Najlepszy zraszacz ogrodowy

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Jeśli zraszacz ogrodowy to przyrząd, którego potrzebujesz, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Na naszej stronie prezentujemy ranking, a w nim dokładne opisy dobrej jakości produktów. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Gardena ZoomMaxx 8127-20. Jest to zraszacz wahadłowy z regulacją szerokości pracy. Dodatkowo użytkownik ma możliwość dostosowania zasięgu wyrzutu wody, aby sprzęt działał najbardziej efektywnie. Dzięki stabilnej podstawie nie ma żadnego problemu z poprawnym ułożeniem modelu i zapewnieniem dobrych warunków pracy. Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów, które nie są podatne na działanie wilgoci. Dodatkowo model zajmuje mało miejsca i jest lekki. Przydatnym elementem jest filtr chroniący dysze przed zabrudzeniami. Przedstawiony przez nas przyrząd nie do końca odpowiada Twoim potrzebom? W takim razie zapoznaj się z pozostałymi opisami. Bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie. Drugim produktem z zestawienia jest Cellfast Opti 52-075. Zraszacz ogrodowy można łatwo ustawić i dostosować do danego terenu i znajdujących się na nim roślin.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zraszacz ogrodowy wybrać?

 

Pielęgnacja trawnika nie ogranicza się jedynie do podcinania oraz nawożenia. Aby trawa rosła gęsto i bujnie, musimy ją także często podlewać. Co, jeżeli nie chcemy stać przez kilka godzin z wężem w ręce? Dobrym pomysłem jest w tym wypadku zakup zraszacza ogrodowego. Produkt tego typu gwarantuje stałe nawodnienie trawy oraz ogródka. Co wyróżnia  dobry zraszacz ogrodowy? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

 

 

Wielu użytkowników twierdzi, że najlepszy zraszacz ogrodowy w 2020 roku ma duży zasięg nawadniania oraz możliwość regulacji tego parametru. Najczęściej znajdziesz modele, które mają wyrzut wody od około 3 m do 12 m. Regulowana szerokość nawadniania umożliwia Ci dopasowanie zraszacza do wymiarów Twojego ogrodu i powierzchni, jaką chcesz nawodnić.

Na rynku znajdziesz 3 główne rodzaje zraszacza ogrodowego: wahadłowe, oscylacyjne oraz pistolety. Modele wahadłowe poruszają się tam i z powrotem, od prawej do lewej. Zasięg działania takiego produktu przybiera albo kształt prostokąta lub okręgu. Zraszacze oscylacyjne wyrzucają strumień wody wokół własnej osi. Jeżeli chodzi o pistolety, to wymagają one naszej asysty, a strumień wody, który generują wypływa w kierunku wskazanym przez nas.

Najlepsze zraszacze ogrodowe są dobrze wykonane. Większość modeli ma części plastikowe i metalowe. Dokładnie przyjrzyjmy się połączeniom pomiędzy nimi. Z biegiem czasu mogą stać się słabsze, więc zraszacz może nie działać zbyt efektywnie.

Nie mniej ważny jest montaż produktu. Niektóre zraszacze mają stosunkowo skomplikowany montaż, który może nam zająć co najmniej godzinę, w niektórych przypadkach będziemy zmuszeni wezwać specjalistę. Dlatego lepiej zainwestować w model, który nie sprawi nam problemu podczas montowania go.

Zraszacz powinien być również dobrze widoczny w trawie. Podczas koszenia trawnika może się zdarzyć, że nie zauważymy go i na niego najedziemy. Wybierzmy więc model, który ma dość ostre kolory, lecz nie jest zbyt duży, ponieważ może niezbyt ładnie prezentować się na trawniku.

 

 

Zraszacze ogrodowe – ranking

 

 

Gardena ZoomMaxx 8127-20 

 

Gardena ZoomMaxx 8127-20 to zraszacz, który wyręczy Cię w nawadnianiu trawnika. Jest to model wahadłowy, który automatycznie obraca się w prawo i w lewo, dzięki czemu sprawnie zrasza cały trawnik. Szerokość nawadniania wynosi od 3 m do 18 m. Jest ona regulowana z pomocą pokrętła.

Jest to model wykonany głównie z plastiku. Każda z części jest solidnie przymocowana, a sam produkt rzadko ulega awarii. Oprócz tego montaż zraszacza jest bardzo łatwy i nie zabierze Ci więcej niż kilka minut. Jest to stabilny model, który możemy umieścić na terenie o 15% nachyleniu. Dysze zabezpieczone są siatką z małymi oczkami. W rezultacie piasek oraz zanieczyszczenia nie doprowadzą do zatkania ani uszkodzenia. Siatkę można łatwo zdjąć i wyczyścić.

Do prezentowanego modelu możesz dołączyć kilka innych zraszaczy, dzięki czemu stworzysz system nawadniania. W rezultacie Twój trawnik będzie kompleksowo zraszany. Użytkownicy zgodnie uznali, że zraszacz dobrze spełnia swoje zadanie i jest wysoce bezawaryjny.

Zraszacz ogrodowy Gardena ZoomMaxx 8127-20 to model wahadłowy. Szerokość zasięgu pracy można ustawić w zakresie od 3 do 12 m.

Zalety
Stabilna podstawa:

Przyrząd ma odpowiednio wyprofilowaną podstawę, więc można stabilnie postawić go na podłożu o lekkim nachyleniu.

Dostosowywanie do potrzeb danego terenu:

Istotną zaletą jest możliwość regulacji przepływu wody. Zakres ustawienia szerokości zraszania wynosi od 3 m do 12 m, a zasięg wyrzutu - od 3 m do 18 mm. Produkt łatwo dostosujemy do każdego obszaru.

Filtr:

raktycznym dodatkiem jest filtr z siatką znajdujący się na dyszach. Chroni on te niewielkie elementy przed piaskiem i innym zanieczyszczenia. To z kolei gwarantuje odpowiedni przepływ wody.

Jakość wykonania:

W opiniach konsumentów można znaleźć potwierdzenie na to, że produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów, które nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu.

Niewielka waga:

Model jest lekki, więc można go swobodnie przenosić.

Wady
Pokrętło do regulacji ciśnienia:

W niektórych recenzjach można przeczytać, że pokrętło przeznaczone do regulacji ciśnienia w zraszaczu czasami się zacina, co utrudnia sprawne ustawienie przyrządu.

 

 

 

 

Cellfast Opti 52-075 

 

Dla osób, które nie lubią tracić czasu mamy coś specjalnego – zraszacz ogrodowy Cellfast Opti 52-075. Montaż prezentowanego modelu nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Z kolei obsługa zraszacza ogranicza się do ustawienia szerokości nawadniania. Produkt przez większość czasu działa więc bez naszego nadzoru, a my możemy przeznaczyć ten czas na przyjemniejsze czynności.

Zakres zraszania regulowany jest w zakresie od 2 m do 15 m. Jest to więc odpowiedni zraszacz do małych oraz średnich trawników o maksymalnej powierzchni 260 m2. Oprócz tego masz również możliwość regulacji przepływu wody, więc możesz dopasować jej intensywność do danej powierzchni. Jest to produkt wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Prezentowany zraszacz ma 20 dysz wylotowych. Użytkownicy wybierają go głównie ze względu na możliwość regulacji szerokości nawadniania oraz przepływu wody, oraz ze względu na kolor, który można łatwo dostrzec na trawniku.

Cellfast Opti 52-075 to bardzo dobry zraszacz ogrodowy do 100 zł. Model ma niebieski kolor. Ciśnienie maksymalne wynosi 6 barów.

Zalety
Płynna regulacja:

Każdy powinien być zadowolony z użytkowania przyrządu, bo istnieje możliwość jego ustawienia odpowiednio do aktualnych potrzeb. Można regulować przepływ wody, a także zakres zraszania.

Dysze wylotowe:

Model ma 20 dysz wylotowych, w tym 6 z nich można w razie potrzeby wyłączyć.

Wytrzymała obudowa:

Konsumentom zależy na tym, aby zakupiony przez nich produkt był dobrej jakości, dlatego sporo osób wybiera Cellfast Opti 52-075. Zraszacz ogrodowy jest zrobiony z wytrzymałych materiałów, które nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu.

Stabilność:

Podstawa jest na tyle stabilna, że można dobrze ułożyć przyrząd nawet na nieco nierównym terenie.

Wady
Czasami się zatrzymuje:

Zdarza się, że model zatrzymuje się w jednej pozycji na kilka sekund. To może doprowadzić do powstania kałuży w tym miejscu.

 

 

 

 

Karcher OS 5.320 SV 

 

Jeżeli jesteś posiadaczem dużego ogrodu, to koniecznie przeczytaj opis Karcher OS 5.320 SV. Prezentowany zraszacz ogrodowy może nawadniać trawnik o powierzchni wynoszącej nawet 320 m2. Nie oznacza to jednak, że został on wyłącznie przystosowany do tak dużych obszarów. Dzięki regulacji zraszania możemy zamontować produkt w mniejszym ogrodzie.

Zraszacz wykonany jest z plastiku oraz metalu. Poszczególne części są ze sobą dobrze połączone, więc awarie opisywanego zraszacza zdarzają się bardzo rzadko. Po zamontowaniu produkt bardzo stabilnie utrzymuje się w ziemi. Model zostaje w miejscu za sprawą szpikulców. Elementy te ułatwiają nam również montaż, który trwa tylko chwilę.

Opisywany produkt ma regulację zraszania – służy do tego żółta przekładnia. Z kolei przesłona chroni nas przed zmoczeniem się podczas zbliżenia się do zraszacza. Nie musimy więc wyłączać zraszacza, aby zmienić jego zakres nawadniania. Użytkownikom podoba się solidne wykonanie produktu oraz możliwość jego regulacji, dzięki czemu możemy dopasować go do swojego ogrodu.

Zraszacz ogrodowy Karcher OS 5.320 SV waży 0,8 kg, a jego wymiary to: długość – 54,6 cm, szerokość – 16 cm i wysokość – 8,8 cm.

Zalety
Możliwość ustawienia szerokości spryskiwania:

Atutem jest to, że można ustawiać szerokość spryskiwania i tym samym dostosowywać zraszacz do naszego ogrodu.

Osłony:

Praktycznymi dodatkami, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania są osłony pozwalające na zmianę ustawień zraszania bez obaw o zachlapanie wodą. Osoba obsługująca zraszacz z pewnością to doceni.

Stabilność:

Karcher OS 5.320 SV nie przesuwa się w trakcie pracy, co stanowi dowód na to, że jego podstawa zapewnia mu stabilność.

Wady
Podłączenie węża ogrodowego:

Zraszacz ma system szybkozłącza, więc podłączenie do niego węża ogrodowego nie powinno stanowić problemu. Niemniej jednak część użytkowników twierdzi, że jest to czasochłonne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 year ago

gardena to nawieksze główno jesli chodzi o zraszcze co roku męczę się z nimi

Anna
Anna
5 months ago
Reply to  Marcin

Skoro takie g…o to dlaczego się męczysz co roku Zmień

DMCA.com Protection Status