Najlepsza szorowarka jednotarczowa

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaką szorowarka jednotarczową wybrać?

 

Utrzymanie domu w czystości nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli nasz dom ma dużą powierzchnię. Jeszcze trudniej jest pielęgnować duże powierzchnie w firmach i fabrykach. Umycie wszystkich podłóg przy pomocy zmiotki i mopa jest bardzo czasochłonne, dlatego polecamy inwestycję w szorowarkę. Takie urządzenia używane są w dużych sklepach, galeriach handlowych, lotniskach, ale sprawdzą się również w prywatnych domach. Aby ułatwić Ci zakup dobrej jakości modelu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Zamieściliśmy w nim kilka cennych porad o tym, jaka powinna być najlepsza szorowarka jednotarczowa w 2020 roku.

 

 

Przedmiotem naszego poradnika są szorowarki jednotarczowe, czyli modele pozbawione układu odsysającego. Oznacza to, że w czasie sprzątania podłoga pozostaje mokra. W celu jej osuszenia należy posłużyć się osobnym urządzeniem do zbierania wody lub poczekać aż powierzchnia naturalnie wyschnie.

Najlepsze szorowarki jednotarczowe powinny wykonywać określoną ilość obrotów w ciągu minuty. W zależności od modelu wartość ta wynosi od 120 do 230 obr/min. Liczba ta jest optymalna i gwarantuje najbardziej efektywne sprzątanie bez uszkodzenia podłogi. Poza obrotami istotnym elementem jest szczotka, która ma bezpośredni kontakt z posadzką. W tym poradniku chcemy polecić modele, w których element ten wykonano z włosia polipropylenowego, gdyż sprawdzi się do czyszczenia każdego typu powierzchni. Jeśli jednak chcesz nie tylko wyczyścić powierzchnię, ale i ją wypolerować zainwestuj w model, który ma pady czyszczące. Element ten mocuje się do szorowarki, a następnie ustawia pracę na najmniejsze obroty, przez co wszystkie nieestetyczne smugi zostają usunięte.

Poszukując dobrego modelu, koniecznie sprawdź, ile waży sprzęt, który Cię interesuje. W przypadku szorowarek obowiązuje zasada, że im cięższe jest urządzenie, tym efektywniejsza będzie jego praca. Z tego powodu odradzamy zakupu produktów lżejszych niż 30 kg. Waga ta pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie większości zabrudzeń, które spotkamy na swojej drodze.

Ponieważ szorowarek używa się najczęściej na dużych powierzchniach proces sprzątania może potrwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Z tego powodu, upewnij się, że praca urządzenia nie jest zbyt głośna. Dobrze, by generowany hałas nie przekraczał 70 dB.

 

 

Szorowarki jednotarczowe – ranking

 

 

Numatic HFM 1515

 

Poszukując nowoczesnej szorowarki jednotarczowej, należy koniecznie sprawdzić model Numatic HFM 1515. Przy zakupie urządzenia, otrzymujemy komplet szczotek dedykowanych do różnych powierzchni. Sprawia to, że przy pomocy maszyny nie tylko wyczyścimy podłogę, ale i nabłyszczymy ją oraz usuniemy wszystkie smugi. Producent zapewnia, że sprzęt sprawdzi się również podczas prania wykładzin. Wymiary urządzenia to 125 cm x 56 cm x 41 cm. Model posiada przewód o długości 16 m, który nie krępuje ruchów.

Praca modelu jest dość cicha, co zapewnia komfortowe użytkowanie. Emitowany hałas utrzymuje się na poziomie 57 dB. Moc sprzętu wynosi 1500 W, co przekłada się na wydajną i szybką pracę. Użytkownicy nie muszą wykonywać przerw w czasie sprzątania w obawie przed przegrzaniem silnika.  Podczas pracy szorowarka wykonuje 150 obrotów w ciągu minuty, więc bez problemu usuwa wszystkie zabrudzenia. Waga modelu to 30 kg. Urządzenie wyposażono w szczotkę o szerokości czyszczenia 16” oraz zbiornik na płyn.

Mimo dość wysokiej ceny, sprzęt ten jest często wybierany przez konsumentów. Zauważają oni, że mocny silnik przemysłowy „heavy duty” gwarantuje wydajną i bezawaryjną pracę.

 

 

 

 

Numatic LoLine NLL332

 

Model Numatic LoLine NLL332 to wydajna szorowarka jednotarczowa w dobrej cenie, która pomoże Ci szybko wyczyścić dowolną powierzchnię. Sprzęt ten jest sterowany ręcznie. Produkt dedykowany jest do czyszczenia na mokro różnego typu posadzek (tarkett, PCV, paneli, betonu, płytek, marmuru i linoleum), nabłyszczania ich oraz szamponowania dywanów. Maszyna sprawdzi się w średniej wielkości powierzchniach, jak biura, restauracje czy przychodnie.

Największym atutem produktu jest nowoczesny silnik o mocy 4000 W. Tak duża ilość watów gwarantuje nie tylko wydajną pracę, ale i mniejszą awaryjność całego sprzętu. Podczas sprzątania szorowarka wykonuje do 200 obrotów w ciągu 1 minuty, więc masz pewność, że wszelkie zabrudzenia zostaną usunięte. Szerokość szczotki wynosi 33 cm, a padu – 13 cali. Z kolei zasięg pracy modelu top 32 m. Sprawia to, że wysprzątanie nawet dużej powierzchni nie zajmie Ci dużo czasu.

Niskie koszty zakupu to nie jedyny powód, dla którego konsumenci tak licznie wybierają ten sprzęt. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a do tego łatwo się je prowadzi, więc przy jego pomocy dotrzesz do nawet trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

Karcher BDS 43/180 C 

 

Szorowarka jednotarczowa Karcher BDS 43/180 to nowoczesne urządzenie, które pomoże Ci wyczyścić dowolną powierzchnię. Model sprawdzi się zarówno w dużych galeriach handlowych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Wymiary produkty to: długość – 66 cm, szerokość – 43 cm i wysokość – 118 cm. Zaś waga modelu to 40 kg, więc zapewniony jest odpowiedni nacisk na podłogę.

Moc maszyny wynosi 1400 W, co przekłada się na wydajną pracę. Równocześnie nie ma potrzeby wykonywania co chwilę przerw w celu ostudzenia silnika, by zapobiec awarii. W czasie pracy sprzęt wykonuje 180 obrotów w przeciągu 1 minuty, co zapewnia szybkie usunięcie zabrudzeń. Dużym atutem jest stosunkowo cicha praca, gdyż poziom generowanego hałasu nie przekracza 65 dB.

Intuicyjna obsługa i prosta wymiana padów to największe zalety urządzenia. Poza tym każda osoba może szybko i precyzyjnie dopasować wysokość szorowarki do swojego wzrostu. Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup maszyny ze względu na dużą moc i wydajną pracę, a także niewielkie koszty eksploatacyjne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status