Ranking 5 najlepszych pił do gałęzi w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.03.24

 

Piły do gałęzi – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

W sklepach dostępnych jest wiele pił do gałęzi, dlatego często trudno zdecydować się na konkretny model. W celu ułatwienia zakupu najlepszego produktu, stworzyliśmy ranking. Powstał on w oparciu o dokładną analizę potrzeb konsumentów. Wzięliśmy pod uwagę także jakość wykonania. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się piła Fiskars 110950. Ma ona wyjątkowo ostre ostrza, dlatego dobrze radzi sobie z przycinaniem nawet grubych gałęzi. Narzędzie jest lekkie, co wpływa pozytywnie na komfort pracy i sprawia, że nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia ostrza. Dzięki temu możemy dostosować produkt do naszych potrzeb. Rączka zrobiona jest z odpornych na uszkodzenia materiałów. Dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się w niej w trakcie pracy. Jeśli jednak ten produkt nie jest tym, czego szukasz, zachęcamy do zapoznania się z opisem Fiskars Xtract 123880. Ta piła do gałęzi zdobyła uznanie wśród konsumentów i znajduje się na drugim miejscu w naszym rankingu.

5 najlepszych pił do gałęzi. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy Ci ranking pił do gałęzi. Znajdują się w nim dobrej jakości modele, które są polecane przez konsumentów. Wybór jednego z nich pozwoli Ci zadbać o ogród.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dobrze wyprofilowany kształt piły sprawia, że użytkownicy bez problemu dosięgają do każdej gałęzi. Wykonanie urządzenia jest solidne. Z jego pomocą można bardzo szybko ciąć nawet mokre gałęzie. Piła jest ostra i bez problemu przebija się przez grube gałęzie.

Wady

Niektóre elementy mogłyby być lepiej do siebie przytwierdzone. Przed przystąpieniem do działania zaleca się dokładne sprawdzenie połączeń między elementami i w razie potrzeby przykręcenie niezbyt dobrze dokręconych śrubek.

Podsumowanie

Piła jest wykonana ze stali oraz z tworzywa sztucznego. Ma ona regulowany kąt nachylenia. Długość sprzętu to 455 mm. Z kolei waga wynosi 230 g. Piła jest bezpieczna w użytku.

Drugi wybór

Zalety

Rękojeść została ukształtowana w taki sposób, że bez problemu można wygodnie obcinać gałęzie nawet przez kilka godzin. Osłona na palce jest solidnie wykonana, więc nie trzeba się bać podczas cięcia. Ostre uzębienie bardzo szybko tnie nawet grube gałęzie.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że obudowa piły do gałęzi nie jest zbyt dobrze wykonana. Jeżeli ją często używasz, to licz się z tym, że mogą na niej pojawić się nieestetyczne pęknięcia.

Podsumowanie

Długość sprzętu to 330 mm, a jego waga wynosi jedynie 230 g. Jest to piła ręczna. Wyposażona została w zaczep do paska, więc korzystanie z niej jest wygodne. Z pomocą sprzętu tnie się wyłącznie w stronę własnego ciała.

Rozważ też

Zalety

Technologia GripZone sprawia, że podczas pracy uchwyt nie wibruje. Praca sprzętu jest w każdym momencie kontrolowana, widać, kiedy musimy go podłączyć do ładowania, a także, kiedy trzeba dolać olej. Model jest bardzo dobrze wykonany.

Wady

Ta piła do gałęzi jest stosunkowo ciężka. Waży ona 3,5 kg. Jeżeli zamierzasz usuwać gałęzie, które znajdują się gdzieś wysoko, szczególnie przez dłuższy czas, to może być to niewygodne.

Podsumowanie

Pojemność zbiornika na olej to 0,5 l. Moc piły to 750 W. Długość prowadnicy produktu wynosi 20 cm. Długość uchwytu jest regulowana i może ona wynosić nawet 270 cm. Dlatego można łatwo dosięgnąć wyżej położonych gałęzi.

 

1. Piła do gałęzi do sekatora żyrafa Fiskars 110950

 

Jeśli chcesz kupić piłę do gałęzi w atrakcyjnej cenie, zachęcamy Cię do zapoznania się z dokładnym opisem modelu Fiskars 110950. Jest to sekator uniwersalny wyposażony w obrotową głowice. Ostre ostrza sprawiają, że praca przebiega szybko i efektywnie. Produkt radzi sobie nawet z grubymi, wyjątkowo mocnymi gałęziami.

