Najlepszy ozonator powietrza do domu

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaki ozonator powietrza do domu wybrać?

 

Ozonator powietrza to urządzenie, którego regularne użytkowanie przynosi wiele korzyści. Model domowy sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych, skutecznie zadba o zdrowie i zapewni przestrzeń bez alergenów i bakterii. Wybór odpowiedniej maszyny nie jest jednak prosty. Na rynku znajdziemy bardzo dużo produktów tego typu. Z tego względu konieczne okazuje się określenie tego, jakie cechy powinny mieć najlepsze ozonatory powietrza do domu. Tylko zdobywając wiedzę na ten temat, unikniemy sytuacji, w której to sprzęt nie spełni naszych oczekiwań. Przygotowaliśmy zatem krótki poradnik mówiący o ozonatorach domowych. Ponadto na samym końcu artykułu umieściliśmy 3 sprawdzone urządzenia cieszące się uznaniem konsumentów.

Wiele osób może się zastanawiać, po co w ogóle inwestować w tego typu urządzenie. Warto wiedzieć, że ozonator nie tylko oczyszcza powietrze z alergenów, ale stosuje się go także przy usuwaniu przykrych zapachów, takich jak np. dym papierosowy. Dzięki temu nasz dom zachowuje neutralny zapach, a przebywanie w nim jest w pełni komfortowe. Tego typu maszyna uchroni nas także przed pleśnią i grzybami, które często pojawiają się na ścianach w mieszkaniu. Tym samym zadbamy o nasze zdrowie i nie dopuścimy do rozwoju niebezpiecznych zakażeń. Ozonator będzie nieoceniony w domu, gdzie mieszkają alergicy i osoby cierpiące na astmę. Znacznie poprawi jakość powietrza, ułatwi oddychanie i poprawi ogólny komfort życia.  

Na początku konieczne jest sprawdzenie wydajności interesującego nas modelu. Warto inwestować w takie produkty, których wydajność wynosi co najmniej 500 mg ozonu na godzinę. Wtedy możemy być pewni, że urządzenie spełni należycie swoje funkcje i będzie odpowiednie do wybranej przez nas powierzchni. Nie bez znaczenia jest także gwarancja. Konsumenci są zdania, że najlepszy ozonator powietrza do domu w 2020 roku powinien posiadać gwarancję, a także spełniać normy unijne i mieć certyfikaty. Takie dokumenty są potwierdzeniem jakości i zapewnieniem, że produkt jest w pełni bezpieczny. Przed zakupem trzeba także sprawdzić żywotność produktu. Powinna ona wynosić kilka tysięcy godzin.

 

 

Ozonatory powietrza domowe- ranking

 

 

Eltom ZY-H103

 

Osoby, które poszukują ozonatora i jonizatora w jednym, powinny przyjrzeć się modelowi Eltom ZY-H103. Jest to wysokiej jakości sprzęt cechujący się łatwością obsługi i dużą bezawaryjnością. Waga produktu to jedyne 1,5 kg, jest on zatem w pełni mobilny.

Maszyna przeznaczona jest do ozonowania powierzchni liczącej do 37 m2. Jej wymiary to: długość – 30 cm, szerokość – 20 cm i wysokość – 10 cm. Wydajność ozonatora wynosi do 600 mg/h, zaś pompy 5 l/min. Jego żywotność to około 4 tysiące godzin. Sprzęt sprawdza się do pomieszczeń mieszkalnych, a także w piwnicach i garażach. Można nim usuwać bakterie, pestycydy i inne, niebezpieczne dla zdrowia substancje z produktów spożywczych, takich jak np. owoce czy mięsa. Mamy także możliwość ozonować wodę do picia i kąpieli. Takie działanie okazuje się skuteczne podczas walki z chorobami skóry czy trądzikiem.

Konsumenci pozytywnie oceniają prezentowane urządzenie. Doceniają jego żywotność oraz skuteczność. Dużym plusem okazała się intuicyjna obsługa oraz fakt, że w zestawie znajdziemy dwie dodatkowe rurki przeznaczone do owoców i mięs.

 

 

 

 

ZMP N202C

 

Ozonator programowalny N202C to urządzenie z programami pracy. Można go zaprogramować tak, aby działał w trybie ozonowania od 1 do 40 minut z przerwami co 30-360 minut. Takie udogodnienie sprawia, że maszyna może skutecznie oczyszczać powietrze, a jej ustawianie nie jest problematyczne i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Prezentowany model jest wielofunkcyjny. Można nim oczyścić wodę, powietrze, klimatyzator w samochodzie, a także pozbyć się roztoczy z mieszkania, czy usunąć pestycydy z produktów spożywczych. Ozon stanowi skuteczne rozwiązanie w walce z grzybem na ścianie czy nieprzyjemnymi zapachami. Znamionowa wydajność ozonu to 500 mg/h. Żywotność urządzenia oscyluje w granicach 10000 godzin. Jest ono przeznaczone do powierzchni do 60 m2 w trybie szybkiego oczyszczania jednorazowego, a w trybie cyklicznym sprawdza się na powierzchniach do 180 m2.

Kupujący docenili dużą funkcjonalność sprzętu. Ma on szerokie zastosowanie, przez co zdobywa sympatię konsumentów. Na plus oceniany jest także prosty design produktu oraz bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem No: WT048000381 i znakiem CE.

 

 

 

 

APT 230W

 

APT 230W to ozonator powietrza do domu w dobrej cenie. Skutecznie oczyszcza powietrze w naszym domu i zapewnia nam komfortowe warunki do życia. Posiada certyfikaty CE i RoHs będące potwierdzeniem jego jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Sprzęt jest zasilany sieciowo. Po jego włączeniu do gniazda zapala się niebieska lampka sygnalizująca rozpoczęcie pracy. Zasięg urządzenia wynosi 15 ~ 30 m2. Wymiary to: 58 mm x 73mm x 107mm. Jego waga jest równa jedyne 250 g. Jest ono zatem w pełni mobilne. Ozonator ma moc 2,5 W, jego wydajność oscyluje w granicach 0.05ppm, a głośność pracy jest na poziomie 28 dB. Pobiera on mało energii, zatem może być włączony do gniazda bez przerwy.

Konsumenci chwalą skuteczność działania prezentowanego modelu. Są pod wrażeniem efektów, jakie przynosi. Na uznanie zasługuje także niska cena oraz dostępność w sklepach. Dużą sympatią cieszy się prosty design. Kolor biały sprawia, że urządzenie pasuje do każdego pomieszczenia.

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status