urządzenia o wydajności dostosowanej do wielkości danego pomieszczenia. Sprawdź więc w instrukcji obsługi lub na opakowaniu, do ilu m 2 akcesorium będzie działać efektywnie.

Jeśli potrzebujesz sprzętu na basen lub do magazynu, powinieneś zastanowić się nad zakupem profesjonalnego systemu pochłaniania wilgoci. Zaleca się, aby wybierać urządzenia o maksymalnie dużej mocy. Zbyt słaby pochłaniacz wyposażony w czujniki będzie pracował cały czas, co niestety może doprowadzić do szybkiego przegrzania silnika. Najlepszym wyborem jest więc zakup takiego produktu, który będzie włączał się jedynie, gdy poziom wilgoci wzrośnie powyżej normy. Po osuszeniu powietrza urządzenie wyłączy się, co bardzo korzystnie wpłynie na stan techniczny sprzętu.

 

Pochłaniacze powietrza w dobrych cenach

Najprostsze pochłaniacze chemiczne nie zasilane energią elektryczną są tanim i efektywnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. W zależności od zastosowanych wkładów ich cena waha się od 10 zł do 40 zł. Jeśli szukasz profesjonalnego rozwiązania musisz przygotować się na znacznie większy wydatek. Koszt zakupu urządzenia absorpcyjnego lub kondensacyjnego może przekroczyć nawet 1000 zł.

 

 

5 najlepszych pochłaniaczy wilgoci. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking pochłaniaczy wilgoci. Mamy nadzieję, że zestawienie ułatwi Ci podjęcie decyzji i wśród przedstawionych przez nas produktów znajdziesz ten odpowiedni dla siebie.

 

1. Henkel Metylan Stop Wilgoci Pochłaniacz Aero Blue 450g

 

Pochłaniacz Henkel Metylan Aero Blue z wymiennymi tabletkami AERO 360° to produkt, który pozwala nam na utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Jest to model, który za sprawą innowacyjnego systemu przepływu powietrza lepiej absorbuje wilgoć, zabezpiecza przed pleśnią, grzybami i pochłania przykre zapachy.

Jeśli masz w domu, w pracy, w piwnicy czy w warsztacie problem ze skraplaniem wody na oknach czy parapetach, ten pochłaniacz wilgoci z całą pewnością pomoże Ci.

Produkt ma przezroczysty zbiornik z przykrywką. Jest on dostępny w kolorze biało niebieskim, dlatego uważany jest za uniwersalny. Jest to pochłaniacz z tabletką. Nie musimy podłączać go do prądu, aby go uruchomić. Naszym zadaniem jest wyłącznie regularna wymiana tabletki z chlorkiem wapnia. Jedna dołączona jest do zestawu. Kolejne z łatwością dostaniemy w sklepach internetowych.

Konsumenci bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat prezentowanego pochłaniacza. Potwierdzają jego wydajność, łatwą obsługę oraz zauważają, że stosunek jakości produktu do jego ceny jest bardzo atrakcyjny.

Pochłaniacz wilgoci Henkel Metylan Aero Blue jest przeznaczony do użytku razem ze specjalną, 450 g tabletką. W jej składzie jest chlorek wapnia. Produkt można stosować w kuchni, łazience, sypialni oraz innych pomieszczeniach w domu.

Zalety
Redukuje nadmiar wilgoci:

Już po krótkim czasie użytkowania produktu możemy zauważyć zredukowany poziom wilgoci, co zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Zapobiega odklejaniu się tapet:

Pochłaniacz jest zalecany do stosowania w tapetowanych pomieszczeniach, gdyż może skutecznie zapobiec odklejaniu się tapet od ścian, co następuje pod wpływem dużej wilgotności powietrza.

Eliminuje nieprzyjemne zapachy:

Produkt nie tylko redukuje nadmiar wilgoci, ale też neutralizuje nieprzyjemne zapachy, co pozwala cieszyć się świeżym powietrzem w domu.

Tabletka w zestawie:

W komplecie razem z obudową jest tabletka pochłaniająca wilgoć, dlatego od razu po zakupie możemy wypróbować pochłaniacz.

Estetyczny wygląd:

Model wygląda estetycznie, więc możemy ustawić go w widocznym miejscu, przykładowo na półce.

Wady
Konieczność częstej wymiany tabletek:

Jeśli w pomieszczeniu jest duży poziom wilgotności, tabletkę należy wymieniać częściej niż co miesiąc, co jest uciążliwe.

 

 

 

 

2. K&M Domowy pochłaniacz wilgoci Humistop

 

K&M Humistop to dobry pochłaniacz wilgoci. Wiele osób wybrało właśnie jego ze względu na niską cenę. Poza tym konsumenci zauważają, że jest to bardzo skuteczny produkt i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Warto go ustawić w każdym pomieszczeniu, w którym wilgotność jest zbyt duża.

Jest to prosty produkt, z wymiennym wkładem, który kontroluje i samodzielnie reguluje wilgotność powietrza. Wystarcza na około 3 miesiące. Skutecznie zapobiega skraplaniu się powietrza na oknach, powstawaniu pleśni czy korozji. Uchroni też nasze pomieszczenia przed nieprzyjemnym zapachem.

Jeśli stawiasz na wygodne, niedrogie rozwiązania, K&M Humistop to propozycja dla Ciebie. Ten niewielki, plastikowy produkt zupełnie nie rzuca się w oczy. Opinie o pochłaniaczach wilgoci tego producenta są bardzo pochlebne. Produkt został doceniony za wydajność.

K&M Humistop to uniwersalny, dobry pochłaniacz wilgoci do 15 zł nadający się do użytku zarówno w domu, jak też w biurze czy piwnicy. Produkt odpowiada za regulację wilgotności powietrza i działa efektywnie przez ok. 3 miesiące.

Zalety
Pochłania zapach papierosów:

To model idealny dla osób palących papierosy, gdyż pochłania nieprzyjemny dym, który może osiadać na ubraniach i firankach. Za sprawą produktu powietrze w domu pozostanie świeże.

Wydajność:

W zależności od poziomu wilgotności w domu pochłaniacz wystarcza średnio na 3 miesiące. Z tego względu nie musimy zbyt często wymieniać produktu na nowy, co generowałoby dodatkowe koszty.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Pochłaniacz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Poza tym to model niewymagający podłączenia do prądu. Jest to więc całkowicie bezpieczny i łatwy w użytkowaniu produkt.

Wady
Działa dopiero po kilku dniach:

Pierwsze efekty w postaci zmniejszonego parowania szyb czy mniej wyczuwanych, nieprzyjemnych zapachów możemy zauważyć dopiero po kilku dniach od ustawienia pochłaniacza na półce.

 

 

 

 

3. Wenko Pochłaniacz Wilgoci Osuszacz Powietrza + Wkład 2 Kg

 

Jeśli szukasz produktu, który pozwoli Ci pozbyć się wilgoci ze stosunkowo dużego pomieszczenia, polecamy Ci Wenko 2 kg. Jest to sporej wielkości pochłaniacz z 2 kg wkładem, który wystarcza na ok 3- 6 miesięcy. Produkt polecany jest przede wszystkim do ustawienia w łazience lub piwnicy.

Pochłaniacz pozwala chronić nasze meble, ściany, meble, tkaniny i tapicerkę przed negatywnym wpływem zbyt mokrego powietrza. Skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni i chroni przed przykrymi zapachami.

Jest to nie tylko świetny pochłaniacz, ale też doskonały sposób na zwalczanie nieprzyjemnych zapachów w kuchni. Tak duży produkt jest odpowiedni dla pomieszczeń o powierzchni nawet 50 m2.

Biorąc pod uwagę wydajność pochłaniacza, jest on stosunkowo tani. Warto też podkreślić, że jego użytkowanie nie generuje dużych kosztów, jak to ma miejsce w przypadku osuszaczy zasilanych prądem czy bateriami. Gdy granulki znajdujące się we wkładzie stracą swoje właściwości, możemy je dokupić.

Model Wenko Pochłaniacz wilgoci osuszacz powietrza odpowiada za zmniejszenie wilgotności oraz osuszenie powietrza, co nie tylko zapobiega odklejaniu tapet ze ścian i powstawaniu pleśni, ale również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Produkt wymaga użycia specjalnego wkładu.

Zalety
Przyjazny dla środowiska:

Wewnątrz pochłaniacza znajdują się aktywne granulki, których działanie można porównać do soli morskiej lub podobnych, naturalnych środków suszących. Produkt jest więc przyjazny dla środowiska.

Idealny do dużych pomieszczeń:

Model można bez przeszkód ustawić nawet w bardzo dużym pomieszczeniu, o powierzchni do 50 m2. Pochłaniacz jest skuteczny i eliminuje nadmiar wilgoci.

Wystarcza na kilka miesięcy:

Do produktu dołączono 2 kg wkład, w efekcie czego możemy cieszyć się świeżym powietrzem o odpowiednim poziomie wilgotności przez kilka miesięcy (przeciętnie od 3 do 6 miesięcy).

Wady
Za duży:

Konsumenci twierdzą, że pochłaniacz jest za duży i trudno jest znaleźć dla niego odpowiednie miejsce.

Mało atrakcyjny wygląd:

Produkt ma biało-niebieską obudowę o niezbyt atrakcyjnym designie, dlatego trudno jest go uznać za dodatkową dekorację wnętrza.

 

 

 

 

4. Wenko Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu Osuszacz Powietrza

 

Wilgoć jest dużym problemem nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też w samochodach. Niestety jesienią i zima, na skutek opadów oraz różnic temperatur wnętrza auta i na zewnątrz, wilgoć utrzymuje się w aucie. Sprawia ona, że rozwija się pleśń, a do tego samochód wewnątrz śmierdzi stęchlizną. Aby temu zapobiec, warto wybrać pochłaniacz Wenko do samochodu.

Produkt jest chłonny – pochłania nawet do 850 ml wody, dlatego może nam służyć przez dłuższy czas, nawet do 3 miesięcy. Po tym czasie wystarczy wysuszyć pochłaniacz na grzejniku lub w piekarniku i można go ponownie używać. Jest to więc ekonomiczne rozwiązanie.

Konsumenci bardzo dobrze ocenili wydajność produktu oraz jego przyjemny, waniliowy zapach. Wymiary produktu to: długość – 28 cm, szerokość – 16 cm i wysokość – 3,5 cm, a waga to 1 kg. Warto podkreślić, że pochłaniacz sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale również w garażu czy innym pomieszczeniu, w którym mamy problem z wilgocią.

Wenko pochłaniacz wilgoci do samochodu pozwala pozbyć się problemu nadmiernie parujących szyb w aucie, co często zdarza się w okresie jesienno-zimowym. Pochłaniacz wygląda, jak niewielka poduszka, można używać go też w piwnicy, garażu lub przyczepie kempingowej.

Zalety
Przystosowany do wielokrotnego użytku:

Po 3 miesiącach stosowania pochłaniacza wystarczy wysuszyć go na grzejniku bądź w mikrofali. Wtedy produkt znów będzie mógł chłonąć nadmiar wilgoci.

Ma przyjemny zapach:

Poduszka może zastąpić zwykły odświeżacz powietrza do auta, ponieważ ma wyjątkowo przyjemny, waniliowy zapach, który będzie wyczuwalny w całej kabinie samochodowej.

Wady
Zbyt długo schnie:

Czas schnięcia pochłaniacza jest za długi, zwłaszcza jeśli postanowimy wysuszyć go na grzejniku. Może to potrwać kilkanaście godzin lub dłużej, a w tym czasie szyby w aucie ponownie zaczynają parować.

Strzępiące się brzegi:

Po dłuższym czasie użytkowania brzegi poduszki zaczynają się strzępić, co nie wygląda estetycznie.

 

 

 

 

5. Metylan Pochłaniacz Wilgoci Stop Wilgoci Uniwersalny 450G

 

Ceresit Stop Wilgoci to uniwersalny pochłaniacz wilgoci przeznaczony do użytku w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 20 m2. Pochłaniacz zapobiega nadmiernemu parowaniu okien, rozwojowi pleśni i grzybów, a także odklejaniu tapet ze ścian. Co więcej, z pomocą opisywanego modelu możemy też zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

W opakowaniu znajdziemy obudowę oraz tabletkę, którą musimy w niej umieścić. Produkt wyposażono w pojemnik, w którym skrapla się nadmiar wilgoci. Ponieważ jest on przezroczysty dobrze widzimy poziom jego napełnienia. Ze względu na estetyczny design oraz niewielkie wymiary (16 cm x 14,5 cm x 17 cm) model możemy bez przeszkód ustawić w dobrze widocznym miejscu, na komodzie bądź regale.

