Ranking 5 najlepszych robotów koszących w 2020

Ostatnio aktualizowane: 21.10.20

 

Robot Koszący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nie każdy ma czas na to, aby regularnie kosić trawnik. Warto więc zaopatrzyć się w samodzielną kosiarkę robot, taką jak Gardena Sileno City 250. Jest to urządzenie, które działa praktycznie samo. Wystarczy nanieść dane do komputera, a kosiarka sama utworzy harmonogram koszenia oraz kiedy wracać do trudno dostępnych miejsc. Sprzęt jest dobrze wykonany i może kosić nawet w deszczu. Warto wiedzieć, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, a wybieranie odpowiednich ustawień nie zajmie nawet kilku minut. Produkt jest zwrotny i dlatego z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc. Wszystko dzięki dobrze zaprojektowanym tylnym kołom. Zaletą kosiarki jest równe cięcie trawnika oraz możliwość poruszania się po bardzo wąskich miejscach. Worx M500 20 V, które po naładowaniu działa do 50 minut. To dobry wybór dla posiadaczy ogrodu o powierzchni do 500 m2. Sprzętem można sterować zdalnie za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Kosiarka precyzyjnie przycina trawę nawet przy ścianach, ogrodzeniu i w innych zakamarkach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Poradnik zakupowy – Jaki robot koszący kupić?

 

Zachowanie piękna domowego ogrodu oraz jego dobrej kondycji wymaga szczególnej dbałości ze strony właścicieli. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie zawsze trzeba sobie z tym radzić samodzielnie. Istnieje wiele urządzeń mających ułatwić nam pracę. Do takich produktów należy robot koszący, którego zadaniem jest zadbanie o odpowiednią długość trawy, przy jak najmniejszym udziale właściciela posesji. Nasz poradnik pomoże Ci zapoznać się z tym urządzeniem i wskaże przy okazji, jaki robot koszący jest najlepszy i najbardziej skuteczny pośród podobnych sobie modeli.

 

 

Zalety korzystania z produktu

Urządzenie, zwane również automatyczną kosiarką, jest przede wszystkim wygodne. W pierwszej kolejności pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Koszenie trawy jest dość czasochłonne i wymaga regularnych powtórzeń w celu utrzymania pożądanego efektu. Posiadanie robota wymaga jedynie szybkiego zaprogramowania pracy sprzętu do własnych potrzeb i kolejno włączenia go w odpowiednim momencie. Część modeli została wyposażona w funkcje pozwalające na ustawienie godzin i dni ich działania, dzięki czemu nie trzeba się martwić o stan ogrodu także w czasie zasłużonego wyjazdu na wakacje.

 

Jaki robot koszący wybrać?

Wysoką jakość wykonywanych przez maszynę prac można uzyskać jedynie poprzez właściwy dobór jej parametrów. Ważne jest, żeby podczas kupowania zwrócić uwagę na kilka rzeczy, o których piszemy poniżej.

 

Obszar koszenia

Każdy ogród ma swoje wymiary, podobnie jak każdy robot posiada określony teren, na obszarze którego jest w stanie pracować. Pierwszą istotną rzeczą jest dopasowanie do siebie tych dwóch wielkości. Kosiarka może być ograniczona w możliwości wykonywania swojej pracy na kilka sposobów. Obszar działania modelu będzie z całą pewnością determinowany długością przewodu ograniczającego pole jego pracy. Dodatkowo, istotnym wyznacznikiem jest zasięg działania bazy zasilającej, do której robot musi trafić z powrotem. Warto więc sprawdzić, czy wskazana przez producenta rozpiętość powierzchni, co najmniej odpowiada tej, jaką ma ogród. W innym przypadku zakup nie będzie mieć większego sensu, ponieważ kosiarka nie będzie spełniać swej roli. Warto przy tym wspomnieć, że niektóre z modeli działają nawet na obszarze od 1000 m2 do 3000 m2, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie

 

Szerokość i wysokość koszenia

Im większa jest szerokość koszenia, tym lepsza jego jakość i krótszy czas. Ten parametr wyznacza wielkość obszaru, który urządzenie obejmuje za jednym pociągnięciem. Na rynku dostępne są takie modele, u których wielkość ta wynosi ponad 50 cm, co znacznie wpływa na sprawność koszenia trawników o dużej powierzchni. Wysokość koszenia odpowiada za długość źdźbła, jaką zetnie ostrze robota. Najczęściej jest to miara regulowana przez użytkownika w granicach określonego zakresu, mieszczącego się w przedziale od 20 mm do 80 mm / 100 mm.

Odpowiednie ustawienie obu tych zmiennych pozwala na kompleksowe dostosowanie trybu koszenia do potrzeb konkretnego trawnika, jak i upodobań jego właściciela. Warto zwrócić uwagę na to, czy na pewno można je regulować za pomocą ustawień robota.

 

Programowanie

Najważniejszą funkcją maszyny jest możliwość jej odpowiedniego zaprogramowania. Ta, która poza odpowiednią jakością pracy i wykonania zapewnia najszerszy zakres dopasowania ustawień, będzie uznana za najlepszy robot koszący w swojej kategorii. Liczy się w tym wypadku funkcjonalność wbudowanego komputera kosiarki połączona z  odpowiednim oprogramowaniem. Dobre urządzenie pozwoli na wybór parametrów koszenia, a także okresów, w jakich czynności mają być wykonywane.

