Zbiorniki na wodę deszczową ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tworząc poradnik i ranking zbiorników na wodę deszczową uwzględniliśmy jakość wykonania, pojemność oraz cenę. Po wnikliwych badaniach możemy uznać, że Prosperplast Aqua Can 360 L to produkt, który zasługuje na pierwsze miejsce. Ze względu na bardzo dużą pojemność, zbiornik sprawdzi się w niemal wszystkich gospodarstwach. Wykonano go z bardzo wytrzymałych materiałów, przez co nie musisz obawiać się zniszczeń. Na obudowie znajduje się specjalne miejsce, w którym możesz zamontować kran, z którego wyjdzie wąż ogrodowy. Za sprawą prezentowanego produktu Twoje wydatki na wodę na pewno ulegną zmniejszeniu. Do tego jest to sprzęt bardzo elegancki, obudowę stylizowano na naturalną ceramikę, więc będzie się dobrze prezentował w ogrodzie. Na drugim miejscu znajduje się Prosperplast Woodcan 265, zbiornik na wodę stylizowany na beczkę. Zaletą produktu jest dobre wykonanie oraz to, że do zestawu producent dołączył pokrywę. Użytkownikom bardzo podoba się to, że instalacja zbiornika nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zbiornik na wodę deszczową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podlewanie kwiatów czy mycie samochodu w ogrodzie to czynności, przez które marnujemy bardzo dużo wody. Naraża to nas na poważne koszty finansowe. Dobrym rozwiązaniem, które jest coraz popularniejsze w wielu krajach Unii Europejskiej, jest umieszczanie w ogrodach zbiorników na deszczówkę. Po ich napełnieniu, zebrana ciecz posłuży Ci do celów gospodarczych. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również zadbasz o przyszłość swojej planety. Jednak zakup dobrego modelu nie jest taki prosty. Ponieważ chcemy, byś znalazł sprzęt, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Po jego przeczytaniu dowiesz się jaki zbiornik na wodę deszczową wybrać, by najlepiej sprawdził się w Twoim ogrodzie.

 

 

Dlaczego warto?

Choć koszty zakupu i instalacji zbiornika na deszczówkę mogą początkowo wydawać się dość wysokie, badania pokazują, że wydatki szybko ulegają zwrotowi. Używanie wody deszczowej zamiast tej z kranu do podlewania kwiatów, czy mycia samochodów pozwoli Ci zmniejszyć zużycie wody z wodociągu o minimum 20%. Zaoszczędzisz jeszcze więcej, jeśli deszczówka będzie wykorzystywana również w WC. Obecnie coraz więcej osób montuje na swoich działkach zbiorniki, które potem zasilają całą kanalizację domu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne filtry, które zneutralizują zanieczyszczenia.

 

Pojemność

Najlepszy zbiornik na wodę deszczową musi mieć pojemność dostosowaną do Twoich potrzeb. Jeśli zgromadzona deszczówka ma być używana jedynie do podlewania kilku grządek kwiatów, wybierz niewielki model, który liczy około 100 l. Większe sprzęty, które liczą od 200 l do 350 l są przeznaczone do dużych ogrodów, w których mamy wiele drzew i krzaków. Poza tym zmagazynowana woda może być jeszcze użyta do umycia samochodu lub okien. Największe zbiorniki mają między 1000 l a 3000 l. Jeśli  zbiornik jest zaopatrzony w pompę, możesz połączyć go z systemem kanalizacji. Tym samym deszczówką nie tylko podlejesz kwiaty, ale również spłuczesz wodę w WC.

 

Materiał wykonania

Przeglądając oferty sklepów na pewno niejednokrotnie trafiłeś na oferty zbiorników plastikowych. Zdecydowanie nie polecamy w nie inwestować, gdyż materiał ten szybko ulegnie zniszczeniu. Poza tym, gdy woda za długo przebywa w plastikowym zbiorniku przejmuje jego zapach.

Najlepszym rozwiązaniem są produkty wykonane z polietylenu. Jest to wysokiej jakości materiał o grubej ściance. Dzięki temu woda jest chroniona przed nagrzaniem i światłem, a to z kolei minimalizuje ryzyko rozwijania się glonów. Tworzywo nie może jedynie nie przepuszczać promieni UV, musi być również odporne na działanie ekstremalnych warunków pogodowych, jak wiatry i przymrozki. Dlatego przed zakupem dokładnie upewnij się, czy materiał użyty do wykonania zbiornika ma grube ścianki i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Sprzęty nadziemne czy podziemne – jaki zbiornik na wodę deszczową jest najlepszy

Przed udaniem się na zakupy musisz zastanowić się jaki zbiornik będzie dla Ciebie najlepszy. Modele podziemne trzeba zakopać w pobliżu domu. Takie rozwiązanie jest dedykowane dla osób, które nie mają dostatecznie dużo miejsca w ogrodzie na duży zbiornik. Niestety, nie mogą być one instalowane, gdy w okolicy jest niski poziom wód gruntowych. Montaż w takim miejscu może doprowadzić do ich zanieczyszczenia. Pojemniki występują w dwóch wielkościach: 2000 l lub 3000 l. Poprawne umieszczenie takiego modelu jest dość czasochłonne i wymaga precyzji, dlatego musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami na profesjonalną pomoc. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zastanów się nad inwestycją w urządzenie wyposażone w pompę. Zdecydowanie zwiększy to zasięg pracy zbiornika.

Drugim, nieco bardziej tradycyjnym rozwiązaniem, są modele naziemne, które ustawiamy w dowolnym miejscu w ogrodzie. W czasie deszczu gromadzą one wodę, która następnie jest używana do podlewania kwiatów i mycia samochodów. Na rynku dostępne są również modele, które można instalować w specjalnym pomieszczeniu w domu.

 

 

Łatwe przelewanie

Po napełnieniu zbiornika, wodę należy przelać do mniejszych pojemników, jak kanistry czy konewki. Innym rozwiązaniem jest również bezpośrednie podłączenie węża ogrodowego. Dobrej jakości zbiorniki mają wbudowany kran, przy pomocy którego przelejesz ciecz. Niestety, znajdziesz również produkty, w przypadku których sprzęt ten trzeba samodzielnie dokupić. Upewnij się więc, że interesujący Cię model ma specjalne miejsca (2 gwintowane otwory) dedykowane do zamocowania kranu lub węża.

 

Zbiorniki na wodę deszczową w dobrych cenach

W zależności od pojemności produkty koszty zakupu mogą wynieść 100 zł lub ponad 5000 zł. Najtańsze są modele stojące, w których zmieści się około 200 l. Zazwyczaj wykonuje się je z plastiku lub innego tworzywa sztucznego, a ich wygląd jest bardzo klasyczny. Alternatywą mogą być profesjonalne zbiorniki o pojemności nawet 3000 l, które zakopujemy w ogrodzie. Odkładane deszczówka posłuży nam nie tylko do podlewania kwiatów, ale i mycia samochodu czy spłukiwania WC. Niestety tego typu sprzęty mogą kosztować od 3000 zł do nawet 5000 zł. Jest to rozwiązanie, w które powinni inwestować konsumenci z dużymi ogrodami, którym bliskie są losy środowiska.

 

 

Najlepsze zbiorniki na wodę deszczową w 2020 roku

 

Zmagazynowana deszczówka pomoże Ci zmniejszyć koszty zużycia wody, dlatego poniżej prezentujemy ranking zbiorników na wodę deszczową. Opisaliśmy w nim 5 ciekawych produktów, które na pewno przydadzą się w Twoim gospodarstwie.

 

Nasze zalecenia

 

Prosperplast Aqua Can 360 L 

 

Jeśli chcesz by Twój zbiornik na wodę deszczową dobrze się prezentował w ogrodzie, polecamy Prosperplast Aqua Can 360 L. Model swoim wyglądem przypomina elegancki, ceramiczny dzban. Pojemność sprzętu to 360 l, więc zgromadzona deszczówka na pewno pozwoli podlać wszystkie rośliny w ogrodzie.

Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego, które następnie pokryto beżową farbą, by zapewnić mu wygląd cegły. Zbiornik wyposażony jest w 2 miejsca, które są dedykowane do zamocowania rur spustowych z rynien. Do tego dzban posiada górny otwór z pokrywą oraz 2 gwintowane otwory. To do nich należy podłączyć kran lub węża ogrodowego. Produkt został wytworzony metodą rozdmuchu z polietylenu, co zapewnia mu mocną konstrukcję.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup produktu, gdyż pozwala zmniejszyć zużycie wody oraz zredukować niepotrzebne wydatki. Dzban jest solidny i elegancki, więc przez długi czas będzie się dobrze prezentował w Twoim ogrodzie.

Produkt z naszej listy, czyli Prosperplast Aqua Can 360 L to sprzęt wykonany z polietylenu. Jego pojemność wynosi 360 l. Jest on wyposażony w dwa miejsca do mocowania rur spustowych.

Zalety
Design:

Zbiornik jest stylizowany na sprzęty z antycznej Grecji. Prezentuje się bardzo ładnie, z pewnością będzie ładną dekoracją ogrodu.

Dobrze zbiera wodę:

Sprzęt jest zaprojektowany do zbierania wody i dobrze spełnia to zadanie. Cała deszczówka kieruje się prosto w naczynie, więc możesz ją potem łatwo wykorzystać.

Duża pojemność:

Pojemność modelu wynosi 360 l. Dzięki tak dużej pojemności można łatwo uzbierać dużo deszczówki.

Solidne wykonanie:

Produkt jest w większości wykonany z polietylenu, który jest trwałym tworzywem sztucznym. Stanowi inwestycję na kilka lat.

Łatwa instalacja:

Poprawne zainstalowanie naczynia do rynien nie jest skomplikowane, dobrze opisuje ten proces instrukcja, a także filmik, który udostępnia konsumentom producent.

Wady
Delikatny kranik:

Kranik jest elementem, który z biegiem czasu się wyrabia. Trzeba na niego uważać, ponieważ może dość łatwo zostać uszkodzony.

 

 

 

 

Prosperplast Woodcan 265

 

Prosperplast Woodcan 265 to jeden z częściej wybieranych zbiorników na wodę, jego pojemność wynosi 265 l. Naczynie jest czarne, w efekcie czego z pewnością będzie dobrze komponowało się z innymi elementami w ogrodzie. Jest ono stylizowane na beczkę i ładnie się prezentuje. 

Dla użytkowników najważniejsze jest to, że produkt jest dobrze wykonany. Jego głównym materiałem wykonania jest polietylen, czyli tworzywo sztuczne odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz na zmieniające się warunki pogodowe. Możesz się spodziewać, że na naczyniu nie będą pojawiać się rysy, a ładny kolor nie będzie z czasem blaknąć. 

Produkt ma otwory, ten główny znajduje się na jego szczycie (jest on zakryty pokrywą, która jest dołączona do zestawu), a drugi otwór znajduje się z boku, można do niego podłączyć wąż ogrodowy. Oznacza to, że podlewanie ogródka nie będzie trudne. Warto dodać, że pokrywka jest szczelna i dobrze zabezpiecza wodę przed zanieczyszczeniami.

Prosperplast Woodcan 265 to zbiornik na wodę deszczową do 200 zł, o pojemności 265 l. Produkt jest wykonany z polietylenu. W zestawie znajduje się pokrywa.

Zalety
Solidne wykonanie:

Sprzęt został wykonany z polietylenu, czyli trwałego materiału. Test zbiorników na wodę deszczową wykazał, że jest on odporny na działanie warunków zewnętrznych oraz warunków atmosferycznych. 

Obecność pokrywy:

Ze względu na to, że do zestawu dołączono pokrywę można łatwo osłonić wodę przed zanieczyszczeniami.

Łatwa instalacja:

Zainstalowanie naczynia do rynny nie jest skomplikowaną czynnością, wystarczy dobrze przeczytać instrukcję obsługi. 

Dwa otwory:

Produkt jest wyposażony w dwa otwory - główny i do podłączenia węża ogrodowego, co zwiększa jego funkcjonalność.

Wady
Potrzeba samodzielnego zabezpieczenia:

Podczas ulewy może się zdarzyć, że naczynie zostanie zapełnione do samego brzegu. Ze względu na poszerzające się brzegi niezabezpieczony zbiornik może się przewrócić.

 

 

 

 

Keter Indigo

 

Osobom szukającym produktu z filtrem polecamy Keter Indigo. Filtr zapobiega wpadaniu brudnych elementów do środka, więc kiedy będziesz chciał korzystać z wody w zbiorniku będziesz mieć pewność, że jest ona czysta. 

Pojemność produktu wynosi 220 l. Model jest wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na działania warunków atmosferycznych (silnych opadów i wiatru) oraz na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. 

Nawet podczas burz oraz w momencie przypadkowego uderzenia, nie musisz się martwić, że zostanie on poważnie uszkodzony. Tym, co najbardziej podoba się użytkownikom jest stabilna podstawa. Dzięki niej zbiornik utrzymuje się w jednej pozycji i woda się nie wylewa. Na dole modelu znajduje się wężyk, który służy do przelewania wody do mniejszych pojemników, na przykład do konewek. 

Keter Indigo to dobrej jakości zbiornik na wodę o pojemności 220 l wykonany z tworzywa sztucznego. Do zestawu został dołączony wężyk, który służy do przelewania wody. 

Zalety
Obecność filtra:

W zestawie znajduje się filtr, który zakłada się w środku zbiornika. Pozwala chronić wnętrze przed zanieczyszczeniami. Masz więc pewność, że korzystasz z zupełnie czystej deszczówki. 

Stabilność:

Model ma dużą podstawę, dzięki której stabilnie stoi na każdej powierzchni. Nawet jeżeli dana powierzchnia nie jest zbyt równa, to i tak możesz być spokojny, ponieważ konstrukcja się nie przewróci. 

Wykonanie:

Tworzywo sztuczne, z którego wykonano sprzęt jest bardzo trwałe. W rezultacie zbiornik nie ulega zniszczenia na skutek umieszczenia go na zewnątrz. 

Wady
Estetyka wyglądu:

Po pewnym czasie można zauważyć, że farba blaknie i pojawiają się liczne ryski. 

 

 

 

 

Prosperplast Canyon

 

Na naszej liście znalazł się Prosperplast Canyon, zbiornik na wodę o pojemności 310 l. Po dużej ulewie nie musisz się martwić, że cały zbiornik zostanie zapełniony, a Ty nie nadążasz z jego opróżnianiem. Produkt ma 2 otwory z gwintem. Można do nich łatwo zamontować kranik lub wąż ogrodowy, więc dystrybucja wody nie jest trudna. 

Użytkownicy doceniają solidne wykonanie produktu. Materiałem wykonania jest polietylen, trwały i odporny na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych. Pozytywnie oceniana jest obecność pokrywy. Dzięki niej do wody nie dostają się żadne niepożądane przedmioty. 

Chwalony jest ciekawy kształt zbiornika, który przedstawia bryłę. Ma ona regularny kształt. Całość może być dekoracją ogrodu, z pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Warto dodać, że produkt ma ładny kolor, dzięki niemu będzie pasować do każdego miejsca, w jakim się znajdzie. 

 Prosperplast Canyon jest wykonany z polietylenu. Pojemność tego zbiornika wynosi 310 l. Jest on wyposażony w dwa otwory z gwintem. 

Zalety
Duża pojemność:

Zbiornik ma pojemność 310 l. W rezultacie nawet po długotrwałym deszczu nie będzie całkowicie zapełniony.

Obecność dwóch otworów:

Dzięki otworom możesz doczepić wąż, który pomoże odprowadzić wodę do ogrodu. Każdy z 2 otworów jest zaopatrzony w gwint, który ułatwia mocowanie węża. 

Pokrywa:

Produkt jest wyposażony w pokrywę. Nie musisz się martwić, że do wody wpadną zanieczyszczenia lub zwierzęta. 

Wady
Uwaga na przepełnienie zbiornika:

Nie można dopuścić do tego, aby zbiornik zapełnił się po same brzegi. Wtedy robi się on niebezpieczny dla otoczenia. 

Estetyka wyglądu:

Z czasem na zewnętrznej części pojawiają się rysy oraz zadrapania. Użytkownikom, którzy dbają o perfekcyjny wygląd całego ogrodu raczej się to nie spodoba.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

M.A.T Group 300 L

 

Model M.A.T Group 300 L to dobry i tani zbiornik na wodę deszczową, który sprawdzi się w każdym ogrodzie i działce. Pojemność produktu to 300 l, więc przy jego pomocy podlejesz wszystkie rośliny w ogrodzie lub umyjesz samochód. Używanie deszczówki jest rekomendowane przez ekologów, gdyż zmniejsza zużycie wody, a także Twoje wydatki.

