Najlepsza szorowarka do podłóg

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaką szorowarkę do podłóg wybrać?

 

Utrzymanie czystości podłóg w budynkach użyteczności publicznej nie jest łatwe, gdyż co chwilę pojawiają się nowe zabrudzenia różnego rodzaju. Dużym ułatwieniem są specjalistyczne urządzenia, wśród których na szczególną uwagę zasługują szorowarki. Jeśli właśnie podejmujesz decyzję o zakupie automatycznej maszyny do czyszczenia posadzek, koniecznie zapoznaj się z niniejszym poradnikiem i rankingiem. Dowiesz się z nich, czym powinna charakteryzować się najlepsza szorowarka do podłóg w 2020 roku.

 

 

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego typu urządzenia, które różnią się od siebie sposobem zasilania. Modele zasilane z sieci są tańsze, jednak ich zasięg pracy jest ograniczony przez kabel. Z kolei modele bateryjne są wygodniejsze w użyciu, ale ich wadą jest krótki czas pracy. Przed zakupem warto więc sprawdzić zasięg przewodu lub wytrzymałość baterii.

Tego typu urządzenia mogą być wyposażone w szczotki, które dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu nierównych powierzchni. W sprzedaży dostępne są również wersje z padami czyszczącymi mocowanymi za pośrednictwem specjalnych uchwytów, które przeznaczone są do usuwania zabrudzeń z gładkich posadzek.

Wybierając nowy sprzęt, należy go dopasować do wielkości czyszczonej podłogi. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się modele kompaktowe, z listwami ssącymi zbierającymi wodę. Duże powierzchnie skutecznie wyczyścimy większymi szorowarkami, które mogą być prowadzone ręcznie lub są wyposażone w miejsce stojące lub siedzące dla operatora.

Szorowarki do podłóg charakteryzują się również określonymi parametrami technicznymi, które należy sprawdzić przed zakupem. Są to przede wszystkim szerokość robocza, waga oraz prędkość obrotowa. Szerokość należy dopasować do sprzątanej powierzchni. Z kolei waga urządzenia i prędkość obrotowa mają wpływ na skuteczność usuwania zabrudzeń. Im urządzenie jest cięższe i wykonuje więcej obrotów na minutę, tym zwiększa się jego efektywność.

Najlepsze szorowarki do podłóg wyposażone są również w dodatkowe akcesoria, usprawniające sprzątanie. Są to między innymi zbiornik na wodę o dużej pojemności, różnej twardości dodatkowe szczotki, obciążniki czy inne akcesoria specjalistyczne, np. kamienie szlifierskie lub uchwyty do cyklinowania.

 

 

Szorowarki do podłóg – Ranking

 

 

Numatic HFM 1515

 

Jeśli szukasz skutecznego urządzenia, które dokładnie wyczyści każdą posadzkę, model Numatic HFM 1515 powinien Cię zainteresować.

Jest to funkcjonalna szorowarka, wyposażona w system regulujący i monitorujący obciążenie oraz moment obrotowy, zapewniając tym samym jej optymalną pracę. Urządzenie posiada niezwykle wytrzymały silnik o mocy 1500 W oraz przekładnię planetarną pracującą w oleju, zapewniającą cichą i płynną pracę.

Szorowarka przeznaczona jest nie tylko do czyszczenia podłóg, ale również do ich polerowania, krystalizacji marmuru, posadzek kamiennych czy obróbki parkietu. W zestawie otrzymamy uchwyt padów lub szczotkę, zbiornik na płyn myjący oraz przewód zasilający. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tej maszyny zgodnie twierdzą, że mimo sporych rozmiarów (12,5 cm x 56 cm x 46 cm), jest ona zwinna i lekka. Dodatkowym atutem jest jej niezwykle cicha praca.

 

 

 

 

Karcher BDS 43/180 C

 

Wiele osób uważa, że Karcher BDS 43/180 C to godny polecenia produkt. Jest to szorowarka do podłóg w dobrej cenie, która charakteryzuje się prostą konstrukcją, niskimi kosztami eksploatacji i bezawaryjnością.

Model ten wyposażony jest w szczotkę czyszczącą, którą można szybko i łatwo wymienić bez konieczności użycia narzędzi. Posiada on wygodny uchwyt, który można dopasować do wzrostu osoby obsługującej. Wydajny silnik o mocy 1400 W umieszczony jest centralnie, dzięki czemu zapewnia równomierną siłę nacisku oraz ułatwia obsługę sprzętu.

Urządzenie jest niezwykle trwałe i pozwala zredukować koszty eksploatacyjne. Doskonale sprawdza się w szkołach, muzeach, hotelach i restauracjach, a także w biurach i wielu innych miejscach. Wymiary maszyny to 66 cm x 43 cm x 118 cm.

W Internecie znaleźć można wiele pochlebnych opinii na temat tego modelu. Konsumenci podkreślają, że cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości oraz łatwością obsługi.

 

 

 

 

Karcher BD 43/25 C

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować model Karcher BD 43/25 C. Jest to szorowarka przeznaczona do czyszczenia małych pomieszczeń, w których konieczna jest łatwość manewrowania.

Dzięki panelowi sterowania EASY, maszyna jest niezwykle łatwa w obsłudze. Ułatwia on zapoznanie się z podstawowymi funkcjami urządzenia, a żółte elementy sterowania skracają czas nauki. Jest to model zasilany akumulatorowo, posiadający możliwość montowania różnych typów baterii.

W zestawie otrzymujemy szczotkę tarczową oraz zestaw dwóch zbiorników na brudną i czystą wodę o pojemności 25 litrów. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia prostych i łukowych listew ssących. Prędkość obrotowa szczotki to 180 obrotów na minutę. Wymiary tego modelu to 113,6 cm x 50,5 cm x 103 cm, a jego moc wynosi 1100 W.

Szorowarka Karcher BD 43/25 C to chętnie wybierany model przez konsumentów, którzy cenią sobie jej skuteczność działania. W swoich opiniach podkreślają, że maszyna jest zwrotna, cicha i łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status