Nożyce do trawy ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli szukasz praktycznych i wygodnych w użytkowaniu nożyc do przycinania trawy koniecznie zajrzyj na naszą stronę. Umieściliśmy tu zestawienie najlepszych produktów, które bez wątpienia spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Wybraliśmy je po sprawdzeniu zakupowych trendów oraz przeanalizowaniu opinii konsumentów opublikowanych w Internecie. Jak się okazało, pierwsze miejsce należy do nożyc Flo 79501. Ze względu na to, że jest to produkt zasilany akumulatorowo możemy z niego korzystać w dowolnym miejscu. Aby szybko przyciąć trawnik nie potrzebujemy dostępu do energii elektrycznej. Cechą wyróżniającą wspomniany model jest to, że w zestawie razem z narzędziem otrzymujemy wymienne przystawki do cięcia. Jeśli interesują Cię nożyce montowane na wysięgniku sprawdź produkt Fiskars 113690. Jest on wyjątkowo lekki, dlatego nawet bardzo długa praca nie jest zbyt męcząca. Z pomocą narzędzia bez przeszkód zadbasz o wysokie krzewy i drzewka. Poza tym, powyższy model wykorzystuje specjalny mechanizm zapobiegający zakleszczaniu się ostrzy. Dzięki temu pielęgnacja trawnika stanie się mniej kłopotliwa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nożyce do trawy kupić?

 

Poradnik zakupowy

Trawnik w przydomowym ogródku wymaga regularnego przycinania. Nie zawsze jednak w tym celu sprawdza się kosiarka. Często bardziej praktyczne okazują się specjalne nożyce. Z ich pomocą przytniemy również żywopłot i ozdobne krzewy. Takie narzędzie jest lekkie, poręczne i łatwe w użytkowaniu. Dlatego warto zdecydować się na jego zakup. Aby ułatwić Ci podjęcie dobrej decyzji stworzyliśmy specjalny poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jakie nożyce do trawy wybrać.

Rodzaje tego typu produktów

Wśród dostępnych na rynku nożyc do trawy wyróżniamy modele: ręczne, elektryczne oraz akumulatorowe. Każde z wymienionych narzędzi ma swoje zalety i wady. To, na który produkt się zdecydujemy w dużej mierze będzie zależeć od naszych upodobań.

Nożyce ręczne świetnie sprawdzają się do przycinania trawy wokół rabatek z kwiatami oraz przy krawężniku. Mają one prostą budowę, na którą składa się uchwyt i ostrza. Wielu konsumentów twierdzi jednak, że pielęgnacja trawnika przy pomocy takich narzędzi jest męcząca (zwłaszcza, jeśli mamy bardzo duży ogród). Dlatego takie produkty polecane są przede wszystkim posiadaczom niewielkich działek.

Modele elektryczne są zasilane na prąd, a więc możemy z nich korzystać w miejscach, gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej. Decydując się na takie nożyce powinniśmy sprawdzić długość przewodu zasilającego. Inaczej przystrzyżenie całej posesji może być utrudnione (w razie konieczności możemy podłączyć narzędzie do długiego przedłużacza, ale to ogranicza swobodę ruchów). Niemniej jednak produkt elektryczny niekiedy okazuje się bardziej funkcjonalny, niż ten ręczny. Jeżeli będzie on wyposażony w mocny silnik z jego pomocą bez przeszkód przytniemy nawet grube gałęzie drzew.

Z kolei nożyce akumulatorowe są zasilane wbudowaną baterią. Zazwyczaj czas jej pełnego ładowania wynosi kilka godzin. Naładowany akumulator umożliwia nam nawet do 60 minut ciągłej pracy. Takie narzędzie zapewnia komfort użytkowania. Co więcej, z narzędzi z akumulatorem możemy korzystać w dowolnym miejscu (to, czy mamy dostęp do prądu, nie ma w tym przypadku dużego znaczenia).

 

Ostrze

To, jakie nożyce do trawy są najlepsze uzależnione jest od takich kwestii, jak materiał wykonania i długość ostrzy. To główny element konstrukcji takich narzędzi, dlatego musimy upewnić się, że jest on wytrzymały i solidny. Najczęściej ostrza powstają ze stali nierdzewnej, gdyż jest ona odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne. Poza tym wspomniany materiał nie jest podatny na powstawanie rdzy, która niekiedy całkowicie uniemożliwia korzystanie z narzędzi.