Pozostałe wytyczne

Jeśli potrzebujesz robota do skoszenia wysokiej trawy zwróć uwagę na moc silnika. Najczęściej jest ona niższa od mocy standardowych kosiarek, stąd też ich automatyczne odpowiedniki nie nadają się do obszarów z większymi zaroślami. Zastanów się nad tym, jaki teren urządzenie powinno kosić. Standardowe modele pracują na trawnikach o kącie nachylenia do 30 stopni. Większy kąt wymaga użycia specjalnej maszyny.

Robot koszący nie powinien wyłączyć się po chwili pracy ponieważ przez to nigdy nie wykona swojego zadania. Trzeba zainteresować się akumulatorem, a co za tym idzie – czasem, w którym kosiarka może zostać bez ładowania. Zaleca się zwrócenie uwagi na specjalne zabezpieczenia usprawniające pracę maszyny i zapewniające jej długą żywotność. Za dobrą uznana zostanie ta, którą wyposażono w czujniki wykrywające przeszkody z pewnej odległości. Oczywiście, im odległość większa, tym lepiej.

Ważne jest odpowiednie wykonanie noży kosiarki – szczególnie pod kątem tego, czy nie zniszczą się po chwili używania. Najlepszy materiał to taki, który wykazuje dużą odporność na korozję, czy inne uszkodzenia. Dla wygodnych istotna może okazać się możliwość zamontowania kosza na skoszoną trawę, czy niski poziom hałasu generowanego przez dany model, co wpływa na komfort jego użytkowania.

 

Czy można dostać roboty koszące w dobrych cenach?

Na rynku dostępne są urządzenia różnych producentów. Różnią się najczęściej jakością wykonania, efektywnością pracy oraz obszarem, na którym działają. Najtańsze modele można dostać za kwotę w granicach 2000 zł, jednak są i takie, za które należy zapłacić ponad 10 000 zł. Wszystko zależy od tego, jak rozwiniętych parametrów potrzebuje użytkownik, a także, jak duża jest powierzchnia, którą zamierza kosić.

 

 

5 najlepszych robotów koszących. Opinie w 2020

 

Poniżej przedstawiamy nasz ranking robotów koszących. Znajdziesz w nim 5 najbardziej interesujących produktów tego typu. Mamy nadzieję, że któryś z nich przypadnie Ci do gustu i spełni Twoje oczekiwania.

 

1. Robot Koszący Gardena Sileno City 250 15001-32

 

Jedną z najciekawszych pozycji na liście jest z pewnością Gardena Sileno City 250, robot koszący odpowiedni do trawników o maksymalnej powierzchni 250 m2. Kosiarka radzi sobie z pochyłościami nawet do 25%. Użytkownicy za zaletę uważają łatwe czyszczenie sprzętu (wystarczy po skończonej sesji umyć go wodą). 

Produkt ma wiele ciekawych funkcji. Jedna z nich to Sensor Cut, która sprawia, że trawa jest koszona równomiernie. Inna, harmonogram pracy, sprawia, że to komputer sam ustawia optymalną częstotliwość koszenia danej powierzchni (po wprowadzeniu jej kształtu oraz wielkości do bazy danych). Robot może poruszać się nawet w bardzo wąskich miejscach. 

Urządzenie nie wydaje zbyt głośnych dźwięków, więc nie przeszkadza, jeżeli jesteś zajęty inną aktywnością. Wielu użytkowników cieszy się, że obsługa kosiarki jest łatwa. Na wyświetlaczu podane są wszystkie dane, wystarczy wprowadzić dokładny czas koszenia, zaakceptować, a robot może pracować nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu. 

Gardena Sileno City 250 to kosiarka typu robot, która jest przeznaczona do koszenia mniejszych trawników (do 250 m2). Szerokość robocza urządzenia wynosi 16 cm.

Zalety
Obsługa:

Sprzęt jest wyposażony w kilka przycisków, które są dobrze opisane. Zmiana lub wprowadzenie ustawień to łatwe czynności, nawet dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z kosiarkami tego typu.

Brak hałasu:

Urządzenie nie wydaje głośnych dźwięków, więc masz pewność, że kosiarka nie będzie przeszkadzać sąsiadom.

Funkcje:

Nowoczesne funkcje, na przykład możliwość równego cięcia trawnika lub Easy Passage (prowadzenie sprzętu przez wąskie przestrzenie) ułatwiają korzystanie z kosiarki.

Zwrotność:

Model jest zwrotny (jest to zasługa dobrze wykonanych kół), więc może dostać się do nawet trudno dostępnych miejsc).

Tworzenie harmonogramu:

Robot sam analizuje wielkość trawnika i decyduje, jak często będzie on musiał być skoszony. Oszczędza to czas użytkownikowi. Można również samemu ustawić, kiedy dokładnie sprzęt ma kosić trawę.

Wady
Brak kosza:

Kosiarka nie została wyposażona w kosz, więc aby ogród wyglądał estetycznie trawę będziesz musiał usunąć sam.

 

 

 

 

2. Kosiarka Samojezdna Worx M500 20 V

 

Sprzęt Worx M500 20 V to jedna z ciekawszych propozycji dla posiadaczy większych ogrodów, o powierzchni do 500 m2. W pełni naładowany akumulator zapewnia 50 minut pracy urządzenia. Jeśli będzie on bliski rozładowania, kosiarka sama wróci do stacji ładowania, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Urządzeniem możemy sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu. Wystarczy pobrać specjalną aplikację, która jest kompatybilna z systemem Android, jak również iOS. Kosiarka ma wbudowany alarm, więc jeśli podczas jej działania dojdzie do nieprawidłowości, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani. Co więcej, w przypadku zagrożenia sprzęt wyłączy się automatycznie.