Wymiary sprzętu to: średnica – 80 cm i wysokość – 97 cm. Zbiornik wykonano z tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe. Producent zapewnia, że nie ulegnie ono zniszczeniu na skutek działania słońca, wiatru czy przymrozków. Na dole usytuowano kurek spustowy, przy pomocy którego przelejesz zebraną wodę ze zbiornika do mniejszych pojemników i kanistrów. Prezentowany model to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże działki z roślinnością, którą trzeba podlewać.

Niewielka cena to nie jedyna zaleta produktu, którą docenili konsumenci. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych. Waga pustego sprzętu to 6,87 kg, więc jego przenoszenie nie powinno sprawić Ci trudności.

 

 

M.A.T Group 500 L PH

 

Model M.A.T Group 500 L PH to bardzo pojemny, nowoczesny zbiornik na wodę deszczową. Można ją potem użyć do prostych prac w ogrodzie, jak podlewanie czy mycie samochodu. Pozwoli Ci to zmniejszyć zużycie wody, a to pozytywnie wpłynie na Twoje rachunki. Pojemność sprzętu to 500 l.

Największą zaletą modelu jest jego trwała konstrukcja. Do wykonania zbiornika użyto tworzywa sztucznego, które jest odporne na promienie UV, wiatr oraz zimno. Nie musisz się zatem obawiać uszkodzeń mechanicznych czy pęknięcia na skutek ekstremalnej pogody. Na górze znajduje się szczelna pokrywa, która uniemożliwia wylanie się wody. Z kolei w dolnej części znajdziesz kurek spustowy. Służy on do wygodnego przelewania wody do innych pojemników, takich jak wiadra, konewki czy kanister.

Wielu konsumentów pochwaliło dużą pojemność zbiornika oraz jego wytrzymałą konstrukcję. Dzięki temu model sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Wiele osób zdecydowało się na jego zamontowanie w domkach letniskowych, by zmniejszyć koszty transportu wody.

 

 

Delfin 3000 L

 

Wszystkim osobom, których obchodzi los naszej planety polecamy zakup Delfin 3000 L. Jest to nowoczesny zbiornik na wodę o pojemności 3000 l. Ze względu na swoją wielkość, należy go zamontować w ziemi. Wystający element, będzie szybko przechwytywał krople deszczu.

Zmagazynowaną deszczówkę możesz użyć do takich czynności jak: spłukiwanie WC, podlewanie ogrodu czy mycie samochodu. Wszystkie te czynności są możliwe, gdyż prezentowany sprzęt posiada wbudowane pompy oraz hydrofor. Zbiornik może być stosowany niezależnie od warunków gruntowo-wodnych jakie panują w Twoim ogrodzie. Cały produkt wykonano z mocnych i wytrzymałych materiałów. Dużym atutem produktu jest trójnik, czyli specjalny filtr z grubymi sitami. Rury w zestawie są zrobione z PCV i również wyposażone są w system filtracyjny, który zatrzymuje duże zanieczyszczenia.

Opinie o zbiornikach na wodę deszczową tego producenta są pozytywne. Konsumenci, którzy zakupili ten oto produkt są z niego bardzo zadowoleni. Może on zastąpić kanalizację lub po prostu zmniejszyć Twoje wydatki na wodę. Zebrana woda jest samodzielnie transportowana do punktów czerpania.

 

 

Radiator IDWO265

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrze wykonanego zbiornika na deszczówkę zachęcamy do wybrania Radiator IDWO265. Jest to średniej wielkości produkt, który pomieści 210 litrów wody. Taka ilość w pełni wystarczy do nawadniania kwiatów i warzyw w Twoim ogrodzie.

Wymiary sprzętu to: średnica – 64 cm i wysokość z podstawą – 115 cm. Model jest wyposażony w 2 przyłącza o wielkości 3 cale i 4 cale. Każde z nich zakończone jest korkiem, więc nie następuje przeciek. W górnej części znajduje się szczelna pokrywa, która zapobiega wylewaniu się nadmiaru cieczy. Jest to bardzo funkcjonalny produkt, który pomoże Ci zmniejszyć wydatki na wodę. Polecany jest on wszystkim, którzy pragną żyć ekologicznie.

Zbiornik będzie odpowiedni dla niewielkiego gospodarstwa domowego. Zebrana woda w pełni wystarczy do wykonania podstawowych prac ogrodowych. Konsumenci bardzo pochwalili prostą obsługę modelu. Do tego może być on ustawiony w dowolnym miejscu w ogrodzie, więc nie będzie Ci przeszkadzał.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status