Podkaszarki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Produktem, który pozwoli Ci szybko przystrzyc trawnik jest podkaszarka elektryczna. Jeżeli szukasz takiego sprzętu służymy Ci pomocą. Po dokładnym zbadaniu sytuacji rynkowej dowiedzieliśmy się, jakie urządzenia są najchętniej wybierane w 2021 roku i na tej podstawie sporządziliśmy ranking. Na szczególną uwagę zasłużyła podkaszarka Makita UR3000. Model ma wydłużaną tubę, przez co można go dostosować do wzrostu użytkującego. Sprzęt jest poręczny i ma uchwyty, które dobrze leżą w dłoni. To pozwala na koszenie bez zmęczenia. Ważną kwestią jest duża trwałość urządzenia, przez co jest ono odporne na lekkie uszkodzenia. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, to prezentujemy także przyrząd Al-Ko GTE 550 Premium. Podkaszarkę można z łatwością dostosować do swojego wzrostu dzięki regulacji uchwytu i długości tuby. Sprzęt stosunkowo niewiele waży, więc wygodnie się go obsługuje. Co istotne produkt jest wydajny, dlatego pozwoli Ci na skoszenie całego ogrodu. Ustawienie kąta głowicy umożliwia koszenie wokół kamieni czy w rogach ogrodu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Do zestawu dołączony jest pas, dzięki któremu urządzenie komfortowo się obsługuje. Produkt ma wytrzymałą obudowę, przez co skutecznie działa przez lata. Przyrząd wygodnie się czyści i składa. Model charakteryzuje się atrakcyjnym i estetycznym designem.

Wady

Istnieje możliwość regulacji pozycji uchwytu na tubie, jednakże po przytwierdzeniu na konkretnej wysokości uchwyt może przesuwać się w trakcie pracy. W efekcie rączkę trzeba kilkakrotnie dokręcać w wybranym przez siebie miejscu, co wydłuża czas pracy.

Podsumowanie

Podkaszarka przeznaczona jest do domowego użytkowania. Model wykonany jest z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie niszczy się zbyt szybko. Urządzenie umożliwia koszenie na szerokości 30 cm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma mocną obudowę, która cechuje się trwałością i wytrzymałością. Wykonanie urządzenia jest bardzo staranne. Co więcej, do jego produkcji wykorzystano solidne materiały. Sprzęt ma wygodne uchwyty, które umożliwiają komfortową pracę.

Wady

Niektórzy twierdzą, że w przypadku mocno zachwaszczonych obszarów żyłka może mieć trudności z cięciem, dlatego sprzęt sprawdzi się bardziej jako uzupełnienie kosiarki. Niektóre części sprawiają wrażenie, że nie są wystarczająco mocno zamocowane.

Podsumowanie

Sprzęt pozwala wygodnie skosić chwasty i wyższą trawę w trudno dostępnych miejscach. Może być używany na co dzień. Model jest bezpieczny w użyciu, ma zabezpieczenia przy żyłkach, które chronią przed zranieniem.

Rozważ też

Zalety

Model jest lekki, więc można nim komfortowo manewrować. Urządzenie jest tak wyprofilowane, że skutecznie można podciąć nim trudno dostępne obszary. Obudowa produktu wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które zapewniają mu dużą bezawaryjność.

Wady

Stosunkowo niski pobór mocy modelu sprawia, że dość szybko się on nagrzewa i sprawdzi się przy niewielkich pracach ogrodowych. Według niektórych urządzenie głośno działa, więc może przeszkadzać innym w codziennej pracy.

Podsumowanie

Moc silnika produktu wynosi 280 W. Urządzenie jest stosunkowo lekkie - 1,8 kg. Do produkcji obudowy modelu wykorzystano wytrzymałe tworzywo sztuczne. Sprzęt najlepiej sprawdzi się na małych obszarach w niewielkich ogródkach.

 

 

Jaką podkaszarkę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Aby ładnie wyglądał warto o niego należycie dbać. Niestety, kosiarka nie jest w stanie zrobić tego wystarczająco precyzyjnie, zwłaszcza gdy w ogrodzie mamy sporo krzewów. Narzędziem przydatnym w takim przypadku z pewnością będzie podkaszarka. Pozwala ona na dotarcie do miejsc, gdzie nie jest możliwy wjazd tradycyjną kosiarką. Nasz poradnik zakupowy przedstawiając dostępne na rynku opcje oraz ich parametry podpowie Ci, jaką podkaszarkę elektryczną wybrać, aby Twój trawnik prezentował się elegancko i schludnie.