Pochłaniacz spodobał się konsumentom, ponieważ działa szybko i skutecznie. Już po kilku dniach od ustawienia w pomieszczeniu możemy zauważyć, że w pojemniku skroplił się nadmiar wilgoci. Jedna tabletka wystarcza średnio na 2 miesiące, dlatego nie ma potrzeby zbyt częstego wymieniania jej (co mogłoby okazać się uciążliwe).

Produkt Ceresit Stop Wilgoci uniwersalny pochłaniacz wilgoci można postawić w kuchni, salonie lub innym pokoju o powierzchni do 20 m2, gdzie wilgotność powietrza jest zbyt wysoka. To model przeznaczony do użytku razem z 450 g tabletką, którą co pewien czas należy wymieniać.

Zalety
Łatwy do opróżniania pojemnik:

Pochłaniana wilgoć skrapla się w dolnym pojemniku. Jest on pojemny i łatwo się go opróżnia, dlatego czynność ta nie powinna być kłopotliwa.

Nie zajmuje dużo miejsca:

Biorąc pod uwagę to, że obudowa ma kompaktowe wymiary nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem idealnego miejsca do ustawienia produktu.

Zapobiega przykrym zapachom:

Pochłaniacz jest praktyczny, gdyż nie tylko zmniejsza poziom wilgotności powietrza, ale też zapobiega powstawaniu przykrych zapachów w domu.

Zaczyna działać od razu:

Od razu po wyjęciu z opakowania i włożeniu tabletki wilgoć zaczyna być pochłaniana, w efekcie czego powietrze w pomieszczeniu staje się świeże.

Wady
Kłopotliwe mycie obudowy:

Stojący na półce pochłaniacz szybko pokrywa się kurzem, dlatego trzeba go regularnie myć. Ze względu na wycięcia na pokrywie może okazać się to trudne.

 

 

 

 

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

 

Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza w domu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, a także przyczyniać się do rozwoju grzybów i pleśni na ścianach. Aby temu zapobiec możemy wypróbować pochłaniacz wilgoci. Jednak jak taki produkt działa i czy zawsze jest skuteczny? Tego dowiesz się po lekturze kolejnej części artykułu.

 

 

W jaki sposób działa pochłaniacz wilgoci?

Po zapoznaniu się z poradnikiem zakupowym i rankingiem nikt z nas nie powinien mieć problemu ze wskazaniem, jaki pochłaniacz wilgoci jest polecany do użytku w domach i mieszkaniach. Jednak niełatwo jest wyjaśnić, jak działają tego typu produkty. Za zmniejszanie poziomu wilgotności w pomieszczeniach odpowiada wkład chłonny, który umieszcza się w środku pochłaniacza. Najczęściej ma on postać granulatu, ewentualnie tabletek. W obu przypadkach działanie opiera się na zjawisku absorpcji. Za sprawą wkładu dochodzi do zmniejszenia ilości pary wodnej w powietrzu, w efekcie czego wilgotność spada. Co ważne, umieszczone we wkładzie substancje nie są toksyczne, dlatego nie powinny mieć negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że pochłaniacz musi stać w miejscu niedostępnym dla dzieci, aby maluchy przypadkowo nie połknęły granulek.

 

Elektryczne pochłaniacze wilgoci

Jeśli zależy nam na szybkim i długotrwałym obniżeniu poziomu wilgotności powietrza w domu, możemy zdecydować się na zakup elektrycznego pochłaniacza. Działa on na nieco innej zasadzie. Przeważnie takie sprzęty mają czujniki odpowiadające za kontrolę wilgotności, nie ma ryzyka, że praca urządzenia będzie zbyt mało lub za bardzo efektywna i pojawi się problem za suchego lub za wilgotnego powietrza. Elektryczne pochłaniacze obniżają poziom wilgotności do optymalnego poziomu, abyśmy czuli się komfortowo przebywając w pomieszczeniu.

 

Czy pochłaniacz wilgoci działa?

Nie można jednoznacznie wskazać, czy pochłaniacz wilgoci naprawdę działa i jak skutecznie. To w dużej mierze zależy od tego, jak wilgotno jest w danym pokoju. Czasami może się okazać, że zakup pochłaniacza nie przyniesie oczekiwanych efektów, ponieważ w domu wciąż będzie panować zbyt duża wilgoć. Przyczyną zwykle jest niewłaściwe zaprojektowanie budynku (problemy z grzybem na ścianach najczęściej pojawiają się w starym budownictwie).

