Ozonatory powietrza ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.17

 

Dobry ozonator powietrza to Eltom ZY-H103. Skąd to wiemy? Wyciągnęliśmy takie właśnie wnioski po przeanalizowaniu oferty rynkowej, cech charakterystycznych danych modeli i ich wydajności, jak również kwestii dotyczących popularności produktów w sklepach internetowych. Nie zapomnieliśmy też o recenzjach konsumentów. Model, który zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu cechuje się świetną wydajnością. Ze względu na niewielkie gabaryty jest dość mobilny. Ozonator jest też łatwy w obsłudze i wysoce bezawaryjny. Jeśli jednak nie sprostał on Twoim oczekiwaniom, polecamy Twojej uwadze ZMP N202C. To sprzęt posiadający wszelkie niezbędne certyfikaty. Nie są to jedyne propozycje, jakie znalazły się w naszym artykule. Umieściliśmy w nim jeszcze trzy inne urządzenia. Ponadto przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który podpowie, jakie ozonatory są warte uwagi.

 

 

Jaki ozonator powietrza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli chcesz się pozbyć przykrego zapachu z domu lub odgrzybić klimatyzację to ozonator powietrza jest dla Ciebie. Jest to sprzęt, dzięki któremu szybko oczyścisz powietrze w danym pomieszczeniu. Należy pamiętać, że jest to bardzo ważne, gdyż brak cyrkulacji powietrza sprzyja osiadaniu zanieczyszczeń na przedmiotach oraz powstawaniu alergii. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki ozonator powietrza wybrać.

Czym jest ozonator powietrza?

Ozonator powietrza to niewielkie urządzenie, które zajmuje się sterylizacją ozonem. Jest to najlepsza broń w walce z zanieczyszczeniami i mikroorganizmami w powietrzu. Należy jednak pamiętać, że taki sprzęt w trakcie swojej pracy używa dość silnie utleniającego gazu, który może się okazać trujący dla ludzi i zwierząt. Dlatego z uwagi na to, w trakcie ozonowania domu lub samochodu, nie powinno się przebywać w tym miejscu. Ponadto, należy intensywnie wywietrzyć dane pomieszczenie przez ok. godzinę po zakończonym procesie ozonowania.

 

Wydajność ozonu – jaki ozonator powietrza jest najlepszy?

Wydajność ozonatorów powietrza określana jest poprzez przepływ ozonu w mg/h. Jest to bardzo istotny parametr, który podpowie, jak duże pomieszczenie jest w stanie jednorazowo obsłużyć dany model. Producenci podają maksymalne możliwości danego urządzenia, jednak należy podzielić je przez wielkość danego pomieszczenia. Wyróżniamy modele o wydajności przepływu ozonu 200 mg/h oraz te, które osiągają wartość powyżej 400 mg/h.

 

Poziom hałasu

Ważnym elementem każdego ozonatora powietrza jest również jego poziom hałasu w trakcie pracy. Producenci zamieszczają dane na temat każdego modelu w opisie produktu. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy te, które emitują hałas na poziomie od 25 dB do 35 dB.

 

Części zamienne urządzenia

Kupując ozonator powietrza, warto zwrócić uwagę na dany model i jego części zamienne. Taki sprzęt często się zużywa, a przede wszystkim filtr. Dlatego zakup nowych części w niektórych przypadkach może się okazać nie lada problemem. Warto jest więc wybrać produkt znanej marki, która dostępna jest w większości sklepów stacjonarnych i online. ZE względu na niską cenę, wiele sprzętów wydaje nam się interesującą propozycją. Jednak po pewnym czasie może się okazać, że koszty eksploatacji są dość wysokie.

 

Funkcje dodatkowe

Kupując najlepszy ozonator powietrza, warto zwrócić uwagę, czy dany model posiada jakiekolwiek, funkcje dodatkowe. Oprócz samej sterylizacji ozonowej, możliwe są również inne przydatne do oczyszczania powietrza tryby. Wśród nich wyróżniamy wskaźnik jakości powietrza. Jest to bardzo przydatna funkcja, która sprawdzi się w każdym domu. Wskaźnik analizuje dane, na podstawie których przedstawia wyniki oraz czas, w którym powinna odbyć się kolejna zalecana sterylizacja ozonowa. Niektóre modele posiadają również automatyczny pilot, który przyda się w przypadku dużych pomieszczeń.