Za co kosiarka została doceniona przez konsumentów? Twierdzą oni, że robot działa bardzo efektywnie i dociera do wszystkich zakamarków w ogrodzie. Precyzyjnie kosi trawę nawet przy ogrodzeniu czy ścianach domu, dlatego nie musimy dodatkowo używać podkaszarki. Ponadto urządzenie dobrze radzi sobie nawet na wzniesieniach, których kąt nachylenia nie przekracza 35 stopni.

Worx M500 20 V to kosiarka samojezdna o wymiarach: 40,4 cm x 55,8 cm x 20,5 cm. Jej szerokość koszenia wynosi 18 cm, a wysokość koszenia możemy regulować w zakresie od 3 do 6 cm.

Zalety
Zdalne sterowanie:

Możemy mieć kontrolę nad sposobem działania sprzętu i zdalnie nim sterować. Potrzebny jest w tym celu jedynie smartfon lub tablet, na który pobierzemy specjalną aplikację.

Do większego ogrodu:

Kosiarka dobrze sprawdzi się w małym, jak i większym ogrodzie, o powierzchni do 500 m2. Co ważne, łatwo pokonuje ona wzniesienia o nachyleniu do 35%.

Funkcja Cut Edge:

Urządzenie jest wyposażone w funkcję Cut Edge, która ogranicza obszar nieskoszonej trawy przy ścianach i ogrodzeniu do 4 cm. Dlatego nie musimy sięgać po podkaszarkę, aby ogród dobrze się prezentował.

Wbudowany alarm:

Podczas pracy kosiarki jesteśmy na bieżąco informowani o wszystkich nieprawidłowościach, co pozwala na szybką reakcji.

Wady
Mało wytrzymała obudowa:

Część posiadaczy sprzętu zauważyła, że na obudowie stosunkowo szybko pojawiają się przetarcia i inne ślady użytkowania.

 

 

 

 

3. Robot Koszący Stiga Autoclip M5 25,9 V

 

Robot koszący Stiga Autoclip M5 25,9 V to sprzęt, który musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Urządzenie jest dostępne w zestawie z wydajnym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2,5 Ah. Średni czas jego pracy to 50 min, a pełne ładowanie zajmuje ok. 75 min. Robot koszący jest przystosowany do pracy na powierzchniach o nachyleniu do 45%. Zakres koszenia wynosi od 25 mm do 60 mm, a osiągana prędkość to 25 m/min.

Na obudowie urządzenia znajduje się klawiatura, która pozwala na przełączanie robota między trybem ręcznym a automatycznym. Sprzęt programuje się przy wykorzystaniu aplikacji Autoclip Remote. Robot ma stalowy nóż o średnicy 25 cm, który gwarantuje efektywną pracę. 

Sporo osób podziela zdanie, że warto zainwestować w robota koszącego Stiga Autoclip M5 25,9 V, bo zdecydowanie ułatwia on utrzymanie trawnika w dobrym stanie, niemal bez żadnych nakładów pracy. Zdaniem kupujących urządzenie jest solidnie wykonane.

Stiga Autoclip M5 25,9 V to robot koszący z akumulatorem zapewniającym do 50 minut pracy. Wysokość koszenia jest regulowana w zakresie od 25 mm do 60 mm.

Zalety
Nóż tnący:

Nóż tnący o średnicy 25 cm jest zrobiony z jednego kawałka metalu. To gwarantuje jego większą wytrzymałość (niemal brak ryzyka odłamania się fragmentu metalu).

Efektywna praca:

Robot koszący zapewnia efektywną pracę i zadowalające efekty w postaci idealnie przystrzyżonego trawnika. Sprzęt można łatwo dopasować do swoich potrzeb, regulując długość koszenia.

Zabezpieczenie:

Stiga Autoclip M5 25,9 V to stosunkowo drogie urządzenie, dlatego producent zadbał o jego odpowiednie zabezpieczenie. Sprzęt działa na kod PIN, więc osoba niepowołana, nie będzie mogła z niego skorzystać.

Wady
Obsługa:

Urządzenie trzeba zaprogramować do pracy, co na początku użytkowania nie dla każdego jest łatwe.

 

 

 

 

4. Robot Koszący Bosch Indego 350 Connect 06008B0100

 

Bosch Indego 350 Connect 06008B0100 to sprzęt przystosowany do użytku w ogrodzie o powierzchni do 400 m2. Porusza się on z prędkością 40 m/min, a wysokość koszenia możemy sami regulować w zakresie od 3 do 5 cm. Kosiarkę zasila akumulator o pojemności 2,5 Ah, który po naładowaniu zapewnia ok. 30 minut pracy.

Urządzenie sprawdza się nie tylko na równym terenie, kosi trawę także na niewielkich zboczach, o nachyleniu do 27%. To model wyposażony w czujniki, które wykrywają przeszkody i pozwalają na ich ominięcie. Kosiarką można sterować przy użyciu smartfona, służy do tego odpowiednia aplikacja.

