Płyny do czyszczenia pralki ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g to środek, który bez wątpienia pomoże Ci w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń z bębna pralki. Produkt zyskał najwięcej pozytywnych opinii konsumentów i dlatego znalazł się na szczycie przygotowanego przez nas rankingu. Oferowany przez wspomnianą markę preparat służy do czyszczenia urządzeń z osadu kamiennego, resztek detergentów do prania, a także mikroorganizmów namnażających się pod wpływem wysokiego poziomu wilgoci. Środek wpływa na przedłużenie żywotności pralki i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej awarii. Zastanawiasz się, który produkt zajmuje drugie miejsce w zestawieniu? To Bryza Lanza Original – płyn o kwiatowym zapachu, który dokładnie czyści wewnętrzne części budowy pralki. Środek działa już po pierwszym zastosowaniu. W opakowaniu znajdziemy dwie buteleczki płynu, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Jeżeli wydaje Ci się, że oba produkty nie spełniają Twoich oczekiwań, nic straconego. Zapoznaj się z opisami pozostałych płynów do czyszczenia pralek. Na pewno wśród nich jest idealny dla Ciebie środek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki płyn do czyszczenia pralki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pralki to urządzenia, które są wyjątkowo podatne na osadzanie się kamienia. W bębnie takich sprzętów często namnażają się mikroorganizmy będące źródłem nieprzyjemnego zapachu, którym przenikają także prane ubrania. Jak pozbyć się tych problemów? W tym pomoże Ci odpowiedni środek. Przygotowaliśmy poradnik z informacjami, jaki płyn do czyszczenia pralki wybrać, abyś dowiedział się, czym należy się kierować, robiąc zakupy.

 

 

Po co nam środki do czyszczenia pralki?

Do prania stosujemy różnego rodzaju detergenty – proszki, kapsułki, płyny zmiękczające i wybielacze. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że pozostałości po wymienionych środkach często osadzają się w bębnie i wpływają na zmniejszenie skuteczności pracy pralki. Poza tym na wewnętrznych częściach urządzenia stosunkowo szybko osadza się kamień (dotyczy to w szczególności osób zamieszkujących tereny z twardą wodą). Jeśli nie będziemy regularnie usuwać osadu, nasza pralka może ulec awarii. Niekiedy naprawa takich urządzeń jest na tyle kosztowna, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup nowego modelu.

Wielu z nas nie ma nawyku oczyszczania pralki po każdym praniu. Chodzi tu głównie o wycieranie do sucha uszczelek drzwi czy mycie szufladki dozownika, która stosunkowo szybko ulega zabrudzeniu. To prowadzi do pojawienia się zanieczyszczeń, które są na tyle uporczywe, że domowe sposoby na czyszczenie pralek zwykle nie okazują się zbyt efektywne.  

 

Działanie

Panuje przekonanie, że to, jaki płyn do czyszczenia pralki jest najlepszy, zależy od sposobu działania. Jeśli chcemy lepiej zadbać o swoje urządzenie, kupmy środek, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach z bębna czy kamienny osad, ale również rdzę. Stosując płyn o tak szerokim działaniu, możemy mieć pewność, że pralka będzie niezawodnie pracować przez długi czas.

 

Skład

Najlepszy płyn do czyszczenia pralki ma w składzie kompozycje zapachowe, a także składniki usuwające wszelkie zanieczyszczenia. Mowa tu przede wszystkim o: zeolitach, niejonowych środkach powierzchniowo-czynnych oraz związkach wybielających na bazie tlenu. Jeśli w składzie znajdziemy przynajmniej jedną z wymienionych substancji, możemy spodziewać się bardzo dobrych efektów już po pierwszym zastosowaniu produktu.

 

Pojemność opakowania

Płyny do czyszczenia pralek zamykane są w opakowaniach o pojemności do 250 ml, a proszki – do ok. 250 g. To, na jak długo wystarcza dany środek, uzależnione jest od tego, w jaki sposób producent zaleca go stosować. Niektóre płyny, aby zadziałały we właściwy sposób, musimy zużyć w całości, a niekiedy wystarczy wlać do dozownika jedynie 1/3 lub 1/2 opakowania.

 

 

Stosowanie

Sposób stosowania środków do usuwania kamienia i brzydkich zapachów z pralki jest prosty. Najczęściej wystarczy część płynu wlać do szufladki, gdzie zwykle wsypujemy proszek do prania, a resztę do bębna. Aby wszystkie znajdujące się w składzie substancje mogły zadziałać, musimy ustawić cykl prania w wysokiej temperaturze, najlepiej w 60 st. C. W przypadku bardzo zanieczyszczonej pralki możemy najpierw wyczyścić szufladkę dozownika w roztworze płynu rozpuszczonego w kilku litrach wody. Czasami konieczne jest również dokładne wyczyszczenie uszczelek. W tym celu trzeba zwilżyć środkiem czystą ściereczkę i przetrzeć gumę zabezpieczającą drzwiczki urządzenia.

