ᐅ Opryskiwacze spalinowe - Opinie i recenzje

Ranking 5 najlepszych opryskiwaczy spalinowych w 2019

Ostatnio aktualizowane: 14.12.19

 

Opryskiwacz spalinowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem opryskiwacza zapraszamy na naszą stronę. W przygotowanym przez nas rankingu znalazły się polecane i sprawdzone przez konsumentów modele. Cechuje je duża wytrzymałość, użyte do produkcji dobre tworzywa oraz stosunkowo niska cena. Pierwsze miejsce przypadło SOLO 423. To opryskiwacz spalinowy o dużej mocy. Zapewnia on wydajną i precyzyjną pracę. Sprzęt wyposażony jest w wytrzymały silnik, który nie ulega awariom. Stanowi to gwarancję tego, że produkt będzie należycie spełniał swoje zadanie. W zestawie znajdziemy wiele przydatnych elementów, m.in. dyszę rozpylającą z 4-stopniowym dozowaniem oraz nasadę dwusiatkową. Propozycja z drugiego miejsca to Yato YT-85140. Jest to wygodny opryskiwacz plecakowy. Sprawdza się on w czasie prac w ogrodzie, na działce czy w szkółce leśnej. Sprzęt nie waży zbyt wiele, a równomierny rozkład ciężkości sprawia, że urządzenie jest komfortowe i nie powoduje bólów pleców. Jeśli nadal nie wiesz, na jaki model się zdecydować, przeczytaj opisy innych, przygotowanych przez nas propozycji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki opryskiwacz spalinowy kupić?

 

Hodowanie roślin w naturalnych warunkach to bardzo trudne zadanie. Urodzaj bowiem zależy od wielu czynników, na które bardzo często nie mamy wpływu. Zaliczymy do nich m.in. klasę ziemi, jakość sadzonek lub występowanie różnego rodzaju szkodników. Aby uniknąć ryzyka utraty wszystkich owoców i warzyw lub wzmocnić kwiaty i drzewa, bardzo często zmuszeni jesteśmy do nawożenia ich specjalnymi środkami. Substancje rozpylamy zwykle opryskiwaczami, które pomagają nam równomiernie nanieść preparat na liście roślin. Z tego powodu, w zależności od wielkości działki, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy sprzęt. Według konsumentów najlepiej sprawdzają się urządzenia zasilane benzyną. Jednak biorąc pod uwagę szeroki asortyment sklepów z artykułami gospodarczymi, bardzo ciężko jest sprecyzować, jaki opryskiwacz spalinowy wybrać, aby w pełni zadowolił nasze oczekiwania. Sprawdźmy więc, na co zwrócić szczególną uwagę, by kupić sprzęt idealny dla naszej działki.

 

 

Budowa – jaki opryskiwacz spalinowy jest najlepszy?

Obecnie na rynku występuje bardzo dużo modeli opryskiwaczy. Różnią się od siebie pod względem wielu parametrów, jednak jedną z najważniejszych cech urządzenia jest jego budowa. Znajdziemy bowiem sprzęty bez wbudowanego baku, jak również takie, które są w niego wyposażone. Pierwszy wariant składa się z silnika, rury rozpylającej oraz specjalnego wężyka, który wkładamy w dowolny pojemnik z rozcieńczonym opryskiem. Taki produkt świetnie spełni swoją rolę w przypadku pracy stacjonarnej. Wystarczy, że ustawimy blisko siebie odpowiedniej wielkości zbiornik, połączymy go z opryskiwaczem i rozpoczniemy zaplanowaną czynność. Jeśli jednak często się przemieszczasz, powinieneś zastanowić się nad zakupem opryskiwacza z wbudowanym bakiem. Jest to znacznie wygodniejszy sprzęt w przypadku opryskiwania np. dużej powierzchni pola lub działki. Niestety, cena mobilnego urządzenia jest znacznie wyższa w porównaniu ze stacjonarnym, jednak biorąc pod uwagę funkcjonalność i efektywność, warto przemyśleć, czy większa inwestycja nie okaże się korzystniejszą.

 

Moc

Parametrem, który w znacznym stopniu wpływa na efektywność opryskiwacza jest jego moc. Ma to dość duże znaczenie, jeśli w krótkim czasie chcesz rozpylić chemikalia na sporej powierzchni lub na znacznej wysokości. Warto wspomnieć, iż rozbieżność siły poszczególnych modeli jest wyjątkowo szeroka. Najsłabsze sprzęty dysponują 1 koniem mechanicznym, natomiast profesjonalne urządzenia posiadają aż 5 koni mechanicznych. Im wyższe parametry, tym produkt będzie bardziej wydajny.

Pamiętaj jednak, że nie zawsze będziesz pracować na najwyższych obrotach. Czasami opryskiwacz będzie Ci potrzebny do rozpylania chemikaliów na roślinach doniczkowych lub skrzyniowych. Sprawdź więc, czy wybrany przez Ciebie model posiada pokrętło, za pomocą którego będziesz w stanie regulować siłę sprzętu. Takie rozwiązanie sprawi, że produkt stanie się o wiele bardziej uniwersalny.

 

Waga

Najlepszy opryskiwacz spalinowy to taki, który jest nie tylko efektywny, ale również wygodny w użytkowaniu. Z tego względu należy sprawdzić, czy jego waga jest na tyle mała, że bez problemu założymy go na plecy. Warto więc przed zakupem przymierzyć, czy urządzenie jest odpowiednio dopasowane. Pamiętaj, że w sklepie produkty pozbawione są paliwa czy chemikaliów. Po uzupełnieniu obydwu zbiorników opryskiwacz będzie kilka razy cięższy.

Bardzo często informacje dotyczące maksymalnej wagi modelu zawarte są w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu. Przeczytaj więc czy podane tam wartości nie przewyższają Twoich fizycznych możliwości. Korzystanie ze sprzętu jedynie do połowy wypełnionego chemikaliami może być uciążliwe, dlatego czasami lepiej jest zdecydować się na produkt o mniejszej pojemności.

 

Uchwyty

Oprócz wagi, bardzo ważne są uchwyty. Czasami lżejszy sprzęt może okazać się o wiele mniej wygodny niż ten o większej gramaturze. Jest to uzależnione bowiem od szelek i przypięć, które w różny sposób rozkładają ciężar na naszych plecach.

Sprawdź więc, czy wszystkie pasy posiadają odpowiednią grubość. Cienkie rzemyki, bez dodatkowych zabezpieczeń, będą wbijać się w ciało, powodując ból, a nawet zranienia. Konsumenci radzą więc wybierać modele o szerokich szelkach, dodatkowo wyposażonych w miękkie gąbki, amortyzujące wszelkie ruchy.

Nie zapomnij również o odpowiednich zabezpieczeniach. Przyjrzyj się zatem wszelkim zapięciom. Powinny być mocne i stabilne, nawet pod wpływem Twojego silnego nacisku.

Kółka

Wiele opryskiwaczy wyposażonych zostało w kółka, które pozwalają użytkownikowi transportować sprzęt. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, ponieważ rozpylacz wraz z rozcieńczonymi chemikaliami bywa bardzo ciężki.

Jeśli więc często pracujesz na dużych powierzchniach i poszukujesz produktu, który łatwo jest przenosić, opryskiwacz z kołami będzie świetnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że im większe kółka, tym szybciej pokonasz nierówny lub porośnięty roślinami teren. Malutkie elementy nie uniosą opryskiwacza na tyle wysoko, by nie zahaczał o podłoże. Dodatkowo zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Konsumenci polecają wybór kół kauczukowych lub gumowych. Dają one bowiem gwarancję długotrwałej pracy, przy zachowaniu wysokiego komfortu użytkowania.

 

Opryskiwacze spalinowe w dobrych cenach

Ceny opryskiwaczy spalinowych są bardzo zróżnicowane. Wartość uzależniona jest przede wszystkim od funkcji, marki i pochodzenia sprzętu. Najprostsze modele kupisz już za nieco ponad 300 zł. Jednak jeśli zależy Ci na produkcie z najwyższej półki i o dobrych parametrach, musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 3000 zł.

 

 

5 najlepszych opryskiwaczy spalinowych. Opinie w 2019 roku

 

Przygotowaliśmy dla naszych czytelników ranking opryskiwaczy spalinowych. W zestawieniu pojawiły się jedynie sprawdzone i polecane przez konsumentów modele, dlatego ich zakup z pewnością okaże się trafiony.

 

1. Opryskiwacz Solo 423 spalinowy

 

Jeśli chcesz kupić wysokiej klasy opryskiwacz spalinowy, zapoznaj się z dokładnym opisem SOLO 423. Jest to urządzenie o mocy 4,1 KM. Cechuje go precyzyjna i wydajna praca, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu jest w pełni komfortowe.

Prezentowany model jest wyposażony w silnik 2-suwowy. Jego pojemność skokowa wynosi 72,3 cm3. Cylinder znajdujący się w silniku wzmocniono nikasilem, czyli ochronną warstwą niklu i węgliku krzemu. Konsument może mieć więc pewność, że urządzenie nie ulegnie awarii, a jego odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie na wysokim poziomie. Pojemność zbiornika w tym produkcie wynosi 12 l. W zestawie znajduje się m.in. specjalna dysza rozpylająca z 4-stopniowym dozowaniem, dysza dalekosiężna i nasada dwusiatkowa.

Opinie o opryskiwaczach spalinowych tego producenta są pozytywne. Równie przychylne komentarze zbiera zaprezentowany przez nas model. Jak podają konsumenci, jest on łatwy w użyciu. Jego wytrzymały silnik sprawia, że urządzenie może być używane nawet cały dzień.

Opryskiwacz spalinowy SOLO 423 ma moc równą 4,1 KM. Produkt waży 11 kg. Pojemność zbiornika wynosi 12 l.  

Zalety
Możliwość pracy ciągłej:

Prezentowany opryskiwacz został wyposażony w wydajny silnik, który nie nagrzewa się zbyt szybko. Jak zapewnia producent, urządzenie może być używane przez cały dzień, dlatego też świetnie sprawdzi się do szkółek leśnych, plantacji czy sadów.

Zbiornik:

Wiele osób zapewnia, że znajdujący się w modelu zbiornik jest solidnie wykonany i szczelny. W związku z tym nie ma obaw, że znajdująca się w pojemniku ciecz będzie wyciekać. Zaletą okazuje się także stosunkowo duży otwór do wlewania roztworu.

Zasięg:

Efektywną i szybką pracę gwarantuje duży zasięg oprysku (wynosi on 12 m).

Dodatkowe akcesoria:

Kupując prezentowany opryskiwacz otrzymamy w zestawie m.in. dyszę dalekosiężną, specjalną dyszę rozpylającą z 4-stopniowym dozowaniem, jak również nasadę dwusiatkową.

Obsługa:

Konsumenci podkreślają, że dołączona do kompletu instrukcja obsługi jest przejrzysta, co w konsekwencji prowadzi do tego, że użytkowanie sprzętu nie jest trudne.

Wady
Głośność:

Część osób zaznacza, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 

2. Yato Opryskiwacz Spalinowy Plecakowy 16L Yt-85140

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem opryskiwacza spalinowego Yato YT-85140. Jest to model polecany przez wielu konsumentów. Urządzenie zostało wyposażone w wydajny silnik o mocy 2,9 KM. Stanowi to gwarancję efektywności działania. Warto podkreślić, że silnik nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy, co potwierdzają osoby, które zakupiły ten produkt.

Pojemność zbiornika wynosi 16 l. Pojemnik ma duży otwór wlewowy, co stanowi spory atut sprzętu. Maksymalny zasięg spryskiwania wynosi 12 m. Użytkownik ma możliwość korzystania z opryskiwacza nie tylko w celu aplikacji cieczy, ale również granulatu. Znacznie zwiększa to funkcjonalność urządzenia. Na uwagę zasługuje wygodny system nośny.

Yato YT-85140 to opryskiwacz spalinowy spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Osoby, które miały okazję przetestować ten model twierdzą, że jest on solidnie wykonany, gwarantuje efektywną pracę, a dodatkowo nie jest zbyt głośny. Zaletą jest to, że do zestawu dołączono specjalny pojemnik umożliwiający przygotowanie mieszanki.

Spalinowy opryskiwacz plecakowy Yato YT-85140 ma zbiornik o pojemności 16 l. Waga produktu wynosi 12 kg, a jego moc to 2,9 KM. Maksymalny zasięg spryskiwania jest równy 12 m.

Zalety
Duży otwór wlewowy:

Konsumenci w swoich opiniach skupiają się na wykonaniu zbiornika. Ich zdaniem pojemnik zrobiono z wytrzymałych materiałów, a duży otwór wlewowy stanowi duże ułatwienie w trakcie przygotowywania urządzenia do pracy.

Zasięg pracy:

Z uwagi na to, że zasięg pracy wynosi 12 m możemy spryskać także rośliny znajdujące się w dużej odległości od miejsca, w którym się znajdujemy. To pozwala zaoszczędzić czas.

Jakość wykonania:

Do produkcji opryskiwacza wykorzystano dobre gatunkowo materiały. W rezultacie sprzęt nie ulega awariom i wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

System nośny:

Użytkownicy zapewniają, że system nośny jest dobrze opracowany. Dzięki temu praca z opryskiwaczem okazuje się wygodna, a ryzyko wystąpienia bólu pleców zostaje znacznie ograniczone.

Wady
Obsługa:

Pewna grupa Internautów zaznacza, że na początku obsługa urządzenia może okazać się nieco skomplikowana. Z biegiem czasu jednak użytkowanie produktu jest bardzo proste.

 

 

 

 

3. GardeTech Opryskiwacz spalinowy plecakowy 20l 11820

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu GardeTech 11820. Jest to typ plecakowy, więc jego przenoszenie jest wygodne i proste. Urządzenie może znaleźć zastosowanie w ogrodach, parkach, polach uprawnych i wielu innych miejscach.

Waga produktu wynosi 12,5 kg. Moc silnika to 2,5 KM. Wykonuje on 5 tysięcy obrotów na minutę. Zużywa około 0,5 l paliwa na godzinę. Pojemność zbiornika jest równa 20 l, a jego czyszczenie za sprawą dobrze skonstruowanego zaworu jest łatwe i nie sprawia problemów. Do produktu dołączona jest rura wyrzutowa, kolanko do opryskiwania trudno dostępnych miejsc oraz wszystkie elementy niezbędne do złożenia sprzętu. Użytkownik znajdzie w zestawie także pojemnik do mieszanki paliwowej, szelki i instrukcję w języku polskim.

Prezentowany model uważany jest za dobry i tani opryskiwacz spalinowy. W pojawiających się w sieci opiniach przeważa zdanie, że urządzenie jest łatwe w użyciu. Do tego konsumenci zwracają uwagę na solidność wykonania tego produktu.

Opryskiwacz spalinowy GardeTech 11820 ma moc równą 2,9 KM. Zasięg pracy urządzenia wynosi 12 m. Waga produktu to 12 kg, a pojemność zbiornika – 20 l.

Zalety
Możliwość regulacji:

Opryskiwacz można w łatwy sposób dostosować do swoich aktualnych potrzeb regulując strumień oprysku. Obsługa modelu jest łatwa, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie umieszczane w Internecie.

Szelki nośne:

Do produkcji szelek wykorzystano dobrej jakości materiały. Stanowi to dowód na to, że elementy nośne nie zniszczą się zbyt szybko, jak również daje pewność, że będziemy mieć zagwarantowany, odpowiedni komfort podczas pracy (brak bolesnych obtarć).

Duży zbiornik:

Zdaniem Internautów atutem sprzętu jest duży zbiornik (20 l). Dzięki niemu użytkownik nie musi zbyt często dolewać nawozu, co stanowi sporą oszczędność czasu. Zaletą okazuje się również solidne wykonanie pojemnika.

Wady
Rura wyrzutowa:

Pojedyncze osoby uważają, że rura wyrzutowa mogłaby być zrobiona z trwalszych materiałów.

 

 

 

 

4. Demon Opryskiwacz Spalinowy 14L M83220

 

Demon M83220 to plecakowy opryskiwacz spalinowy. Model ten jest jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Dzieje się tak, ponieważ jego konstrukcja jest trwała, a wykorzystane do produkcji materiały cechuje odporność na uszkodzenia.

Pojemność zbiornika w tym urządzeniu wynosi 14 l. Szerokość rozpylania oscyluje w granicach 12 m. Waga produktu jest równa 11 kg. Sprzęt wyposażony jest w 2-suwowy silnik, którego maksymalne obroty to 7500 w ciągu jednej minuty. Produkt ma szerokie zastosowanie. Możemy go używać do ochrony naszych roślin ogrodowych, a także do pozbycia się szkodników z drzew czy upraw. Użytkownik ma możliwość regulacji ciśnienia. Dodatkowo w zestawie znajdują się różnorodne dysze zraszające, które pozwalają dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb.

Warto podkreślić, że Demon M83220 zdobył w sieci wiele pochlebnych opinii. Użytkownicy, którzy mieli okazję go przetestować uważają, że to jeden z najlepszych modeli. Wygodnie się go nosi i nadmiernie nie obciąż on kręgosłupa, dzięki czemu konsument nie musi się martwić o uciążliwy ból pleców.

Demon M83220 to dobry opryskiwacz spalinowy do 500 zł. Pojemność zbiornika wynosi 14 l, a waga produktu jest równa 11 kg. Szerokość rozpylania to 12 m.

Zalety
Kształt:

Prezentowany opryskiwacz ma dobrze wyprofilowany kształt, co powoduje, że jego użytkowanie jest wygodne. Użytkownicy nie mają problemu ze zbyt szybkim pojawieniem się bólu pleców i koniecznością robienia częstych przerw w pracy.

Łatwe uruchamianie:

W wielu recenzjach pojawia się informacja, że uruchomienie sprzętu jest łatwe i nie trzeba w tym celu używać dużo siły.

Dodatkowe akcesoria:

Do zestawu dołączono różnego rodzaju dysze zraszające, które zwiększają funkcjonalność urządzenia.

Wady
Szczelność zbiornika:

Niektóre osoby uważają, że nakrętka zbiornika na paliwo nie jest wykonana solidnie. Dlatego też istnieje obawa, że znajdująca się w środku ciesz wyleje się, jeśli opryskiwacz się przechyli.

Głośność:

Część Internautów uważa, że generowany przez produkt hałas jest zbyt duży.

 

 

 

 

5. Geko Opryskiwacz Spalinowy 2130W 14L G81080

 

Dobrej jakości urządzenie jest łatwe w użyciu, precyzyjne i wydajne. Wszystkie te cechy posiada prezentowany przez nas model Geko G8108. Jest on przeznaczony do noszenia na plecach, tzw. opryskiwacz spalinowy.

Sprzęt ma moc równą 230 W. Pojemność zbiornika na chemikalia wynosi 14 l. Zasięg produktu wynosi ok. 11 m. Jego waga oscyluje w granicach 11 kg. Urządzenie jest wykonane w dużej mierze z plastiku, co zapewnia mu lekkość. Należy podkreślić, że materiał ten jest starannie wyselekcjonowany, więc możemy mieć pewność, że opryskiwacz będzie nam służył przez długi czas. Elementy, które mają styczność z kwasem wykonane zostały ze wzmocnionych materiałów sztucznych oraz stali nierdzewnej. Zapobiega to powstawaniu korozji i zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Duża grupa konsumentów uważa, że zakup modelu Geko G8108 to dobry wybór. Nie dość, że jest on wyprodukowany przy użyciu materiałów o sprawdzonej jakości, to dodatkowo łatwo się go używa. Urządzenie jest wydajne i ma szerokie zastosowanie. Sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także w szkółkach leśnych czy parkach.

Geko G8108 to opryskiwacz spalinowy o mocy 2130 W. Produkt wyposażono w 14 l zbiornik. Waga modelu wynosi 11 kg.  

Zalety
Wykonanie:

Do produkcji sprzętu wykorzystano materiały odporne na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. W rezultacie opryskiwacz nie niszczy się zbyt szybko, a my możemy mieć pewność, że na jego powierzchni nie pojawią się dziurki.

Otwór zbiornika:

Wiele osób uważa, że nalewanie środków służących do pielęgnacji roślin nie jest trudne. Wszystko za sprawą tego, że zbiornik ma odpowiednio duży wlew.

Wady
Wygoda użytkowania:

Niektóre osoby twierdzą, że po pewnym czasie użytkowania zaczyna odczuwać się dyskomfort. Może być to spowodowane złym wyprofilowaniem sprzętu.

Obsługa:

Z uwagi na to, że dołączona do zestawu instrukcja jest mało czytelna, na początku obsługa opryskiwacza może sprawiać problem.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Dolmar Sp7650.4R

 

Jeśli interesuje Cię opryskiwacz plecakowy wykonany z najlepszych gatunkowo tworzyw, koniecznie przeczytaj opis produktu Dolmar Sp7650.4R. Przeznaczony jest on do prac w rolnictwie, sadownictwie oraz na działkach i ogrodach. Jego waga jest równa 14,1 kg. Wygodny system nośny sprawia, że rozkład ciężaru jest równomierny.

Wymiary produktu są następujące: 42 cm x 44 cm x 59,5 cm. Jego moc wynosi 3,7 KM. Pojemność skokowa to 75,6 cm3, a zbiornik na paliwo liczy 1,8 l. Model wyposażony jest 4-suwowy silnik Makita stanowiący gwarancję niezawodności. System łatwego startu z dekompresją, podobnie jak funkcja automatycznego mieszania zawartości zbiornika, usprawnia korzystanie ze sprzętu.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup prezentowanego modelu. Jak podkreślają, jest on solidnie skonstruowany. Plusem jest również to, że w zestawie otrzymujemy m.in. wężyk 25 cm, rurę prostą, komplet opasek zaciskowych i klucz montażowy.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4.71 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status