Opryskiwacze ciśnieniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.08.18

 

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Opryskiwacz ciśnieniowy to przydatne narzędzie do pracy w sadzie i ogrodzie, jego celem jest rozpylanie środków ochronnych roślin oraz nawozów. Mniejsze modele, świetnie posłużą do zraszania małych roślin. Przy wielohektarowych działkach, sprawdzą się za to duże spryskiwacze podłączane do ciągnika. Taki przyrząd ułatwia pracę, a przede wszystkim dozuje odpowiednią dawkę nawozu w postaci lekkiej mgiełki.

Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której sparzysz roślinę nawozami. Spryskiwacz napełniony środkami owadobójczymi sprawdzi się do wyeliminowania szkodników, takich jak mszyce czy stonka. Dlatego dla miłośników ogrodnictwa, którzy chcą usprawnić swoją pracę przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaki opryskiwacz ciśnieniowy wybrać.

Rodzaje opryskiwaczy ciśnieniowych

Konsumenci mogą wybrać odpowiedni opryskiwacz spośród tych klasycznych, plecakowych, czy nawet zasilanych bateriami. Dopiero po wybraniu rodzaju sprzętu, należy skupić się na jego pojemności oraz tworzywie, z którego został wykonany. Oto trzy typy spryskiwaczy oraz ich cechy charakterystyczne:

Klasyczny – taki model ma specjalny uchwyt do łatwiejszego przenoszenia. Jest to również najpopularniejszy rodzaj opryskiwacza z tych dostępnych na rynku. Świetnie sprawdzi się w małych ogródkach. Może być wypełniony zarówno wodą, jak i środkami chemicznymi.

W formie plecaka – tego typu rozwiązanie sprawdzi się na dużych obszarach. Jest ono przenośne oraz łatwe w użyciu. Jego waga, nawet przy pełnym zbiorniku, nie jest odczuwalna, ponieważ zakładany na plecy wydaje się być o wiele lżejszy niż sprzęty, które trzymamy w ręce.

Zasilany na baterie – takie opryskiwacze działają automatycznie i nie wymagają ręcznego pompowania wody. Uruchamia się je poprzez naciśnięcie przycisku START. Niestety czas działania uwarunkowany jest żywotnością baterii. Dlatego będą odpowiednie do opryskiwania niewielkich powierzchni.

Ręczne do domu – najbardziej kompaktowe, przydadzą się w każdym domu do nawożenia kwiatów doniczkowych.

 

Właściwości opryskiwaczy ciśnieniowych

Podczas wybierania opryskiwacza ciśnieniowego należy uwzględnić pewne właściwości, takie jak: pojemność zbiornika, materiał, z którego jest wykonany oraz jego zasięg działania.

 

Pojemność zbiornika

Ważną kwestią przy wyborze opryskiwacza ciśnieniowego jest jego pojemność. W zależności od tego, czy jesteśmy posiadaczami wielkiego sadu czy małego ogródka, urządzenie tego typu należy wybrać według własnych preferencji. W sklepach jest ogromny wybór, począwszy od najmniejszych opryskiwaczy o pojemności 1 l, aż po takie 11,5 l.

Co więcej, dostępne są również modele zakładane na plecy, których pojemność może sięgnąć ponad 15 l. Dla osób, które spryskują duże powierzchnie jest to idealny wybór, gdyż pozwoli zaoszczędzić czas na uzupełnianie spryskiwacza. Takie spryskiwacze wyposażone są w specjalne podziałki, dzięki którym ułatwią dozowanie środków chemicznych oraz wody.

 

Waga

Waga jest również istotnym kryterium w przypadku zakupu spryskiwacza ciśnieniowego. Te kilkulitrowe z pełnym zbiornikiem mogą ważyć do 10 kg. Natomiast wariant plecakowy, który sam w sobie waży kilka kilogramów, przy pełnym zbiorniku o pojemności 16 l może się okazać bardzo ciężki.

 

Tworzywo

Materiał, z jakiego wykonany jest opryskiwacz ma bardzo duże znaczenie. Nie zaleca się używania żrących chemikaliów w sprzętach plastikowych. W takim wypadku lepiej zdecydować się na modele wykonane z cynkowanej lub polietylenowej stali.

 

Zasięg działania

W zależności od tego, jak duży obszar chcemy spryskać, dobieramy odpowiednio duży produkt. Zwykle jego pojemność ma związek zasięgiem rozpraszania płynów. Im większa powierzchnia do spryskania, tym większy zasięg będzie nam potrzebny. Przy mniejszym zasięgu, nasza praca będzie trwała dłużej.

 

Regulacja

Za pomocą specjalnego pokrętła, użytkownicy mogą regulować ilość wody, co zapewni im kontrolę i oszczędność. Unikniemy też sytuacji, w których na dość delikatne rośliny spadnie zbyt duża ilość środka owadobójczego, który może zniszczyć liście. Z drugiej strony, jeśli musimy spryskać duże powierzchnie, zbyt mały zasięg zmusi nas do kilkukrotnego spryskiwania roślin.

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy jest najlepszy?

Dobry opryskiwacz ciśnieniowy to taki, który idealnie sprawdzi się w naszym ogrodzie. Dlatego wybór dobrego sprzętu jest tak ważny. Jest to również sprawa indywidualna, gdyż to konsument wie najlepiej, jak duży obszar ma być poddany spryskaniu oraz czym będzie go spryskiwać. Dla posiadaczy małych ogródków polecamy modele kilkulitrowe.

Jeśli zależy Ci tylko na podlewaniu roślin, świetnie sprawdzi się spryskiwacz plastikowy. Natomiast, jeśli masz problem ze szkodnikami, zalecamy zakup modelu wykonanego z trwalszego tworzywa. Jeśli jednak spryskany ma być większy obszar, polecamy spryskiwacze ciśnieniowe w postaci plecaka, które mają nie tylko ogromną pojemność, ale także są o wiele wygodniejsze w użyciu niż inne modele. Ponadto, pozwalają na stosowanie zarówno wody, jak i środków chemicznych.

 

Opryskiwacze ciśnieniowe w dobrych cenach

Cena opryskiwaczy ciśnieniowych zależna jest od ich pojemności oraz tworzywa, z których zostały wykonane. Jeśli interesują nas podręczne modele o litrowej pojemności, będzie to wydatek rzędu 50 zł. Jeśli chodzi o sprzęty z cynkowanej stali, które możemy założyć w formie plecaka, są one droższe. Kosztują od 200 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli masz mały ogródek, nie warto inwestować w najdroższe sprzęty.

 

 

Najlepsze opryskiwacze ciśnieniowe w 2018 roku

 

Opryskiwacz ciśnieniowy to niezbędne narzędzie do walki ze szkodnikami i chwastami w ogrodzie. Sprzęt dostępny jest ze zbiornikiem o różnych pojemnościach, dzięki czemu każdy miłośnik ogrodnictwa znajdzie coś dla siebie. Co więcej, taki zbiornik można nie tylko napełnić wodą, ale przede wszystkim środkami chemicznymi, które skutecznie pomogą zlikwidować insekty. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów opryskiwaczy ciśnieniowych. Aby ułatwić wybór idealnego sprzętu, przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych opryskiwaczy ciśnieniowych, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego ogrodnika.

 

Nasze zalecenia

 

Kwazar Neptun

 

Na pierwszym miejscu znalazł się plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy firmy Kwazar Neptun. Produkt ten został wykonany z polipropylenu. Model ten świetnie sprawdzi się zarówno do zraszania roślin, jak i spryskiwania ogrodu środkami chemicznymi chroniącymi przed chwastami i szkodnikami.

Choć pojemność zbiornika to 15 l, to możliwość noszenia na plecach sprawia, że praca z nim jest o wiele wygodniejsza. Ponadto, nie odczuwa się ciężaru sprzętu. Ponadto, model ten posiada teleskopową lancę, której długość jest regulowana w zakresie od 60 cm do 120 cm.

Dzięki temu, spryskiwacz Kwazar Neptun znajdzie zastosowanie w każdym terenie. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi, model ten został wyposażony w izolację termiczną od strony pleców, która ma również zapobiec ewentualnemu wyciekowi środków chemicznych.

Według opinii konsumentów, jest to idealna propozycja dla posiadaczy dużych obszarów, a dzięki specjalnym uszczelkom i zaworom bezpieczeństwa, praca z nim jest bezpieczna. Jest to najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy dostępny na rynku.

 

 

 

 

Gardentech 11816M8

 

Dobry i tani akumulatorowy opryskiwacz ciśnieniowy Gardentech 11816M8 to trzecia propozycja warta uwagi. Jest to model przenośny, który z powodzeniem może być używany w ogrodzie, parku, na plantacji, polu uprawnym czy w szklarni.

Dzięki czterem dyszom jest on w stanie spryskiwać nawet kilka różnych roślin, które wymagają innej pielęgnacji w tym samym czasie. Pojemność urządzenia wynosi aż 16 l, a pojemność akumulatora wynosi 8 Ah, co pozwala na 3 – 4 godzinną pracę. Natomiast czas ładowania baterii to ok. 7 godzin.

Lanca może być wydłużona z 50 cm do długości 100 cm, co ułatwi pracę w każdym terenie. Po przymocowaniu specjalnych szelek, spryskiwacz Gardentech 1181M8 staje się niezwykle poręcznym narzędziem pracy, idealnym dla osób pracujących na dużych obszarach.

Opinie konsumentów na temat tego modelu są bardzo pochlebne. Ze względu na wygodne użytkowanie oraz nowoczesny design, a dodatkowe dysze zapewnią odpowiednią pielęgnację wszystkim roślinom.

 

 

 

 

Flo T89509

 

Kolejnym opryskiwaczem ciśnieniowym w naszym rankingu jest Flo T89509. Jest to model ręczny o pojemności 2 l, dzięki czemu będzie odpowiedni w małych ogródkach, szklarniach, czy nawet na tarasach. Produkt ten został wyposażony w mosiężną dyszę, którą można regulować za pomocą pokrętła.

Taka regulacja sprawia, że mamy dowolność zmiany intensywności strumienia wody – od ciągłego, aż po lekką mgiełkę.

Ponadto, sprzęt ten ma wbudowany dekompresator, który włącza się w sposób automatyczny, za każdym razem kiedy przekroczona zostanie wartość 0,2 MPa. Jego zbiornik jest plastikowy, więc jest odpowiedni głównie do nawadniania roślin.

Według opinii konsumentów, opryskiwacz ręczny Flo T89509 to idealna propozycja dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem i z powodzeniem zastąpi tradycyjne konewki.

 

 

 

 

Marolex Titan

 

Naszą ostatnią propozycją jest plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy Marolex Titan. Jest to nowoczesny model o niewielkiej wadze i pojemności 12 l. Został zaprojektowany w taki sposób, aby idealnie sprawdził się w każdym terenie, a dodatkowe uszczelki typu APS SYSTEM chronią sprzęt przed piaskiem i pyłem.

Model ten został wyposażony w długą, teleskopową lancę, której długość z 80 cm można wydłużyć do 135 cm.

Ponadto, posiada on dwie dysze z możliwością regulacji kąta strumienia typu MR1.5 oraz MR1.0, dzięki czemu idealnie dopasuje się do naszych oczekiwań. Sam sprzęt ma formę plecaka, a specjalne szelki zapewnią wygodę noszenia.

Opinie o opryskiwaczach ciśnieniowych Marolex Titan są bardzo pochlebne. Według konsumentów świetnie sprawdzi się w sadach, uprawach czy szklarniach.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Flo 89600

 

Naszą kolejną propozycją jest opryskiwacz spalinowy Flo 89600. Jest to jedyny taki model w naszym zestawieniu. To urządzenie posiada niezwykle wydajny silnik o mocy 2,13 kW, a producent zapewnia, że świetnie spisze się w każdych warunkach.

Ponadto, jego maksymalny zasięg spryskiwania to aż 11 m. Czyni go to niezwykle efektywnym sprzętem, idealnym do pól uprawnych czy wielkich sadów. Co więcej, w urządzeniu mamy możliwość wymiany końcówki lancy.

Dzięki temu może pełnić rolę dmuchawy, która sprawdzi się jesienią podczas sprzątania ogrodu. Pojemność prezentowanego opryskiwacza to 16 l.

Według opinii konsumentów jest to dobry model spalinowy, który dzięki swojej wydajności pozwala osiągnąć zadowalające efekty pracy. Możliwość wymiany końcówki sprawia, że sprzęt ten jest niezwykle funkcjonalny.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...