 

 

Aby sprawdzić, czy pochłaniacz jest skuteczny wystarczy zajrzeć do środka pojemnika. Na skutek zgromadzonej wilgoci kryształki czy tabletka zmieniają parę wodną w płynny roztwór soli i po pewnym czasie całkowicie się rozpuszczają. Jeżeli po kilku czy nawet kilkunastu dniach pojemnik nadal będzie pusty, prawdopodobnie nie działa tak, jak powinien.

 

Gdzie najlepiej ustawić pochłaniacz?

Pochłaniacz należy ustawić w tym pomieszczeniu, gdzie wilgotność powietrza jest zbyt wysoka. Aby je wytypować zwykle nie potrzebujemy specjalistycznego czujnika. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na zapach, jaki roznosi się w pokoju. Jeśli czujemy woń stęchlizny, ustawienie pochłaniacza jest koniecznością. To samo dotyczy pomieszczeń, w których doskonale widoczne są nieestetyczne wykwity na suficie lub ścianach.

Pochłaniacz warto ustawić także w tych miejscach, do których nie zaglądamy zbyt często, a więc i nie wietrzymy ich regularnie. Mowa tu np. o spiżarce, pomieszczeniu gospodarczym czy piwnicy. Aby pochłaniacz mógł zadziałać trzeba ustawić go w odległości ok. 10 cm od ściany (minimum). To zapewnia odpowiedni obieg powietrza. Pamiętajmy, że efektywność pochłaniania wilgoci mogą zmniejszyć znajdujące się w pobliżu grzejniki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

EWBET 250g

 

Prezentujemy Ci EWBET 250 g – dobry i tani pochłaniacz wilgoci. Składa się on z plastikowej obudowy, w której umieszczony jest wymienny wkład. W zestawie otrzymujemy jeden wkład granulatowy, który, gdy się zużyje, możesz dokupić.

Wiele osób uważa, że jest to bardzo wydajny i łatwy w użyciu pochłaniacz wilgoci, odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni 20 m2. Jeden wkład wystarcza na okres od 1 do 3 miesięcy. To właśnie ze względu na wydajność wiele osób wybrało ten produkt. Konsumenci zauważają również, że cena modelu jest bardzo atrakcyjna i to ona była głównym powodem, dla którego zdecydowali się na ten właśnie pochłaniacz.

Za sprawą prezentowanego produktu pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i wszechobecnej wilgoci. Możesz go ustawić w łazience, magazynie, kuchni, pralni czy piwnicy, czyli w tych miejscach, w których masz największe problemy z wilgocią. Jest on niewielki, więc nie będzie się rzucać w oczy. Pochłaniacz ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, które jest bardzo łatwe w pielęgnacji.

 

 

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do domu wybrać?

 

Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w domu jest bardzo ważne. Jeżeli jest on zbyt wysoki, to działa niekorzystnie nie tylko na wygląd domu, lecz także na nasze zdrowie. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które sprawi, że poziom wilgoci zostanie obniżony. Takie urządzenie to pochłaniacz wilgoci. W tym artykule przygotowaliśmy kilka porad, którymi warto się kierować podczas wybierania odpowiedniego pochłaniacza. Oprócz tego znajdziesz tu również krótkie zestawienie najlepszych produktów.

 

 

Na rynku znajdziemy dwa główne typy produktów. Pierwszy z nich ma bardzo prostą budowę. Jest to zazwyczaj plastikowe pudełeczko, w którym umieszczamy specjalne kryształki. Mają one za zadanie wchłaniać wilgoć. Pochłaniacz tego typu jest idealny do pomieszczeń, w których poziom wilgoci nie jest zbyt duży. Jeżeli szukasz bardziej zaawansowanego urządzenia, to lepiej kup pochłaniacz elektryczny. Jest to stosunkowo skomplikowany sprzęt, który uprzednio bada poziom wilgoci w domu, a następnie wciąga oraz skrapla cząsteczki pary wodnej.

Wiele osób przyznaje, że najlepszy pochłaniacz wilgoci do domu w 2021 roku jest wydajny. Parametr ten dobiera się do pomieszczenia, w jakim zamierzamy  zainstalować pochłaniacz. Zbyt słaby sprzęt będzie zmuszony do ciągłego działania. W ten sposób pochłaniacz szybciej ulegnie uszkodzeniu. Zanim wybierzesz odpowiednie urządzenie dokładnie przeczytaj, jak duże powinno być pomieszczenie, by pochłaniacz działał efektywnie. Na sklepowych półkach znajdziemy produkty przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 20 m2, 30 m2, 100 m2 i innych. W niektórych modelach producent podaje również pochłanianie l/h.

Najlepsze pochłaniacze wilgoci do domu są wyposażone w specjalne zabezpieczenia. Przez nieuwagę lub niezbyt stabilną powierzchnię urządzenie może się przewrócić. Wielu producentów stosuje systemy, które uniemożliwiają wylanie cieczy w momencie upadku sprzętu.

Bardzo ważny jest również komfort użytkowania urządzenia. Wiele pochłaniaczy musimy napełniać specjalnym wkładem lub tabletkami. Aby można je było swobodnie wymieniać, to otwieranie modelu nie powinno sprawiać problemu. Część urządzeń jest wyposażonych w przycisk. Wkładanie tabletek nie powinno zająć zbyt dużo czasu, a one same powinny mieć antyalergiczne właściwości.

 

 

Pochłaniacze wilgoci do domu – ranking

 

 

Metylan Stop Aero 360

 

Metylan Stop Aero 360 to pochłaniacz do wilgoci, który sprawi, że w Twoim domu nie będzie problemu z alergią, zniszczonymi meblami oraz innymi, negatywnymi czynnikami, którym winna jest wilgoć. Powierzchnia chłonna jest bardzo duża, dzięki czemu poziom wilgoci jest bardzo szybko zmniejszany.

Kryształki soli skutecznie pochłaniają nadmierną wilgoci. Oprócz tego neutralizują one przykre zapachy, dzięki czemu w domu jest zawsze świeżo. Potrzebę wymiany tabletki zauważymy obserwując czerwoną linię. Jedna tabletka pozostaje w opakowaniu przez około 3 miesiące.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia, w której pochłaniacz będzie skutecznie działał to 20 m2. Sprzęt prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością nie będzie psuł wyglądu salonu lub łazienki. Użytkownikom najbardziej podoba się wysoka chłonność urządzenia oraz jego wygląd.

 

 

 

 

K&M Humistop

 

K&M Humistop to pochłaniacz powietrza, który może być postawiony w każdym pomieszczeniu. Jest on bardzo stabilny, więc nie musimy się martwić, że przewróci się podczas szturchnięcia lub powiewu wiatru. Model prezentuje się dobrze i jest bardzo łatwy w obsłudze.

Ten pochłaniacz wilgoci do domu w dobrej cenie sam kontroluje oraz reguluje wilgotność. Woda jest wyłapywana z powietrza dzięki kryształkom, a potem skraplana do kubeczka. Woda nie wylewa się ze środka. Pochłaniacz zapobiega powstawaniu zapachu stęchlizny, korozji oraz zniszczeniu domu pod wpływem wilgoci.

W kubeczku zmieści się około 90 ml wody. Jest to lekki i kompaktowy sprzęt, który możemy postawić w każdym miejscu. Wymiana specjalnej tabletki nie jest trudna i nie zajmie więcej niż kilka sekund. Jest to cenione przez osoby, które już się zaopatrzyły w prezentowany produkt. Użytkownicy chwalą również skutecznie pochłanianie wilgoci przez prezentowany pochłaniacz.

 

 

 

 

Ceresit Aero 450G

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ceresit 450G. Jest to pochłaniacz wilgoci, który możemy postawić zarówno w pomieszczeniu, jak i w samochodzie. Z pomocą prezentowanego sprzętu nie będziemy musieli już ciągle wycierać zaparowanych szyb. Do wnętrza pochłaniacza wsadzamy tabletkę – jedna starcza na około 3 miesiące.

Już po kilku godzinach od włączenia sprzęt sprawi, że poziom wilgoci w danym pomieszczeniu spadnie. W rezultacie osoby cierpiące na alergię odczują ulgę, a podczas regularnego stosowania meble oraz ściany w naszym domu będą w o wiele lepszej kondycji. Obsługa pochłaniacza nie jest trudna, a wymiana tabletek to kwestia kilku sekund.

Ze względu na dużą powierzchnię chłonną pochłaniacz działa bardzo skutecznie już od pierwszych sekund. Jest on wyposażony w dobrze wyglądającą obudowę, dlatego nie musi być chowany w miejscach, w których nikt go nie zobaczy. Pochłaniacz jest ceniony za łatwą obsługę oraz fakt, że można go używać przez bardzo długi czas.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status