ᐅ Oczka wodne. Recenzje i opinie

Oczka wodne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Dla wszystkich, którzy szukają idealnej formy do utworzenia oczka wodnego mamy kilka ciekawych propozycji. Jedna z nich została wyróżniona przez Internautów, jako najlepsza sadzawka – jest to Pontec Pe Pond 500 L. Pojemność tego produktu wynosi 500 l. Oczko ma bardzo ciekawą linię brzegową. Jest ona nieregularna, co sprawia, że ładnie komponuje się z innymi elementami ogrodu. Oprócz tego forma wykonana została z bardzo trwałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. W oczku możemy hodować bujnie rosnące rośliny wodne. Innym produktem, który został wyróżniony przez Internautów jest Al-Ko T 600. Prezentowana sadzawka ma kształt prostokąta, lecz równie dobrze można ją dopasować do swojego ogrodu. Pojemność produktu wynosi 600 l. Dzięki wielu poziomom możemy posadzić w oczku wiele gatunków roślin, które dodatkowo ozdobią zbiornik.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie oczko wodne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oczko wodne w ogrodzie świetnie się prezentuje, zwłaszcza jeśli posadzimy w nim rośliny lub wpuścimy do niego ryby. Wbrew pozorom budowa ogrodowej sadzawki nie jest trudna, zwłaszcza jeśli kupimy gotową formę. Przygotowaliśmy poradnik pełen informacji o tym, jakie oczko wodne wybrać. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas podpowiedzi ułatwią Ci zakup.

Rozmiar

Z pewnością wiele osób marzy o bardzo dużej sadzawce w ogrodzie, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. W tej kwestii najwięcej zależy od powierzchni naszej posesji. Posiadacze niewielkiego ogrodu nie powinni budować bardzo dużego oczka, ponieważ zbiornik może znacząco ograniczyć wolną przestrzeń. Przed wyjściem na zakupy powinniśmy zmierzyć miejsce, gdzie planujemy zamontować formę, gdyż wtedy z pewnością nie kupimy niedopasowanego produktu.

Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że w dużym oczku znacznie łatwiej można utrzymać naturalną równowagę biologiczną, samo oczyszczanie wody również nie jest zbyt kłopotliwe. Wszystko przez to, że im mniejszy jest zbiornik, tym szybciej się nagrzewa, a przez to znacznie trudniej kontroluje się poziom natlenienia wody. To powoduje, że hodowane w sadzawce ryby i rośliny mogą nie mieć odpowiednich warunków do rozwoju.

 

Kształt

Standardowo oczka wodne są okrągłe lub owalne, jednak jeśli lubimy oryginalność, możemy wybrać formę prostokątną. Taka sadzawka będzie się świetnie prezentować. Jeżeli przeszkadzają nam jednak ostre rogi, możemy je zamaskować sadząc przy brzegu bujne rośliny lub układając w odpowiedni sposób kamienie. Co więcej, niektóre formy do oczka wodnego nie są idealnie okrągłe, gdyż mają lekko pofalowane brzegi. Takie produkty ciekawie wyglądają i zajmują stosunkowo mało miejsca.

 

Materiał wykonania

Ogrodnicy przekonują, że o tym, jakie oczko wodne jest najlepsze w dużej mierze decyduje materiał wykonania. Formy do ogrodowej sadzawki powstają najczęściej z utwardzonych tworzyw sztucznych, m.in. żywicy poliestrowej z dodatkiem włókna szklanego lub grubego polietylenu. To powoduje, że oczko nie jest podatne na uszkodzenia, a także działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, w tym mrozu (choć przed zimą najlepiej odpowiednio zabezpieczyć zbiornik).

 

Głębokość

Głębokość sadzawki w ogrodzie może wynosić od kilku do kilkuset centymetrów. To, który produkt wybierzemy uzależnione jest od tego, jak zamierzamy zagospodarować formę. Jeśli chcemy hodować ryby, musimy wybrać jak najgłębszy zbiornik (minimum to ok. 150 cm). Rośliny możemy bez obaw zasadzić również w mniejszych zbiornikach.

Jeśli nie możemy zdecydować, jak głębokie powinno być nasze oczko wodne, wybierzmy produkt z wyprofilowanym dnem. Taka sadzawka jest płytka przy brzegu, a im dalej od krawędzi, tym głębiej można się zanurzyć w wodzie. Tego typu rozwiązanie ułatwia posadzenie w zbiorniku roślin, zwłaszcza tych, które nie mają zbyt długich łodyg.

Pojemność

Najlepsze oczko wodne jest na tyle pojemne, że zmieszczą się w nim wszystkie ozdobne kwiaty i trawy, jakie planowaliśmy zasadzić. W kilkuset litrowym zbiorniku bez trudu można hodować ryby, takie jak karpie japońskie, jazie złote oraz liny. Pamiętajmy jednak, że forma o dużej pojemności zajmuje sporo miejsca i wymaga głębokiego podkopu.

 

Kolor

Zbiorniki pełniące funkcję oczka wodnego dostępne są w kilku kolorach. Najpopularniejsze są formy czarne i brązowe, gdyż po wypełnieniu wodą wyglądają naturalnie. Równie łatwo możemy dopasować do otoczenia formy ciemnozielone.

 

Oczka wodne w dobrych cenach

Niewielkie formy do oczka wodnego, których pojemność nie przekracza 150 l przeciętnie kosztują mniej niż 300 zł. Większe zbiorniki są droższe, zwłaszcza te 1000 l – zapłacimy za nie ponad 600 zł. Nie powinniśmy się jednak kierować wyłącznie ceną produktu. Równie ważną rolę odgrywa materiał wykonania i wytrzymałość. Słabej jakości forma może okazać się podatna na działanie niskiej temperatury, dlatego po zimie będzie wymagać naprawy lub wymiany.

 

Najlepsze oczka wodne w 2019 roku

 

Kiedy już wiesz, czym charakteryzuje się dobre oczko wodne to z pewnością chciałbyś poznać kilka najlepszych propozycji dostępnych na rynku. Zebraliśmy je wszystkie i umieściliśmy w rankingu oczek wodnych.

 

Nasze zalecenia

 

Pontec Pe Pond 500 L

 

Prezentowane oczko wodne – Pontec Pe Pond 500 L – ma pojemność 500 l. Nadaje się więc do ogrodu o niezbyt dużej powierzchni. Wymiary tego produktu to: 178 cm x 126 x 56 cm. Producent poleca umieszczenie modelu na wykopie z piaskiem. Sadzawka została skonstruowana w taki sposób, że znajduje się w niej kilka poziomów o różnych głębokościach. Pierwszy z nich nie jest zbyt głęboki i możemy do niego wejść bez zanurzenia się.

Kolejne poziomy są o wiele głębsze. Opisywany produkt jest wykonany z tworzywa sztucznego, które nie ulega uszkodzeniu na skutek działania mrozu. Jest to oczko wodne o bardzo ciekawym kształcie, które z pewnością ożywi Twój ogród. Na szczególną uwagę zasługuje linia brzegowa zbiornika. Jest ona w specjalny sposób zakrzywiona, tak, aby stworzyć niebanalny kształt.

Większość ogrodników jest bardzo zadowolonych z prezentowanego produktu. Z jego pomocą konsumenci mogą stworzyć niezwykle klimatyczny zakątek w swoim ogrodzie. Internauci szczególnie chwalą dużą pojemność sadzawki. Jest to według nich dobre i tanie oczko wodne.

 

 

 

 

Al-Ko T 600 

 

Al-Ko T 600 to forma wykonana z polietylenu. Materiał ten jest bardzo trwały. Dzięki temu prezentowany produkt jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Pojemność tego zbiornika wynosi 600 l. Możemy więc umieścić w nim wiele ozdób lub ryb. Na obrzeżach produktu można zauważyć przygotowaną płytką strefę. Została ona przygotowana, abyśmy mogli w niej  posadzić różnego rodzaju rośliny. Pomoże nam to lepiej dopasować oczko wodne do otoczenia. W rezultacie nasz ogród będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Osoby, które zakupiły ten produkt uważają, że Al-Ko T 600 bardzo ładnie się prezentuje. Użytkownicy wspominają, że zbiornik ma odpowiednią pojemność, aby posadzić w nim różne rodzaje roślin. Wymiary tego oczka wynoszą: 211 cm x 115 cm x 58 cm. Jest to bardzo dobra forma do przygotowania eleganckiej sadzawki w ogrodzie. Internauci zauważyli, że zbiornik wykonany jest z mocnego materiału, który można wyginać, aby wypoziomować oczko.

 

 

 

 

Pontec Pe Pond 1000 L

 

Jeżeli szukasz bardzo dużej formy na sadzawkę to dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy zaprezentować Ci Pontec Pe Pond 1000 L. Pojemność oczka wynosi 1000 l. Jest to bardzo dobry wybór do dużych ogrodów, gdyż pozwala na posadzenie wiele gatunków roślin, wpuszczenie ryb, a nawet zainstalowanie średniej wielkości mostka nad powierzchnią wody. Głębokość tego produktu wynosi 62 cm, długość to 240 cm, a szerokość – 140 cm.

Na początku przyjrzyjmy się wykonaniu formy. Materiał, z którego została wyprodukowana to tworzywo sztuczne. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki atmosferyczne – również na mróz. Warto przyjrzeć się połączeniom głębszych i płytszych poziomów, które razem tworzą ciekawą strefę.

Prezentowane oczko wodne jest duże, ale dość lekkie. Jego montaż nie powinien sprawić nam problemu. Użytkownicy chwalą prezentowany produkt. Wspominają oni o ładnej prezencji, a także o jej solidnym wykonaniu.

 

 

 

 

Al-Ko T 500 

 

Al-Ko T 500 to forma do oczka wodnego, która pomoże Ci w aranżacji ogrodu. Produkt skonstruowany został na zasadzie utworzenia wielu różnych głębokości. Dzięki temu na kilku poziomach możemy posadzić rośliny, które mają inne wysokości łodyg.

Na szczególną uwagę zasługuje linia brzegowa tego oczka wodnego. Na całej jej długości obniżono trochę poziom i poszerzono powierzchnię. Umożliwia to nam zasadzenie w linii brzegowej roślin, które maskują brzegi formy. Tym samym sadzawkę można lepiej dopasować do stylistyki całego ogródka i będzie wyglądać naturalnie. Forma nie zanieczyszcza środowiska i nie emituje toksyn do gleby. Wymiary tego produktu wynoszą: 260 cm x 240 cm x 53 cm.

Prezentowane oczko wodne jest bardzo łatwe do zamontowania. Jest to cecha, którą najczęściej chwalą użytkownicy tego modelu. Oprócz tego bardzo często wspominają oni trwałe wykonanie produktu, a także  ciekawe rozłożenie różnych poziomów głębokości. Dlatego też jest to jedno z najczęściej wybieranych oczek wodnych na rynku.

 

 

 

 

Happet 295L 

 

Jeżeli szukasz bardzo naturalnie wyglądającej sadzawki, to zapraszamy Cię do zapoznania się z Happet 295L. Produkt ten jest jednym z najczęściej wybieranych na rynku. Jego pojemność wynosi 295 l – to w zupełności wystarczy do posadzenia kilku gatunków roślin.

Przyjrzyjmy się kształtowi prezentowanej formy. Producent starał się, aby oczko wodne wyglądało bardzo naturalnie. Dzięki temu jego kształt wtopi się w stylistykę naszego ogrodu, a całość będzie wyglądała harmonijnie. Opisywany produkt wykonany został z tworzywa sztucznego. Jest to mocny materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Opinie o oczkach wodnych tej marki są zazwyczaj pozytywne. Wiele osób, uważa, że instalacja produktu jest niezbyt skomplikowana. Konsumenci zauważyli także, że po zamontowaniu sadzawka wygląda bardzo naturalnie i ładnie wtapia się w inne elementy ogrodu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status