Można więc urządzeniem sterować do kilku lub kilkunastu metrów od ozonatora, jednocześnie mając nad wszystkim całkowitą kontrolę. Inną, dodatkową funkcją jest również ewaporacyjne nawilżanie powietrza, które pozwala na obsłużenie nawet 10 m kwadratowych za jednym razem. Wygodnym ułatwieniem jest regulacja jasności wyświetlacza wskaźnika powietrza. Sprawdzi się to w każdym urządzeniu. Niezależnie od światła, będziemy mogli szybko odczytać dane z urządzenia.

 

Wymiary

Ważnym parametrem takiego ozonatora powietrza jest również jego rozmiar. W tego typu urządzeniu zależy nam na dyskrecji, a jednocześnie wysokiej wydajności. Dlatego najczęściej spotykamy modele o wymiarach 132 mm x 132 mm x 166 mm. W ten sposób otrzymamy wydajność oraz łatwe transportowanie takiego sprzętu. Możemy go bez problemu zmieścić w samochodzie, w którym również można sterylizować ozonowo powietrze.

 

Czas pracy

W zależności od modelu, ozonatory powietrza można ustawić na różne tryby. Najefektywniejszym będzie tryb godzinny, który zapewni nam dokładne przepuszczenie ozonu i wyeliminowanie wszelkich mikroorganizmów zawartych w zanieczyszczeniach.

Żywotność

Większość tego typu sprzętu określana jest również przy pomocy terminu żywotność. W ten sposób możemy przybliżyć jego czas eksploatacji oraz wydajność, z jaką będzie pracował. Najczęściej ich żywotność jest określana na ok. 10000 godzin, co pozwoli na wiele lat użytkowania.

 

Ozonator powietrza, czy urządzenie wielofunkcyjne?

W sklepach jest dostępnych wiele różnych sprzętów do oczyszczania powietrza, z których każde ma inne funkcje i zastosowanie. Jednak producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyli urządzenia wielofunkcyjne. Niektóre z nich określane są mianem nawet 6w1. Taki sprzęt oprócz zwykłej filtracji powietrza posiada funkcję jonizującą oraz ozonującą. Model ten przeznaczony jest dla osób cierpiących na bóle głowy oraz zatok, jak również świetnie sprawdzi się w domach alergików. Należy jednak pamiętać, że takie urządzenie wielofunkcyjne zwykle dość sporo kosztuje.

 

Ozonatory powietrza w dobrych cenach

Cena ozonatorów powietrza zależy przede wszystkim od możliwości danego modelu oraz jego jakości wykonania. Najtańsze urządzenia to te, za które zapłacimy już ok. 250 złotych. Tego typu sprzęt nie sprawdzi się jednak na dużych metrażach, ze względu na swoją niską wydajność. Zdecydowanie lepszą propozycją będą modele za 500 złotych, które można nazwać mianem uniwersalnych. Tym, którym zależy na bardzo wysokiej wydajności oraz cichej pracy, polecamy zakup ozonatora za min. 1500 złotych.

 

 

Najlepsze ozonatory powietrza w 2017 roku

 

Ozonator to wciąż rzadko stosowane przez nas rozwiązanie, a trzeba przyznać, że naprawdę warto mieć go w domu. Nie ważne, czy jesteś zdecydowany na zakup, dopiero go rozważasz, czy trafiłeś tutaj przypadkowo, ten ranking ozonatorów powietrza może Cię zainspirować. Przedstawiamy Państwu pięć urządzeń, które oczyszczą powietrze w Państwa domach i usunąć z niego brzydkie zapachy.

 

Nasze zalecenia

 

Eltom ZY-H103

 

Ozonator ZY-H103 o wydajności ozonu aż 600 mg/h to pierwszy produkt, który  chcemy Państwu zaprezentować. Dokładnie usunie z pomieszczenia wszelkie zanieczyszczenia, pestycydy, azotany.

Dobrze eliminuje też pleśnie, grzyby, odór papierosów i wiele innych nieprzyjemnych zapachów oraz niebezpiecznych dla naszego zdrowia alergenów. Jest to niezawodna propozycja do biura, pokojów dziennych, łazienki, kuchni, a nawet piwnicy, czy garażu.

Jeśli masz problem ze stęchlizną w tych pomieszczeniach lub odrzucającym smrodem papierosowym to rozwiązanie dla Ciebie. Sprzęt ten składa się z dwóch rurek z krzemowymi kulkami (jedna do warzyw i owoców, druga do mięs), dzięki którym usuniesz pestycydy i inne zanieczyszczenia bezpośrednio z produktów spożywczych.

Żywotność urządzenia wynosi 4.000 godzin. Ten najlepszy ozonator powietrza uważany jest za bardzo wydajny. Konsumenci doceniają też jego prostą obsługę, solidność oraz stosunkowo niską cenę, a także możliwość skierowania jego pracy bezpośrednio na produkty spożywcze w celu usunięcia pestycydów z ich powierzchni.

Ozonator Eltom ZY-H103 to model o wydajności ozonu aż 600 mg/h. Wydajność pompy to 5l/min. Żywotność tego modelu to 4 tysiące godzin. Urządzenie ma moc 20 W. Jego wymiary to: 30 cm x 20 cm x 10 cm. Produkt jest odpowiedni do ozonowania pomieszczeń do 37 m2.

 

Zalety

Wydajność: Jest to bardzo wydajny produkt, który szybko ozonuje spore pomieszczenia, a także produkty spożywcze. Doskonale eliminuje pleśnie, grzyby czy nieprzyjemne zapachy.

Rurka do oczyszczania jedzenia: Model ten ma dwie rurki do oczyszczania warzyw i owoców z pestycydów, jak również rurkę do mięs. Dzięki temu zapewniamy sobie maksimum higieny. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala nam pozbyć się zanieczyszczeń i pestycydów.

Wykonanie: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to solidny sprzęt, odporny na uszkodzenia.

Łatwość obsługi: Na szczególną uwagę zasługuje także łatwy system obsługi ozonatora. Jest to produkt, który bez problemu uruchomimy i dostosujemy do naszych potrzeb.

Gabaryty: Ze względu na niewielkie wymiary, ozonator jest mobilny.

 

Wady

Żywotność: W porównaniu z innymi sprzętami, żywotność tego urządzenia nie jest zbyt długa. Jednak wciąż parametr ten jest dobry.

 

 

 

 

ZMP N202C

 

Nasza druga pozycja to ozonator programowalny ZMP N202C. Może pracować w trybie od 1 do 40 min z przerwami od 30 do 360 min. Stanowi niezastąpione rozwiązanie nie tylko w pomieszczeniach prywatnych, ale również w biurach, hotelach i gabinetach lekarskich. Urządzenie oczyszcza wodę i powietrze w domu.

Doskonale likwiduje roztocza, pestycydy i fungicydy w owocach, warzywach oraz innych artykułach spożywczych. Pozwala usunąć nieprzyjemny zapach, ale działa też bakteriobójczo, antygrzybicznie i antywirusowo.

Ozonator eliminuje zapachy dymu nikotynowego i doskonale odświeża obuwie. Nie można też zapomnieć, że ozon rozpuszcza się w wodzie – dotlenia ją i usuwa z niej wszelkie zanieczyszczenia.

Moc urządzenia to 28 W, wydajność pompy to 9l/min, a znamionowa wydajność ozonu wynosi 500 mg/h. Żywotność ozonatora to ok. 10000 godz. Spełnia on wymagania dyrektyw unijnych, co potwierdzają certyfikaty No: WT048000381 i znak CE. Opinie o ozonatorach powietrza tej marki są bardzo pochlebne. Cenione są one za dużą wydajność i niezawodną pracę.

ZMP N202C to urządzenie o mocy 28 W. Jego wydajność wynosi 9 l/min. Natomiast znamionowa wydajność ozonu to 500 mg/h. Żywotność sprzętu to aż 10 tysięcy godzin.

 

Zalety

Regulacja: Pracę ozonatora można dostosować do swoich potrzeb. Sprzęt może działać w trybie od 1 minutowego do 40 minutowego, z przerwami od 30 minut do 360 minut. Możesz więc ustawić sprzęt na odpowiedni tryb i bez obaw wyjść z pomieszczenia. Dlatego też model ten tak często wybierany jest przez firmy.

Skuteczność działania: Testy oraz oceny konsumentów potwierdzają, że ozonator skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, ma działanie antygrzybiczne i antybakteryjne i pozwala nam pozbyć się niebezpiecznych substancji, jakie osiadają na warzywach i owocach.

Zgodność z dyrektywami: Produkt spełnia wymagania dyrektyw unijnych. Ma certyfikat WT048000381 i znak CE. 

Niezawodność: Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają jego wysoką bezawaryjność. Warto też zauważyć, że żywotność sprzętu to nawet 10 tysięcy godzin.

 

Wady

Design: Wśród konsumentów pojawiły się głosy, że urządzenie mogłoby wyglądać bardziej atrakcyjnie.

 

 

 

 

Ozonatory LP-16

 

Wielofunkcyjny  generator ozonu LP-16 to urządzenie służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz oczyszczania klimatyzacji, również tych samochodowych. Sprzęt skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje grzyby i bakterie, a także odświeża. Może być stosowany w warunkach domowych, jak również w sklepach, halach czy innych punktach usługowych, gdzie regularne ozonowanie jest bardzo istotne.

Prezentowany model ma moc 230 W. Wydajność ozonu wynosi ok. 12-16 g/godzinę.  Sam wentylator ma wydajność 420 m3/h. Produkt ma następujące wymiary: 21 cm x 31 cm x 40 cm i waży 7 kg, więc jest stosunkowo mobilny.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja TURBO O3 POWER. To za jej sprawą możliwe jest zwiększenie wydajności  urządzenia o 30%, pod warunkiem, że pomieszczenie nie jest wyższe niż 2,8 m.

Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do solidności wykonania produktu. Warto też podkreślić, że produkt jest zgodny z dyrektywami unijnymi. Wybierając prezentowany sprzęt, możemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie, które będzie nam służyć przez długi czas.

Generator ozonu LP-16 to urządzenie przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń oraz oczyszczania klimatyzacji. Jest szczególnie polecane firmom. Produkt ma moc 230 W. Jego wymiary to 21 cm x 31 cm x 40 cm, a waga wynosi 7 kg.

 

Zalety

TURBO O3 POWER: Jest to funkcja, która umożliwia zwiększenie wydajności sprzętu, tak aby pomieszczenie zostało szybciej oczyszczone z zanieczyszczeń.

Wykonanie: Sprzęt jest solidny. Jego obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Konsumenci potwierdzają też, że jest to produkt wysoce bezawaryjny.

Wydajność: Jest to bardzo mocny ozonator, cechujący się świetną wydajnością pracy. Działa skutecznie, generuje sporą ilość ozonu, przez co nie musi działać wiele godzin, aby efekty były widoczne.

Mobilność: Produkt waży 7 kg, więc jest dość mobilny. Taka waga w połączeniu z niewielkimi gabarytami sprawia, że przenoszenie sprzętu nie sprawi nam większego problemu.

 

Wady

Cena: Urządzenie kosztuje ponad 1000 zł, więc zalicza się do produktów z nieco wyższej półki cenowej.

 

 

 

 

Eltom GL-S600

 

Generator ozonu GL-S600 to niezastąpione urządzenie wielofunkcyjne o szerokim zastosowaniu. Jeśli stawiasz na zdrowie swoje i swojej rodziny to sprzęt dla Ciebie. Generator Ozonu GL-S600 doskonale oczyszcza powietrze z bakterii, a także grzybów i wirusów.

Produkt ten jest również niezastąpiony do ozonowania klimatyzacji samochodowej i dezynfekcji wnętrz. Ozon  skutecznie niszczy grzyby i pierwotniaki, a także inne, szkodliwe czynniki negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Sprzęt ten jest bardzo prosty w obsłudze, a do tego nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo dyskretny.

Moc urządzenia to 6 W, wydajność ozonu wynosi 400 mg/h, natomiast wydajność pompy utrzymuje się na poziomie 3,5-4 L / min. Model ten przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Jego żywotność wynosi 5000 godz. Przez konsumentów ceniony jest za solidną konstrukcję, skuteczność pracy, a także wysoką bezawaryjność.

Eltom GL-S600 to niewielki sprzęt o mocy 6 W, jego wydajność wynosi 400 mg/h. Pompa ma wydajność do 4 l/min. Żywotność produktu to 5 tysięcy godzin. Produkt ten jest wysoce bezawaryjny. Jest to dobry ozonator powietrza do 200 zł.

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie umożliwia nam oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, a także skutecznie czyszczenie klimatyzacji samochodowej. Ozonator usuwa bakterie, wirusy, pleśnie i brzydkie zapachy.

Łatwa obsługa: Wiele osób zauważa, że sprzęt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Jego uruchomienie nie sprawi nam większego problemu.

Gabaryty: Ponieważ jest to niewielki model, nie zajmuje dużo miejsca i jednocześnie nie zwraca na siebie uwagi. Dodatkowo jest bardzo mobilny.

 

Wady

Wydajność: Nie jest to duże, wydajne urządzenie, a raczej niewielki ozonator do użytku na małych powierzchniach i do czyszczenia klimatyzacji.

 

 

 

 

 

Ozoneo Polski 6 MLN

 

Wysokiej jakości, dobry i tani ozonator powietrza Ozoneo Polski 6 MLN to nasza ostatnia propozycja. Jest to urządzenie wyprodukowane w Polsce. Przeznaczone jest do pomieszczeń średniej wielkości. Dobrze oczyszcza powietrze w pokojach i biurach o powierzchni do 30 m² i wysokości 2,8 m.  

Emisja jonów ujemnych wynosi 6 mln na 1 cm³ powietrza. Natomiast emisja ozonu utrzymuje się na poziomie 10 mg/h. Model ten wytrąca alergeny, roztocza, różnego rodzaju pyłki. Dodatkowo redukuje ilość bakterii, czy grzybów w powietrzu.

Poza tym usuwa zanieczyszczenia przemysłowe. Jest doskonały do pokoju alergika, ale też do biura, czy powierzchni handlowych. Jest energooszczędny – pobór mocy to tylko 2 W. Jego eksploatacja nie wymaga dodatkowych nakładów, gdyż nie posiada kosztownych filtrów wymiennych.

Waga tego sprzętu to 350 g, a jego wymiary to: 70 mm x 80 mm x 130 mm. Produkt jest zgodny z dyrektywą RoHS i posiada certyfikat CE. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest to wysoce bezawaryjne urządzenie, które dobrze oczyszcza powietrze.

Ozoneo Polski 6 MLN to dobry ozonator powietrza w niskiej cenie. Emisja jonów ujemnych wynosi 6 mln na 1 cm2, a emisja ozonu to 10 mg/h. Model ten posiada certyfikat CE.

 

Zalety

Energooszczędność: Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają jego energooszczędność, gdyż jego moc to zaledwie 2 W. Jest to więc urządzenie, które nie obciąży Twojego portfela.

Bezpieczeństwo: Model ten jest wysoce bezawaryjny i tym samym bezpieczny. Potwierdza to certyfikat CE oraz zgodność z dyrektywą RoHS

Cena: Bez wątpienia jest to jedna z najtańszych propozycji, jaką znajdziesz w naszym zestawieniu. Konsumenci podkreślają, że jest to produkt cechujący się bardzo dobrym stosunkiem atrakcyjnej ceny do jakości.

 

Wady

Wydajność: Urządzenie wytwarza zaledwie 10 mg ozonu na godzinę. Jest to niewiele w porównaniu z naszymi pozostałymi propozycjami.

Wielkość: Prezentowany ozonator jest dość duży, zwłaszcza gdy uwzględnimy jego wydajność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

GL-2100

 

Nasza czwarta propozycja to GL 2100. Jest to jonizator jonów, ozonator i urządzenie do aromaterapii. Jako jonizator ma wydajności 7.000.000 Jonów/cm³, jako ozonator generuje 200 mg ozonu na godzinę. Natomiast po dodaniu do filtra olejków ozonoterapeutycznych pozwala nam wypełnić wnętrza przyjemnym zapachem.

Jonizator neutralizuje elektrosmog i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Poza tym eliminuje grzyby i bakterie, oczyszcza też pomieszczenie z roztoczy i kurzu.

Podobne działanie ma ozonator, który dodatkowo pozwala nam pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń. Jest to też niezastąpione rozwiązanie dla alergików. Model ten jest przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach do 40 m² i wysokości maksymalnej 3 m.

Pobór mocy wynosi 20 W. Ma jeden filtr, który można myć w ciepłej wodzie, a więc eksploatacja urządzenia nie generuje dodatkowych kosztów. Wymiary urządzenia to 132 mm x 132 mm x 166 mm. Działa w trybie ciągłym lub można go ustawić na 40 min pracy.

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...