Aby wykonać precyzyjne prace, potrzebujemy produktu ze stosunkowo krótkimi ostrzami. Takim modelem znacznie łatwiej się manewruje, więc nie ma ryzyka, że przypadkowo przytniemy rosnące przy trawniku rośliny ozdobne. Jednak jeżeli zamierzamy wykorzystać zakupione nożyce do przycinania trawy na dużej powierzchni, wówczas lepiej sprawdzi się narzędzie wyposażone w bardzo długie ostrza. Zazwyczaj ma ono dodatkowo specjalny wysięgnik. Z jego pomocą z łatwością dosięgniemy także do wysokich drzew.

 

Waga

Waga znacząco wpływa na wygodę i zadowolenie z użytkowania nożyc. Jeżeli wybierzemy zbyt ciężki model konieczność regularnego przycinania trawnika nie będzie nam się pozytywnie kojarzyć. Dlatego polecamy zakup jak najlżejszego produktu. Wbrew pozorom niewiele ważą nie tylko narzędzia ręczne. Również te elektryczne i akumulatorowe mogą okazać się wyjątkowo lekkie (ich waga przeważnie nie przekracza 1 kg). Wszystko zależy od wykorzystanych do produkcji materiałów, a także wielkości silnika czy akumulatora.

 

Uchwyt

W przypadku nożyc do trawy kolejną, ważną kwestią jest uchwyt. Musi mieć on odpowiedni kształt. Tylko wtedy narzędzie będzie dobrze leżeć w dłoniach i tym samym nie wyślizgnie się z nich przypadkowo. Jeżeli uchwyt nie będzie właściwie wyprofilowany ręce szybko zmęczą się podczas wykonywanej pracy. Może też pojawić się nieprzyjemny ból nadgarstków czy mięśni, który skutecznie zniechęci nas do pielęgnacji trawnika.

Zabezpieczenia

Jak twierdzi wiele osób, najlepsze nożyce do trawy to narzędzie wyposażone w specjalne zabezpieczenia. Podstawą jest blokada odpowiadająca za unieruchomienie ostrzy, gdy produkt nie jest używany. Takie zabezpieczenie pozwala uniknąć m.in. przypadkowego skaleczenia się. Ułatwia ono również przechowywanie nożyc. Możemy mieć pewność, że ostrza nie stępią się ani nie zniszczą nawet, jeżeli schowamy je do skrzynki razem z innymi narzędziami.

 

Funkcjonalność

Niektóre nożyce mają dodatkowe funkcje ułatwiające przycinanie trawników oraz żywopłotów. Przykładem może być tzw. Servo-System, który mają przede wszystkim produkty akumulatorowe i elektryczne. Jego obecność sprawia, że ostrza nie zakleszczają się podczas pracy narzędzia, więc praca nim nie jest uciążliwa. Konieczność właściwego ustawienia części tnących po zablokowaniu powoduje, że przycinanie trawy trwa znacznie dłużej niż zwykle.

 

Nożyce do trawy w dobrych cenach

Najtańsze nożyce do trawy kosztują przeważnie od 10 zł do ok. 50 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy przede wszystkim modele ręczne. Narzędzia akumulatorowe i elektryczne zwykle są znacznie droższe. Ich cena wynosi od 70 zł do nawet 600 zł. Koszt jest uzależniony od materiału wykonania produktu, zastosowanych technologii, a także producenta. Nożyce oferowane przez najbardziej znane marki kosztują najwięcej. Często jednak okazuje się, że są one bardzo praktyczne i niezwykle wygodne w użytkowaniu.

 

Najlepsze nożyce do trawy w 2021 roku

 

Jeśli wciąż nie masz pewności, który dostępny na rynku produkt okaże się funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu sprawdź nasz ranking nożyc do trawy. Znajdziesz w nim opisy pięciu modeli wyróżniających się wytrzymałością, jak również korzystną ceną.

 

Nasze zalecenia

 

Flo 79501

 

Prezentujemy Flo 79501. To produkt przeznaczony zarówno do przycinania trawy, jak też pielęgnacji żywopłotów oraz krzewów w ogrodzie. Ze względu na to, że nożyce są zasilane akumulatorowo możemy z nich bez przeszkód korzystać w miejscach pozbawionych dostępu do prądu. Wspomniany model jest bardzo poręczny i dobrze leży w dłoniach.

