Najlepsza suszarka na pranie stojąca

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Jaką suszarkę na pranie stojąca wybrać?

 

Nie ważne, czy mieszkasz w domku jednorodzinnym, czy bloku, niezbędnym sprzętem, który musi się znaleźć na wyposażeniu Twojego domostwa jest suszarka na pranie. To dzięki niej nasze ubrania będą mogły zostać wysuszone tak, aby miał jak najmniej zagięć. Wbrew pozorom zakup tego typu sprzętu wcale nie jest prosty, bowiem wymaga od nas zwrócenia uwagi na kilka elementów. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze stojące suszarki na pranie.

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na kształt interesującego Cię modelu, bowiem jest on ściśle powiązany z tym, jak wiele ubrań się na nim zmieści. Najpopularniejsze są obecnie sprzęty skrzydłowe, które posiadają część główną oraz 2 skrzydła. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala wysuszyć całe załadowanie pralki. Urozmaiceniem tego modelu są dwa podparcia, na których również znajdziemy linki do wieszania odzieży. Alternatywą są nieco droższe suszarki, które wyglądem przypominają szafę. Pozwalają one na jednoczesne suszenie dużej ilości rzeczy, jednocześnie zapewniając im niezbędne miejsce. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy wysuszyć koszule, garnitury, sukienki, czy produkty lniane.

Najlepsza stojąca suszarka na pranie w 2020 roku powinna cechować się dużą powierzchnią, na której zawisną ubrania. Naturalnie znajdziesz na rynku produkty, które mają tylko 5 prętów, jednak, nie są one zbyt praktyczne dla dużych rodzin. Wysokiej jakości produkty powinny mieć minimum 130 cm, licząc rozpiętość obu skrzydeł. Pamiętaj, aby parametr ten dopasować do potrzeb swojej rodziny. Jeśli żyjesz sam warto, wybrać mniejszą suszarkę, która nie będzie zabierała niezbędnej dla Ciebie przestrzeni. W przypadku, gdy w Twoim domu mieszka nawet 5 osób, lepiej wybrać sprzęt mający 180 cm – 200 cm.

 

 

Suszarki na pranie stojąca – ranking

 

 

Meliconi Stendimeglio Junior 701911

 

Model Meliconi Stendimeglio Junior 701911 to bardzo wygodna i pojemna suszarka na pranie, dedykowana do użytkowania wewnętrznego. Jednak wykonano ją z odpornych na działanie UV materiałów, więc bez obaw możesz ją wystawić również na balkon, czy taras.

Do zalet modelu zaliczamy dużą stabilność, co pozwala na umieszczenie na nim wielu ubrań (mniej więcej 2 pełnych załadowań pralek). Całość została wykonana z tworzywa sztucznego, które jest bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, ale i korozji czy rdzy. Innymi materiałami, które znajdziemy w tym modelu to aluminium i metal. Sprzęt posiada 3 piętra, a każde z nich posiada 2 skrzydła, które mogą być otwierane i składane oddzielnie. Łączną długość linek to 33 m. Na dole produktu znajduje się miejsce dedykowane do suszenia butów. Poza tym suszarka ma specjalne miejsce na zamocowanie wieszaków, na których możemy suszyć garnitury. Po rozłożeniu wymiary modelu to: głębokość – 83,5, wysokość – 134 cm i szerokość – 70 cm.

Wielu konsumentów doceniło elegancki design produktu oraz stabilną konstrukcję. Dzięki temu sprzęt dobrze sprawdzi się w domu, gdzie często robi się pranie.

 

 

 

 

Leifheit Tower 270

 

Jeśli interesuje Cię suszarka, która kształtem przypomina szafę, polecamy Ci zainwestowanie w Leifheit Tower 270. Jest to bardzo praktyczny sprzęt, który oferuje dużą powierzchnię suszenia, dzięki czemu dobrze sprawdzi się on w domu, w którym jest wielu domowników.

Sprzęt posiada 3 piętra, w tym najwyższe ma specjalne miejsce na wieszaki, gdzie możemy umieścić sukienki czy garnitury. Poza tym każdy z wachlarzy na dowolnym poziomie może zostać otworzony indywidualnie. Wymiary produktu to: długość – 68,5 cm, szerokość – 4,2 cm i wysokość – 122 cm. Całkowita długość wszystkich linek to 27 m. Wszystkie drążki pokryto plastikiem, gdyż jest on odporny na korozję. Na spodzie znajdziemy 4 zintegrowane kółka, które obracają się o 360 st., co pozwala na proste manewrowanie suszarką.

Jak podają konsumenci produkt ten jest bardzo pojemny, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w niemal każdym domu. Co więcej, za sprawą gumowych kółek, które nie rysują podłogi, możemy aparaturę umieścić nawet na balkonie. Jak zatem widać ta stojąca suszarka na pranie w dobrej cenie, to sprzęt godny polecenia.

 

 

 

 

Leifheit Tower 340

 

Piętrowe suszarki to dobre rozwiązanie dla niewielkich domów, gdzie brakuje przestrzeni. Jeśli opisany problem jest Ci dobrze znany, polecamy zainwestowanie w Leifheit Tower 340. Jest to bardzo dobrze wykonany sprzęt, który posiada aż 3 piętra, co oznacza, że zmieścimy na nim około 2 pełnych załadowań pralek.

Łączna długość prętów, na których wieszamy ubrania, to 34 m. Każdy z drążków został pokryty plastikiem, gdyż materiał ten jest odporny na rdzę. Co więcej, jest elastyczny, więc wytrzyma wagę nawet ciężkiego materiału. Każde skrzydło na dowolnym piętrze, może być indywidualnie złożone lub rozwożone. Transport suszarki jest bardzo prosty, bowiem posiada ona 4 wygodne kółka. Wymiary modelu to: długość – 73 cm, szerokość – 69 cm i wysokość – 146 cm.

Duża powierzchnia, na której możemy suszyć pranie, dobrze współgra z niewielką przestrzenią w naszym domu, jaką zajmuje prezentowany sprzęt. Konsumenci docenili też wysoką jakość wykonania, co sprawia, że suszarka posłuży Ci przez długi czas.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status