Zbiorniki na wodę deszczową ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.03.19

 

Tworząc poradnik i ranking zbiorników na wodę deszczową uwzględniliśmy jakość wykonania, pojemność oraz cenę. Po wnikliwych badaniach możemy uznać, że Prosperplast Aqua Can 360 L to produkt, który zasługuje na pierwsze miejsce. Ze względu na bardzo dużą pojemność, zbiornik sprawdzi się w niemal wszystkich gospodarstwach. Wykonano go z bardzo wytrzymałych materiałów, przez co nie musisz obawiać się zniszczeń. Na obudowie znajduje się specjalne miejsce, w którym możesz zamontować kran, z którego wyjdzie wąż ogrodowy. Za sprawą prezentowanego produktu Twoje wydatki na wodę na pewno ulegną zmniejszeniu. Do tego jest to sprzęt bardzo elegancki, obudowę stylizowano na naturalną ceramikę, więc będzie się dobrze prezentował w ogrodzie. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się M.A.T Group 300 L, czyli zielony okrągły produkt, który możemy ustawić w dowolnym miejscu ogrodu lub działki. Wyposażony jest on w zamknięcie z pokrywą oraz wbudowany kurek spustowy. Ostatni element ułatwia opróżnianie zawartości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zbiornik na wodę deszczową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podlewanie kwiatów czy mycie samochodu w ogrodzie to czynności, przez które marnujemy bardzo dużo wody. Naraża to nas na poważne koszty finansowe. Dobrym rozwiązaniem, które jest coraz popularniejsze w wielu krajach Unii Europejskiej, jest umieszczanie w ogrodach zbiorników na deszczówkę. Po ich napełnieniu, zebrana ciecz posłuży Ci do celów gospodarczych. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również zadbasz o przyszłość swojej planety. Jednak zakup dobrego modelu nie jest taki prosty. Ponieważ chcemy, byś znalazł sprzęt, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Po jego przeczytaniu dowiesz się jaki zbiornik na wodę deszczową wybrać, by najlepiej sprawdził się w Twoim ogrodzie.

 

 

Dlaczego warto?

Choć koszty zakupu i instalacji zbiornika na deszczówkę mogą początkowo wydawać się dość wysokie, badania pokazują, że wydatki szybko ulegają zwrotowi. Używanie wody deszczowej zamiast tej z kranu do podlewania kwiatów, czy mycia samochodów pozwoli Ci zmniejszyć zużycie wody z wodociągu o minimum 20%. Zaoszczędzisz jeszcze więcej, jeśli deszczówka będzie wykorzystywana również w WC. Obecnie coraz więcej osób montuje na swoich działkach zbiorniki, które potem zasilają całą kanalizację domu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne filtry, które zneutralizują zanieczyszczenia.

 

Pojemność

Najlepszy zbiornik na wodę deszczową musi mieć pojemność dostosowaną do Twoich potrzeb. Jeśli zgromadzona deszczówka ma być używana jedynie do podlewania kilku grządek kwiatów, wybierz niewielki model, który liczy około 100 l. Większe sprzęty, które liczą od 200 l do 350 l są przeznaczone do dużych ogrodów, w których mamy wiele drzew i krzaków. Poza tym zmagazynowana woda może być jeszcze użyta do umycia samochodu lub okien. Największe zbiorniki mają między 1000 l a 3000 l. Jeśli  zbiornik jest zaopatrzony w pompę, możesz połączyć go z systemem kanalizacji. Tym samym deszczówką nie tylko podlejesz kwiaty, ale również spłuczesz wodę w WC.

 

Materiał wykonania

Przeglądając oferty sklepów na pewno niejednokrotnie trafiłeś na oferty zbiorników plastikowych. Zdecydowanie nie polecamy w nie inwestować, gdyż materiał ten szybko ulegnie zniszczeniu. Poza tym, gdy woda za długo przebywa w plastikowym zbiorniku przejmuje jego zapach.

Najlepszym rozwiązaniem są produkty wykonane z polietylenu. Jest to wysokiej jakości materiał o grubej ściance. Dzięki temu woda jest chroniona przed nagrzaniem i światłem, a to z kolei minimalizuje ryzyko rozwijania się glonów. Tworzywo nie może jedynie nie przepuszczać promieni UV, musi być również odporne na działanie ekstremalnych warunków pogodowych, jak wiatry i przymrozki. Dlatego przed zakupem dokładnie upewnij się, czy materiał użyty do wykonania zbiornika ma grube ścianki i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Sprzęty nadziemne czy podziemne – jaki zbiornik na wodę deszczową jest najlepszy

Przed udaniem się na zakupy musisz zastanowić się jaki zbiornik będzie dla Ciebie najlepszy. Modele podziemne trzeba zakopać w pobliżu domu. Takie rozwiązanie jest dedykowane dla osób, które nie mają dostatecznie dużo miejsca w ogrodzie na duży zbiornik. Niestety, nie mogą być one instalowane, gdy w okolicy jest niski poziom wód gruntowych. Montaż w takim miejscu może doprowadzić do ich zanieczyszczenia. Pojemniki występują w dwóch wielkościach: 2000 l lub 3000 l. Poprawne umieszczenie takiego modelu jest dość czasochłonne i wymaga precyzji, dlatego musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami na profesjonalną pomoc. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zastanów się nad inwestycją w urządzenie wyposażone w pompę. Zdecydowanie zwiększy to zasięg pracy zbiornika.

Drugim, nieco bardziej tradycyjnym rozwiązaniem, są modele naziemne, które ustawiamy w dowolnym miejscu w ogrodzie. W czasie deszczu gromadzą one wodę, która następnie jest używana do podlewania kwiatów i mycia samochodów. Na rynku dostępne są również modele, które można instalować w specjalnym pomieszczeniu w domu.

 

 

Łatwe przelewanie

Po napełnieniu zbiornika, wodę należy przelać do mniejszych pojemników, jak kanistry czy konewki. Innym rozwiązaniem jest również bezpośrednie podłączenie węża ogrodowego. Dobrej jakości zbiorniki mają wbudowany kran, przy pomocy którego przelejesz ciecz. Niestety, znajdziesz również produkty, w przypadku których sprzęt ten trzeba samodzielnie dokupić. Upewnij się więc, że interesujący Cię model ma specjalne miejsca (2 gwintowane otwory) dedykowane do zamocowania kranu lub węża.

 

Zbiorniki na wodę deszczową w dobrych cenach

W zależności od pojemności produkty koszty zakupu mogą wynieść 100 zł lub ponad 5000 zł. Najtańsze są modele stojące, w których zmieści się około 200 l. Zazwyczaj wykonuje się je z plastiku lub innego tworzywa sztucznego, a ich wygląd jest bardzo klasyczny. Alternatywą mogą być profesjonalne zbiorniki o pojemności nawet 3000 l, które zakopujemy w ogrodzie. Odkładane deszczówka posłuży nam nie tylko do podlewania kwiatów, ale i mycia samochodu czy spłukiwania WC. Niestety tego typu sprzęty mogą kosztować od 3000 zł do nawet 5000 zł. Jest to rozwiązanie, w które powinni inwestować konsumenci z dużymi ogrodami, którym bliskie są losy środowiska.

 

 

Najlepsze zbiorniki na wodę deszczową w 2019 roku

 

Zmagazynowana deszczówka pomoże Ci zmniejszyć koszty zużycia wody, dlatego poniżej prezentujemy ranking zbiorników na wodę deszczową. Opisaliśmy w nim 5 ciekawych produktów, które na pewno przydadzą się w Twoim gospodarstwie.

 

Nasze zalecenia

 

Prosperplast Aqua Can 360 L 

 

Jeśli chcesz by Twój zbiornik na wodę deszczową dobrze się prezentował w ogrodzie, polecamy Prosperplast Aqua Can 360 L. Model swoim wyglądem przypomina elegancki, ceramiczny dzban. Pojemność sprzętu to 360 l, więc zgromadzona deszczówka na pewno pozwoli podlać wszystkie rośliny w ogrodzie.

Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego, które następnie pokryto beżową farbą, by zapewnić mu wygląd cegły. Zbiornik wyposażony jest w 2 miejsca, które są dedykowane do zamocowania rur spustowych z rynien. Do tego dzban posiada górny otwór z pokrywą oraz 2 gwintowane otwory. To do nich należy podłączyć kran lub węża ogrodowego. Produkt został wytworzony metodą rozdmuchu z polietylenu, co zapewnia mu mocną konstrukcję.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup produktu, gdyż pozwala zmniejszyć zużycie wody oraz zredukować niepotrzebne wydatki. Dzban jest solidny i elegancki, więc przez długi czas będzie się dobrze prezentował w Twoim ogrodzie.

 

 

 

 

M.A.T Group 300 L 

 

Model M.A.T Group 300 L to dobry i tani zbiornik na wodę deszczową, który sprawdzi się w każdym ogrodzie i działce. Pojemność produktu to 300 l, więc przy jego pomocy podlejesz wszystkie rośliny w ogrodzie lub umyjesz samochód. Używanie deszczówki jest rekomendowane przez ekologów, gdyż zmniejsza zużycie wody, a także Twoje wydatki.

Wymiary sprzętu to: średnica – 80 cm i wysokość – 97 cm. Zbiornik wykonano z tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe. Producent zapewnia, że nie ulegnie ono zniszczeniu na skutek działania słońca, wiatru czy przymrozków. Na dole usytuowano kurek spustowy, przy pomocy którego przelejesz zebraną wodę ze zbiornika do mniejszych pojemników i kanistrów. Prezentowany model to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże działki z roślinnością, którą trzeba podlewać.

Niewielka cena to nie jedyna zaleta produktu, którą docenili konsumenci. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych. Waga pustego sprzętu to 6,87 kg, więc jego przenoszenie nie powinno sprawić Ci trudności.

 

 

 

 

M.A.T Group 500 L PH 

 

Model M.A.T Group 500 L PH to bardzo pojemny, nowoczesny zbiornik na wodę deszczową. Można ją potem użyć do prostych prac w ogrodzie, jak podlewanie czy mycie samochodu. Pozwoli Ci to zmniejszyć zużycie wody, a to pozytywnie wpłynie na Twoje rachunki. Pojemność sprzętu to 500 l.

Największą zaletą modelu jest jego trwała konstrukcja. Do wykonania zbiornika użyto tworzywa sztucznego, które jest odporne na promienie UV, wiatr oraz zimno. Nie musisz się zatem obawiać uszkodzeń mechanicznych czy pęknięcia na skutek ekstremalnej pogody. Na górze znajduje się szczelna pokrywa, która uniemożliwia wylanie się wody. Z kolei w dolnej części znajdziesz kurek spustowy. Służy on do wygodnego przelewania wody do innych pojemników, takich jak wiadra, konewki czy kanister.

Wielu konsumentów pochwaliło dużą pojemność zbiornika oraz jego wytrzymałą konstrukcję. Dzięki temu model sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Wiele osób zdecydowało się na jego zamontowanie w domkach letniskowych, by zmniejszyć koszty transportu wody.

 

 

 

 

Delfin 3000 L 

 

Wszystkim osobom, których obchodzi los naszej planety polecamy zakup Delfin 3000 L. Jest to nowoczesny zbiornik na wodę o pojemności 3000 l. Ze względu na swoją wielkość, należy go zamontować w ziemi. Wystający element, będzie szybko przechwytywał krople deszczu.

Zmagazynowaną deszczówkę możesz użyć do takich czynności jak: spłukiwanie WC, podlewanie ogrodu czy mycie samochodu. Wszystkie te czynności są możliwe, gdyż prezentowany sprzęt posiada wbudowane pompy oraz hydrofor. Zbiornik może być stosowany niezależnie od warunków gruntowo-wodnych jakie panują w Twoim ogrodzie. Cały produkt wykonano z mocnych i wytrzymałych materiałów. Dużym atutem produktu jest trójnik, czyli specjalny filtr z grubymi sitami. Rury w zestawie są zrobione z PCV i również wyposażone są w system filtracyjny, który zatrzymuje duże zanieczyszczenia.

Opinie o zbiornikach na wodę deszczową tego producenta są pozytywne. Konsumenci, którzy zakupili ten oto produkt są z niego bardzo zadowoleni. Może on zastąpić kanalizację lub po prostu zmniejszyć Twoje wydatki na wodę. Zebrana woda jest samodzielnie transportowana do punktów czerpania.

 

 

 

 

Radiator IDWO265 

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrze wykonanego zbiornika na deszczówkę zachęcamy do wybrania Radiator IDWO265. Jest to średniej wielkości produkt, który pomieści 210 litrów wody. Taka ilość w pełni wystarczy do nawadniania kwiatów i warzyw w Twoim ogrodzie.

Wymiary sprzętu to: średnica – 64 cm i wysokość z podstawą – 115 cm. Model jest wyposażony w 2 przyłącza o wielkości 3 cale i 4 cale. Każde z nich zakończone jest korkiem, więc nie następuje przeciek. W górnej części znajduje się szczelna pokrywa, która zapobiega wylewaniu się nadmiaru cieczy. Jest to bardzo funkcjonalny produkt, który pomoże Ci zmniejszyć wydatki na wodę. Polecany jest on wszystkim, którzy pragną żyć ekologicznie.

Zbiornik będzie odpowiedni dla niewielkiego gospodarstwa domowego. Zebrana woda w pełni wystarczy do wykonania podstawowych prac ogrodowych. Konsumenci bardzo pochwalili prostą obsługę modelu. Do tego może być on ustawiony w dowolnym miejscu w ogrodzie, więc nie będzie Ci przeszkadzał.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...