Sprzęt spodobał się kupującym, gdyż nie generuje dużego hałasu, sam wraca do stacji ładującej, a ponadto jest wyposażony w funkcję mulczowania. Wielu osobom spodobało się też zabezpieczenie przed kradzieżą. Kiedy kosiarka wyjedzie poza określony obszar koszenia, można odblokować ją tylko poprzez wprowadzenie ustalonego kodu PIN.

Urządzenie Bosch Indego 350 Connect 06008B0100 pozwala na regulację wysokości koszenia w zakresie od 3 do 5 cm. Jego wymiary są równe: 44,5 cm x 36,4 cm x 20,2 cm.

Zalety
System nawigacji Logicut:

Sprzęt ma system nawigacji Logicut, dzięki któremu samodzielnie dobiera najbardziej efektywną trasę koszenia. Ponadto kosiarka zapamiętuje miejsce, w którym przerwała pracę.

Automatyczny powrót do stacji:

Kiedy akumulator będzie bliski rozładowania, urządzenie automatycznie wróci do stacji dokującej.

Sterowanie za pomocą aplikacji:

Do sterowania sprzętem możemy wykorzystać swój smartfon, wystarczy zainstalować na nim intuicyjną aplikację Bosch Smart Gardening. Pozwala ona m.in. na ustalenie planu pracy urządzenia.

Wady
Krótka praca po naładowaniu:

Są osoby, które uważają, że czas pracy kosiarki po naładowaniu akumulatora jest stosunkowo krótki. To ok. 30 minut.

Kłopotliwa aktualizacja oprogramowania:

Co pewien czas konieczne jest zaktualizowanie oprogramowania urządzenia, jednak część konsumentów przyznaje, że nie jest to proste.

 

 

 

 

5. Robot Koszący AL-KO Robolinho 1100

 

Produktem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Al-Ko Robolinho 1100. Sprzęt może kosić wszystkie trawniki, których powierzchnia nie przekracza 700 m2. Ma on wiele funkcji, które okażą się bardzo przydatne. Jedną z nich jest możliwość zatrzymania robota w każdym momencie koszenia. Wystarczy, że naciśniemy jeden przycisk, a produkt ten od razu wróci do swojej stacji dokującej.

Prezentowany robot wyposażony został w wyświetlacz LCD. Z jego pomocą możemy w bardzo prosty sposób zaprogramować sprzęt i zadecydować, przez jaki czas ma kosić nasz trawnik. Oprócz tego szczególnym ułatwieniem pracy robota jest kabel ograniczający. Wystarczy, że poprowadzimy go wzdłuż miejsca, które chcemy, aby było skoszone, a robot go nie przekroczy. To daje nam gwarancje, że nie uszkodzi naszych kwiatków.

Al-Ko Robolinho 1100 to dobry i tani robot koszący, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Użytkownicy, którzy mieli okazję już z niego skorzystać zwracają uwagę na jego funkcjonalność, a także na prostoty system obsługi.

Robot koszący Al-Ko Robolinho 1100 jest przeznaczony do trawników o powierzchni do 700 m2. Czas koszenia na jednym naładowaniu wynosi ok. 55 minut. Produkt waży 8 kg.

Zalety
Silnik:

Kosiarka ma wydajny silnik gwarantujący efektywną pracę. Warto dodać, że produkt nie generuje dużego hałasu, dzięki czemu podczas koszenia możemy bez przeszkód zrelaksować się w ogrodzie.

Bateria:

Wiele pozytywnych słów Internauci wypowiadają na temat dołączonego do zestawu akumulatora. Zaletą jest to, że bateria działa długo, a jej ładowanie nie zabiera zbyt dużo wiele czasu.

Elementy tnące:

Z uwagi na to, że elementy tnące zostały zrobione z dobrych gatunkowo materiałów nie musimy się obawiać o to, że noże będą się szybko tępić. Zdaniem konsumentów kosiarka dobrze radzi sobie nawet ze stosunkowo wysoką trawą.

Obudowa:

Wykonana z dobrej jakości tworzyw obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Obsługa:

Na obudowie znajduje się panel dotykowy do sterowania urządzeniem. Niektóre osoby wskazują, że jest on mało czytelny, przez co obsługa sprzętu może okazać się skomplikowana.

 

 

 

 

Jak działa robot koszący?

 

W naszym poradniku pokazaliśmy Ci, jakie są zalety korzystania z robotów koszących oraz jak wybrać najlepszy model. W tej części artykułu chcemy skupić się na tym, jak dokładnie działa urządzenie. Odpowiemy też na pytanie, jak przygotować trawnik przed koszeniem oraz jak zadbać o bezpieczeństwo urządzenia.

 

 

Jak przygotować trawnik przed koszeniem?

Roboty koszące wyposażone są w czujniki, które usprawniają ich pracę. Dzięki nim sprzęt nie najedzie na przewód, a także zmieni kierunek jazdy po zderzeniu z innym przedmiotem. Nowoczesne modele wyposażone są w czujniki ultradźwiękowe, które lokalizują przeszkodę ze sporej odległości, dlatego robot nie wchodzi z nimi w kontakt. Mimo tego warto przygotować trawnik przed koszeniem. W pierwszej kolejności usuń zabawki, które zostawiły Twoje dzieci. Gdy urządzenie wykryje przeszkodę, pomija ją i nie kosi w tym miejscu trawy. Polecamy również posprzątać kamienie i patyki, gdyż po najechaniu na nie urządzenia może dojść do uszkodzenia noży.

