ᐅ Dobre pochłaniacze wilgoci do domu – rankingi i opinie 

Najlepszy pochłaniacz wilgoci do domu

Ostatnio aktualizowane: 14.12.19

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do domu wybrać?

 

Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w domu jest bardzo ważne. Jeżeli jest on zbyt wysoki, to działa niekorzystnie nie tylko na wygląd domu, lecz także na nasze zdrowie. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które sprawi, że poziom wilgoci zostanie obniżony. Takie urządzenie to pochłaniacz wilgoci. W tym artykule przygotowaliśmy kilka porad, którymi warto się kierować podczas wybierania odpowiedniego pochłaniacza. Oprócz tego znajdziesz tu również krótkie zestawienie najlepszych produktów.

 

 

Na rynku znajdziemy dwa główne typy produktów. Pierwszy z nich ma bardzo prostą budowę. Jest to zazwyczaj plastikowe pudełeczko, w którym umieszczamy specjalne kryształki. Mają one za zadanie wchłaniać wilgoć. Pochłaniacz tego typu jest idealny do pomieszczeń, w których poziom wilgoci nie jest zbyt duży. Jeżeli szukasz bardziej zaawansowanego urządzenia, to lepiej kup pochłaniacz elektryczny. Jest to stosunkowo skomplikowany sprzęt, który uprzednio bada poziom wilgoci w domu, a następnie wciąga oraz skrapla cząsteczki pary wodnej.

Wiele osób przyznaje, że najlepszy pochłaniacz wilgoci do domu w 2019 roku jest wydajny. Parametr ten dobiera się do pomieszczenia, w jakim zamierzamy  zainstalować pochłaniacz. Zbyt słaby sprzęt będzie zmuszony do ciągłego działania. W ten sposób pochłaniacz szybciej ulegnie uszkodzeniu. Zanim wybierzesz odpowiednie urządzenie dokładnie przeczytaj, jak duże powinno być pomieszczenie, by pochłaniacz działał efektywnie. Na sklepowych półkach znajdziemy produkty przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 20 m2, 30 m2, 100 m2 i innych. W niektórych modelach producent podaje również pochłanianie l/h.

Najlepsze pochłaniacze wilgoci do domu są wyposażone w specjalne zabezpieczenia. Przez nieuwagę lub niezbyt stabilną powierzchnię urządzenie może się przewrócić. Wielu producentów stosuje systemy, które uniemożliwiają wylanie cieczy w momencie upadku sprzętu.

Bardzo ważny jest również komfort użytkowania urządzenia. Wiele pochłaniaczy musimy napełniać specjalnym wkładem lub tabletkami. Aby można je było swobodnie wymieniać, to otwieranie modelu nie powinno sprawiać problemu. Część urządzeń jest wyposażonych w przycisk. Wkładanie tabletek nie powinno zająć zbyt dużo czasu, a one same powinny mieć antyalergiczne właściwości.

 

 

Pochłaniacze wilgoci do domu – ranking

 

 

Metylan Stop Aero 360

 

Metylan Stop Aero 360 to pochłaniacz do wilgoci, który sprawi, że w Twoim domu nie będzie problemu z alergią, zniszczonymi meblami oraz innymi, negatywnymi czynnikami, którym winna jest wilgoć. Powierzchnia chłonna jest bardzo duża, dzięki czemu poziom wilgoci jest bardzo szybko zmniejszany.

Kryształki soli skutecznie pochłaniają nadmierną wilgoci. Oprócz tego neutralizują one przykre zapachy, dzięki czemu w domu jest zawsze świeżo. Potrzebę wymiany tabletki zauważymy obserwując czerwoną linię. Jedna tabletka pozostaje w opakowaniu przez około 3 miesiące.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia, w której pochłaniacz będzie skutecznie działał to 20 m2. Sprzęt prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością nie będzie psuł wyglądu salonu lub łazienki. Użytkownikom najbardziej podoba się wysoka chłonność urządzenia oraz jego wygląd.

 

 

 

 

K&M Humistop

 

K&M Humistop to pochłaniacz powietrza, który może być postawiony w każdym pomieszczeniu. Jest on bardzo stabilny, więc nie musimy się martwić, że przewróci się podczas szturchnięcia lub powiewu wiatru. Model prezentuje się dobrze i jest bardzo łatwy w obsłudze.

Ten pochłaniacz wilgoci do domu w dobrej cenie sam kontroluje oraz reguluje wilgotność. Woda jest wyłapywana z powietrza dzięki kryształkom, a potem skraplana do kubeczka. Woda nie wylewa się ze środka. Pochłaniacz zapobiega powstawaniu zapachu stęchlizny, korozji oraz zniszczeniu domu pod wpływem wilgoci.

W kubeczku zmieści się około 90 ml wody. Jest to lekki i kompaktowy sprzęt, który możemy postawić w każdym miejscu. Wymiana specjalnej tabletki nie jest trudna i nie zajmie więcej niż kilka sekund. Jest to cenione przez osoby, które już się zaopatrzyły w prezentowany produkt. Użytkownicy chwalą również skutecznie pochłanianie wilgoci przez prezentowany pochłaniacz.

 

 

 

 

Ceresit Aero 450G

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ceresit 450G. Jest to pochłaniacz wilgoci, który możemy postawić zarówno w pomieszczeniu, jak i w samochodzie. Z pomocą prezentowanego sprzętu nie będziemy musieli już ciągle wycierać zaparowanych szyb. Do wnętrza pochłaniacza wsadzamy tabletkę – jedna starcza na około 3 miesiące.

Już po kilku godzinach od włączenia sprzęt sprawi, że poziom wilgoci w danym pomieszczeniu spadnie. W rezultacie osoby cierpiące na alergię odczują ulgę, a podczas regularnego stosowania meble oraz ściany w naszym domu będą w o wiele lepszej kondycji. Obsługa pochłaniacza nie jest trudna, a wymiana tabletek to kwestia kilku sekund.

Ze względu na dużą powierzchnię chłonną pochłaniacz działa bardzo skutecznie już od pierwszych sekund. Jest on wyposażony w dobrze wyglądającą obudowę, dlatego nie musi być chowany w miejscach, w których nikt go nie zobaczy. Pochłaniacz jest ceniony za łatwą obsługę oraz fakt, że można go używać przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status