 

 

Kosy spalinowe, podkaszarki i wykaszarki

Wykaszarki, podkaszarki i kosy spalinowe to urządzenia, którymi stosunkowo łatwo manewrować, dzięki czemu możliwy jest dostęp do zakamarków ogrodu, np. obszaru pod żywopłotem, w skalniaku czy rabatce. Wymienione urządzenia nie wymagają stałego podłączenia do prądu, bo bywają również zasilane akumulatorowo, co eliminuje konieczność ciągnięcia za sobą kabla. Ich budowa jest dość prosta. Składają się zwykle z silnika, wysięgnika oraz mechanizmu tnącego. Co prawda w podkaszarkach trzeba regulować wysokość cięcia trawy, jednak można tego dokonać za pomocą kółka prowadzącego. Oprócz nieco bardziej precyzyjnego przycięcia trawy zapewnia ono również stabilną pracę podkaszarki w pionie.

 

Rodzaje mechanizmów tnących

Podejmując decyzję, jaka podkaszarka elektryczna jest najlepsza dla naszego ogrodu, warto zastanowić się nad mechanizmem tnącym, w jaki ma być wyposażone urządzenie. Jeśli jest to głowica z nylonową żyłką dobrze sprawdzi się w przydomowych ogródkach. Wśród tego typu modeli można wyróżnić kilka rodzajów głowic – ręczne, półautomatyczne oraz automatyczne. W typie ręcznym żyłkę wysuwamy ręcznie. W półautomatycznych żyłka wysuwa się po dociśnięciu głowicy do podłoża. Automatyczne charakteryzują się tym, że żyłka sama wysuwa się na pożądaną długość. Mechanizm tnący może również stanowić głowica z nożami tnącymi. Mogą one być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Kąt nachylenia głowicy powinien być regulowany, aby umożliwić koszenie np. powierzchni przy skarpie. Zarówno noże, jak i żyłka powinny pracować pod półokrągłą osłoną wykonaną ze sztucznego tworzywa, która chroni naszą twarz przed kamykami, strzępami roślin oraz ewentualnymi kawałkami zerwanej żyłki. Profesjonalne kosy spalinowe są wyposażone w tarcze tnące, które bez większych problemów poradzą sobie ze zdrewniałymi łodygami chwastów oraz dużymi połaciami trawników.

 

Zasilanie

Kupujący mogą wybierać spośród dwóch rodzajów zasilania – spalinowego i elektrycznego. To pierwsze charakteryzuje się dużą mocą i będzie nadawało się do większych terenów. Urządzenia wyposażone w ten rodzaj zasilania sprawdzą się doskonale w miejscach mocno zaniedbanych, gdzie będą musiały sobie poradzić z chwastami oraz dość wysoką trawą. Tzw. kosy spalinowe są nieco cięższe od ich elektrycznych odpowiedników. Warto dokupić do nich szelki lub specjalny pas podtrzymujący, aby nieco oszczędzić kręgosłup. Niestety są też głośniejsze, dlatego my chcielibyśmy polecić Ci sprzęty elektryczne.

Co do kos elektrycznych, mogą one wymagać stałego podłączenia do źródła prądu (niestety, wraz z większym rozciągnięciem kabla, spada napięcie, a nasze ruchy są ograniczone), bądź naładowanych akumulatorów, dzięki którym urządzenie będzie bezprzewodowe. Akumulator o pojemności 1,5 Ah wystarcza zwykle na skoszenie trawnika o powierzchni zbliżonej do 500 metrów kwadratowych. Podkaszarki elektryczne są bardzo lekkie i rzadko sprawiają kłopoty w eksploatacji. Co do mocy, jaką dysponują, standardem jest moc od 450 do 550 W. Zdarzają się też mocniejsze urządzenia, ale zwykle są cięższe, co ogranicza nasze ruchy.

 

Silnik

Według wielu osób najlepsza podkaszarka elektryczna potrafi długo pracować bez odpoczynku. Warto więc wybierać kosy o dużej mocy do większych powierzchni, gdzie będą musiały one radzić sobie z grubymi chwastami, nierównościami terenu oraz wysoką trawą.  Obecnie dostępne są urządzenia o mocy od 450 W do nawet 900 W.