W zestawie wraz z produktem otrzymujemy kilka dodatkowych elementów ułatwiających dbanie o trawniki i rośliny. Są to przystawki do cięcia żywopłotu i trawy, jak również zasilacz do stacji ładującej wraz z przewodem i wtyczką. W pełni naładowany akumulator pozwala na ok. 40 minut ciągłej pracy. Szerokość ostrza do przycinania trawników to 8 cm.

Konsumenci chwalą model Flo 79501 za komfort użytkowania. Nożyce są bardzo lekkie, dlatego trzymająca je dłoń nie męczy się zbyt szybko. Co więcej, niewielkie gabaryty produktu ułatwiają korzystanie z niego w trudno dostępnych miejscach. Wiele osób zauważyło też, że akumulator stosunkowo szybko się ładuje (trwa to ok. 50 minut).

Model Flo 79501 to nożyce akumulatorowe na kółkach, które przeznaczone są do przycinania trawy, jak i żywopłotu. Długość ostrza to 11 cm, a szerokość – 8 cm.

Zalety
Wydajna praca:

Jest to bardzo wydajne urządzenie, którego możesz używać podczas przycinania trawy i krzewów. Producent zapewnia, że nożyce mogą działać bez przerwy od 25 min do 30 min, co pozwala wykonać wszystkie prace ogrodowe.

Ostrze:

W modelu znajdziesz wytrzymałe ostrza ze stali nierdzewnej. Zestaw obejmuje 2 noże: do trawy i przycinania krzewów.

Wygoda:

Rączka zakończona jest kołami, więc możesz pielęgnować ogród w trudno dostępnych miejscach pozostając w wyprostowanej pozycji. Szczególnie docenią to osoby, które często cierpią na bóle pleców. Urządzenie bez trudu dotrze do trudno dostępnych miejsc.

Łatwa obsługa:

Używanie nożyc jest bardzo intuicyjne, więc nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego modelu nie będą miały z tym trudności.

Waga:

Waga produktu nie przekracza 3 kg, przez co jego przenoszenie nie sprawi Ci trudności.

Wady
Czas ładowania:

By akumulator Li-Ion był gotowy do użytku musi minąć 50 min, co w porównaniu z czasem pracy (25-30 min) nie jest zbyt atrakcyjne.

 

 

 

 

Fiskars 113690 

 

Nożyce Fiskars 113690 zostały wyposażone w ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Ten materiał jest wyjątkowo solidny i wykazuje odporność na drobne uszkodzenia powstające w wyniku częstej eksploatacji. Powyższy model waży ok. 0,7 kg. Oznacza to, że nie jest on zbyt ciężki, co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania.

Cechą wyróżniającą nożyce jest zastosowanie specjalnego mechanizmu Servo-System. Gwarantuje on skuteczne i precyzyjne przycinanie trawy bez ryzyka zakleszczania się ostrzy. Rączki produktu powstały z poliamidu i zostały wyprofilowane w taki sposób, aby nie wyślizgiwały się z dłoni. Długość prezentowanego modelu to ok. 120 cm. Dlatego z łatwością przytniemy z jego pomocą również wysokie krzewy i żywopłot.

Opinie o nożycach do trawy Fiskars potwierdzają, że produkty tej marki znacząco ułatwiają pielęgnację ogrodu. Konsumenci za dużą zaletę opisywanego modelu uznają to, że ma on obracane o 360 st. ostrza. To powoduje, że przycięcie trawy w trudno dostępnych miejscach nie jest kłopotliwe. Ponadto narzędzie jest łatwe w przechowywaniu. Wszystko ze względu na specjalny mechanizm blokujący zapobiegający m.in. przypadkowemu skaleczeniu się ostrzem.

Dużą popularnością cieszą się nożyce do trawy Fiskars 113690. Całkowita długość produktu to 101,2 cm, a wielkość ostrza wynosi 14 cm.

Zalety
Wygoda:

Prezentowany model to dobrej jakości nożyce do trawy, które zapewniają komfortową pracę. W czasie prac ogrodowych użytkownik nie musi się schylać, dzięki długiej rączce sprzętu. Możesz pracować w pozycji wyprostowanej jednocześnie docierając do trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

Mechanizm Serwo:

W produkcie zastosowano innowacyjny mechanizm Serwo, który uniemożliwia zakleszczenie się ostrzy. Dzięki temu nożyce zapewniają komfortową pracę, której nie trzeba przerywać, by naprawić sprzęt.

