Odkamieniacze do ekspresu ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Aby ułatwić Ci zakup i podjęcie właściwej decyzji, przeszukaliśmy dostępne opinie i komentarze klientów na temat odkamieniaczy do ekspresów. Jeżeli więc zastanawiasz się, który z preparatów dostępnych na rynku cieszy się obecnie największym uznaniem konsumentów, to podpowiadamy, że jest to De’Longhi EcoDecalk Ser3018 – odkamieniacz w płynie, który zapobiega korozji wewnętrznych elementów ekspresu oraz wydłuża żywotność urządzenia. Jego dużą zaletą jest zawartość składników pochodzenia naturalnego, nieszkodliwych dla środowiska. Jedno opakowanie wystarcza na 4 użycia. Równie skutecznym i wydajnym środkiem do usuwania osadu z wnętrza ekspresu jest odkamieniacz Saeco CA6700/00. Produkt nie powoduje uszkodzeń ekspresu, a jego regularne stosowanie sprawia, że kawa smakuje zawsze wyśmienicie. Jeśli chcesz poznać pozostałe propozycje z naszego zestawienia, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkamieniacz do ekspresu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zbyt twarda woda ma negatywny wpływ nie tylko na kondycję naszej skóry, ale także na AGD, w szczególności pralkę, czajnik czy ekspres do kawy. Pozbywanie się kamiennego osadu z urządzeń domowymi sposobami często nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego konieczne jest użycie specjalnych preparatów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki odkamieniacz do ekspresu wybrać, zachęcamy Cię do przeczytania poradnika.

Płyn czy tabletki?

Środki do usuwania kamienia najczęściej dostępne są w formie płynu lub tabletek. Warto pamiętać, że to, jaki odkamieniacz do ekspresu jest najlepszy, nie zależy jednak od jego postaci, tylko składu. Niektórzy konsumenci uważają, że stosowanie tabletek jest bardziej komfortowe, ponieważ unikamy ryzyka oblania się preparatem. Czasami jednak odkamieniacze w płynie są wydajniejsze i wystarczają na dłużej, a do tego nie musimy się obawiać, że preparat nie zdąży się całkowicie rozpuścić (co wymaga dokładnego wyczyszczenia zbiornika na wodę).

Dostępne są też środki w formie proszku, zamknięte w niewielkich saszetkach, które należy wymieszać z wodą. Zazwyczaj w opakowaniu znajduje się kilka torebek odkamieniacza, dlatego taki preparat również wystarcza na kilka użyć. O tym, który z produktów wybierzemy, zdecydują w dużej mierze nasze preferencje.

 

Skład

Tylko odkamieniacz z dobrze skomponowanym składem pozwoli nam skutecznie pozbyć się kamienia z ekspresu. Powinniśmy więc dokładnie czytać etykiety produktów. Bardzo często w takich środkach znajdziemy substancje, które są nam dobrze znane – np. kwasek cytrynowy. Składnik ten, w połączeniu choćby z kwasem mlekowym czy węglanem sodu, pozwala szybko pozbyć się kamienia, a jednocześnie zapobiec uszkodzeniu urządzenia. Jeśli obawiamy się, że zastosowanie odkamieniacza wpłynie negatywnie na ekspres lub nasze zdrowie, sięgnijmy po środek ekologiczny, który nie ma żadnych, silnie działających chemicznych substancji. Eko preparaty są biodegradowalne (opakowanie nadaje się do recyklingu) i całkowicie nieszkodliwe dla naszego organizmu.

 

Sposób użycia

W zależności od tego, jaki produkt wybierzemy, inaczej może wyglądać jego sposób użycia. Odkamieniacze w płynie najczęściej wymagają rozcieńczenia z wodą w odpowiednich proporcjach. Z kolei tabletki wystarczy wrzucić do pojemnika, a kiedy się rozpuszczą, należy włączyć ekspres i poczekać, aż woda spłynie do podstawionej filiżanki. Preparaty w formie proszku zazwyczaj stosuje się w taki sam sposób. Jeżeli nasz sprzęt jest wyposażony w tryb odkamieniania (niemal wszystkie nowoczesne ekspresy, zwłaszcza te ciśnieniowe, mają taki program), wystarczy go włączyć i odczekać określony czas. Po upływie tego czasu urządzenie będzie dokładnie oczyszczone.

 

Ochrona przed korozją

Najlepszy odkamieniacz do ekspresu nie tylko pomaga w usunięciu kamiennego osadu, ale też chroni sprzęt przed korozją. Taki produkt 2w1 pozwala zadbać o wewnętrzne części urządzenia, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia awarii. Miejmy na uwadze, że nieprawidłowe użytkowanie i konserwacja ekspresu mogą doprowadzić do uszkodzenia pompy lub innych elementów budowy. Nierzadko zdarza się, że naprawa zepsutego sprzętu jest tak kosztowna, że rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup nowego modelu.

Jak często stosować odkamieniacz?

Przy średniej twardości wody odkamienianie ekspresu należy powtarzać mniej więcej co 300 parzonych kaw, a więc co kilka miesięcy (w zależności od tego, ile filiżanek napoju dziennie przygotowujemy). Zautomatyzowane urządzenia same informują nas o konieczności usunięcia kamienia, jednak takiej opcji nie mają proste modele przelewowe. Po czym możemy poznać, że czas zastosować odkamieniacz? Najczęstszym objawem jest słaby strumień wypływającej do filiżanki kawy. Jeżeli parzenie napoju trwa dłużej niż zwykle, najprawdopodobniej wewnątrz ekspresu jest już znaczna ilość kamienia i powinniśmy się go jak najszybciej pozbyć.

 

Odkamieniacze do ekspresu w dobrych cenach

Na odkamieniacz do ekspresu wydamy mniej niż 100 zł, również za preparaty znanych producentów. Jeśli więc chcemy pozbyć się kamienia, a jednocześnie wolimy uniknąć uszkodzenia sprzętu, powinniśmy od razu sięgnąć po odpowiedni środek. Domowe sposoby czyszczenia ekspresów, takie jak stosowanie octu, nie zawsze są skuteczne, a poza tym mogą doprowadzić do zniszczenia uszczelek lub innych elementów budowy urządzenia.

 

 

Najlepsze odkamieniacze do ekspresu w 2020 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking odkamieniaczy do ekspresu, który pomoże Ci w wyborze najskuteczniejszego preparatu. W zestawieniu znalazły się produkty wyróżniające się wydajnością, skutecznością działania oraz przystępną ceną.

 

Nasze zalecenia

 

De’Longhi EcoDecalk Ser3018

 

De’Longhi EcoDecalk Ser3018 to odkamieniacz do ekspresów do kawy, który pomoże Ci w zwalczaniu osadu z wapnia gromadzącego się w urządzeniu, nie powodując przy tym korozji wewnętrznych elementów.

Produkt ma formę odkamieniającego płynu, w którego składzie znajdziemy wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, takie jak kwas mlekowy. Tego typu substancje są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego i ulegają biodegradacji.

Preparat dostępny jest w buteleczce o pojemności 500 ml, co, jak zapewnia producent, powinno wystarczyć na 4 użycia. Jedną dawkę (125 ml) należy wlać do zbiornika na wodę. Pamiętajmy, aby stosować środek regularnie, by zapewnić niezawodność działania i wydajność energetyczną naszego ekspresu.

Opinie o odkamieniaczach do ekspresu tego producenta są pozytywne. Również produkt De’Longhi EcoDecalk Ser3018 cieszy się uznaniem konsumentów ze względu na skuteczność. Użytkownicy podkreślają także, że dużą zaletą preparatu jest brak szkodliwego wpływu na środowisko.

De’Longhi EcoDecalk Ser3018 to chętnie wybierany odkamieniacz do ekspresu. Pojemność opakowania specyfiku wynosi 500 ml. Odkamieniacz należy rozcieńczać z wodą.

Zalety
Zapach:

Niektóre odkamieniacze nie pachną zbyt przyjemnie ze względu na swój skład. Na szczęście prezentowany specyfik ma neutralny zapach, więc nie musisz się martwić, że ekspres przesiąknie nieprzyjemnym zapachem.

Skuteczność:

Specyfik bardzo szybko i skutecznie usuwa kamień zabezpieczając ekspres przed awariami.

Bezpieczeństwo:

Składniki preparatu są bezpieczne nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska. Wylewając go do spływu nie musisz się martwić, że szkodliwe substancje będą zagrażać Twojemu zdrowiu.

Łatwe użytkowanie:

Specyfik wystarczy rozcieńczyć z wodą i wlać do ekspresu. Butelka jest szczelnie zamykana. Po kilku minutach wystarczy wylać roztwór wraz z kamieniem.

Uniwersalność:

Odkamieniacz można używać do różnego rodzaju ekspresów, nawet tych korbkowych. Najlepiej jednak wlewać odkamieniacz do tych metalowych, jest wtedy najskuteczniejszy.

Wady
Mała wydajność:

Użytkownicy uważają, że środek nie jest wydajny. Potrzeba sporo substancji, aby odkamienić ekspres.

 

 

 

 

Saeco CA6700/00

 

Soecyfik Saeco CA6700/00 to odkamieniacz do ekspresu, za sprawą którego pozbędziemy się osadu, zapobiegniemy korozji i wydłużymy okres eksploatacji naszego sprzętu. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu możemy cieszyć się wyśmienitym smakiem i aromatem kawy przez długi czas.

Produkt ma delikatną, płynną konsystencję. Kamień usuwany jest z obiegu wody, co powoduje, co pozytywnie wpływa na pracę termostatu.

Preparat jest dostępny w buteleczce o pojemności 250 ml i należy go stosować średnio co 60 dni lub po przyrządzeniu 250 filiżanek kawy. W opakowaniu znajdziemy prostą instrukcję użytkowania, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe stosowanie środka.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup odkamieniacza Saeco CA6700/00, uważają, że jest to skuteczny, bezpieczny środek umożliwiający szybkie i proste usunięcie osadu. Jak podkreśla wiele osób, preparat wydłuża trwałość ekspresu.

Saeco CA6700/00 to odkamieniacz w poręcznej butelce o pojemności 250 ml. Specyfik można używać do każdego rodzaju ekspresu. Nieważne, z jakiego materiału zostały wykonany. 

Zalety
Silny środek:

Jest to bardzo silny specyfik, który zmiękczy nawet stary kamień w każdym ekspresie. Po użyciu odkamieniacza kamień zniknie.

Zabezpieczenia:

Zakrętka jest zaprojektowana tak, że żadne dziecko nie może otworzyć opakowania odkamieniacza. Masz więc pewność, że nie zrobi sobie nim krzywdy.

Skuteczność:

Użytkownicy zauważyli, że po zastosowaniu specyfiku kamień przez bardzo długi czas nie wraca.

Wydajność:

Wystarczy tylko odrobina płynu, aby można było oczyścić cały ekspres, specyfik miesza się z wodą.

Wady
Konieczność doczyszczenia:

Po wylaniu odkamieniacza wraz z wodą ekspres należy w środku przeczyścić. Tylko wtedy efekt odkamienienia będzie najbardziej widoczny.

 

 

 

 

Siemens TZ80002 

 

Siemens TZ80002 to odkamieniacz w formie tabletek, które należy wrzucić do pojemnika na wodę znajdującym się w ekspresie. Produkt szybko się rozpuszcza i skutecznie usuwa kamień, a także chroni nasz sprzęt przed korozją.

Jak zapewnia producent, tabletki zapewniają wysoką jakość parzonej kawy oraz gwarantują bezawaryjną pracę ekspresu. Produkt zabarwia wodę na niebiesko, dzięki czemu widać, czy pozostałości środka są wciąż w urządzeniu.

Opakowanie zawiera 3 tabletki po 40 g każda, które nadają się do wszystkich modeli ekspresów do kawy marki Siemens lub Bosch. Jedna sztuka wystarcza na jeden cykl odkamieniania. Do zestawu dołączono również instrukcję użytkowania preparatu, wyjaśniającą krok po kroku jak powinien przebiegać cały proces usuwania osadu.

Warto mieć na uwadze pozytywne opinie na temat środka Siemens TZ80002. Konsumenci chwalą głównie jego wydajność oraz skuteczność. Na uwagę zasługuje również wygoda użycia oraz bardzo łatwe, bezproblemowe stosowanie.

Osobom szukającym odkamieniacza w tabletkach polecamy Siemens TZ80002. W zestawie znajdują się 3 tabletki o wadze 40 g. Można ich użyć do czyszczenia każdego ekspresu automatycznego.

Zalety
Łatwość użytkowania:

Środek ma formę tabletek. Nie musisz odmierzać odpowiedniej ilości płynu, wystarczy, że wrzucisz jedną tabletkę do napełnionego wodą ekspresu i gotowe. Po kilku minutach będzie czysty.

Bezpieczeństwo:

Odkamieniacz usuwa kamień, lecz jest na tyle bezpieczny dla urządzeń, że ich w żadnym stopniu nie uszkadza.

Barwienie:

Tabletki zawierają niebieski barwnik. Dzięki niemu widzisz, czy woda jest wciąż zmieszana z tabletką oraz czy możesz już zaparzyć sobie kawę w dobrze wyczyszczonym ekspresie.

Wady
Problematyczne dostanie się do produktu:

Odkamieniacz znajduje się w pudełku, którego po otwarciu nie można zamknąć. Jest to dość niebezpieczne, więc koniecznie trzeba znaleźć dobrze zamykane pudełko zastępcze.

 

 

 

 

Bosch TCZ8002 

 

Bosch TCZ8002 to odkamieniacz w tabletkach, który nadaje się do wszystkich modeli ekspresów do kawy marki Bosch i Siemens. To kapsułki 2w1, które usuwają osad wapienny z urządzenia oraz chronią je przed korozją.

Preparat skutecznie usuwa kamień z podzespołów ekspresu, przywracając w ten sposób pełną przepustowość. Jego regularne stosowanie sprawia, że urządzenie działa długo i bezawaryjnie, a smak kawy jest zawsze wyśmienity.

Opakowanie zawiera 3 tabletki, a jedna sztuka wystarcza na jeden pełny proces odkamieniania. Produkt zabarwia wodę na niebiesko, dzięki czemu widzimy, czy w ekspresie są wciąż jego pozostałości. Do pudełka dołączono również przejrzystą instrukcję użytkowania.

Można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat preparatu Bosch TCZ8002. Konsumenci w swoich komentarzach podkreślają, że tabletki bardzo dobrze spełniają swoje zadanie, gdyż są wydajne i skutecznie usuwają kamień.

Bosch TCZ8002 to odkamieniacz w formie 3 tabletek. Można go stosować do każdego typu ekspresów. Produkt zabezpiecza je przed rdzą oraz skutecznie usuwa kamień.

Zalety
Skuteczność:

Tabletki czyszczą cały sprzęt z kamienia, jak również chronią przed korozją. Przez długi czas nie trzeba sięgać po drugą tabletkę.

Łatwość korzystania:

Specyfik można wrzucić bezpośrednio do wody i chwilę poczekać aż kamień zacznie znikać.

Bezpieczeństwo:

Środek jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie jest żrący. Test odkamieniaczy do ekspresu potwierdził, że przyczynia się on do zanieczyszczeń środowiska.

Wady
Ilość tabletek w opakowaniu:

W opakowaniu znajdują się 3 tabletki. Starczają one na pewien czas, lecz według użytkowników lepiej by było, gdyby w opakowaniu znajdowało się ich jednak więcej.

Opakowanie:

Każda tabletka jest zapakowana w folię. Użytkownicy uważają, że mogłyby być one lepiej zabezpieczone, ponieważ mogą zachęcać dzieci. Wyglądają, jak duże cukierki.

 

 

 

 

Krups F054 

 

Krups F054 to tani i dobry odkamieniacz do ekspresu, który występuje w formie granulek zamkniętych w dwóch wygodnych saszetkach po 40 g każda. Regularne stosowanie preparatu sprawia, że możemy cieszyć się bezawaryjnym działaniem urządzenia przez długi czas.

Produkt przeznaczony jest do użytkowania w ekspresach ciśnieniowych marki Krups, a także odkamieniania czajników czy dzbanków do kawy. Preparat usuwa osadzający się kamień, tym samym poprawia smak napoju oraz wydłuża trwałość urządzenia. Warto pamiętać, że regularne stosowanie środka zapobiega ponownemu osadzaniu się osadu na podzespołach ekspresu.

Jedna saszetka wystarcza na jeden cykl odkamieniania. Do zestawu dołączono instrukcję użytkowania, a także test twardości wody, dzięki któremu w każdej chwili możemy sprawdzić, czy konieczne jest zastosowanie preparatu.

Według opinii konsumentów odkamieniacz Krups F054 jest bardzo skuteczny i łatwy w stosowaniu. W swoich komentarzach użytkownicy podkreślają, że jest to godny polecenia produkt, który doskonale się sprawdza i jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

Krups F054 to dobry odkamieniacz do ekspresu do 20 zł. W jego skład wchodzą dwie saszetki, w których znajdują się tabletki oraz paseczek do sprawdzania twardości wody.

Zalety
Zawartość zestawu:

Oprócz tabletek w zestawie znajduje się też pasek, dzięki któremu można sprawdzić twardość wody, co jest bardzo przydatne.

Skuteczność:

Specyfik dobrze usuwa kamień z każdego ekspresu, do którego zostanie włożony oraz z innych urządzeń (np. czajnika).

Wady
Ilość produktu:

W zestawie znajdują się tylko dwie saszetki, co starcza wyłącznie na dwie aplikacje. Jeżeli ktoś bardzo często używa ekspresu, to może to okazać się nieopłacalne.

Rozpuszczanie się tabletek:

Po procesie odkamieniania warto zwrócić uwagę na tabletkę, która czasem może się nie rozpuścić, najlepiej dodatkowo przeczyścić sprzęt wodą.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

 

Najlepsze odkamieniacze w 2020 roku

 

 

Gut&Gunsting Antikalk 51 

 

Gut&Gunsting Antikalk 51 to środek służący do odkamieniania pralek. Detergent ma za zadanie zmniejszyć twardość wody, aby w bębnie i na innych elementach nie osadzał się kamień, ani osad. Specyfik może być używany nawet w niskich temperaturach (30 st. C).

Użytkowanie tego środka wydłuża żywotność pralki, a także powoduje, że ubrania są czyste i nie pozostają na nich osady, które może nie są widoczne dla oka, ale z czasem wpływają negatywnie na materiał. Opakowanie zawiera 51 tabletek. Ten dobry i tani odkamieniacz jest chętnie wybierany przez konsumentów przez wzgląd na jego skuteczne działanie. Użytkownicy zauważyli, że dzięki stosowaniu pastylek do prania możemy używać mniej proszku.

 

 

 

 

Bosch Tdz1101 

 

W przypadku, gdy zależy Ci na znalezieniu środka, który pomoże w pozbyciu się kamienia z żelazka, to Bosch Tdz1101 jest idealny do tego zadania. Specyfik skutecznie eliminuje osad spowodowany korzystaniem z twardej wody. Dzięki niemu na ubraniach nie pozostają trudne do sprania ślady z kamienia.

Produkt jest bardzo wydajny, w jednym opakowaniu znaleźć można 4 ampułki. Z tego względu pudełko nie zajmuje dużo miejsca i można je wygodnie schować w łazience. Konsumenci są zadowoleni z płynu, gdyż działa bardzo szybko. Podkreślają oni także, że ważne jest, aby stosować go regularnie, z częstotliwością uzależnioną od częstości użytkowania żelazka, gdyż zwiększa to żywotność sprzętu.

 

 

 

 

Whirlpool Wpro Des509 

 

Specyfikiem, który pozbywa się kamienia z pralek i zmywarek, jest Whirlpool Wpro Des509. Środek chroni sprzęt przed korozją. W opakowaniu znajduje się 250 g odkamieniacza, co wystarcza na 3 cykle czyszczenia w pralce. Proszek powinien być stosowany co około pół roku. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy temperaturze 60 st. C. Dzięki korzystaniu ze specyfiku na ubraniach nie pozostają ślady osadu.

Co istotne środek jest bezpieczny dla środowiska i biodegradowalny. Opinie o odkamieniaczach producenta Whirlpool są bardzo pozytywne. Także o tym detergencie pojawiły się pochlebne komentarze. Konsumenci doceniają proszek za ładny zapach, który w ich opinii jest atrakcyjny.

 

 

 

 

Durgol Universal 

 

Odkamieniacz Durgol Universal przystosowany jest do czyszczenia czajników, ekspresów do kawy czy słuchawek prysznica. Można z niego także korzystać podczas czyszczenia różnych powierzchni w łazience i kuchni, aby pozbyć się osadu. Użycie specyfiku nie wpływa negatywnie na tworzywa, z których wykonane są sprzęty, tylko chroni je przed korozją.

Na rynku można znaleźć różnej wielkości opakowania odkamieniacza o pojemności 500 ml lub 125 ml. Środek jest wygodny w użyciu i działa szybciej niż kwasek cytrynowy czy ocet. Co istotne detergent należy stosować na zimno, aby był skuteczny. Użytkownicy komentują, że produkt ma neutralny zapach oraz nie wydziela szkodliwych dla zdrowia oparów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status