 

Serwis

Decydując się na zakup podkaszarki elektrycznej weźmy również pod uwagę dostępność części zamiennych, które z pewnością z czasem trzeba będzie zakupić. Poza tym warto zastanowić się nad częstotliwością konserwacji i jej dostępnymi opcjami. Bliska odległość do serwisu będzie z czasem bardzo praktycznym rozwiązaniem. Serwisowanie urządzenia znacznie przedłuża jego żywotność.

 

 

Dopasowanie do użytkownika

Podkaszarki elektryczne posiadają opcję regulacji ramienia. Zwykle jest ono teleskopowe, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie urządzenia do wzrostu użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na modele wyposażone w dodatkową rękojeść, dzięki której podkaszarkę będzie można podtrzymać drugą ręką. Wówczas koszenie będzie nieco wygodniejsze i szybsze.

 

Podkaszarki w dobrych cenach

W zależności od producenta, wagi urządzenia oraz sposobu jego zasilania ceny podkaszarek mogą wahać się od 100 złotych do kilkuset złotych. Występuje tak duża rozpiętość cenowa, ponieważ wyposażenie dodatkowe podkaszarek oraz materiał ich wykonania, nieco różnią się między sobą. W zestawie z kosą możemy nabyć rękojeść ułatwiającą podtrzymanie urządzenia, dodatkowe szelki w przypadku nieco cięższych modeli oraz maskę, która dodatkowo zabezpiecza naszą twarz przed ewentualnymi uszkodzeniami. Podkaszarki pracują dość głośno, warto więc dodatkowo we własnym zakresie nabyć słuchawki, które nieco zniwelują nieprzyjemny dźwięk i pozwolą nam na długie użytkowanie bez ryzyka bólu głowy.

 

 

Najlepsze podkaszarki elektryczne w 2021 roku

 

Z naszego poradnika dowiedziałeś się, jakie cechy powinna mieć podkaszarka, aby pozwalała na szybkie i wydajne koszenie. Teraz chcielibyśmy zaprezentować Ci nasz ranking podkaszarek elektrycznych.

 

Nasze zalecenia

 

Makita UR3000 

 

Model Makita UR3000 pozwala na szybkie skrócenie trawy na niewielkich powierzchniach, a także na trudno dostępnych obszarach – w tym narożnikach. Szerokość pracy tego urządzenia wynosi 30 cm.

Co istotne, model jest bardzo prosty w użyciu, dlatego domownicy bez trudu sobie z nim poradzą. Produkt ma silnik o mocy 400 W. Sprzęt wyposażony jest w okrągłe uchwyty, którymi wygodnie się operuje. Przy rączce znajduje się przewód zasilający posiadający dla bezpieczeństwa zabezpieczenie przed wyrwaniem.

Przyrząd waży jedynie 3 kg, więc możesz nim komfortowo kosić nawet przez dłuższy czas bez zmęczenia. Ta zaleta sprawiła, że konsumenci są zadowoleni z zakupu tego modelu. Istnieje możliwość wydłużenia podkaszarki, wykonanej z aluminium, o 24 cm. W ten sposób dostosujesz długość urządzenia do swojego wzrostu. Produkt ma głowicę tnącą, która w przypadku stępienia jest bardzo prosta w wymianie.

Model Makita UR3000 to łatwa w obsłudze podkaszarka elektryczna. Moc urządzenia to 550 W. Sprzęt sprawdza się przy koszeniu chwastów i wysokiej trawy. Szerokość pracy sprzętu to 30 cm.

Zalety
Waga:

Internauci są szczególnie zadowoleni z niewielkiej wagi podkaszarki. Urządzenie waży tylko 3 kg, dlatego łatwo je przenosić.

Regulacja głowicy:

W czasie pracy masz możliwość dopasowania położenia urządzenia zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu bez trudu dosięgniesz każde miejsce w swoim ogrodzie. Po ustawieniu odpowiedniego kąta pracy sprzęt poradzi sobie nawet z trudno dostępnymi miejscami.

Praktyczność:

Podkaszarka jest bardzo poręcznym i praktycznym przyrządem, gdyż łatwo możesz ją złożyć. Dzięki temu przechowasz narzędzie w małym garaży lub zapakujesz je do samochodu, by pojechać na oddaloną działkę.

