Najlepszy pochłaniacz wilgoci do auta

Ostatnio aktualizowane: 17.02.20

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do auta wybrać?

 

Zbyt duży poziom wilgoci w samochodzie przyczynia się do nadmiernego parowania szyb, co może nam ograniczać widoczność w czasie jazdy. Często jest to także powód powstawania nieprzyjemnego zapachu w kabinie. Dobry pochłaniacz pomoże nam w pozbyciu się tych problemów, jednak jak go znaleźć? Jeżeli zapoznasz się z naszym poradnikiem, szybko znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Pomoże Ci w tym również umieszczony na końcu ranking dwóch sprawdzonych pochłaniaczy wilgoci do samochodu.

Przyczyn nadmiernej wilgotności w kabinie auta jest wiele, ale najczęściej są to nieszczelne uszczelki. Problem z parowaniem szyb i wyraźnie wyczuwalnym, stęchłym zapachem zwiększa się zimą, ponieważ mimo dokładnego trzepania butów nanosimy na wycieraczki znaczną ilość śniegu, który szybko się roztapia i tworzy kałuże. Najlepszy pochłaniacz wilgoci do auta w 2020 roku jest na tyle skuteczny, że zaczyna działać niemal od razu po umieszczeniu wewnątrz samochodu (zwykle po kilkudziesięciu minutach). Wśród tego typu produktów mamy do wyboru poduszki wypełnione chłonnymi granulkami, a także osuszacze ze zbiorniczkiem na wodę (choć te nie są polecane przez specjalistów).

Przeważnie pochłaniacze do aut są wielokrotnego użytku. Mają one specjalny wskaźnik, który poprzez zmianę koloru pokazuje, kiedy produkt wymaga regeneracji. Zwykle osuszacz wystarczy umieścić na kilka minut w kuchence mikrofalowej lub piekarniku, nierzadko można go też położyć na grzejniku, choć wtedy suszenie zajmuje minimum kilkanaście godzin. Pochłaniacze jednorazowego użytku są równie praktyczne, ponieważ działają skutecznie nawet do trzech miesięcy, co oznacza, że nie wymagają zbyt częstej wymiany.

Pochłaniacz musi być niewielki, aby można go było umieścić w mało widocznym miejscu. Trzeba go też odpowiednio zabezpieczyć przed przemieszczaniem się. Aby osuszacz mógł skutecznie zadziałać najczęściej umieszcza się go na tylnej półce, pod siedzeniem lub w kieszonce za oparciem fotela. Nierzadko takie produkty można też położyć w bagażniku lub na półeczce pod radiem. Pamiętajmy, że dobry pochłaniacz nie tylko zmniejsza poziom wilgotności powietrza w samochodzie, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy i zapobiega rozwojowi pleśni.

 

 

Pochłaniacze wilgoci do auta – Ranking

 

 

WATEROFF 

 

Pochłaniacz WATEROFF to produkt wielokrotnego użytku, który zaczyna działać już po upływie godziny od umieszczenia w kabinie auta. Osuszacz pozwala pozbyć się problemu parowania szyb (pojawiający się zwłaszcza zimą i przy deszczowej pogodzie), zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnym zapachom. Osuszacz waży 400 g, umieszczono w nim chłonne granulki i specjalny, 6-stopniowy wskaźnik wilgoci.

Produkt jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, nie ma toksycznych substancji. Pochłaniacz wygląda. jak mała poduszka. Można umieścić go na desce rozdzielczej, dywaniku pod fotelem lub w drzwiach. W zależności od poziomu wilgotności osuszacz działa efektywnie przez 7 dni, maksymalnie 21 dni – po upływie tego czasu należy umieścić go na kilka minut w piekarniku lub mikrofalówce (ewentualnie położyć na grzejniku). Aby sprawdzić, czy produkt wymaga już osuszenia wystarczy go zważyć (granulki zwiększają wtedy swoją wagę do 500 g) i spojrzeć na wskaźnik, który zmienia swoją barwę z brązowej na zieloną.

Konsumenci chwalą pochłaniacz za kompaktowe wymiary oraz szybkie zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie samochodu. Produkt skutecznie eliminuje ryzyko awarii elektroniki auta (np. nawigacji GPS lub komputera sterującego) spowodowanej zbyt dużą wilgocią. Umieszczając osuszacz w samochodzie możemy też zapewnić sobie większe bezpieczeństwo podczas jazdy i lepszą widoczność, głównie z uwagi na mniejsze parowanie lusterka wstecznego i szyb. To gwarantuje tym samym większy komfort prowadzenia auta, niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

K&M Auto Dry

 

Przedstawiamy K&M Auto Dry – pochłaniacz wilgoci do auta w dobrej cenie, który warto stosować w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Często padający deszcz i śnieg może przyczyniać się do parowania szyb w samochodzie od wewnątrz, przez co przygotowanie pojazdu do podróży zajmuje więcej czasu. Za sprawą produktu możemy uniknąć konieczności ciągłego wycierania szyb, w efekcie czego podróż staje się bardziej komfortowa.

Pochłaniacz jest zamknięty w szczelnym, foliowym woreczku. Musimy go rozpakować przed użyciem. Produkt wygląda. jak mała poduszeczka, wewnątrz której znajduje się higroskopijny środek naturalnego pochodzenia (jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, a także środowiska). Osuszacz powinniśmy umieścić jak najbliżej źródła wilgoci, najlepszym miejscem jest deska rozdzielcza czy dywanik pod fotelem. Średnio pochłaniacz wystarcza na ok. 3 miesiące, po upływie tego czasu trzeba wymienić go na nowy.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można wywnioskować, że najlepsze pochłaniacze wilgoci do auta są tak niewielkie, że nie przeszkadzają kierowcy ani podróżującym z nim pasażerom. Produkt oferowany przez markę K&M ma wymiary: 14 cm x 8 cm, dlatego z pewnością zmieści się pod fotelem lub w innym, wybranym przez nas miejscu. Poza tym opisany wyżej pochłaniacz już po kilku godzinach od umieszczenia w aucie obniża poziom wilgotności tak, że podróż staje się bardziej komfortowa, również ze względu na brak nieprzyjemnego zapachu w kabinie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status