Waga modelu oscyluje w granicach 200 g. Dzięki czemu nasza ręka nie męczy się zbyt szybko. Długość ostrza wynosi 35 cm, zaś długość całkowita jest równa 45,5 cm. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta nachylenia ostrza względem wysięgnika, co pozwala dostosować produkt do wykonywanej obecnie pracy. Piła zrobiona jest z solidnych materiałów. Wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Opinie na temat Fiskars 110950 są pochlebne. Konsumenci uważają, że jest to jeden z najlepszych produktów dostępnych obecnie na rynku. Do zakupu modelu zachęca nie tylko jego trwałość, ale także stosunkowo niska cena. Użytkownicy podkreślają, że piła dobrze leży w dłoniach i nie męczy ich zbyt szybko.

Fiskars 110950 to piła do gałęzi z ostrzem o długości równej 35 cm. Model ma regulowany kąt nachylenia względem wysięgnika.

 

Zalety

Cięcie bez użycia drabiny: Produkt ma stosunkowo sporą długość, co pozwala na obcinanie gałęzi bez konieczności korzystania z drabiny.

Ostrze: Konsumenci zwracają uwagę na to, że ostrze jest solidnie zrobione i nie ulega zniekształceniom. Na długo zachowuje ono swoje początkowe właściwości, więc nie trzeba często wymieniać produktu na nowy.

Regulowany kąt nachylenia ostrza: Użytkownik ma możliwość regulacji kąta nachylenia ostrza piły względem wysięgnika, co daje możliwość lepszego dopasowania narzędzia do potrzeb i poprawienia jego efektywności.

Efektywność: Używając tej piły można uciąć nie tylko cienkie, ale też grube gałązki. Fiskars 110950 pozwala zadbać o schludny wygląd ogrodu.

Waga: Produkt waży ok. 200 g. Jest lekki, a w związku z tym praca z jego użyciem nie okazuje się zbyt męcząca dla dłoni.

 

Wady

Uchwyt: Choć większość osób przyznaje, że model dobrze układa się w dłoni znajdują się też użytkownicy sugerujący, że uchwyt nie jest najlepiej wykonany.

 

 

 

 

2. Fiskars Piła Do Gałęzi Xtract 123880

 

Godnym uwagi produktem jest Fiskars Xtract 123880. Jest to piła do obcinania gałęzi, która stanowi gwarancję efektywnej i w pełni komfortowej pracy. Produkt jest polecany przez konsumentów. Doceniają oni wysoką jakość wykonania modelu.

Piła waży zaledwie 230 g. Jej utrzymanie w stabilnej pozycji nie jest trudne. Rączka została odpowiednio wyprofilowana, co pozwala na pewny chwyt. Zapewnia nam to odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy. Uchwyt został pokryty specjalnym tworzywem SoftGrip, który jest przyjemny w dotyku i chroni przed wyślizgnięciem się produktu z dłoni. Długość modelu jest równa 33 cm, zaś średnica cięcia wynosi do 12 cm.

Fiskars Xtract 123880 wyposażony jest w wygodny zaczep do paska, co pozwala mieć piłę zawsze pod ręką. Produkt będzie odpowiedni do cięcia gałęzi i desek. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup modelu potwierdzają, że jest on wyjątkowo ostry, dlatego zapewnia skutecznie cięcie. Dzięki temu możemy wykonać poszczególne zadania dużo szybciej.

Piła do gałęzi Fiskars Xtract 123880 ma długość równą 33 cm. Ostrze mierzy 25,5 cm. Narzędzie waży 230 g.

 

Zalety

Uchwyt: Model wyposażono w dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty tworzywem SoftGrip. Jest to przyjemny w dotyku materiał, który zapewnia nie tylko wygodę w trakcie wykonywania prac ogrodowych, ale także pewny chwyt.

Zaczep: Na pile do gałęzi znajduje się dobrej jakości zaczep pozwalający na przytwierdzenie narzędzia do paska spodni. W ten sposób możemy mieć model pod ręką, kiedy przystępujemy do pielęgnacji ogrodu.

Wysuwany mechanizm: Piła ma wysuwany mechanizm. Ostrze można łatwo schować gwarantując sobie bezpieczeństwo w trakcie przenoszenia. Możliwość ukrycia ostrza chroni także przed jego zbyt szybkim uszkodzeniem.