Wykonanie:

Prezentowane urządzenie zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów. Mocna obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego podkaszarka będzie działała przez wiele lat.

Wygoda:

W czasie długotrwałej pracy, łatwo jest nadwyrężyć sobie kręgosłup. Z tego powodu producent dołączył do zestawu specjalny pas do przewieszenia na ramieniu. Po zamontowaniu na nim urządzenia łatwiej będzie Ci utrzymać ciężar przyrządu.

Wady
Rączka:

Wiele osób zauważyło, że rączka nie jest najdokładniej wykonanym elementem konstrukcji. Po zmianie położenia uchwytu właściciel musi kilkakrotnie ustabilizować go, co wydłuża pracę.

 

 

 

 

Al-Ko GTE 550 Premium

 

Sprzętem, który sprawdzi się do podcięcia trawy na podwórku jest Al-Ko GTE 550 Premium. Silnik modelu ma moc 550 W, więc jest wydajny i pozwala na długą pracę. Co więcej, z kosiarki można korzystać do koszenia wysokiej trawy czy chwastów.

Szerokość pracy tego sprzętu jest równa 30 cm, co pozwoli Ci na wygodne skoszenie wybranego obszaru podwórka. Co istotne, głowica jest wykonana w taki sposób, że można ją nachylać i ustawiać, aby umożliwiła skoszenie każdego miejsca w ogrodzie. Opinie o podkaszarkach elektrycznych producenta AL-KO są bardzo pozytywne. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się także na temat opisywanego produktu. Użytkownicy zauważyli, że jest on stosunkowo lekki (3 kg), więc zapewnia wygodną pracę przez wiele godzin.

Urządzenie ma teleskopowe ramię, które umożliwia wydłużenie go do rozmiaru pasującego do użytkownika. Uchwyty w tym modelu także są regulowane. Sprzęt wyposażony jest w 2 żyłki tnące zrobione z nylonu o grubości 1,65 mm.

Prezentujemy Al-Ko GTE 550 Premium to wydajna podkaszarka, z której pomocą usuniesz nieestetyczne chwasty ze swojego ogrodu. Sprzęt został tak zaprojektowany, by zmieścić się w trudno dostępnych miejscach.

Zalety
Waga:

Przyrząd waży jedynie 3 kg, więc nie będziesz mieć problemu z jego używaniem czy przenoszeniem.

Bezpieczeństwo:

W modelu zastosowano liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko zranienia się podczas pracy. Na szczególną uwagę zasługuje ochrona żyłki przed pęknięciem.

Uchwyty:

W sprzęcie umieszczono wygodne, odpowiednio zaprojektowane uchwyty. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby dopasować się do dłoni. Dlatego w czasie pracy masz zapewniony pewny chwyt, co ułatwia prowadzenie przyrządu.

Obudowa:

Podkaszarka została wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które chronią wewnętrzny mechanizm. Użyte materiały są odporne na pęknięcia. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas pracy jest niewielkie.

Wady
Efektywność:

Prezentowany model ma dość ograniczoną efektywność pracy. Niestety, podkaszarka może nie sprawdzić się na silnie zachwaszczonych terenach. Z tego powodu, kupujący używają przyrządu, by kosić trawę w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzi się kosiarka.

 

 

 

 

Bosch 280W

 

Na uwagę zasługuje podkaszarka elektryczna Bosch 280 W, gdyż sprawdziła się na podwórkach wielu użytkowników. Model skutecznie podcina trawę blisko rabatek kwiatowych. Konsumenci są zadowoleni, że sprzęt umożliwia koszenie trudno dostępnych miejsc, do których nie dociera kosiarka.

Ta dobra i tania podkaszarka elektryczna ma silnik o mocy 280 W, dlatego sprawdzi się szczególnie w mniejszych ogródkach. Co ciekawe model łatwo się obsługuje, więc szybko można sobie z nim poradzić i przyciąć niewielkie krzewy i chwasty. Użytkowanie umożliwia komfortowo wyprofilowany uchwyt zapewniający kontrolę nad sprzętem. Produkt przycina przy pomocy zamontowanej żyłki tnącej.