Co więcej, warto zakopać znajdujące się w ogrodzie studzienki i przewody. Niebezpieczne są też zraszacze, na które robot może najechać i je uszkodzić. Jeśli przedmiot jest bardzo twardy, istnieje ryzyko zniszczenia noży w kosiarce. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakopanie tego typu sprzętów.

Ważne jest też optymalne zlokalizowanie bazy robota. Może ona znajdować się na zewnątrz, gdyż niemal wszystkie sprzęty są wodoodporne. Pamiętaj jednak, że baza potrzebuje stałego dostępu do prądu.

 

Programowanie pracy

Niemal każdy robot koszący ma opcję dokładnego zaprogramowania pracy. Oznacza to, że po wybraniu terminu, częstotliwości i czasu koszenia, sprzęt będzie działał samodzielnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy planujemy wyjazd wakacyjny. Po powrocie nie zastaniesz zarośniętego ogrodu, a ładnie skoszoną trawę. Wystarczy, że na ekranie wybierzemy funkcję zegara i zaznaczamy dzień pracy oraz czas rozpoczęcia i zakończenia koszenia. Jaki robot koszący jest polecany przez specjalistów? Właśnie taki, który ma opcję zaprogramowania regularnej pracy. Takie urządzenie sprawdzi się nie tylko w czasie urlopu, ale też przez cały rok. Po wybraniu odpowiednich parametrów model będzie kosić trawnik co tydzień o tej samej porze. Po zakończeniu pracy sprzęt wróci do bazy, gdzie następuje ładowanie silnika przed kolejnym użyciem.

Kolejnym krokiem jest konfiguracja stref i ścieżek koszenia. Możesz tak zaprogramować sprzęt, by poruszał się tylko po ustalonych ścieżkach do przodu i tyłu lub w trybie chaotycznym. Drugi wariant polega na tym, że urządzenie kilkakrotnie pokonuje tę samą trasę odbijając się od dużych przedmiotów. Możesz też ustawić takie parametry, aby robot kosił jedynie część ogrodu, na przykład tylko trawę rosnącą przed domem.

 

 

Przewód graniczny – co to jest?

Zapewne wiele osób zastanawia się, skąd robot koszący wie, gdzie kosić i na czym dokładnie polega jego praca? Cały sekret tkwi w przewodzie granicznym, który musimy rozłożyć wokół terenu, na którym ma działać sprzęt. Na całej powierzchni kabla znajdują się czujniki nawigacyjne, które przesyłają informację do robota. To dzięki nim kosiarka otrzymuje informacje, czy powinna skręcić, jechać prosto lub się wycofać.

Na spodzie urządzenie zamontowane są noże, które przycinają źdźbła trawy. W tym momencie należy zaznaczyć, że sprzęt nie powinien kosić mokrej trawy, gdyż zamiast ciąć źdźbła, po prostu je rwie. Mokre źdźbła przyklejają się do noży i spowalniają pracę.

Po przejechaniu robot pozostawia po sobie ściętą trawę, którą następnie musimy zebrać. Nowoczesne sprzęty mają wbudowane dodatkowe pojemniki, jednak są to dość drogie produkty.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Robot Koszący NAC RLM1500-NG

 

Wiele osób zdecydowało się na zakup robota koszącego Nac RLM1500-NG. Ilość pozytywnych opinii na temat tego urządzenia sugeruje, że jest on wart zakupu. Wśród najczęściej wymienianych zalet sprzętu pojawia się atrakcyjna cena, łatwa obsługa, jak również wytrzymałe elementy tnące.

Prezentowana kosiarka będzie odpowiednia do pielęgnacji trawników o powierzchni do 1500 m2. Szerokość robocza jest równa 24 cm, a wysokość koszenia można ustawiać w zakresie od 25 mm do 65 mm. Prędkość robota wynosi 0,5 m/s. W zestawie otrzymujemy m.in. stację dokującą, przewód ograniczający, łącznik i zasilacz. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik deszczu, dlatego nie ma obawy, że wskutek załamania pogody sprzęt ulegnie awarii.

Model Nac RLM1500-NG jest polecany przez użytkowników. Zgodnie z ich opiniami produkt jest efektywny i nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Dodatkowo jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra. Daje to pewność, że znajdujący się w środku silnik jest dobrze chroniony.

Nac RLM1500-NG to dobry robot koszący do 2500 zł. Sprzęt będzie odpowiedni do koszenia powierzchni do 1500 m2. Model wyposażono w 3 noże tnące.

Zalety
Dodatkowe funkcje:

Produkt ma kilka przydatnych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania. Mowa tutaj m.in. o czujniku deszczu stanowiącemu skuteczne zabezpieczenie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Kosiarka ma też wbudowane sensory pozwalające omijać przeszkody.

Silnik:

Model wyposażono w bezszczotkowy silnik - Internauci wskazują, że zapewnia on efektywną pracę i nie jest zbyt głośny (można przebywać w ogrodzie czy tarasie podczas koszenia).

Obsługa:

Z uwagi na to, że urządzenie ma intuicyjny panel sterowania obsługa kosiarki nie powinna być dla nikogo problemem. Nawet osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu sprzętów radzą sobie z użytkowaniem Nac RLM1500-NG.

Wady
Konfiguracja czasu pracy:

Zdaniem konsumentów brak możliwości konfiguracji czasu pracy urządzenia zmniejsza nieco jego funkcjonalność.

 

 

Robomow Mc1000

 

Robomow Mc1000 jest przystosowany do koszenia powierzchni do nawet 1000 m2. Obudowa tego produktu została złożona z modułów. W efekcie każdy z jego elementów jest bardzo łatwy do wymiany w razie jakiejkolwiek usterki. Co więcej, robot ten bardzo dobrze się prezentuje. Ma nowoczesny i estetyczny wygląd. Urządzenie jest czerwone, więc łatwo dostrzeżemy, w której części ogrodu się znajduje.

Szerokość robocza produktu wynosi 28 cm. Oznacza to, że potrafi on szybko i sprawnie skosić trawę, nawet w trudno dostępnych miejscach. Obsługa opisywanego robota koszącego jest bardzo łatwa. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikację na nasz smartfon. Możemy więc sterować nim siedząc wygodnie w fotelu przy okazji nie gubiąc żadnych pilotów.

Urządzenie zostało wyposażone w specjalną funkcję wykrywającą deszcz. Kiedy zaczyna padać robot wraca do stacji dokującej i kontynuuje swoją pracę po ustaniu opadów. To ogranicza ryzyko awarii. Robomow Mc1000 to robot koszący, który zazwyczaj zbiera pochlebne opinie. Szczególnie chwalony jest jego nowoczesny design oraz łatwą obsługę.

Robomow MC1000 to robot koszący zasilany akumulatorowo. Urządzenie ma moc równą 200 W. Kosiarka waży 11,4 kg i jest przeznaczona do trawników o powierzchni do 1000 m2.

Zalety
Czujnik deszczu:

Prezentowane urządzenie zostało wyposażone w czujnik deszczu. Jeśli nieoczekiwanie warunki pogodowe się zmienią, nie musimy się martwić, że nasza kosiarka ulegnie zniszczeniu wskutek zalania (model automatycznie szuka schronienia przed deszczem).  

Szerokie koła:

U podstawy produktu znajdują się szerokie koła wykonane z dobrej jakości materiałów. Opony wykazują odporność na ścieranie. Konsumenci zaznaczają, że koła spisują się nawet podczas koszenia wymagającego terenu (nierówności).

Aplikacja mobilna:

Użytkownik ma możliwość pobrać na swojego smartfona aplikację, za pomocą której będzie mógł sterować kosiarką. To bez wątpienia zwiększa funkcjonalność sprzętu.

Child Lock:

Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje m.in. funkcja Child Lock. Możemy tak zaprogramować kosiarkę, aby w sytuacji, w której znajdzie się ona w rękach naszych dzieci, maluchy nie mogły jej włączyć.

Noże:

Robot koszący ma solidnie wykonane i ostre noże. W związku z tym możemy mieć pewność, że produkt poradzi sobie nawet z koszeniem wysokiej trawy.

Wady
Przewód obwodowy:

Konsumenci wskazują, że na początku użytkowania sprzętu może pojawić się problem z instalacją przewodu obwodowego.

 

 

Kosiarka robot do trawy Honda Miimo HRM500

 

Honda Miimo Hrm500 to nowoczesny, japoński sprzęt wykonany z dobrych gatunkowo komponentów. Wszystkie jego elementy zostały ze sobą solidnie połączone, co gwarantuje nam skuteczną pracę robota przez długi okres czasu. Jest to jedna z niewielu kosiarek, która jest prawie bezgłośna. Nie musimy się martwić, że hałas dochodzący z maszyny będzie komuś przeszkadzał.

Prezentowany produkt posiada kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest konieczność wprowadzenia kodu PIN i działanie tylko wtedy, kiedy jest on poprawny. Uniemożliwi to osobom trzecim korzystanie z robota. Sprzęt wyposażony jest również w specjalny czujnik, który potrafi wykryć przeszkodę znajdującą się przed nim. Robot wtedy ją omija i nie dopuszcza do jakiegokolwiek zniszczenia.

Honda Miimo Hrm500 to produkt, który spełnia wymagania większości konsumentów. Cenią oni sobie jego cichą pracę, a także solidne wykonanie, dzięki któremu może nam służyć przez kilka lat.

Robot koszący Honda Miimo HRM520 jest zasilany akumulatorowo. Model będzie odpowiedni do koszenia trawników o powierzchni do 3000 m2.

Zalety
Cicha praca:

Produkt nie generuje uciążliwego hałasu podczas pracy, więc nie przeszkadza domownikom w ich codziennych czynnościach.

Kod PIN:

Użytkownik ma możliwość ustawienia kodu PIN. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie urządzenia przed dziećmi. Dodatkowo możemy być pewni, że osoba nieuprawniona nie skorzysta z naszej kosiarki.

Sensory:

Na obudowie produktu znajdują się sensory. W momencie, kiedy urządzenie napotka przeszkodę automatycznie zmieni kierunek ruchu. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje to, że jeśli kosiarka przewróci się noże zostaną natychmiast zatrzymane.

Wady
Pielęgnacja:

Internauci wskazują, że bardzo ważne jest systematyczne czyszczenie elementów tnących, co jak wiadomo, zajmuje sporo czasu. Jeśli zapomnimy o pielęgnacji noży, mogą one stracić swoje właściwości.

Obudowa:

Pewna grupa osób zaznacza, że obudowa jest podatna na uszkodzenia.

 

 

Zucchetti Ambrogio L60B

 

Jeżeli szukasz robota koszącego z bardzo prostym systemem obsługi polecamy Ci Zucchetti Ambrogio L60B. Aby uruchomić sprzęt wystarczy, że umieścimy go na naszym trawniku, a potem wciskamy przycisk. Produkt ten nie wymaga instalowania żadnego kabla ograniczającego działanie robota. Poza tym prezentowane urządzenie charakteryzuje się bardzo długim czasem działania – nawet do 3,5 h. Z pewnością wystarczy to na skoszenie obszernego trawnika.

Wszystkie 4 koła opisywanego robota mają napęd. Sprawia to, że urządzenie może pokonywać wzniesienia, które mają nawet 27 st. Szerokość koszenia sprzętu wynosi 24 cm. Oznacza to, że potrafi ono bardzo szybko skosić nawet bardzo duży trawnik. Dodatkowym atutem produktu jest wbudowany czujnik deszczu. Robot wraca wtedy do swojej stacji dokującej, aby schronić się przed opadami.

Opinie o robotach koszących tej marki są zwykle pochlebne. Konsumenci pozytywnie oceniają bardzo prostą obsługę produktu. Cenią go szczególnie też za długi czas działania, który umożliwia skoszenie całego trawnika za jednym podejściem.

Zucchetti Ambrogio L60B to robot koszący wyposażony w 4 ostrza. Czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu to ok. 2 h. Produkt waży 8 kg.

Zalety
Ochrona przed przegrzaniem:

Sprzęt ma skuteczną ochronę przed przegrzaniem. Jeśli dojdzie do przeciążenia kosiarki, na ekranie pojawi się informacja o błędzie. Będziemy mogli więc natychmiast zareagować, a tym samym nie dopuścimy do awarii modelu.

Uchwyty:

Umieszczone na obudowie niewielkie uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie produktu. Rączki są dobrze wyprofilowane i solidnie zrobione.

Wady
Koła:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że gumowe koła stosunkowo szybko się niszczą.

Głośność:

Osoby, które kupiły produkt twierdzą, że poziom generowanego hałasu mógłby być nieco niższy.

 

 

NAC RLM2600-T

 

NAC RLM2600-T to robot koszący, w którym wykorzystano najnowsze rozwiązania dostępne na rynku. Jednym z nich jest bateria litowo – jonowa. Pozwala nam ona na jednorazowe skoszenie aż 800 m2 trawy. Oznacza to, że prezentowany model potrafi działać bez ustanku nawet do 3 godzin. Porusza się z maksymalną prędkością 35 m/min.

Sprzęt posiada 4 specjalne noże tnące. Ich prędkość obrotowa wynosi aż 3000 rpm. Możemy być zatem pewni, że skoszą one nawet bardzo grube źdźbła za pierwszym machnięciem. Poza tym urządzenie to jest wodoodporne. Może kontynuować koszenie naszego trawnika nawet wtedy, kiedy zaskoczy je niespodziewany deszcz.

NAC RLM2600-T to robot, który skutecznie pozbędzie się zbyt długiej trawy z naszego trawnika. Konsumenci zadowoleni są szczególnie z nowoczesnej technologii zastosowanej w produkcie oraz tego, jak szybko kosi. Szczególnie chwalą także możliwość zaprogramowania robota przy użyciu smartfona.

 

 

Jaki robot koszący trawę wybrać?

 

Aby trawnik wyglądał estetycznie, należy go regularnie kosić. Do tego celu mamy do wyboru różne rodzaje kosiarek Jedną z najczęściej wybieranych jest kosiarka typu robot, urządzenie, które samo porusza się po trawniku. Z takim sprzęt możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu i energii. Jeżeli w niedalekiej przyszłości planujesz zakup takiego urządzenia, to warto zapoznać się z naszym poradnikiem. Po przeczytaniu artykułu zakupy powinny być łatwiejsze.

Najistotniejsza przy wyborze robota koszącego trawę jest możliwość jego programowania. Według wielu osób najlepszy robot koszący trawę w 2020 roku pozwala nam na regulację czasu podcinania trawy, mocy oraz okresów, w jakich ma pracować. Oprogramowanie powinno umożliwić nam jak najdokładniejszy wybór parametrów produktu.

Niemniej ważna jest szerokość koszenia. Im większa szerokość robocza, tym krótsza będzie praca produktu. Najczęściej roboty koszące mogą kosić trawę z szerokością około 15 cm. Jednak przy wyborze modelu z większą szerokością roboczą znacznie skrócimy pracę robota, co także pozwoli nam zaoszczędzić energię.

Jeżeli chodzi o wysokość przycinania trawy, to możemy wybrać modele skracające źdźbła od 1,5 cm do 10 cm. Dzięki regulowanej wysokości trawy możemy dopasować wygląd trawnika do naszych potrzeb. W efekcie będzie on wyglądał estetycznie i elegancko.

Wiele osób uważa, że najlepsze roboty koszące trawę mają dużą powierzchnię działania. Wybierając taki  model mamy pewność, że produkt za jednym razem skróci trawę na całej powierzchni naszego trawnika. Koniecznie sprawdź też zasięg bazy danego produktu, aby po skończonej pracy robot mógł do niej bezpiecznie powrócić.

Jeżeli chodzi o funkcje, to ważne jest, aby produkt miał zabezpieczenie przed wodą. Ochroni to robot przed zniszczeniem podczas niespodziewanych opadów. Istotny jest również czujnik, który wykrywa przeszkodę.

 

Roboty koszące trawę – ranking

 

Robomow RC304

 

Robomow RC304 to robot koszący trawę, który przeznaczony jest do trawników o powierzchni nie większej niż 400 m2. Jest to bardzo często wybierany produkt. Spowodowane jest to gamą ciekawych funkcji, jakie oferuje nam ten model.

Jedną z nich jest Turbomow – w momencie najechania na twardsze źdźbła trawy lub na mniejsze gałązki, model ten z całą swoją siłą pozbywa się ich. Funkcja ta włącza się jedynie przy gęstszej kupce trawy, więc nie musimy się martwić, że robot wykorzystuje zbyt dużo energii. Z kolei funkcja Smartmow sprawia, że model porusza się po trawniku bardzo płynnie, co w rezultacie daje nam dobrze skoszoną trawę.

Wysokość koszenia tego produktu jest regulowana w zakresie od 1,5 cm do 6 cm. Jeżeli chodzi o szerokość koszenia, to wynosi ona 28 cm. Po naładowaniu robot może działać około godziny. Użytkownicy cenią bardzo użyteczne funkcje prezentowanego modelu oraz możliwość regulowania wysokości koszenia trawy.

 

 

Gardena R40li

 

Jeżeli szukasz bardzo dokładnego robota koszącego, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Jest to Gardena R40li. Produkt wyposażony został w bardzo ostre noże, które są w stanie przyciąć nawet bardzo gęste kępki trawy. Urządzenie to działa dobrze nawet w przypadku 25% nachylenia podłoża. Jego silnik jest wystarczająco silny, aby pokonać taki pagórek.

Szerokość koszenia produktu wynosi 17 cm. Model przeznaczony jest do pielęgnacji trawnika, którego powierzchnia nie przekracza 400 m2. Nadaje się on więc do średniej wielkości ogrodów. Poza tym mamy możliwość regulowania wysokości cięcia tego produktu. Jest to od 2 cm do 5 cm wysokości. Panel sterowania nie jest skomplikowany w obsłudze i bardzo łatwo można ustawić urządzenie do pracy w różne dni, a także godziny.

Jest to robot, który dba o nasze bezpieczeństwo. Po lekkim podniesieniu produktu dochodzi do zatrzymania pracy. Na obudowie tego modelu znajdziemy duży przycisk stop, który od razu zatrzymuje pracę robota. Internauci w swoich komentarzach często wspominają o łatwej obsłudze Gardena R40li oraz o bezawaryjności tego produktu.

 

 

Nac RLM 1500-NG

 

Nac RLM 1500-NG to robot koszący trawę w dobrej cenie przeznaczony do pielęgnacji bardzo dużych trawników. Maksymalny obszar koszenia wynosi 1500 m2. Zainwestujmy więc w ten produkt, jeżeli jesteśmy właścicielami dużego ogrodu.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 24 cm. Koszenie trawy nie zajmie więc zbyt dużo czasu. Z pomocą tego robota możemy zaoszczędzić na zużywanej energii. Jeżeli chodzi o wysokość koszenia, to jest ona regulowana. Minimalna wysokość trawy to 2,5 cm, a maksymalna wynosi 6,5 cm. Mamy więc możliwość dopasowania długości trawy do wyglądu naszego ogrodu.

Prezentowany robot wyposażony został w czujnik deszczu oraz przeszkód. W przypadku opadów produkt powraca do stacji dokującej, a gdy zbliża się do przeszkody potrafi ją po prostu ominąć. Programowanie tego sprzętu jest bardzo łatwe i nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z działania tego robota. Uważają oni, że jest to odpowiedni produkt do dużych ogrodów.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 year ago

Proponowałbym zobaczyc test jak roboty podjezdzja pod górke – tylko HOnda bez zadnego problemu podjechala 😉
Inn sprawa ze data artykulu 18.04.19 – a roboty Hondy na dzis dzien do modele 310 / 520 (a artykule 500 ktora juz nie jest produkowana) i najnowszy 3000 😉

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Maciek

Dzień dobry,

Dziękujemy za sugestię. Artykuł ten będzie niedługo uaktualniany, więc pojawią się nowe modele.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Miki
Miki
6 months ago

AL-Ko maja najlepsze parametry,bateria jest duża i to plasuje je w czołówce

Zespół NR
Admin
6 months ago
Reply to  Miki

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Jeżyk
Jeżyk
2 months ago

Czy produkowane są roboty kosiarki, dla których zbędnym jest montaż przewodu ograniczającego obszar koszenia ? Tzn. takie, którym mogę samodzielnie zaprogramować trasę i obszar do skoszenia ?

Zespół NR
Admin
2 months ago
Reply to  Jeżyk

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Tylko nieliczna grupa kosiarek automatycznych nie wymaga stosowania przewodu graniczącego. Dobrą wiadomością jest, że przewód taki można na stałe zakopać w ziemi i nie ustawiać go przy każdorazowym uruchomieniu robota koszącego. Jeśli chodzi o urządzenia, które nie wymagają tzw. wirtualnej ściany to udało nam się tylko zlokalizować kosiarkę Robot Ambrogio. Jest dostępnych kilka modeli, które dobiera się w zależności od ukształtowania i wielkości terenu.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status