Pompy ogrodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 31.10.20

 

Ponieważ znalezienie dobrej jakości pompy ogrodowej jest czasochłonne postanowiliśmy ułatwić Ci tę czynność. Przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku, co pozwoliło nam znaleźć solidnie wykonane i efektywne sprzęty. Na szczycie naszego zestawienia znajdziesz Gardena 9000 Aquasensor, czyli wydajną pompę o dużej mocy. Można do niej podłączyć kilka zraszaczy, co ułatwi podlewanie całego ogrodu. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się cichą pracą. Z kolei liczne zabezpieczenia chronią silnik przed przegrzaniem, co gwarantuje trwałość. Sprzęt daje nam możliwość wcześniejszego zaprogramowania pracy, tak aby automatycznie włączał lub wyłączał się przy ustawionym poziomie wody. Drugą pompą w naszym rankingu jest Metabo P 4000 G. Sprzęt ten znajdzie zastosowanie podczas pielęgnacji ogrodu. Do modelu możemy podłączyć do 3 zraszaczy. Wydajny silnik gwarantuje efektywną pracę. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, co minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii. Produkt ma praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Z pewnością jesteś ciekaw pozostałych, naszych propozycji. Dlatego też zachęcamy do przeczytania rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pompę ogrodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pielęgnowanie ogrodu to bardzo czasochłonna czynność. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup pompy, która pozwala wpompować i wypompować wodę, a także nawadniać działkę. Są to jednak bardzo specjalistyczne urządzenie i znalezienie właściwego modelu w sklepie może być skomplikowane. Dlatego, aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jaką pompę ogrodową wybrać, by podlać wszystkie rośliny na posesji.

 

 

Jak działa pompa ogrodowa?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pomp, między innymi: głębinowe, zanurzeniowe, hydrofory oraz modele ogrodowe, które są przedmiotem tego poradnika. Tym, co je wyróżnia jest pobór wody ze studni lub używanie zmagazynowanej deszczówki w czasie podlewania. Nie muszą być podłączone do wodociągu. Ciecz jest tłoczona do końcówek, a następnie kierowana do lancy. Spośród wszystkich urządzeń, montuje się ją najpłycej (do głębokości 7 m). W ten sposób pozyskaną wodę można użyć do podlewania roślin, umycia samochodu czy prac porządkowych na posesji.

 

Wydajność – jaka pompa ogrodowa jest najlepsza?

Kupując pompę należy zastanowić się jak wiele urządzeń, będzie do niej podłączonych. Im ich ilość będzie większa, tym mocniejszy sprzęt należy zakupić. Średnio w ciągu godziny wyrzucane jest około 1200 l cieczy. Jeśli podłączymy 2 zraszacze, to pobór będzie wynosić 2400 l/h. Z kolei w przypadku 6 czy 8 urządzeń, liczba ta wzrośnie do 7200 l/h i 9600 l/h. Dlatego dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby oraz wielkość działki. Na dużej posesji (100 m2) jeden zraszacz nie poradzi sobie z nawadnianiem roślin.

Przy niewielkim ogrodzie wystarczy nam model, którego wydajność nie przekracza 6000l/h. Z kolei na dużych posesjach sprawdzą się urządzenie, w których wydajność znacząco przekracza wartość 10000l/h.

 

Ciśnienie pracy

W celu zapewnienia sobie wydajnej pracy, należy zwrócić uwagę na to, jakie ciśnienie wytwarza urządzenie. Aby wybrać odpowiedni model należy wziąć pod uwagę z jakiej głębokości zasysana jest woda, jak długa jest instalacja oraz jak duże ciśnienie ma być na wyjściu (przyjmuje się, że na 11 m jest to 1,1 bar). Wszystkie te wartości należy zsumować, otrzymany wynik to minimalne ciśnienie. Specjaliści podkreślają, że maksymalna wartość powinna być 6 razy większa od minimalnej, gdyż gwarantuje to dobre funkcjonowanie całego urządzenia.

 

Wykonanie

Wydajna praca jest oczywiście ważna, jednak nie możesz zapomnieć o materiałach, z których wykonano sprzęt. Najlepsze pompy ogrodowe są zrobione ze stali nierdzewnej. Materiały te są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Sprawi to, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas. Szczególnie ważna jest ochrona przed rdzą, gdyż przez nią produkt staje się bardziej awaryjny. Jeśli interesujący Cię model ma być umieszczony w studni, musisz dokładnie sprawdzić czy wszystkie elementy są odporne na działanie wilgoci.