Ułożenie zębów: Z uwagi na to, że żeby ułożone są na przemian piła nie zacina się w trakcie cięcia, co skraca czas pracy i czyni ją łatwiejszą.

 

Wady

Korozja: Test pił do gałęzi Fiskars Xtract 123880 wykazał, że po pewnym czasie na ostrzu pojawiają się drobne ślady korozji.

 

 

 

 

3. Pilarka do gałęzi Ryobi RPP750S

 

Interesuje Cię piła elektryczna, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem Ryobi RPP750S. Jest to model o mocy 750 W. Stanowi ona gwarancję tego, że sprzęt poradzi sobie nawet z twardymi gałęziami. Dzięki urządzeniu będziesz mógł w prosty sposób zadbać o swój ogród.

Długość prowadnicy jest równa 20 cm. Prędkość łańcucha wynosi ok. 15 m/s. Pojemność zbiornika na olej oscyluje w granicach 51 ml. Waga modelu wynosi 3,5 kg. Biorąc pod uwagę to, że jest to piła elektryczna, stanowi ona jedną z najlżejszych propozycji na rynku. Zapewnia nam to komfort w trakcie pracy i odciąża nasze dłonie. Rura teleskopowa została zrobiona z włókna szklanego.

Z pojawiających się w Internecie opinii wynika, że Ryobi RPP750S to produkt godny uwagi. Do zestawy dołączony jest olej do smarowania prowadnicy i łańcucha oraz uprząż. Ostatni element jest wykonany z przyjemnych dla skóry materiałów. Urządzenie ma wygodny uchwyt i jest łatwe w obsłudze.

Ryobi RPP750S to elektryczna piła do gałęzi. Moc sprzętu jest równa 750 W. Pojemność zbiornika na olej wynosi ok. 50 ml, a waga sprzętu jest równa 3,5 kg.

 

Zalety

Funkcja automatycznego smarowania łańcucha: Urządzenie ma funkcję automatycznego smarowania łańcucha, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na konserwację sprzętu (niejednokrotnie takie czynności okazują się skomplikowane).

Efektywność: Ze względu na to, że piła ma dużą moc radzi sobie z cięciem nawet grubszych gałęzi. Nie trzeba więc używać bardziej zaawansowanego sprzętu, aby zadbać o ładny wygląd ogrodu.

Ograniczenie wibracji: Uchwyt GripZone jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale też skutecznie ogranicza odczuwalność generowanych przez narzędzie wibracji. W rezultacie mniej się męczymy.

 

Wady

Waga: W porównaniu z dostępnymi na rynku piłami do gałęzi ten model jest nieco ciężki. Praca z jego użyciem może okazać się męcząca dla naszych dłoni.

 

 

 

 

4. Piła do gałęzi “S” xtract 123870 Fiskars

 

Fiskars S Xtract 123870 to dobra i tania piła do gałęzi. Została wyposażona w wygodny zaczep do paska, który ułatwia przenoszenie. Ostrza są wyjątkowo ostre, dlatego produkt będzie odpowiedni do wykonywania wielu prac ogrodowych.

Dobrze wyprofilowana rękojeść daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie pracy. Nasze dłonie nie męczą się, a ryzyko wyślizgnięcia się przyrządu z dłoni jest minimalne. Na uchwycie znajduje się także osłonka na palce, która chroni nas przed ich uszkodzeniem w trakcie pracy. Tworzywo SoftGrip zapewnia pewny chwyt. Waga piły wynosi 130 g, więc zarówno jej przenoszenie, jak i użytkowanie nie stanowi dla nikogo problemu. Długość ostrza to 16 cm, zaś długość całkowita modelu jest równa 22,3 cm.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że Fiskars S Xtract 123870 to produkt godny polecenia. Jest dostępny w atrakcyjnej cenie, dlatego wiele osób może sobie pozwolić na jego zakup. Model ten jest solidnie wykonany. Do jego produkcji wykorzystano dobrej jakości materiały.

Piła do gałęzi Fiskars S Xtract 123870 waży 130 g. Długość całkowita narzędzia to 22,3 cm. Ostrze mierzy 16 cm.

 

Zalety

Pewny chwyt: Jednym z najważniejszych atutów jest to, że piłę można pewnie trzymać w dłoni. Wszystko dzięki specjalnej powłoce pokrywającej uchwyt.

Waga: Produkt jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu jego przenoszenie jest łatwe. Niewielka waga to też gwarancja, że praca nie będzie zbyt męcząca dla dłoni.

Osłonka na palce: Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia specjalna osłonka na place chroniąca przed ich skaleczeniem.

 

Wady

Ostrze: Ze względu na to, że ostrze jest stosunkowo cienkie łatwo je zniszczyć. Czasami element ten ulega drobnym deformacjom, co prowadzi do tego, że narzędzie staje się mniej skuteczne.

Mechanizm wysuwający: Ostrze można wsunąć do środka umożliwiając sobie bezpieczne przenoszenie narzędzia. Minusem jest jednak to, że mechanizm wysuwający czasami się zacina.

 

 

 

 

5. Proteco Piła teleskopowa do gałęzi Fusion PC10.82-PPN-2500

 

Osobom, które chcą zakupić dobrej jakości piłę do gałęzi, polecamy Proteco Fusion PC10.82-PPN-2500. Została ona zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw, więc nie niszczy się zbyt szybko. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego jej przechowywanie jest proste. Produkt zmieści się w każdym garażu.

Prezentowana piła teleskopowa ma długość roboczą równą 2,5 m. To narzędzie pozwoli nam obcinać gałęzie w koronach drzew bez konieczności używania drabiny. W efekcie zaoszczędzimy cenny czas. Aluminiowa rękojeść jest dobrze wyprofilowana. Ostrze wykonane zostało ze stali węglowej. Wykazuje odporność na korozję i ma świetnie właściwości tnące. Waga modelu jest równa 1,4 kg.

Opinie o piłach do gałęzi firmy Proteco są bardzo pozytywne. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanego przez nas modelu. Konsumenci zapewniają, że praca z narzędziem jest prosta i w pełni komfortowa. Na obu końcach ostrza znajduje się ogranicznik, który znacznie ułatwia pracę.

Proteco Fusion PC10.82-PPN- 2500 to dobra piła do gałęzi do 100 zł. Model waży 1,4 kg. Maksymalna długość narzędzia wynosi 2,5 m.

 

Zalety

Stal węglowa: Do wykonania piły wykorzystano stal węglową o bardzo dobrych właściwościach. Materiał ten jest odporny na zniekształcenia i działanie korozji. Nawet po czasie zachowuje swoje początkowe właściwości.

Rozstawienie zębów: Producent zadbał o odpowiedni kształt i dobre rozstawienie zębów. Dzięki temu możemy być pewni, że cięcie gałęzi będzie skuteczne.

 

Wady

Rozsuwanie rękojeści: Model ma teleskopową rękojeść. Jej rozsuwanie i wsuwanie czasami jest męczące i wymaga użycia sporej siły.

Długość: Ze względu na to, że narzędzie jest nieco długie jego przechowywanie czy przenoszenie może rodzić pewne trudności.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką piłę do gałęzi kupić?

 

Dbanie o ogród to nie tylko podlewanie kwiatów czy sprzątanie opadających liści jesienią. Należy również pamiętać o regularnym przycinaniu drzew i krzewów. Powodem są nie tylko względy estetyczne, ale i bezpieczeństwo. Gałęzie na starych drzewach mogą stanowić zagrożenie dla naszego domu, zwłaszcza w okresie częstych burz. Z tego powodu, straż miejska zachęca osoby, na których działkach znajdują się drzewa, aby samodzielnie przycinały gałęzie. Zagwarantuje to ładny wygląd działki, pozwoli zebrać drewno na opał na zimę, a do tego zapewni domownikom bezpieczeństwo. Aby jednak było to możliwe należy zakupić dobrej jakości urządzenie. Jeśli masz jakieś wątpliwości czy interesujący Cię sprzęt okaże się funkcjonalny, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim informacje, jaką piłę do gałęzi wybrać, by zapewnić sobie szybką i wydajną pracę.

Rodzaje pił

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów sprzętów, które dedykowane są dla innych odbiorców. Poszukując odpowiedzi na pytanie, jaka piła do gałęzi jest najlepsza, należy najpierw zastanowić się, do przycięcia jakich drzew będziemy jej używać. Bardzo popularne są modele manualne wyposażone w grube ostrze. Wykorzystują one siłę naszych mięśni i często wymagają bliskiej odległości od gałęzi. Oznacza to, że najlepiej sprawdzą się na niewielkich krzakach. Szczególnie polecamy produkty z zakrzywionym ostrzem, gdyż sprawdzą się w przypadku drzew i krzewów, które są mocno zagęszczone. Model gwarantuje bardzo łatwy dostęp do miejsca cięcia.

Alternatywą są piły elektryczne, które posiadają wbudowany silnik. Dzięki niemu interesujący Cię sprzęt poradzi sobie z grubymi gałęziami, które mogą zagrażać Twojemu gospodarstwu podczas burzy. Jeśli chcesz ciąć niewielkie rośliny o cienkich gałęziach, na pewno wystarczy Ci piła manualna. W przypadku, gdy na działce znajdują się wysokie drzewa jak dąb, znacznie lepiej spisze się urządzenie elektryczne.

 

Moc w sprzętach elektrycznych

Poszukując dobrej jakości sprzętu, koniecznie sprawdź, jaka jest jego moc. Wartość ta wyrażana jest w watach [W] i im jest ona większa, tym wydajniejsza jest piła. Ułatwi to pracę, bez konieczności jej przerywania w obawie przed przegrzaniem. Dobrze, by interesujące Cię urządzenie miało przynajmniej 600 W. Taka siła stanowi gwarancję, że model poradzi sobie nawet z twardymi gałęziami, bez konieczności przerywania cięcia w celu ochłodzenia silnika. Jeśli jednak znajdziesz piłę o większej mocy jak 1000 W lub 1200 W, polecamy jej zakup.

 

Ostrze

W celu zapewnienia sobie wydajnej pracy koniecznie sprawdź, z jakiego materiału wykonano ostrze w pile. Najlepszym rozwiązaniem są produkty ze stali węglowej. Jest to wysokiej jakości stop żelaza z węglem. Tego typu modele bardzo łatwo się ostrzy, a co więcej gwarantują precyzję cięcia. Stal węglową bardzo łatwą jest obrobić, dlatego jest stosunkowo tania. Alternatywą są sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej, która posiada domieszki węgla i żelaza, przez co jest odporna na korozję. Do tego piła jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie stępi się zbyt szybko.

 

Waga

W zależności od wysokości drzewa, piłę trzymamy na wysokości klatki piersiowej, twarzy lub ponad głową. Jak można się domyślić jest to dość niewygodna pozycja, która szybko powoduje dyskomfort w mięśniach. Z tego powodu, przed zakupem upewnij się, ile waży produkt. Trzymając ciężką maszynę liczącą nawet 6 kg szybko się zmęczymy, a do tego zdrętwieją nam dłonie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup piły ważącej od 100 g do 3,5 kg. Szczególnie polecamy produkty o niewielkiej masie, gdyż pozwolą one na długą pracę bez konieczności jej przerywania w celu odpoczynku. Niewielką wagę mają sprzęty tradycyjne składające się tylko z ostrza i rękojeści.

Rękojeść

Bardzo ważnym elementem jest rękojeść, za którą trzymamy piłę. Ten element konstrukcji powinien być dobrze wyprofilowany, by leżał wygodnie w dłoniach. Zapewni Ci to mocny chwyt i pewne ruchy. Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie rękojeści materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu spocone dłonie nie ześlizgnął się.

Najlepsze piły do gałęzi zaopatrzone są w specjalną osłonę na palce. Sprawia to, że dłoń jest chroniona w czasie pracy, więc nie uszkodzisz jej w czasie pracy w ogrodzie. Jest to bardzo ważny element konstrukcji i gorąco zachęcamy do inwestycji w niego. Niestety, ześlizgnięcie się dłoni może zakończyć się poważnym wypadkiem.

 

Piły do gałęzi w dobrych cenach

Najtańszą opcją są urządzenia manualne, pozbawione silników. Koszty zakupów zaczynają się od około 50 zł i na ogół nie przekraczają 200 zł. Taka rozbieżność w cenach wynika z wykonania rękojeści oraz długości ostrza. Niewielkie piły, które dostosowane są do małych drzew będą tańsze niż te z długimi ostrzami. Drugim rodzajem są produkty elektryczne, w których znajduje się silnik. Ponieważ są one znacznie wydajniejsze i diametralnie skracają czas pracy, ich cena jest większa. Ceny takich pił zaczynają się od 300 zł i mogą sięgać nawet 500 zł. Szczególnie kosztowne są modele dostosowane do cięcia wysoko ulokowanych gałęzi, podczas gdy użytkownik pozostaje na ziemi. Cena takich urządzeń może sięgać nawet 600 zł, w zależności od regulowanej długości. Im dalej sięgać będzie ostrze, tym droższy będzie sprzęt.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