 

Płyny do czyszczenia pralki w dobrych cenach

Zakup płynu do czyszczenia pralki nie powinien negatywnie wpłynąć na stan domowego budżetu. Zwykle jest to wydatek rzędu 10 zł, maksymalnie 30 zł. Środki usuwające kamień i nieprzyjemne zapachy nie są zbyt drogie, a do tego możemy je znaleźć niemal we wszystkich sklepach.

 

Najlepsze płyny do czyszczenia pralki w 2020 roku

 

Przygotowaliśmy ranking płynów do czyszczenia pralki, w którym znajdziesz środki pozwalające na pozbycie się zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Umieszczone w zestawieniu produkty wykazują skuteczne działanie, a mimo to nie kosztują zbyt dużo.

 

Nasze zalecenia

 

Dr. Beckmann Pralek 250 g 

 

Środek Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g doskonale radzi sobie z usuwaniem osadu, kamienia, a także pozostałości po stosowanych do prania detergentach. Co ważne, produkt chroni pralkę przed korozją, co może znacząco wydłużyć żywotność urządzenia.

W składzie znajdziemy m.in.: kompozycję zapachową, związki wybielające na bazie tlenu oraz zeolity. Produkt nie tylko dokładnie oczyszcza pralkę, ale również odświeża ją, dlatego po otworzeniu drzwiczek poczujemy wyjątkowo przyjemny zapach. Regularne stosowanie opisywanego środka skutecznie zapobiega rozwojowi mikroorganizmów oraz osiadaniu kamienia na najważniejszych elementach budowy sprzętu.

Częste pranie w niskich temperaturach sprzyja gromadzeniu się resztek proszku do prania w bębnie i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Konsumenci uważają, że produkt Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g pozwala temu zapobiec. Środek jest łatwy w stosowaniu. Powinny po niego sięgnąć w szczególności osoby uskarżające się na bardzo twardą wodę.

Środek Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g ma w składzie takie substancje, jak zeolity i związki wybielające na bazie tlenu. To produkt sprzedawany w 250 g opakowaniu.

Zalety
Usuwa resztki detergentów:

Z pomocą płynu możemy skutecznie usunąć z bębna pralki resztki detergentów, w efekcie czego nie osiadają na pranych ubraniach.

Łatwe stosowanie:

Stosowanie środka nie jest trudne. Wystarczy umieścić go w szufladce dozownika, a następnie włączyć dowolny program prania, którego temperatura wynosi minimum 60 st. C.

Eliminuje przykry zapach:

Produkt doskonale radzi sobie z usuwaniem z bębna pralki nieprzyjemnego zapachu, który może przenikać na ubrania.

Chroni przed korozją:

Regularne stosowanie płynu, co kilka tygodni, pozwala zapewnić pralce ochronę przed korozją. To wydłuża trwałość urządzenia.

Przyjemny zapach:

Ponieważ preparat wzbogacono o kompozycję zapachową nie trzeba się martwić, że po otworzeniu drzwiczek bębna wyczuwalne będą substancje chemiczne.

Wady
Zapach za szybko się ulatnia:

Wiele osób zauważyło, że przyjemny zapach z bębna bardzo szybko się ulatnia.

 

 

 

 

Bryza Lanza Original 

 

Płyn Bryza Lanza Original usuwa osad kamienny z głównych części pralki, zalegające w bębnie zanieczyszczenia, a także brzydki zapach spowodowany przez namnażanie się mikroorganizmów i wysoki poziom wilgotności. W opakowaniu znajdziemy dwie buteleczki środka, każda z nich ma pojemność 250 ml.

Aby utrzymać pralkę w czystości i zapobiec pojawieniu się awarii, produkt należy stosować regularnie, raz w miesiącu. W tym celu trzeba przemyć wnętrze urządzenia przy pomocy gąbki namoczonej w płynie, a resztę środka wlać do szufladki dozownika. Potem wystarczy ustawić program prania w 60 st. C. Środek pozostawia świeży, kwiatowy zapach.

Znalezione w Internecie opinie o płynach do czyszczenia pralki wspomnianego producenta są pozytywne. Większość konsumentów chwali produkt za możliwość pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń już po pierwszym zastosowaniu. Środek Bryza Lanza Original pozwala zmniejszyć ryzyko awarii urządzenia, w efekcie czego sprzęt działa niezawodnie przez długi czas.

Produkt Bryza Lanza Original jest dostępny w opakowaniu o pojemności 500 ml. To środek mający w składzie m.in. specjalną kompozycję zapachową oraz niejonowe środki powierzchniowo czynne.

Zalety
Usuwanie brudu i osadu:

Już po pierwszym użyciu płynu możemy zauważyć, że bęben pralki jest czysty. Preparat doskonale radzi sobie z usuwaniem nagromadzonego brudu i osadu z detergentów.

Czyści wewnętrzne części pralki:

Środek daje możliwość wyczyszczenia wewnętrznych części budowy urządzenia z osadu wapiennego. Z tego względu pralka działa niezawodnie przez długi czas.

Wystarcza na dwa użycia:

Jedno opakowanie produktu wystarcza na dwa użycia. W środku znajdziemy dwie buteleczki o pojemności 250 ml.

Kilka zapachów do wyboru:

Wielu osobom spodobało się to, że do wyboru jest kilka wersji zapachowych preparatu, m.in. cytrynowa i kwiatowa.

Wady
Konieczność przetarcia pralki gąbką:

Zanim wlejemy płyn do szuflady dozownika najpierw powinniśmy namoczyć w nim gąbkę i przemyć wnętrze urządzenia. Czynność ta dla niektórych osób jest uciążliwa.

 

 

 

 

Whirlpool WPRO DES509

 

Whirlpool WPRO DES509 to odkamieniacz przeznaczony do czyszczenia pralek oraz zmywarek. Środek jest dostępny w 250 g opakowaniu i wystarcza na ok. 3 cykle czyszczenia urządzenia. Produkt skutecznie usuwa kamień i osad, który może być przyczyną awarii sprzętu i skrócenia jego żywotności. Zaleca się, aby preparat stosować regularnie, co kilka miesięcy.

Osoby dbające o środowisko naturalne z pewnością zaciekawi informacja, że prezentowany odkamieniacz jest w 99% biodegradowalny. Nie trzeba się więc obawiać, że substancje znajdujące się w składzie produktu doprowadzą do zanieczyszczenia otoczenia. W celu wyczyszczenia pralki musimy niewielką ilość środka wsypać do szuflady dozownika, a nieco większą część umieścić w bębnie. Potem wystarczy ustawić cykl prania w 60 st. C, bez prania wstępnego.

Konsumenci uznają produkt Whirlpool WPRO DES509 za wydajny i niezwykle skuteczny. Ponieważ to kamień jest najczęstszą przyczyną awarii pralek i zmywarek, osoby chcące lepiej zadbać o AGD, powinny zdecydować się na zakup przedstawionego środka. Odkamieniacz neutralizuje dodatkowo nieprzyjemne zapachy, które w czasie prania mogą przechodzić na umieszczone w bębnie ubrania.

Whirlpool WPRO DES509 to płyn do czyszczenia pralki w 250 g opakowaniu. Preparat jest w 99% biodegradowalny, w jego składzie nie ma silnych chemicznie substancji.

Zalety
Przydaje się w każdym domu:

Test płynów do czyszczenia pralki udowodnił, że produkt może przydać się w każdym domu. Służy on także do odkamieniania zmywarki, co świadczy o jego praktyczności. Preparat przedłuża trwałość sprzętów domowych.

Nie wymaga częstego stosowania:

Chcąc zachować czystość pralki i ochronić ją przed korozją nie musimy stosować preparatu zbyt często. Zwykle wystarczy po niego sięgnąć raz na sześć miesięcy, aby sprzęt wciąż niezawodnie działał.

Jest bezpieczny dla środowiska:

Produkt bez wątpienia przypadnie do gustu osobom starającym się jak najlepiej dbać o środowisko naturalne. Ponieważ płyn jest niemal w 100% biodegradowalny nie przyczynia się do zanieczyszczenia wody czy gruntów.

Wady
Brakuje świeżego zapachu:

Mimo że środek skutecznie czyści pralkę już po pierwszym użyciu, wielu konsumentom brakuje przyjemnego, świeżego zapachu.

 

 

 

 

Oro 250 ml

 

Przedstawiamy Oro 250 ml – płyn do czyszczenia pralki, który można wykorzystać na kilka sposobów. Z pomocą produktu szybko i dokładnie pozbędziemy się zanieczyszczeń z pojemnika na proszek i bębna, uszczelek zabezpieczających drzwi oraz wewnętrznych części pralki.

Płyn jest dostępny w 250 ml butelce. Środek świetnie radzi sobie z neutralizowaniem nieprzyjemnego zapachu, usuwaniem kamienia oraz pozostałości stosowanych detergentów do prania. Za sprawą produktu wyjęte z bębna ubrania zawsze będą idealnie czyste i pachnące. Regularne czyszczenie pralki płynem przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych usterek urządzenia.

Środek marki Oro jest nie tylko skuteczny, ale i łatwy w stosowaniu. Tak twierdzą konsumenci, którzy wypróbowali produkt. Płyn pięknie pachnie i nie ma w składzie substancji, które mogłyby doprowadzić np. do zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Środek Oro 250 ml ma starannie skomponowany skład, nie ma w nim substancji wpływających negatywnie na środowisko naturalne. To dobry płyn do czyszczenia pralki do 10 zł, którego pojemność opakowania wynosi 250 ml.

Zalety
Zmniejsza ryzyko awarii pralki:

Pralka to sprzęt narażony na osadzanie się kamienia i powstawanie korozji. Jeśli nie zadbamy o nią we właściwy sposób, może stać się bardziej podatna na awarie. Użycie preparatu pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawienia się poważnej usterki urządzenia.

Jest skuteczny:

To płyn o wyjątkowo skutecznym działaniu, co można zauważyć już po pierwszym użyciu. Środek neutralizuje nieprzyjemny zapach z bębna, usuwa kamień, a do tego pozwala pozbyć się resztek używanych do prania detergentów.

Czyści nie tylko wnętrze urządzenia:

Preparat dobrze czyści nie tylko bęben pralki czy wewnętrzne części jej budowy, ale też uszczelki. Można wykorzystać go także do umycia szufladki dozownika.

Wady
Może podrażniać skórę:

Jeśli chcemy przemyć uszczelki urządzenia gąbką namoczoną w płynie, powinniśmy nałożyć na dłonie rękawiczki. Preparat może wywoływać podrażnienia skóry.

Czasochłonne mycie szufladki:

Aby umyć szufladkę dozownika przy pomocy preparatu, należy ją wymoczyć w wodzie z dodatkiem 50 ml płynu. W tak przygotowanej mieszance trzeba ją zostawić na ok. 60 minut i później wypłukać, a nie każdy z nas ma na to czas.

 

 

 

 

General Fresh 250 ml 

 

Osoby, które chcą ochronić pralkę przed korozją i kosztownymi w naprawie awariami, z pewnością zainteresuje produkt General Fresh 250 ml. Płyn usuwa zalegające w bębnie zanieczyszczenia i neutralizuje rozwijające się w nim mikroorganizmy, które są przyczyną powstawania nieprzyjemnego zapachu. Środek jest łatwy w użyciu, gdyż wystarczy go wlać do szuflady i ustawić program prania w wysokiej temperaturze.

Ten dobry i tani płyn do czyszczenia pralki wykazuje skuteczne działanie już po pierwszym zastosowaniu. To doskonały wybór dla użytkowników, którzy mimo używania właściwych detergentów do prania zauważyli, że wyjęte z bębna tkaniny nie są idealnie czyste i świeże. Preparat usuwa dodatkowo rdzę i kamienny osad z wewnętrznych elementów budowy pralki.

Jakie są najważniejsze zalety produktu General Fresh 250 ml? Według konsumentów płyn wyróżnia się głównie dużą ilością aktywnych substancji w składzie i unikatowym, niezwykle przyjemnym zapachem. Poza tym środek działa o wiele skuteczniej niż domowe sposoby na czyszczenie pralek, takie jak użycie sody oczyszczonej czy octu.

Płyn General Fresh 250 ml ma w składzie substancje usuwające kamień i rdzę. Środek jest dostępny w 250 ml opakowaniu.

Zalety
Zwiększa efektywność działania pralki:

Wystarczy jedno użycie preparatu, aby zauważyć, że pralka działa bardziej efektywnie. Wynika to z tego, że środek usuwa pozostałości zalegających w bębnie detergentów i wyjęte ubrania są czyste oraz pachnące.

Produkt 4w1:

To produkt 4w1. Płyn nie tylko usuwa resztki detergentów, ale też świetnie radzi sobie z neutralizowaniem brzydkiego zapachu, oczyszczaniem wewnętrznych elementów budowy pralki z kamienia, do tego zapewnia im ochronę przed korozją.

Wady
Wystarcza na jedno użycie:

Aby wyczyścić pralkę musimy wlać całe opakowanie do szuflady dozownika. Niektórym osobom przeszkadza to, że produkt wystarcza tylko na jedno użycie.

Może zanieczyszczać filtr:

Po zastosowaniu płynu nie można zapomnieć o wyczyszczeniu filtra pralki. To głównie na nim gromadzą się zanieczyszczenia usunięte z wnętrza urządzenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status