Urządzenie jest wykonane z wytrzymałych materiałów, które sprawiają, że sprawnie działa przez długi czas. Przyrząd waży jedynie 1,8 kg, więc jest bardzo lekki i można wygodnie go przenosić. Niewielka waga umożliwia dużą kontrolę nad modelem. Szerokość pracy produktu wynosi 26 cm.

Bosch 280W to elegancka podkaszarka elektryczna do 150 zł. Jej moc to 280 W. Sprzęt należy używać w domowym ogródku do usuwania zbyt wysokiej trawy. Szerokość pracy to 26 cm.

Zalety
Precyzja tnąca:

W przyrządzie zastosowano bardzo wydajny mechanizm z żyłką tnącą, która precyzyjnie przycina trawę i chwasty. Dlatego wiele osób używa podkaszarki do przycinania zieleni blisko rabatek kwiatowych. Nawigowanie urządzeniem nie powinno Ci sprawić problemu.

Łatwa obsługa:

Podkaszarka ma intuicyjną obsługę, dlatego używać jej mogą wszyscy konsumenci niezależnie od wieku. Po uruchomieniu model może pracować przez długi czas, co umożliwia pozbycie się wszystkich krzewów i chwastów z ogrodu.

Waga:

Prezentowany przyrząd waży tylko 1,8 kg. Dlatego nie obciążasz zbyt mocno swojego kręgosłupa.

Wady
Przegrzewanie:

Urządzenie szybko się przegrzewa. Zmusza to konsumenta do przerwania pracy, by silnik się ostudził.

 

 

 

 

Nac BE100-Y

 

Nac BE100-Y to podkaszarka elektryczna, która może być wykorzystywana do koszenia trawy w różnych miejscach w domowych ogródkach.  Sprzęt równo obcina trawę na granicy rabatek oraz w rogach ogrodzenia. Z tego względu bardzo dobrze nadaje się on jako uzupełnienie kosiarki.

Produkt tnie chwasty za pomocą tarczy oraz żyłki. W ten sposób pozbywa się całej niechcianej darni. Moc silnika tego modelu jest równa 1000 W. Duża wydajność jest doceniana przez użytkowników. Twierdzą oni także, że tym przyrządem można szybko kosić trawę. Sprzęt ma szerokość pracy wynoszącą do 38 cm.

Urządzenie wyposażone jest w wygodny uchwyt, którego wysokość można regulować dostosowując ją do wzrostu użytkującego. Przyrząd jest rozkładany na dwie części. W ten sposób łatwo się go przenosi i przechowuje. Produkt waży 5,7 kg, więc jest stosunkowo ciężki. Do zestawu dołączony jest pas, na którym można  nosić podkaszarkę, co odciąża ręce.

Podkaszarka elektryczna Nac BE100-Y to dobrej jakości urządzenie. Sprzęt służy do ścinania trawy w rogach ogrodzenia czy tuż przy rabatkach.  Szerokość pracy to 38 cm, a moc silnika wynosi 1000 W. Waga produktu to 5,7 kg.

Zalety
Regulacja:

Podkaszarka ma uchwyt, którego położenie można regulować. Dzięki dopasowaniu sprzętu do swojego wzrostu każdy z domowników zapewnia sobie wygodną pracę.

Silnik:

W urządzeniu znajduje się nowoczesny silnik o mocy 1000 W. Dlatego podkaszarka wyróżnia się wydajną pracą przez długi czas. Jak pokazały testy mimo intensywnej pracy, nie musisz obawiać się awarii sprzętu.

Wygoda:

Ponieważ urządzenie waży ponad 5 kg, producent dołączył do niego podręczny pas, który możesz zawiesić na ramieniu. Dzięki temu ciężar sprzętu zostaje równomiernie rozłożony, co zmniejsza dyskomfort i zapobiega bólowi pleców.

Wady
Hałas:

Według grupy kupujących, prezentowane urządzenie pracuje stosunkowo głośno. Długotrwała praca jest niekomfortowa dla naszych uszy i może przeszkadzać domownikom i sąsiadom.

Waga:

Niestety sprzęt waży ponad 5 kg, co czyni go stosunkowo ciężkim. Osoby o mniejszej tężyźnie fizycznej mogą mieć problem z dłuższą pracą z podkaszarką.

 

 

 

 

Black&Decker ST4525

 

Urządzenie Black&Decker ST4525 chętnie używane jest do koszenia podwórka i ścinania trawy w trudno dostępnych miejscach. Z tym modelem można w łatwy i szybki sposób zadbać o ogródek. Oprócz tego przyrząd jest bezpieczny w obsłudze.

Moc produktu jest równa 450 W, więc jest on stosunkowo wydajny, wystarczający na domowe warunki. Urządzenie pozwala przyciąć wysokie chwasty, a także mokrą trawę. Przyrząd ma podłużną tubę, na której znajdują się uchwyty. Mają one wygodny kształt, który dostosowany jest do profilu ręki. Jedną z rączek można regulować. Istnieje możliwość jej wydłużenia w celu dostosowania modelu do wzrostu użytkującego.

Szerokość pracy tego sprzętu wynosi 25 cm, w ten sposób możesz szybko zadbać o stosunkowo duży obszar podwórka. Urządzenie przycina chwasty przy pomocy żyłki. Istnieje możliwość jej wydłużania, gdy jej część się urwie. Użytkownicy doceniają wykorzystanie drutu w tym przyrządzie – to ten element pozwala na precyzyjne przycinanie trawnika.

Black&Decker ST4525 to podkaszarka do ścinania trawy w ciężko dostępnych miejscach. Sprzęt może być też używany jako kosiarka w małych ogrodach. Moc narzędzia to 450 W, a szerokość pracy to 25 cm.

Zalety
Technologia E-Drive:

Sprzęt może być używany nawet na mokrej trawie, gdyż nie wpływa to na tempo cięcia.

Prowadnica krawędziowa:

Urządzenie ma dobrze wyprofilowaną prowadnicę krawędziową, która została wykonana z wytrzymałego drutu. Element ten pozwala na precyzyjne cięcie przy brzegach trawników i krawędziach ścieżek. Dlatego Twój ogród będzie się dobrze prezentował.

Wady
Uchwyt:

Rękojeść modelu nie została odpowiednio wyprofilowana, przez co nawigowanie urządzeniem nie zawsze jest wygodne. Poza tym uchwyt jest dość twardy, co sprawia, że po długiej pracy  na dłoni pojawiają się odciski.

Hałas:

W czasie koszenia chwastów podkaszarka generuje hałas na poziomie nawet 93 dB. Taka emisja dźwięków poważnie wpływa na słuch, dlatego zalecane jest noszenie ochraniaczy na uszy lub stoperów w czasie pracy.

 

 

 

 

Jak kosić podkaszarką elektryczną?

 

Podkaszarki elektryczne to stosunkowo tanie urządzenia, które przydają się do pielęgnacji niewielkiego trawnika. Dlatego też cieszą się one sporym zainteresowaniem konsumentów. Wiele osób chce dowiedzieć się nie tylko tego, jaka podkaszarka elektryczna jest polecana przez użytkowników, ale także zdobyć informacje na temat zasad korzystania z urządzenia. Jak kosić, aby uzyskać zadowalające efekty i zapewnić sobie bezpieczeństwo?

 

Picture 114

 

Jak używać podkaszarki elektrycznej?

Użytkowanie podkaszarki elektrycznej nie jest trudne. Niemniej jednak warto przed pierwszym użyciem dokładnie przeczytać dołączoną do zestawu instrukcję obsługi. Dzięki niej dowiemy się m.in. jak włączyć sprzęt, jakie funkcje ma wybrane przez nas urządzenie, jak również poznamy zasady dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

Przystępując do koszenia, musimy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jak długi jest kabel zasilający. Pozwoli nam to określić, czy musimy korzystać z dodatkowego przedłużacza, aby łatwo skosić trawę. Urządzenie wystarczy wygodnie ułożyć w dłoniach, a następnie włączyć. Zwykle włącznik znajduje się w widocznym miejscu na obudowie, dlatego jego odnalezienie nie stanowi problemu. Zazwyczaj, aby uruchomić podkaszarkę, musimy dłużej przytrzymać odpowiedni przycisk. Urządzenie należy trzymać w niewielkiej odległości od trawy, tak aby możliwe było jej przycięcie. Zaleca się, aby wykonywać ruch wahadłowy, w lewą i prawą stronę. Sprzęt należy trzymać w bezpiecznej odległości od ciała. Po zakończonej pracy wystarczy wyłączyć urządzenie i schować je w wyznaczone do tego miejsce.

 

Bezpieczeństwo użytkowania podkaszarki elektrycznej

Koszenie trawy przy pomocy podkaszarki jest łatwym zadaniem, o czym zapewnia wielu konsumentów. Nie każdy jednak pamięta o tym, aby podczas użytkowania sprzętu zachować odpowiednie środki ostrożności. Przede wszystkim warto przed rozpoczęciem koszenia sprawdzić, czy znajdująca się na modelu osłonka jest dobrze przytwierdzona do obudowy. Należy także pamiętać o tym, aby trzymać urządzenie dwoma rękami. To da nam gwarancję, że nawet w przypadku silnych drgań, podkaszarka nie wyślizgnie nam się z dłoni.

Producenci zalecają, aby w razie potrzeby używać okularów ochronnych. Choć zwykle urządzenia służące jedynie do podkaszania trawy nie mają zbyt dużej mocy, mimo wszystko warto odpowiednio się zabezpieczyć. Urządzenia nie można zbliżać do twardych przedmiotów takich jak np. kamienie, ponieważ grozi to trwałym uszkodzeniem elementów tnących. Warto mieć na uwadze również to, że korzystanie z podkaszarki jest możliwe jedynie wtedy, kiedy trawa jest sucha. Jeśli podczas pielęgnacji trawnika pogoda załamie się i zacznie padać, powinniśmy niezwłocznie przerwać pracę i odłączyć sprzęt od źródła zasilania. Musimy mieć też świadomość, że podkaszarka nie jest przeznaczona do koszenia dużego trawnika – korzystając z niej niezgodnie z przeznaczeniem, możemy uszkodzić model i stracić przysługującą nam gwarancję.

 

 

Jak często kosić trawę?

Osoby, które nie mają doświadczenia w pielęgnacji trawnika, często zastanawiają się, jak często należy kosić trawę. Jest to uzależnione przede wszystkim od warunków pogodowych. Niemniej jednak w okresie letnim przeciętnie używa się kosiarki 2 razy w miesiącu. Można to robić oczywiście częściej lub rzadziej, w zależności od naszych potrzeb.

 

Jak zadbać o trawnik?

Dbanie o trawnik nie sprowadza się jedynie do koszenia. Aby rosnąca w ogrodzie trawa ładnie się prezentowała, trzeba także zadbać o jej kondycję. Dobrym sposobem na to jest regularne podlewanie trawnika (szczególnie w okresie suszy). Warto także stosować różnego rodzaju nawozy, które sprawią, że trawa zyska intensywny kolor i będzie gęsto rosła.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Jaką podkaszarkę elektryczną Bosch wybrać?

 

Podkaszarka świetnie sprawdza się do wycinania trawy na niewielkich powierzchniach, a także przy krawężnikach czy płocie. Jej niewątpliwymi zaletami są niewielka waga, łatwe dojście w trudno dostępne miejsca oraz bezproblemowe manewrowanie. Jeśli zastanawiasz się, jaki model sprawdzi się najlepiej do koszenia Twojego trawnika, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Na końcu znajdziesz także zestawienie najsolidniejszych modeli marki Bosch.

Bosch to niemiecki koncern zajmujący się produkcją urządzeń techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, a także AGD. W ofercie firmy znajdziemy między innymi funkcjonalne kosiarki i podkaszarki, cechujące się wydajnością i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Bosch to znana i ceniona na całym świecie marka, dlatego nabywając jej sprzęty, możemy mieć pewność, że posłużą nam przez lata.

Wybierając nową podkaszarkę elektryczną, warto zwrócić uwagę na jej moc, od której zależy wydajność i efektywność koszenia. W sprzedaży dostępne są modele o mocy od 450 W do 1600 W. Miejmy na uwadze także mechanizm tnący, który najczęściej stanowi głowica z nylonową żyłką. Droższe modele mogą dysponować również plastikowymi lub metalowymi nożami tnącymi, które cechują się większą trwałością. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku ogrodów, w których występuje wiele kamieni i twardych korzeni.

Najlepsze podkaszarki elektryczne Bosch mają obudowę z regulowaną, teleskopową rączką. Takie rozwiązanie sprawia, że jesteśmy w stanie dopasować długość urządzenia do swojego wzrostu. Miejmy na uwadze również to, czy wybrany model ma dodatkowy uchwyt pozwalający podtrzymać go drugą dłonią. Dzięki temu praca będzie lżejsza i bardziej komfortowa.

Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo użytkownika, które zapewniają odpowiednie osłony z tworzyw sztucznych. Tego typu zabezpieczenie chroni nas przed odbijającymi się kamieniami, fragmentami zerwanej żyłki czy odrzucanymi fragmentami roślin. Poza tym najlepsza podkaszarka elektryczna Bosch w 2021 roku ma regulowany kąt nachylenia głowicy tnącej. Takie rozwiązanie jest przydatne, gdy chcemy skosić trawę pod krzewami czy na pochyłych powierzchniach takich jak skarpy.

 

 

Podkaszarki elektryczne Bosch – Ranking  

 

 

Bosch AFS 23-37

 

Jeśli szukasz urządzenia, które skutecznie usunie zarówno niską, jak i wyrośniętą trawę, a także zlikwiduje uporczywe chwasty, koniecznie sprawdź model Bosch AFS 23-37.

Podkaszarka tnie przy użyciu ostrza lub nici, a wybór między tymi dwoma wariantami jest szybki i nie sprawia problemów. Urządzenie wyposażone jest w pas z regulacją, dzięki któremu jesteśmy w stanie odpowiednio dopasować jego długość do własnych potrzeb. W ten sposób możemy zwiększyć komfort użytkowania sprzętu.

Przyrząd jest optymalnie wyważony i łatwo się nim manewruje. Silnik o mocy 950 W pozwala na wydajną i skuteczną pracę. Średnica cięcia ostrza tego modelu wynosi 23 cm, noża – 37 cm, a nici – 3,5 mm. Model ten waży jedynie 5,3 kg, dzięki czemu praca z nim jest wygodna. W zestawie z podkaszarką otrzymujemy 3 sztuki mocnej nici oraz ostrze do kosy elektrycznej.

Konsumenci podkreślają, że produkt jest poręczny i skuteczny.  Jego niewątpliwymi zaletami są mocny silnik, niewielka waga i łatwość użycia.

 

 

 

 

Bosch ART 35 

 

Podkaszarka Bosch ART 35 przyda się wszędzie tam, gdzie zmagamy się z wyrośniętą trawą czy zachwaszczonymi fragmentami ogrodu. Urządzenie sprawi, że łatwo i szybko przytniemy niechciane źdźbła.

Produkt wyposażony jest w stabilny drążek i osłonę, dzięki tym elementom jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz te wynikające z niedbałego użytkowania. Przyrząd ma lekką konstrukcję, waży jedynie 4,6 kg, dlatego można nim łatwo i wygodnie manewrować, nie przeciążając kręgosłupa. Komfort pracy zapewniają też wygodne uchwyty, które dobrze leżą w dłoniach.

Efektywność pracy sprzętu zapewnia mocny silnik 600 W. Średnica cięcia nici tego modelu wynosi 35 cm. W zestawie otrzymujemy także pas na ramię, dzięki któremu koszenie przy użyciu urządzenia jest wygodne. Podkaszarka Bosch ART 35 jest doceniana przez konsumentów również za solidne wykonanie oraz łatwość obsługi.

 

 

 

 

Bosch ART 24 

 

Godną polecenia podkaszarką jest model Bosch ART 24. Dzięki mocy 400 W oraz średnicy cięcia wynoszącej 24 cm urządzenie jest w stanie szybko i łatwo usunąć wysoką trawę i niechciane chwasty z naszego ogrodu.

Model ten wyposażony jest w podwójną nić, która zapewnia odpowiednią wydajność cięcia. Dzięki zastosowaniu stabilnego drążka i osłony sprzęt jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Z kolei dobre wyważenie i niewielka waga 2,6 kg sprawiają, że z przyrządem można wygodnie pracować nawet przez wiele godzin.

Ta podkaszarka elektryczna Bosch w dobrej cenie wyposażona jest w funkcję automatycznego naciągu nici, który znacznie poprawia ich żywotność. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż jednym kliknięciem możemy zmienić tryb pracy z funkcji podkaszania na funkcję przycinania krawędzi czy regulować wysokość pracy. Jak podkreślają konsumenci, model Bosch ART 24 jest lekki i poręczny, wydajnie pracuje i dokładnie przycina trawę na wybraną wysokość.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir