Nawozy do trawy ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Aby ogród ładnie się prezentował warto zadbać przede wszystkim o wygląd trawnika. Aby rósł on gęsto i miał intensywny kolor potrzebny jest dobrej jakości nawóz. Wiemy, że oferty sklepów ogrodniczych są pełne różnych preparatów i dlatego też wybór jednego z nich nie jest zbyt łatwy. Podczas zakupów warto sugerować się opiniami innych konsumentów, bo można z nich dowiedzieć się m.in. na temat skuteczności działania danego produktu. Przejrześlimy zamieszczone w Internecie recenzje i wybraliśmy najlepszy nawóz do trawy, czyli Yara Vila Pro-Complex. Jest on polecany przez firmy ogrodnicze, co świadczy o jego dobrej jakości. Nawóz jest wydajny, więc pozwala zadbać o sporą powierzchnię. Zawiera on składniki, które skutecznie i szybko odżywiają trawę. Zestawienie zawiera także opisy innych, ciekawych produktów m.in. Florovit Antymech. Jest to nawóz chroniący trawę przede wszystkim przed mchem. Jest on przeznaczony do wszystkich rodzajów trawników. Preparat ma postać granulek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki nawóz do trawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Trawnik musi być nawożony regularnie. W każdym roku na wiosnę, trzeba dostarczyć glebie składników odżywczych, aby darń rosła bujna i zielona. Ważne jest także, aby w odpowiedni sposób nawozić ziemię, co w niedługim czasie daje pozytywne efekty. Trawnik należy równomiernie obsypać granulatem, następnie trzeba go podlać, żeby środek zaczął pracować. Istotne jest też, żeby obserwować powierzchnię. Miejsca, które zaczną marnieć, powinno się szczególnie obficie zlać wodą, aby wypłukać zbyt dużą ilość środków chemicznych.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki nawóz do trawy wybrać, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego od niego oczekujesz. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów specyfików, które pomagają w szczególnych przypadkach lub działają ogólnie na bujny porost trawy. Wzmacnianie gleby jest konieczne, gdyż darń jest regularnie koszona. To sprawia, że aby odrosnąć, potrzebuje dużo składników odżywczych.

Rodzaje – jaki jest najlepszy nawóz do trawy?

Wyróżniamy przede wszystkim nawozy wiosenne. W tym okresie stosuje się środki pełne składników mineralnych. Najlepiej wybierać takie, które są opracowanie specjalne do odżywienia trawnika. Takie mieszanki zawierają dużą ilość azotu, który wpływa na porost zielonej i bujnej roślinności. Należy je aplikować, zaczynając od przełomu marca-kwietnia. Znajdziesz wśród nich takie, które używa się 1 raz i działają przez cały sezon wzrostu. Część środków charakteryzuje się szybkim wchłanianiem, więc ich aplikację należy powtarzać w lecie.

Specyfik podawany na jesień powinien mieć w składzie większą ilość potasu. Najlepszy nawóz do trawy służy ochronie roślin przed chorobami. Nie zawiera on za to azotu, gdyż nie jest to potrzebne na zimę i nie służy darni. Takie nawożenie sprawia, że darń nie odmraża zimą, a na wiosnę trawnik szybko startuje.

Ponadto w przypadku występujących problemów z trawą, warto stosować środki, które chronią ją i walczą z chorobami. Przykładowo, można znaleźć nawozy służące do pozbycia się mchu i chwastów. Przy okazji pobudzają one roślinność do wzrostu. Znajdziesz też środki, które przeznaczone są do trawników wykorzystywanych reprezentacyjnie, aby mieć pewność, że będą one wyglądały bujnie i zdrowo.

 

Krótko, czy długo działający?

Trudno powiedzieć, jaki nawóz jest lepszy. Ten długo działający ma to do siebie, że wystarczy 1-2 aplikacje przez cały rok. Szczególnie dla początkujących pasjonatów ogrodnictwa polecane są takie środki. Ich aplikacja jest łatwa, a granulki każdego dnia wydzielają w małej ilości składniki odżywcze.

Długo działające są nawozy mineralne, które wystarczają na od 100 do nawet 180 dni. Spowolnione działanie osiągane jest poprzez kondensację składników odżywczych. Ponadto są one pokryte specjalną, półprzepuszczalną powłoką. Szczególnie długo działające są takie, które uwalniają mikroelementy nawet do 6 miesięcy. Służą one do nawożenia trawy po zimie. Środki te mają bogaty repertuar składników, które odżywiają murawę na wiosnę. Uwalnianie części mineralnych do gleby jest zależne od temperatury oraz wilgotności gleby.

Jednym z rodzajów są nawozy działające przez 100 dni. Można znaleźć specyfiki, które służą odżywieniu trawy, a także takie, które mają na celu walkę z chorobami, szkodnikami lub mchem. Sprawiają one, że darń rośnie równomiernie i nie żółknie. Gdy zakładasz murawę od nowa, najlepiej sprawdzą się specyfiki, które wzmacniają system korzeniowy rośliny. Znajdziesz również takie środki, które likwidują łysinki lub zagęszczają murawę.

Nawozy krótko działające charakteryzują się tym, że składniki wchłaniają się szybko. Dlatego też stosuje się je kilka razy w sezonie, zaczynając od wczesnej wiosny, a kończąc w połowie lata. Takie produkty zawierają w składzie dużą ilość azotu. Pobudza on rośliny do wzrostu. Dlatego też nie można stosować ich zbyt późno, gdyż roślina będzie rosnąć na jesień i może zmarznąć.

 

Granulowany, czy w płynie?

Na rynku dostępne są nawozy w formie granulek, a także w postaci płynu. Sypkie rodzaje charakteryzują się tym, że należy nimi równomiernie posypać powierzchnię. Następnie trzeba ją obficie podlać wodą. Aplikację takim środkiem należy zwykle powtarzać co 30 dni. Takie preparaty przeznaczone są do użytku, gdy trawa jest sucha. W przeciwnym razie, może przykleić się do liści i spalić je. Przez krótkie działanie nie wszystkie składniki są przyjmowane przez roślinę. Wnikają one więc głębiej w ziemię i przyczyniają się do zatruwania środowiska. Gdy składników jest zbyt dużo, rośliny stają się brunatne i trzeba je dodatkowo podlać wodą, aby spłukać nadmierną ilość chemii. Efekt odżywienia można zauważyć w ciągu kilku dni.

Środki płynne działają znacznie szybciej, w porównaniu do sypkich. Ponadto działanie gotowych mieszanek ma na celu wnikanie bezpośrednio w liść. Takie specyfiki należy stosować często, gdyż szybko się wchłaniają i mają intensywne działanie. Tworzy się także koncentraty na bazie granulatu. Takimi mieszankami podlewa się ziemię wokół rośliny lub tam, gdzie rośnie trawa. Takie rozwiązania również stosuje się często. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić i nie spalić roślin.

 

 

Nawozy do trawy w dobrych cenach

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów nawozów. W zależności od objętości, opakowania i skuteczności działania, na rynku można znaleźć specyfiki w cenie od 5 zł. Droższe są środki długo działające, jednakże aplikuje się je tylko raz. Najdroższe nawozy można znaleźć nawet za około 250 zł.

 

 

Najlepsze nawozy do trawy w 2020 roku

 

Zdrowy i bujny trawnik jest chlubą każdego ogrodnika. Aby podwórko i ogród wyglądały na zadbane, warto wspomóc je odpowiednim nawozem.  Na rynku można znaleźć wiele rodzajów środków, z których nie każdy dobrze wpłynie na Twój trawnik. Dlatego też warto zwrócić uwagę na skład, oraz czy jest bezpieczny dla zdrowia. Ponadto istotna jest wydajność produktu. Poniższy ranking nawozów do trawy zawiera skuteczne środki, które pozbędą się mchu i chwastów oraz wzbudzą porost darni.

 

 Nasze zalecenia

 

Yara Vila ProComplex 

 

Nawóz Yara VilaPro-complex to skuteczny produkt, który pozwala na osiągnięcie gęstego trawnika. Poza tym, po zastosowaniu darń osiąga mocną barwę. Przeznaczony jest do powierzchni intensywnie wykorzystywanych, reprezentacyjnych lub o charakterze sportowym.

Produkt sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 25 kg, gdzie 1 kg przeznaczony jest do rozsiania na terenie do 50 m2, więc całe opakowanie pozwoli na zasilenie powierzchni równej 1250 m2. Nawóz wzmacnia glebę poprzez zaopatrzenie jej w magnez. Oprócz tego wzbogacony jest on w wiele składników, które sprzyjają wzrostowi roślin i chronią przed chorobami i szkodnikami. Szczególnie pierwiastki azotu, fosforu i potasu przyczyniają się do wzrostu zdrowego trawnika.

Ponadto nawóz jest bardzo łatwy w użyciu, gdyż należy go jedynie posypywać po wybranym obszarze. Co więcej, występuje w formie granulek, które nie rozwarstwiają się i nie pylą, więc aplikacja jest komfortowa. Użytkownicy doceniają ten produkt za sporą wydajność.

Nawóz do trawników Yara Vila ProComplex jest dostępny w 25 kg opakowaniu. W skład produktu wchodzi m.in. azot, fosfor, tlenek potasu czy magnez.

Zalety
Przeznaczenie:

Preparat jest używany nie tylko przez osoby prywatne, ale także firmy ogrodnicze. Dowodzi to tego, że produkt spełnia oczekiwania wszystkich konsumentów.

Wydajność:

Z informacji podanych przez producenta wynika, że jedno opakowanie starcza na ok. 1250 m2. Konsumenci są zgodni co do tego, że nawóz jest niezwykle wydajny. Biorąc pod uwagę cenę produktu warto w niego zainwestować.

Efekty:

Osoby, które zdecydowały się na zakup preparatu pozytywnie wypowiadają się na temat skuteczności działania produktu. Pierwsze efekty można zobaczyć bardzo szybko, co stanowi motywację do dbania o ogród.  

Skład:

Na uwagę zasługuje dobrze opracowany skład nawozu. W preparacie można znaleźć azot czy fosfor, czyli składniki mające za zadanie odżywić trawę, aby ta zyskała bardziej intensywny kolor, a tym samym lepiej się prezentowała.

Wady
Granulki:

Konsumenci wskazują, że trzeba trochę odczekać, zanim rozsypane na trawie granulki się rozpuszczą.  

 

 

 

 

Florovit Antymech

 

Wartym uwagi produktem jest Florovit Antymech. Ten dobry i tani nawóz do trawy przeznaczony jest głównie do walki z mchem. Charakteryzuje się on łatwą aplikacją. Środek występuje w formie kryształków, które należy rozsypać po wybranym terenie. Następnie trzeba tę powierzchnię podlać. Po 6 tygodniach grabi się wypalony mech. Można także stworzyć roztwór kryształków z wodą i nim nawadniać trawnik. Jednakże w trakcie użycia trzeba uważać i zakładać rękawice ochronne, gdyż środek pozostawia brunatne plamy na rękach, betonie i powierzchniach kamiennych.

Produkt sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 4 kg. Wystarcza ono na pokrycie terenu o wielkości 200 m2, więc nawóz jest wydajny. Po 48 godzinach od aplikacji można zauważyć pierwsze efekty. Produkt pozwala na osiągnięcie bujnego trawnika o intensywnym kolorze.

Nawożenie można powtarzać co 4-6 tygodni. Środek przeznaczony jest do stosowania od marca do czerwca. Użytkownicy doceniają ten preparat za szybkie i skuteczne działanie.

Florovit Antymech to dobry nawóz do trawy do 25 zł. Preparat sprzedawany jest w 4 kg opakowaniu. Produkt zawiera m.in. azot i żelazo.

Zalety
Skuteczność:

Pozytywne opinie konsumentów potwierdzają, że prezentowany nawóz jest skuteczny i warto go kupić. Producent zapewnia, że pierwsze efekty są widoczne już od 48 h od zastosowania preparatu.

Przeznaczenie:

Produkt będzie odpowiedni do każdego rodzaju trawnika wieloletniego. W efekcie z nawozu może skorzystać prawie każdy, dzięki czemu zyskał on miano uniwersalnego preparatu do pielęgnacji trawy.

Opakowanie:

Florovit Antymech zamknięty jest w szczelnym, solidnie wykonanym opakowaniu. Plastikowe wiaderko z pokrywką wykazuje odporność na uszkodzenia, dlatego też przechowywanie produktu jest bezpieczne.  

Wady
Wielkość:

Część osób wskazuje, że opakowanie mogłoby być nieco większe. Jeśli mamy duży ogród, będziemy musieli zakupić kilka sztuk produktu.

 

 

 

 

Barenbrug Berfertile Premium Universal

 

Dobrym nawozem do trawy jest Barenbrug Berfertile Premium Universal, który należy stosować w okresie letnim (najlepiej od kwietnia do września). Jego trwałość wynosi od 4 do 5 miesięcy. Zawarte w preparacie składniki są aktywowane stopniowo, tak aby zapewnić trawie ochronę także po dłuższym czasie od momentu nawożenia. Produkt jest dostępny w 20 kg opakowaniu. 

Nawóz jest bogaty w następujące składniki: azot całkowity, mocznik, pięciotlenek fosforu i tlenek potasu. Jest on rozpuszczalny w wodzie. Produkt ma postać granulek, dlatego nawożenie nie sprawia problemów (łatwo określić, czy równomiernie rozprowadziliśmy nawóz). Preparat sprawia, że trawa zyskuje ładniejszy kolor, staje się bardziej bujna i rzadziej pojawiają się chwasty.

Opinie na temat nawozu Barenbrug Berfertile Premium Universal są pozytywne, stąd nietrudno dojść do wniosku, że przynosi on oczekiwane efekty. Produkt pozwala w łatwy sposób zadbać o piękny wygląd ogródka.

Nawóz do trawy Barenbrug Berfertile Premium Universal jest sprzedawany w 20 kg opakowaniu. W składzie znajdziemy m.in.: azot całkowity, tlenek potasu i tlenek magnezu.

Zalety
Skuteczne zabezpieczenie przed chwastami:

Używając tego nawozu do trawy można ograniczyć ryzyko pojawiania się chwastów. W efekcie łatwiej jest zadbać o ładny wygląd trawnika. Co więcej, preparat zapobiega powstawaniu efektu Black Layer, czyli czarnej warstwy pod murawą.

Lepsza tolerancja suszy:

Preparat sprawia, że trawa wykazuje większą tolerancję na suszę, więc nie trzeba jej tak często podlewać, kiedy przez dłuższy czas nie występują żadne opady.

Działanie:

Dzięki temu, że składniki Barenbrug Berfertile Premium Universal są uwalniane stopniowo, nawóz dłużej działa.

Wady
Opakowanie:

Produkt jest sprzedawany w 20 kg opakowaniu, a według konsumentów jakość jego wykonania nie jest najlepsza. Plastikowy worek można stosunkowo łatwo uszkodzić.

 

 

 

 

Substral 100 dni 

 

Ilość pozytywnych opinii na temat nawozu do trawy Substral 100 dni sprawiła, że nie mogło zabraknąć tego preparatu w naszym zestawieniu. Cena za produkt jest stosunkowo wysoka, ale mimo to wiele osób decyduje się na jego zakup. Zawarte w granulkach składniki są uwalniane przez ok. 100 dni, co przekłada się na długi czas działania nawozu.

Produkt jest dostępny w 1 kg, 5 kg, 10 kg i 15 kg opakowaniach. W rezultacie preparat jest polecany zarówno osobom posiadającym mały, jak i duży ogród. Nawóz zawiera m.in. magnezu, azot czy fosfor. Wszystkie wymienione składniki bardzo dobrze działają na trawę – staje się ona gęsta i odżywiona. Producent zaleca, aby stosować produkt w okresie od marca do kwietnia.

Substral 100 dni to nawóz do różnego rodzaju trawników. Preparat będzie odpowiedni na pola golfowe czy boiska, jak również do użytku prywatnego. Zdaniem konsumentów produkt ma dobrze opracowany skład i przynosi widoczne rezultaty.

Substral 100 dni to nawóz do trawników sprzedawany w opakowaniach o różnej wielkości. Produkt zawiera m.in. magnez i azot.

Zalety
Granulki:

Niewielkie granulki zostały tak opracowane, aby zawarte w nich składniki odżywcze uwalniane były stopniowo przez 100 dni. W rezultacie prezentowany nawóz wyróżnia długi czasu działania. To zachęca konsumentów do zakupu preparatu.

Opakowanie:

Produkt jest dostępny zarówno w dużych, jak i małych opakowaniach, dzięki czemu konsument może wybrać nawóz dostosowany do wielkości ogródka. Nie ma więc obaw, że kupując zbyt duże opakowanie zmarnujemy preparat i wydamy więcej pieniędzy niż to konieczne.

Działanie:

Nawóz działa do 100 dni, co jest równoznaczne z dużą wydajnością produktu.

Wady
Stosowanie:

Producent zaleca, aby przy stosowaniu preparatu używać siewnika (pozwoli to równomiernie rozsiać preparat). Nie każdy jednak posiada tego typu urządzenie w swoim garażu.

Efekty:

Część osób wskazuje, że efekty stosowania produktu nie są widoczne od razu.

 

 

 

 

Florovit Z Mchem

 

Nawóz marki Florovit to produkt, który pozwala na pozbycie się mchu i dostarczenie darni składników odżywczych. Przeznaczony jest do wielu rodzajów traw, w tym ozdobnych i reprezentacyjnych. Środek należy stosować regularnie, co 3 tygodnie. Przeznaczony jest do używania od początku wiosny do końca sierpnia.

Stosowanie granulek sprawia, że darń staje się gęstsza, a mchy i chwasty przestają rosnąć. Środek w składzie zawiera dużą ilość azotu i żelaza. Zawarte składniki odżywcze pobudzają trawę do wzrostu. Opakowanie ma objętość 25 kg i pozwala na aplikację na powierzchni 750 m2.

Użycie tego środka jest bardzo proste. Należy go rozsypywać równomiernie po powierzchni trawnika, bezpośrednio po jego skoszeniu. Granulki należy następnie podlać wodą. Produktu nie powinno się stosować w wietrzne, a także słoneczne dni, gdyż może to negatywnie wpłynąć na rośliny. Użytkownicy doceniają ten środek za skuteczne działanie po niedługim czasie od aplikacji.

Florovit Mistrzowski Trawnik to nawóz sprzedawany w 25 kg opakowaniu. W składzie produktu zawarto m.in. magnez i żelazo.

Zalety
Przeznaczenie:

Nawóz jest polecany do trawników ozdobnych i reprezentacyjnych. To zwiększa możliwość stosowania preparatu. W efekcie Florovit Mistrzowski Trawnik jest wybierany przez wiele osób.

Skład:

Produkt ma bardzo dobry skład. Nawóz zawiera żelazo, azot, fosfor i magnez. Składniki te nie tylko dobrze radzą sobie z mchem, ale co najważniejsze są bezpieczne w stosowaniu.

Wady
Opakowanie:

Zdaniem pewnej grupy Internautów worek, w który zapakowano nawóz, łatwo rozerwać. Dlatego też trzeba uważać podczas przenoszenia produktu.

Działanie:

Na efekty stosowania preparatu trzeba czekać. Część osób wskazuje, że dopiero po kilku użyciach pojawiają się pierwsze rezultaty.

 

 

 

 

Substral 11607

 

Skutecznym środkiem, który pozwoli Ci się cieszyć zieloną i gęstą trawą jest Substral 11607. Produkt przeznaczony jest do ogrodu i wpływa pozytywnie na trawniki, kwiaty drzewa oraz rośliny iglaste. Nawóz ten ma długotrwałe działanie. Dlatego też stosuje się go tylko raz  w roku na wiosnę. Przez kolejne 6 miesięcy rośliny dostają składniki odżywcze w niewielkiej ilości. Wpływa to pozytywnie na ich rozwój. Nawożonym iglakom nie brązowieją igły.

Sposób aplikacji produktu jest prosty. Należy rozsypać go wokół rośliny i zmieszać z ziemią. Sprzedawany jest on w opakowaniu 1,5 kg lub 5 kg. Dawkowanie zależy od konkretnej rośliny, którą chce się wzmocnić.

Produkt składa się z pierwiastków azotu fosforu, potasu, magnezu i mikroelementów. Środek należy stosować zaczynając od kwietnia. Opinie o nawozach do trawy producenta Substral są bardzo pozytywne. Użytkownicy wysoko oceniają go za skuteczne działanie.

Nawóz Substral 11607 jest dostępny w 5 kg opakowaniu. Produkt jest przeznaczony do nawożenia trawy, jak również iglaków oraz roślin kwaśnolubnych (w tym m.in. rododendronów). Podstawowa dawka preparatu to 40 g/m2.

Zalety
Wygodne stosowanie:

Z dozowaniem i stosowaniem produktu nie powinniśmy mieć dużych problemów, ponieważ jest dostępny w postaci sypkiego granulatu. Wystarczy rozsypać odpowiednią ilość granulek na trawniku i podlewać go jak zawsze.

Długotrwałe działanie:

Nawóz wystarczy zastosować raz, aby zapewnić trawie i roślinom odpowiednie warunki do wzrostu. Wszystko przez to, że preparat działa nawet przez 6 miesięcy zapewniając tym samym ochronę przed szkodnikami oraz różnymi chorobami.

Niewielkie ryzyko przenawożenia:

Ryzyko przenawożenia trawnika i roślin jest minimalne, gdyż zawarte w granulkach składniki są uwalniane stopniowo pod wpływem ciepła i wilgoci.

Wady
Mało wytrzymałe wiaderko:

Wiaderko, w które zapakowany jest nawóz nie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego trzeba się z nim ostrożnie obchodzić.

Wymaga podlania roślin po użyciu:

Po zastosowaniu preparatu musimy podlać trawnik (jeśli w ciągu 48 godzin nie spadnie deszcz), co na rozległym terenie może zająć dużo czasu.

 

 

 

 

Kiedy nawozić trawę?

 

Aby móc cieszyć się gęstym oraz idealnie zielonym trawnikiem, musimy pamiętać o regularnym nawożeniu go. Zwykle sama aeracja i wertykulacja nie wystarczą, aby trawa wyglądała tak, jak powinna. Zastosowanie odpowiednich środków zwiększa odporność źdźbeł na mróz, a także różnego rodzaju choroby oraz dostarcza jej składników mineralnych. Kiedy należy nawozić trawę? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

 

 

Przygotowanie podłoża do nawożenia

Ogrodnicy zalecają, aby przed nawożeniem skosić trawę. Poza tym preparat nawozowy najlepiej zastosować w pochmurny dzień, ponieważ wtedy słońce nie nagrzewa nadmiernie podłoża, co mogłoby utrudnić wchłanianie zawartych w nim substancji . Zanim rozsypiemy środek, powinniśmy lekko spulchnić glebę, np. z pomocą grabi. Preparat przeznaczony do pielęgnacji trawnika należy równomiernie rozsypać na całej powierzchni. Najlepiej, gdy gleba będzie lekko wilgotna, a sama trawa całkowicie sucha.

 

Kiedy stosować nawóz do trawy na wiosnę?

Wiosną, kiedy temperatura stopniowo wzrasta, wyrasta nie tylko trawa, ale również różnego rodzaju chwasty. Pierwsze nawożenie musimy wykonać na przełomie marca i kwietnia, aby odpowiednio odżywić glebę po zimie i wzmocnić źdźbła. Zastosowany środek powinien być bogaty w azot, gdyż to on sprawia, że trawnik jest zielony i gęsty. Dobrze, jeśli w składzie nawozu znajdzie się też duże stężenie fosforu. To substancja, która ma istotny wpływ na rozwój systemu korzeniowego. Jeżeli posialiśmy trawę na glebie kwaśnej, tuż po całkowitym stopnieniu śniegu powinniśmy posypać podłoże specjalnym wapnem ogrodniczym, ewentualnie węglanem wapnia.

 

 

Nawożenie trawnika latem

Drugi raz nawóz do trawnika powinniśmy zastosować latem, w czerwcu. O tej porze roku należy także pamiętać o regularnym nawadnianiu gleby, przycinaniu trawy, jak i odchwaszczaniu. Po równomiernym rozsypaniu preparatu na powierzchni ziemi zaleca się, aby lekko ją podlać, aby spłukać nawóz z pojedynczych źdźbeł (w ten sposób unikniemy ich uszkodzenia w wyniku działania soli zawartych w środku nawozowym). Pamiętajmy też, aby stosować się do zaleceń określonych przez producenta. Zbyt duże ilości preparatu do nawożenia mogą doprowadzić do osłabienia trawnika i zwiększenia jego podatności na choroby.

 

Kiedy stosować nawóz jesienny do trawy?

Optymalny czas jesiennego, ostatniego nawożenia trawy, przypada na sierpień. Mówi się, że nawóz powinno się zastosować nie później, niż w połowie miesiąca. Jeśli posypiemy trawnik znacznie później, przykładowo pod koniec września lub października, zmniejszymy jego odporność na zbliżające się mrozy. Jaki nawóz do trawy jest polecany do stosowania przed zimą? Najlepiej sięgnąć po środek, który nie ma azotu, a w zamian za to jest bogaty w fosfor i potas. Tak skomponowany preparat stymuluje wzrost korzeni i pozwala na lepsze przygotowanie trawy do stosunkowo trudnych warunków atmosferycznych. Jeżeli zapomnimy o ostatnim nawożeniu, nie należy się martwić. Jeśli wcześniej odpowiednio pielęgnowaliśmy trawnik, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zimie trawa szybko odrośnie i nie będziemy musieli jej ponownie siać.

Warto wiedzieć, że trawę trzeba kosić regularnie, aż do pierwszych przymrozków. Źdźbła przed zimą musimy przyciąć na wysokość 2 cm lub 3 cm, ponieważ jeśli będą zbyt długie, przygniecie je śnieg. Wtedy wytworzą się warunki beztlenowe, sprzyjające rozwojowi pleśni śniegowej, czyli groźnej choroby trawnika, której trudno się pozbyć.

Nawożenie trawy nie jest trudne, nie zajmuje też dużo czasu. Stosowanie odpowiednich preparatów przynajmniej trzy razy w roku to skuteczny sposób na to, aby źdźbła rosły gęsto, a pomiędzy nimi nie rozwijały się chwasty.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Fructus Antymech

 

Nawóz Fructus Antymech to produkt, który może Cię zainteresować. Model ten przeznaczony jest do ochrony trawnika przed mchem. Sprawia on także, że Twoje podwórko będzie wyglądać zdrowo i bujnie. Środek ten jest bardzo łatwy w użyciu. Zależnie od potrzeb stosuje się dawkowanie zapobiegawczo lub interwencyjnie. Jeżeli w trawniku występuje mech, należy posypywać miejsca nim porośnięte nawozem co 30 dni. Natomiast zapobiegawczo należy rozsypywać go co 7-8 tygodni. Pozwoli to na zachowanie zadowalającego efektu.

Produkt sprzedawany jest w opakowaniach o pojemności 25 kg. Nawóz występuje w postaci granulek. Środek ten składa się z azotu 7%, fosforu 5%, potasu 8%, magnezu 4,5%, siarki 20% oraz żelaza. Takie połączenie służy do zmiany warunków występujących w glebie. Ponadto składniki sprzyjają wzrostowi roślin, zwiększają odporność na szkodniki, choroby, a także niwelują negatywne działanie warunków atmosferycznych,

Nawóz przeznaczony jest do aplikacji od kwietnia do sierpnia. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i skuteczność działania.

Fructus Antymech to nawóz do trawy sprzedawany w 25 kg opakowaniu. W składzie produktu znajdziemy m.in. azot, fosfor czy magnez.

Zalety
Skuteczność:

W Internecie można znaleźć wiele recenzji potwierdzających, że prezentowany nawóz wyróżnia skuteczność działania. Produkt dobrze radzi sobie z usuwaniem mchu, który wpływa negatywnie na wygląd trawnika. Dodatkowo sprawia, że trawa staje się odżywiona, a jej kolor intensywny.

Skład:

W składzie preparatu znajdziemy sporo składników o bardzo dobrym działaniu. Potas ma zadanie zwiększyć odporność roślin na niesprzyjające warunki atmosferyczne (chłód, susza). Azot powoduje, że trawa zyskuje piękny, zielony kolor.

Stosowanie:

Produkt można stosować w celach zapobiegawczych i interwencyjnych. Konsumenci twierdzą, że nawożenie jest proste, a granulki można łatwo rozsiać po trawniku.

Wydajność:

Internauci wskazują, że nawóz jest wydajny, dlatego warto w niego zainwestować. Preparat będzie odpowiedni do małych, ale także średnich i dużych ogrodów.

Bezpieczeństwo:

Warto podkreślić, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu. W składzie nie ma żadnych, szkodliwych związków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Wady
Opakowanie:

W nielicznych opiniach konsumentów można przeczytać, że opakowanie produktu nie jest solidnie wykonane.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status