 

Rodzaje pomp

Na rynku znajdziesz 2 rodzaje pomp, które różnią się napędem: modele elektryczne i spalinowe. Pierwszy typ cechuje się cichą pracą oraz prostą obsługą. Wiele z nich nie wymaga żadnej manualnej obsługi. Takie pompy można zamontować pod wodą lub umieścić jej na powierzchni.

Z kolei urządzenia spalinowe są bardziej mobilne. Możemy je dowolnie przenosić. Ich praca jest dość głośna, co może przeszkadzać, gdy latem chcemy zrelaksować się na werandzie. Z drugiej strony, rozruch w takim silniku jest bardzo szybki, przez co pompa jest gotowa do pracy chwilę po włączeniu.

 

 

Jaki silnik w pompie z napędem elektrycznym?

Jeśli zdecydowałeś się na urządzenie z napędem elektrycznym, musisz dokładnie sprawdzić, jaki silnik się w nim znajduje. Na rynku dostępne są produkty jednofazowe lub trójfazowe. Jak łatwo się domyślić, drugi model jest znacznie wydajniejszy. Niestety z dużą mocą, wiąże się wysokie zużycie energii, a to oznacza zwiększone wydatki.

 

Moc

Zarówno w przypadku pomp elektrycznych, jak i spalinowych ważna jest moc produktu. Im maszyna ma więcej watów, tym szybciej i wydajniej pracuje. Szczególnie polecamy sprzęty, w których ten parametr ma między 500 W (dedykowany dla małych ogrodów) a 100o W (duże przestrzenie). Najwydajniejsze urządzenie mają nawet 2500 W, co pozwala podłączyć na raz kilkanaście zraszaczy.

 

Pompy ogrodowe w dobrych cenach

W zależności od wydajności urządzenia, pompa może kosztować od 50 zł do nawet 500 zł. Sprzęty, do których podłączysz tylko 2 lub 3 zraszarki są tanie i ich cena nie powinna przekraczać 200 zł. Jeśli jednak maszyna ma być odpowiedzialna za podlewanie dużej posesji, koszty zakupu diametralnie wzrosną. Również materiał wykonania wpływa na cenę produktu. Pompy, których obudowa została wzmocniona metalem, na przykład stalą nierdzewną mogą kosztować od 150 zł do nawet 300 zł. Są one jednak dużo bardziej trwałe, dlatego warto w nie inwestować.

Na cenę ma również wpływ to, na jaką maksymalną głębokość można zatopić pompę. Modele, które można umieścić w studni liczącej 7 m są znacznie droższe od produktów powierzchniowych. Różnica w cenie wynosi niekiedy 300 zł.

 

 

Najlepsze pompy ogrodowe w 2020 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking pomp ogrodowych, w którym dokładnie opisaliśmy wady i zalety 5 produktów. Polecamy zapoznać się z nim zanim udasz się na zakupy.

 

Nasze zalecenia

 

Gardena 9000 Aquasensor 

 

Wielu specjalistów poleca Gardena 9000 Aquasensor, gdyż jest to wydajna pompa, która sprawdzi się podczas wielu prac w ogrodzie. Do modelu można podłączyć węże o średnicy 13 mm, 16 mm, 19 m, 25 mm lub 38 mm. Temperatura pompowanej cieczy nie może przekraczać 35 st. Przeciwwskazaniem jest woda słona, substancje żrące i łatwo palne oraz produkty spożywcze.

Maksymalna wydajność produktu to 9000 l/h, więc pompa sprawdzi się na dużych posesjach. Moc wynosi 320 W, co jest gwarantem produktywnej pracy sprzętu. Poza tym silnik wyposażono w wiele zabezpieczeń, które chronią go przed przegrzaniem. Wyłącznik termiczny automatycznie wyłączy urządzenie po osiągnięciu ustalonej temperatury. Poza tym pompa ma opcję ustawiania poziomu wody, przy którym urządzenie samodzielnie się włączy lub wyłączy. Producent zapewnia, że model sprawdzi się w takich zbiornikach jak studnia i będzie bezawaryjnie pracował na głębokości do 7 m.

Opinie o pompach ogrodowych do studni tej marki są bardzo pochlebne. Doceniono dużą wydajność oraz szybką pracę. Do tego konsumenci pochwalili sprzęt za odporność na ścieranie, bo zapewnia to długi okres eksploatacji.

Gardena 9000 Aquasensor to pompa ogrodowa o mocy równej 320 W. Maksymalna wydajność urządzenia wynosi 150 l / min. Produkt waży ok. 3,8 kg.

Zalety
Automatyczne włączanie:

Prezentowany sprzęt na funkcję aquasensor. Dzięki niej pompa automatycznie włącza się, kiedy poziom wody osiągnie 5 mm.

Obudowa wzmocniona włóknem szklanym:

Jak wskazuje producent, obudowę modelu zrobiono z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które następnie wzmocniono włóknem szklanym. Możemy mieć więc pewność, że znajdujący się w środku mechanizm jest dobrze zabezpieczony.

Silnik:

Model został wyposażony w silnik kondensatorowy, który bardzo cicho pracuje. Przekłada się to na duży komfort podczas pracy. Zaletą jest to, że silnik nie wymaga konserwacji, a dodatkowo ma wyłącznik termiczny. Skutecznie zapobiega on przegrzaniu pompy.

Kabel:

Z uwagi na to, że kabel przyłączeniowy ma długość równą 10 m możemy używać sprzętu także na dużych głębokościach i nie martwić się o to, że zbyt krótki przewód zmniejszy możliwości zastosowania pompy.

Obsługa:

Sporo osób zapewnia, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, więc każdy sobie z nią poradzi.

Wady
Przenoszenie:

Model nie został wyposażony w wygodny uchwyt, dlatego też jego przenoszenie może okazać się trudne.

 

 

 

 

Metabo P 4000 G 

 

Prezentujemy pompę ogrodową Metabo P 4000 G. Jest to sprzęt przeznaczony do tłoczenia wody gruntowej, jak również wypompowywania i przetłaczania wody czystej. Model okaże się niezastąpiony także do podlewania roślin ogrodowych. Do produktu można podłączyć do 3 zraszaczy.

Moc pompy jest równa 1100 W. Wydajność tłoczenia to 4000 l / h, a maksymalna wysokość zasysania wynosi 8 m. Produkt waży 12,5 kg. Na obudowie znajduje się solidnie wykonany uchwyt do przenoszenia. Model ma wydajny silnik indukcyjny. Nie generuje on dużego hałasu w trakcie pracy, a co więcej ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Użytkownik ma możliwość odkręcenia śruby spustowej bez użycia narzędzi. Dzięki temu może łatwo zadbać o urządzenia w trakcie dużych mrozów.  

Wielu konsumentów wypowiedziało się pozytywnie na temat pompy Metabo P 4000 G. Zdaniem większości osób jest to wydajny, łatwy w obsłudze sprzęt. Produkt ma odpowiednio skonstruowaną podstawę, która gwarantuje stabilność.

Pompa ogrodowa Metabo P 4000 G ma moc równą 1100 W. Wydajność sprzętu wynosi 4000 l / h. Produkt waży 12,5 kg.

Zalety
Podstawa:

Uwagę konsumentów przykuła dobrze wykonana podstawa. Została ona zabezpieczona gumową powłoką, której zadaniem jest redukcja wibracji. Co więcej, element ten sprawia, że model nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Ochrona przed przegrzaniem:

Niewątpliwym atutem sprzętu jest to, że ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie ma więc obaw, że urządzenie nagrzeje się do zbyt wysokiej temperatury, co mogłoby doprowadzić do jego poważnej awarii.

Zraszacze:

Użytkownik ma możliwość wykorzystania do 3 zraszaczy. W rezultacie przy użyciu modelu zadbamy o odpowiednie nawodnienie roślin. To sprawi, że nasz ogród będzie ładnie się prezentował, a my nie będziemy musieli poświęcać zbyt dużo czasu na jego pielęgnację.

Efektywność:

Urządzenie ma dużą moc, co gwarantuje efektywną pracę. W związku z tym wypompowywanie wody nie trwa zbyt długo.

Wady
Waga:

Produkt waży ponad 12 kg, dlatego jego przenoszenie może być dla niektórych osób trudne.

 

 

 

 

Nac SPE40D-N 

 

Pompa do brudnej wody Nac SPE40D-N to urządzenie zanurzeniowe. Sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach, nie tylko podczas usuwania zalania np. piwnicy. Wiele osób używa produktu w celu napowietrzenia i oczyszczenia cieczy w studniach ściekowych. Równocześnie model sprawdzi się w przypadku odpompowywania wody z rowów melioracyjnych, a także przy przepychaniu rur.

Moc pompy wynosi 400 W, co zapewnia efektywną pracę. Silnik jest bardzo mocny, więc nie musisz się obawiać o jego awarię. Liczne zabezpieczenia gwarantują, że po osiągnięciu ustalonej temperatury, maszyna zostanie wyłączona, i unika tym samym przegrzania. Maksymalna głębokość zanurzenia produktu nie może przekraczać 7 m. Pompa dobrze sprawdzi się w średnich i dużych ogrodach, gdyż jej wydajność wynosi 8000 l/h. Dużym udogodnieniem jest przewód o długości 10 m, przy pomocy którego doprowadzisz energię elektryczną do maszyny.

Zdaniem wielu konsumentów, pompa jest nie tylko wydajna, ale również funkcjonalna. Z jej pomocą pozbędziesz się brudnej wody z całego gospodarstwa.

Nac SPE40D-N to dobra pompa ogrodowa do 150 zł. Moc urządzenia wynosi 400 W. Wydajność modelu to 8000 l / h. Waga produktu jest równa 3,3 kg.

Zalety
Możliwości zastosowania:

Prezentowany sprzęt został przystosowany do pompowania brudnej wody. Można go używać do studni ściekowych, rowów melioracyjnych, przepompowywania ścieków czy odwadniania piwnic i garaży. Jak widać, model znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.  

Jakość wykonania:

Po przeczytaniu zamieszczonych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że Nac SPE40D-N to pompa ogrodowa wykonana z dobrej jakości materiałów. Zarówno przewód zasilający, jak i obudowa produktu są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Uchwyt:

Dobrze wyprofilowany uchwyt umożliwia swobodne przenoszenie sprzętu. Zaletą jest również to, że model niewiele waży, dlatego udźwignie go nawet osoba, która nie ma dużo siły.

Wady
Głośność:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że urządzenie generuje dość duży hałas w trakcie pracy. Może się to okazać uciążliwe zarówno dla osób korzystających ze sprzętu, jak i przebywających na zewnątrz domowników.

 

 

 

 

Omnigena SP 550 Auto 

 

Urządzenie Omnigena SP 550 Auto to wysokiej jakości pompa zatapialna, którą stworzono z myślą o brudnej wodzie. W czasie pracy, sprzęt pozbywa się wody z takich miejsc jak piwnice czy garaże. Model może być też użyty podczas oczyszczania rowów melioracyjnych czy studzienek kanalizacyjnych.

Produkt wyposażony jest w elektroniczne sterowanie pływakowe, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w wąskich otworach, np. studzienkach. Dodatkowo pompa ma wbudowany włącznik termiczny, więc nie musisz się obawiać przegrzania. Pozwala to na umieszczenie modelu nawet w trudno dostępnym miejscu, gdyż po osiągnięciu określonej temperatury, maszyna sama się wyłączy. Sprzęt posiada 2 tryby pracy: automatyczny i manualny. W pierwszym trybie system sam się wyłączy, gdy poziom cieczy dojdzie do 11 cm od postawy, a w drugim zakończenie pracy odbywa się tylko po odłączeniu zasilania.

Osoby, które kupiły ten produkt uważają, że jego praca jest bardzo cicha, a obsługa łatwa. Duża moc silnika (550 W) oraz wydajność 195 l/min sprawiają, że maszyna będzie Ci służyła przez długi czas.

Pompa ogrodowa Omnigena SP 550 Auto ma moc równą 550 W. Wydajność urządzenia wynosi 195 l / min. Kabel zasilający ma długość 10 m.

Zalety
Tryby pracy:

Użytkownik ma do wyboru dwa tryby pracy, dzięki czemu może łatwiej dopasować produkt do swoich potrzeb. Jeśli wybrany zostanie tryb auto, pompa automatycznie włączy się, gdy poziom wody osiągnie 11 cm. Tryb manual pozwala samodzielnie sterować pracą urządzenia.

Wymiary:

Model ma stosunkowo niewielkie wymiary, dlatego możemy go używać także w ciasnych pomieszczeniach.

Łatwa obsługa:

Dołączona do zestawu instrukcja w prosty sposób wyjaśnia, jak należy korzystać z urządzenia. Sprawia to, że jego użytkowanie nie jest dla nikogo problematyczne.

Wady
Nie do pracy ciągłej:

Jeśli poszukujesz niezawodnego sprzętu przeznaczonego do pracy ciągłej, prezentowany model nie spełni Twoich oczekiwań.

Uchwyt:

Niektóre osoby zwracają uwagę na to, że uchwyt nie został wykonany z wytrzymałych tworzyw, co zwiększa ryzyko jego szybkiego uszkodzenia.

 

 

 

 

Karcher SP 1 Dirt 

 

Model SP 1 Dirt to nowoczesna pompa ogrodowa marki Karcher, która pomoże Ci pozbyć się brudnej wody z gospodarstwa. Sprzęt może być używany w zalanych garażach, piwnicach czy studzienkach kanalizacyjnych. Dobrze również sprawdzi się podczas oczyszczania zawartości zbiorników na wodę deszczową.

Prezentowany produkt poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, których średnica jest nie większa niż 20 mm. Urządzenie posiada tryb pracy automatyczny i manualny, które można łatwo zmieniać. Pierwszy z nich polega na wcześniejszym zaprogramowaniu pracy pompy. Dzięki temu będzie się ona samodzielnie włączała i wyłączała. W przypadku drugiego rodzaju nawigacji, każdą z tych czynności musisz wykonać samodzielnie. Produktu nie wolno zanurzać na głębokość większą niż 7 m.

Konsumenci najbardziej pochwalili wydajność modelu. Wynosi ona 5500 l/h i pozwala podłączyć kilka urządzeń do pompy. Ich średnica nie może jednak przekraczać 1,25 cala. Dużym udogodnieniem jest również wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie sprzętu.

Karcher SP 1 Dirt to pompa ogrodowa o mocy 250 W. Wydajność sprzętu to 5500 l / h. Wymiary modelu to: 22,9 cm x 22,8 cm x 30,3 cm, a jego waga wynosi 3,7 kg.

Zalety
Do czystej i zanieczyszczonej wody:

Urządzenie znajdzie zastosowanie do czystej, jak również zanieczyszczonej wody (wielkość zanieczyszczeń do 20 mm). W rezultacie będziemy mogli korzystać z pompy w wielu sytuacjach.

Uchwyt:

Na obudowie znajduje się praktyczny, odpowiednio duży uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie sprzętu.

Wady
Moc:

Część osób twierdzi, że moc pompy mogłaby być nieco większa. Wtedy urządzenie byłoby bardziej wydajne, a tym samym wypompowywanie wody zajmowałoby mniej czasu.

Obudowa:

Niewielka grupa Internautów wskazuje, że obudowa jest podatna na zarysowania. Może być to dowód na to, że do jej produkcji nie wykorzystano najlepszych gatunkowo materiałów.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Power Up 79909

 

Model Power Up 79909 to dobra i tania pompa ogrodowa do brudnej wody. Sprzęt został tak skonstruowany, by usuwać ciecz z zalanych części domu. Urządzenie nie tylko pompuje wodę, ale też ją napowietrza, oczyszcza i dokonuje cyrkulacji wody czystej, która znajduje się w zbiorniku deszczowym.

Pracę produktu można w prosty sposób zaprogramować, tak by automatycznie włączał i wyłączał się przy zmianie poziomu wody. Moc tego sprzętu to 400 W, co gwarantuje szybkie oczyszczanie. Z kolei maksymalna wydajność to 6000 l/h, więc pompa sprawdzi się w ogrodzie o średniej wielkości. Urządzenie przed pracą należy zanurzyć w zbiorniku takim jak studnia na głębokość nie większą niż 5 m. Ze względu na niewielkie wymiary (średnica podstawy to jedyne 14 cm) sprzęt zmieści się nawet w wąskich miejscach. Całą konstrukcję wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia.

Zdaniem wielu konsumentów jest to jeden z najlepszych modeli. Obsługa produktu jest prosta i intuicyjna, więc bez trudu zaprogramujesz jego pracę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status