Najlepszy worek próżniowy do kołdry

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki worek próżniowy do kołdry wybrać?

 

Decydując się na zakup dużej kołdry, z czasem możemy mieć problem, aby ją odpowiednio przechowywać. Takie akcesorium zazwyczaj zajmuje dużo miejsca, więc ułożenie go w szafie i próba zaoszczędzenia miejsca zwykle kończy się porażką. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w worek próżniowy. Z pomocą odkurzacza możemy dokładnie odessać całe powietrze z jego wnętrza, dzięki czemu kołdra zajmuje minimalną ilość miejsca. Jeśli stoisz przed wyborem takiego produktu, lecz nie jesteś pewien, który wybrać, to po prostu przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim wskazówki i opisy kilku worków próżniowych.

Na początku powinniśmy poruszyć kwestię wymiarów worka. Nie powinien być on zbyt mały – w końcu ma zmieścić kołdrę, która nie jest mała. Radzimy więc unikać modeli, których wymiary są mniejsze niż 45 cm x 70 cm. Na większe kołdry polecamy zaopatrzyć się w worek 70 cm x 70 cm lub 70 cm x 100 cm.

Najlepszy worek próżniowy do kołdry w 2020 roku ma szczelne zamknięcie. Jeszcze kilka lat temu standardem były zwykłe zamki. Okazuje się jednak, że nie są one tak szczelne, jak tasiemki. Dlatego większość nowoczesnych worków próżniowych ma zamknięcie tego typu. Niektóre modele mają również ściągacze, lecz przepuszczają one powietrze i w rezultacie nie są zbyt często wybierane.

Według wielu osób najlepsze worki próżniowe do kołdry są wykonane z dobrego materiału. Najczęstszym wyborem jest nylon. Materiał ten jest na tyle wytrzymały, że niezbyt łatwo go przebić. Dlatego po włożeniu kołdry do worka z nylonu, możemy być pewni, że jest mniej podatna na zniszczenia czy aktywność moli. Warto wspomnieć, że materiał ten nie przepuszcza wody ani powietrza. Kolejnym rozwiązaniem może być worek z poliamidu. Jest to elastyczny materiał, który ma możliwość dopasowania się do wymiarów kołdry. Rzadziej wybierane są worki wykonane z folii. Nie jest to tak wytrzymały materiał, jak dwa omówione wcześniej. Jest to jednak najtańsze rozwiązanie, a poza tym folia jest rozciągliwa.

Ważnym elementem jest również wentyl do rury odkurzacza. Musi być on dobrze przymocowany do reszty, a także wykonany z dobrych materiałów, ponieważ wraz z zetknięciem z odkurzaczem może być on naruszony. Materiał wykonania tego elementu to najczęściej tworzywo sztuczne.

 

 

Worki próżniowe do kołdry – ranking

 

 

Fackelmann 70×100 cm 

 

Fackelmann 70×100 cm to zestaw dwóch worków próżniowych, w które możemy włożyć kołdrę lub koc. Wymiary jednego worka wynoszą 70 cm x 100 cm. Po włożeniu kołdry do środka oraz odessaniu powietrza, miejsce, jakie pierwotnie zajmuje koc, redukuje się o 75%. W rezultacie możemy zaoszczędzić dużo miejsca w naszych szafkach.

Jest to produkt wykonany z folii, która bardzo dobrze przystosowuje się do kształtu kołdry. Zamknięcie worka próżniowego stanowi klips, który nie przepuszcza powietrza. Dlatego z biegiem czasu opakowanie nie zmieni swoich gabarytów. Korzystanie z produktu jest bardzo łatwe. Wystarczy przesunąć klips, potem użyć odkurzacza do odessania powietrza, a następnie zamknąć zawór. Tak zapakowana kołdra może leżeć w szafie przez długi czas.

Użytkownicy uważają, że jest to bardzo dobry produkt, aby bezpiecznie przechować kołdrę lub koc i ochronić je przed kurzem lub pleśnią. Internauci uważają również, że korzystanie z worka jest bardzo łatwe, a klips nie przepuszcza powietrza.

 

 

 

 

Bonita Bon Ton 

 

Bonita Bon Ton to worek próżniowy, który pozwoli Ci zaoszczędzić aż 75% miejsca. W zestawie znajdują się dwa worki, więc możemy w nie włożyć dwie duże kołdry. Czyszczanie opakowania nie jest trudne. Wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką, a w naszej szafie zawsze będzie czysto.

Wymiary jednego worka wynoszą 70 cm x 105 cm. Jest on wykonany z polietylenu i poliamidu. Materiały te są odporne na uszkodzenia, więc nie musimy się martwić, że się przedziurawią, a powietrze ucieknie ze środka. Klips, tak samo, jak i zawór są bardzo dobrze wykonane. Powietrze odessać możemy z pomocą odkurzacza lub specjalistycznego sprzętu.

Użytkownicy, którzy już mieli okazję sprawdzić, przechowywanie kołdry w prezentowanym worku uważają, że jest on bardzo wytrzymały. Nawet po dłuższym czasie leżakowania oraz przekładania worek nie zmienia swoich właściwości. Internauci chwalą również możliwość łatwego czyszczenia produktu.

 

 

 

 

Lamart 45×70 Cm

 

Osobom, które nie chcą, aby ich kołdry pokryły się pleśnią, kurzem lub dostał się do nich dziwny zapach, polecamy Lamart 45×70 Cm, worek próżniowy ceniony przez wielu użytkowników, którzy napisali na jego temat sporo pozytywnych komentarzy. Na początku warto dodać, że prezentowany produkt pozwala nam zredukować miejsce zajmowane przez kołdrę do nawet 80%.

Jest to worek antybakteryjny, który nie pozwoli, aby żadne drobnoustroje rozwijały się w naszych pościelach. Zamknięcie produktu jest bardzo wytrzymałe i podczas długiego leżakowania w szafie opakowanie nie zmienia swoich gabarytów. Jest to produkt wykonany z nylonu, który bardzo dobrze dopasowuje się do każdej kołdry, a poza tym jest wytrzymałym materiałem.

Wymiary produktu wynoszą 45 cm x 70 cm. W zestawie znajdziemy dwa worki. Użytkownicy zauważyli, że prezentowany worek próżniowy do kołdry w dobrej cenie jest bardzo wytrzymały. Chwalą oni również fakt, że model pozwala zaoszczędzić więcej miejsca, niż inne dostępne produkty.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status