Ostrze:

Wiele osób pochwaliło sprzęt za nóż ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest nie tylko odporny na korozję, ale jest też wytrzymały, przez co ostrze nie złamie się podczas pracy. Poza tym model obraca się o 360 st., dlatego możesz ciąć trawę pod dowolnym kątem.

Rękojeść:

Rączkę wykonano z wytrzymałego tworzywa - poliamidu. Poza tym kształt rękojeści został specjalnie wyprofilowany, by zapewnić pewny chwyt. Dlatego produkt nie wypadnie Ci z dłoni.

Wady
Przechowywanie:

Niektórzy konsumenci skarżą się na problemy z przechowaniem produktu ze względu na jego dość duże wymiary.

 

 

 

 

Fieldmann FZN 4000-A

 

Produkt Fieldmann FZN 4000-A to bezprzewodowe nożyce służące do przycinania trawników oraz krzewów. Prezentowany model jest zasilany akumulatorem, który pozwala na 30 minut pracy. Czas ładowania baterii wynosi 4 godziny.

Urządzenie jest dostępne w kolorze zielonym. Wygląda ono estetycznie i elegancko. Nożyce z pewnością spodobają się osobom zwracającym uwagę na design użytkowanych sprzętów. W zestawie otrzymujemy dwa rodzaje ostrzy. Jedno z nich służy do przycinania trawy, a drugie do cięcia krzewów (długość tych elementów to odpowiednio 7 cm i 10 cm).

Jak przekonują konsumenci model Fieldmann FZN 4000-A ma kilka istotnych zalet. Do nich zaliczyć należy przede wszystkim: lekkość, precyzję oraz bezpieczeństwo użytkowania. Nożyce zostały wyposażone w mechanizm blokujący ostrza, dzięki czemu nie zniszczą się one podczas przechowywania. Poza tym produkt jest łatwy w przechowywaniu głównie ze względu na kompaktowe wymiary (szerokość – 29 cm, wysokość – 12 cm i głębokość – 9 cm).

Prezentujemy Fieldmann FZN 4000-A, czyli dobrze wykonane nożyce do trawy. Sprzęt sprawdzi się podczas wielu prac ogrodowych, jak chociażby przycinanie żywopłotów. Produkt może przycinać gałęzie o grubości 1 cm.

Zalety
Wydajność:

Bateria w tym modelu ładuje się przez 4 h, a urządzenie może pracować przez 30 min, co w pełni wystarczy, by przeprowadzić prace ogrodowe. Stosunek czasu pracy do ładowania akumulatora wydaje się atrakcyjny dla wielu użytkowników.

Dodatkowe ostrze:

Przy zakupie otrzymasz 2 ostrza: do cięcia trawy (7 cm) i krzewów (10 cm). Oba wykonano z dobrej jakości stali nierdzewnej, która jest wytrzymała i odporna na korozję.

Bezprzewodowy sprzęt:

Jest to wydajne urządzenie zasilane przy pomocy nowoczesnego akumulatora Li-Ion. Brak kabla sprawia, że ruchy użytkownika nie są krępowane, a co więcej uda Ci się przyciąć trawę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Wady
Wielkość:

Jest to dość mały sprzęt, który najlepiej sprawdzi się przy pracach wykończeniowych czy kosmetycznych w ogrodzie (jak przycinanie kilku gałęzi). Według konsumentów produkt jest za mały, by wygodnie używać go w dużym ogrodzie.

 

 

 

 

Fiskars GS42 

 

Przedstawiamy nożyce do trawy Fiskars GS42. Wyposażono je w obracające się o 360 st. ostrza. Ich długość wynosi 14 cm. Działanie narzędzia opiera się na zastosowaniu innowacyjnego systemu Servo-System. Umożliwia on wygodne, a jednocześnie precyzyjne przycięcie trawy. Z pomocą powyższego modelu możemy właściwie zadbać o ogród.

Ponieważ ostrza produktu zostały wykonane ze stali nierdzewnej nie ulegną one zniszczeniu nawet w przypadku narażenia na działanie wilgoci. Rączki wyprodukowano natomiast z poliamidu. To solidny materiał, który jest odporny m.in. na: zadrapania, działanie promieni UV oraz ścieranie. Długość całkowita nożyc to ok. 32,2 cm.

Jednym z najważniejszych atutów opisanego wyżej modelu jest wytrzymałość. Zachowuje on estetyczny wygląd nawet przy częstej eksploatacji. Produkt ma mechanizm blokujący ostrza, który łatwo przesuwa się kciukiem. Nożyce wyróżniają się nie tylko praktycznością. Większości konsumentów spodobała się zastosowana, czarno-pomarańczowa kolorystyka. Twierdzą oni, że podnosi estetykę narzędzia.

Nożyce do trawnika Fiskars GS42 to innowacyjny produkt, który sprawdzi się podczas przycinania trawy. Długość sprzętu to 32,2 cm.

Zalety
Ostrze:

W prezentowanym modelu zastosowano dobrej jakości ostrze ze stali nierdzewnej, które gwarantuje precyzyjne cięcie. Jego długość to 14 cm i obraca się ono o 360 st., co pozwala na pracę pod dowolnym kątem.

Mechanizm Serwo:

Nożyce wyposażono w innowacyjny mechanizm Serwo, który zapobiega zakleszczaniu się ostrzy. Dzięki temu nie musisz przerywać pracy, by skorygować ustawienie noży, co zapewnia wygodną pracę.

Uchwyt:

Urządzenie ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt wykonany z poliamidu, który zapewnia komfortową pracę. Ten element konstrukcji został pokryty specjalną powłoką antypoślizgową.

Wady
Umieszczenie mechanizmu blokującego:

Na rękojeści umieszczono mechanizm blokujący, który możesz  przypadkowo aktywować podczas korzystania z noża. Przeszkadza to w płynnym używaniu produktu.

Wygoda:

Jest to dość mały sprzęt, który wymaga pochylenia się podczas cięcia. Dłuższa praca stanowi obciążenie dla kręgosłupa.

 

 

 

 

Gardena Classic 8730-20 

 

Osoby, które chcą kupić dobre i tanie nożyce do trawy, z pewnością zwrócą uwagę na model Gardena Classic 8730-20. To produkt zapewniający precyzyjne przycięcie trawnika. Ma on specjalnie wyprofilowany uchwyt, za sprawą którego narzędzie bardzo dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej.

Ostrza nożyc zostały pokryte antyadhezyjną powłoką, więc wykazują one odporność na powstawanie korozji i działanie warunków atmosferycznych. Produkt ma niebiesko-pomarańczowy kolor. Co więcej, narzędzie zostało wyposażone w mechanizm blokujący ostrza, który płynnie działa (można go więc swobodnie obsługiwać jedną ręką).

Konsumenci uważają, że są to nożyce godne polecenia osobom chcącym lepiej zadbać o swój ogród. Z pomocą tego produktu przycinanie trawy nie trwa długo i jest wyjątkowo prostym zadaniem. Opisany wyżej model ma specjalny układ ostrzy gwarantujący równomierną siłę cięcia na całej ich długości. Narzędzie niedużo waży, dlatego nawet wielogodzinna praca nie jest zbyt męcząca.

Model Gardena Classic 8730-20 to nożyce do trawy do 50 zł. Sprzęt ma niewielkie wymiary, dlatego sprawdzi się przy przycinaniu brzegów trawnika.

Zalety
Rękojeść:

Rękojeść w nożycach została tak skonstruowana, by wygodnie leżała w dłoni. Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi, którego konstrukcja opiera się na działaniu dźwigni nie musisz używać dużej siły w czasie cięcia.

Cięcie:

W modelu znajduje się specjalny układ ostrych noży, co zapewnia precyzyjne cięcie. Ostrza pokryto powłoką antyadhezyjną, która chroni je przed korozją.

Wady
Obudowa:

Niektórzy konsumenci skarżą się na jakość obudowy, która ich zdaniem jest dość awaryjna, bo wykonano ją z plastiku.

Kształt:

Jest to dość mały produkt, który nie ma wyciąganej rączki. Oznacza to, że w czasie prac ogrodowych musimy się schylać, a to jak wiadomo stanowi duże obciążenie dla pleców.

 

 

 

 

Czym czyścić nożyce do trawy?

 

Dbanie o nożyce do trawy i inne narzędzia ogrodnicze nie musi być męczące ani czasochłonne. Jest kilka skutecznych sposobów na to, aby bez wysiłku pozbyć się z takich produktów resztek przyciętych roślin, innych zanieczyszczeń, a nawet rdzy. Aby je poznać, zachęcamy Cię do lektury kolejnej części naszego artykułu.

 

 

Jak szybko wyczyścić nożyce do trawy?

Dokładne umycie nożyc do trawy to pierwszy krok do ich prawidłowej konserwacji. Możemy w tym celu użyć gąbki lub szmatki nasączonej w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. Jeżeli mamy sprzęt elektryczny, najpierw jednak musimy wyjąć wtyczkę z gniazdka. W ten sposób unikniemy porażenia prądem. Podczas mycia ostrzy uważajmy, żeby się przypadkowo nie skaleczyć, ponieważ może łatwo dojść do zakażenia rany.

Nożyce ręczne z powodzeniem wyczyścimy też przy pomocy myjki ciśnieniowej. Sama woda, nawet ze stosunkowo silnym środkiem do mycia, prawdopodobnie nie pozwoli nam na usunięcie z ostrzy lepkiej żywicy. W takiej sytuacji najlepiej nasączyć szmatkę w alkoholu albo rozpuszczalniku.

 

Jak czyścić nożyce, żeby ich nie uszkodzić?

Nieumiejętne czyszczenie nożyc może przyczynić się do stępienia ostrzy lub zniszczenia narzędzia. Ważny jest więc dobór właściwych preparatów. Niezwykle istotne znaczenie ma również to, czym myjemy swój sprzęt. Nie powinniśmy używać szczotek drucianych, gdyż możemy w ten sposób zarysować powierzchnię ostrzy. Znacznie lepiej sprawdza się zwykła ściereczka z mikrofibry, która jest miękka, a do tego chłonna.

 

Jak dbać o sprężyny i inne elementy ruchome nożyc?

Podczas przycinania trawy zanieczyszczenia osiadają nie tylko na ostrzach nożyc, ale też innych elementach ich budowy, zwłaszcza tych ruchomych. Podczas mycia narzędzia może dojść do wypłukania oliwy znajdującej się na sprężynach, dźwigniach i łożyskach. To przyczynia się do zmniejszenia efektywności działania sprzętu. Po dokładnym umyciu i osuszeniu nożyc ruchome części powinniśmy więc zabezpieczyć olejem maszynowym lub do łańcuchów rowerowych.

 

 

Jak oczyścić nożyce z rdzy?

To naturalne, że po dłuższym czasie użytkowania na naszych nożycach zacznie pojawiać się rdza. Niemniej jednak korozja nie oznacza, że musimy kupić nowe narzędzie. Jeśli zareagujemy odpowiednio szybko, nasz sprzęt będzie nam służył przez długi czas. Do usunięcia rdzy potrzebujemy papieru ściernego, najlepiej o stosunkowo niskiej gradacji. Dzięki temu uda nam się uniknąć zarysowania ostrzy. Powierzchnię musimy przetrzeć delikatnie. Kiedy usuniemy korozję, wyczyszczone miejsca trzeba zabezpieczyć specjalnym preparatem zapobiegającym rozwojowi rdzy. Jeśli go nie mamy, możemy użyć zwykłego oleju.

 

Kiedy powinniśmy czyścić narzędzia ogrodnicze?

Aby przedłużyć trwałość swoich nożyc do trawy, powinniśmy czyścić je po każdy użyciu. Zminimalizuje to ryzyko pojawienia się korozji. Należy pamiętać, że na zanieczyszczonych narzędziach mogą rozwijać się  też różne drobnoustroje, jak bakterie czy zarodniki grzybów. Przycinanie takimi nożycami źdźbeł może doprowadzić do pojawienia się chorób trawnika, przez które trawa nie wygląda dobrze, a do tego wymaga zastosowania odpowiednich nawozów.

O konserwacji narzędzia musimy pamiętać także tuż po zakończeniu sezonu ogrodniczego. Nożyce trzeba dokładnie wyczyścić przed schowaniem do szopy na okres zimowy, a potem upewnić się, że leżą w suchym miejscu.

Jeżeli wiemy, jakie nożyce do trawy są polecane do pielęgnacji trawnika, z pewnością kupimy właściwe narzędzie. Jednak jeśli nie będziemy dbać o swój sprzęt, bez wątpienia szybko stanie się bezużyteczny. Bardzo ważne jest więc staranne mycie i suszenie nożyc, a także ich właściwe przechowywanie.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir