Najlepszy pochłaniacz wilgoci do łazienki

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do łazienki wybrać?

 

Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć. Jeśli ma ona okno, łatwiej jest nam pozbyć się nieprzyjemnej wilgoci, która w nadmiarze wpływa na meble, ściany i inne akcesoria znajdujące się w pomieszczeniu. Jednak nawet wtedy przydaje się pochłaniacz, a w łazienkach bez okien jest on wręcz niezbędny, aby nie rozwijał się grzyb. Zastanawiasz się, co cechuje najlepszy pochłaniacz wilgoci do łazienki w 2020 roku? Jeśli tak, zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

 

 

Pierwsze pytanie, jakie musisz sobie postawić to, jaki typ pochłaniacza wybrać – elektryczny czy chemiczny. Pierwszy z nich podłączamy do prądu, a więc teoretycznie generuje większe koszty eksploatacyjne. Z drugiej jednak strony jest bardziej skuteczny i nie musimy pamiętać o regularnej wymianie wkładu. Jeśli w łazience panuje duża wilgoć i pomieszczenie nie ma dobrej wentylacji, model elektryczny może okazać się lepszym wyborem.

Wydajność pochłaniacza to najważniejszy parametr. W przypadku modeli elektrycznych podawana jest dokładna wydajność, zwykle w litrach na godzinę, a w chemicznych producenci podają wielkość pomieszczenia, do jakiego pochłaniacz jest odpowiedni.

Jeśli wybierzesz urządzenie podłączane do prądu, sprawdź jego moc (zwykle wynosi ona od 30 W do 100 W), wydajność, jak również poziom generowanego hałasu (nie powinien przekraczać 45 dB). Przydatne okazują się również dodatkowe funkcje jak chociażby higrostat, regulacja pracy itp. Produkty chemiczne, czyli z wkładami nie mają żadnych funkcji, co nie oznacza, że każdy model jest równie dobry. Istotne jest to, jak często powinniśmy wymieniać wkład i czy jest on bezpieczny dla zdrowia. Najlepsze pochłaniacze wilgoci do łazienki mają solidną, odporną na uszkodzenia obudowę, jak również spory pojemnik na wodę – ok. 500 ml.

Nie bez znaczenia jest wygląd produktu, nikt przecież nie chce, aby pochłaniacz szpecił wnętrze. Modele elektryczne zwykle są bardzo ładne, mechanizm zamknięty jest w niewielkiej, schludnej obudowie. Natomiast pochłaniacze chemiczne nie zawsze zachwycają wyglądem i bywają zbyt duże, dlatego przed wyborem warto przyjrzeć się temu, jak wygląda produkt.

 

 

Pochłaniacze wilgoci do łazienki – ranking

 

 

Henkel Metylan Stop Aero Blue

 

Pochłaniacz Henkel Metylan Stop Aero Blue z wymiennymi tabletkami to produkt, który zapewnia utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w łazience oraz w innych pomieszczeniach. Ustawiony na stałe w łazience zabezpiecza przed grzybami, pleśnią oraz brzydkimi zapachami. Ogranicza także skraplanie wody na ścianach czy szybach.

Produkt składa się z przezroczystego zbiornika na wodę oraz pokrywki. Do wnętrza pochłaniacza wkłada się tabelki AERO 360 st. C, które przepuszczają powietrze i wykazują świetne działanie przez długi czas. W skład zestawu wchodzi jedna tabletka, ale zakupienie kolejnych, które wymienia się regularnie, nie stanowi problemu. Co więcej, eksploatacja pochłaniacza wilgoci nie jest zbyt kosztowna.

Użytkownicy produktu zgodnie uznają, że jest on bardzo praktyczny, wygodny w obsłudze i tani w eksploatacji. Potwierdzają również skuteczność działania pochłaniacza, jak twierdzą, doskonale sprawdza się nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach, w których panuje duża wilgoć.

 

 

 

 

K&M Humistop 

 

Chcesz kupić pochłaniacz wilgoci do łazienki w dobrej cenie? Jeśli tak, wybierz K&M Humistop, uniwersalny produkt odpowiedni do łazienek, piwnic, pokoi i innych pomieszczeń, w którym występuje problem nadmiernej wilgoci.

Jest to najzwyklejszy pochłaniacz chemiczny, czyli plastikowy zbiornik z miejscem na wkład. Część pojemnika, w której gromadzi się woda, jest biała, a ta, do której wkładamy wkład niebieska. Jest to niewielki produkt, więc nie będzie rzucał się w oczy. Pojemnik łatwo się myje, a wymiana pochłaniacza nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Jeden wkład wystarcza na około 3 miesiące. Trzeba pamiętać jednak o regularnym opróżnianiu zbiornika i sprawdzaniu wydajności działania pochłaniacza.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten produkt, potwierdzają, że skutecznie usuwa wilgoć z pomieszczeń, zapobiega powstawaniu pleśni, korozji i grzybów. Minimalizuje też zapach stęchlizny, poza tym jego cena oraz koszt eksploatacji są niewielkie.

 

 

 

 

FreshAir iQUBE 

 

Jeśli lubisz sprzęty, których działanie nie wymaga Twojej ingerencji, nie chcesz sprawdzać, czy trzeba wymienić wkład i chciałbyś, żeby pochłaniacz kontrolował poziom wilgoci, wybierz FreshAir iQUBE. Jest to urządzenie elektryczne o mocy 60 W, regulujące poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Ten niepozornie wyglądający model kryje w sobie technologię Peltiera. Co to oznacza? Nie ma w środku hałasującego kompresora, więc generowany przez urządzenie hałas utrzymuje się na poziomie 40 dB. Duży, wyjmowany zbiornik na wodę szybko opróżnisz i to będzie jedyna czynność, jaką będziesz musiał wykonać, jeśli chodzi o eksploatację sprzętu. Co istotne, model informuje nas o tym, że zbiornik jest pełny.

Użytkownicy pochłaniacza potwierdzają, że szybko redukuje nadmiar wilgoci, rozwój roztoczy, bakterii i grzybów, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak również wygląd łazienki. Urządzenie jest odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni do 35 m2, a jego wydajność wynosi ok. 250 ml/24h, przy wilgotności 80%.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status