Najlepszy sekator teleskopowy Gardena

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaki sekator teleskopowy Gardena wybrać?

 

Dbanie o schludny wygląd naszego ogrodu niekiedy bywa trudne, zwłaszcza gdy znajduje się w nim wiele drzew i krzewów. Usuwanie zniszczonych gałęzi przy użyciu rąk jest szczególnie skomplikowane. Dużą pomocą na pewno okaże się najlepszy sekator teleskopowy Gardena w 2020 roku. W celu ułatwienia Ci tej inwestycji przygotowaliśmy krótki poradnik.

W poniższym artykule skupiamy się na modelach ręcznych, czyli takich, które uruchamiamy przy użyciu siły naszych mięśni. W narzędziu ręcznym znajdziesz przekładnię, która wywiera nacisk na ostrza, co skutkuje przecięciem gałęzi. Sekatory teleskopowe dzielimy na 2 rodzaje: kowadełkowe (czyli jednoostrzowe) i nożycowe (czyli dwuostrzowe). Pierwszy typ urządzeń ma tylko jedno ostrze i w czasie pracy nie musimy wywierać dużego nacisku. Model kowadełkowy sprawdza się przy przycinaniu niewielkich krzewów o cienkich gałęziach. Z kolei produkty nożycowe gwarantują wysoką precyzję cięcia. Dlatego wielu konsumentów używa ich do precyzyjnego przycinania żywopłotów np. do wycinania kształtów zwierząt.

Najlepsze sekatory teleskopowe Gardena są w stanie przeciąć grube gałęzie. Jeśli kupisz model, który będzie przeznaczony do niewielkich pędów o średnicy 10 mm, nie wykonasz za dużo prac w ogrodzie. Zdaniem specjalistów minimalna grubość, z jaką powinien poradzić sobie sekator to 28 mm.

Bardzo ważnym parametrem jest zasięg pracy interesującego Cię produktu. Długość takich narzędzi ogrodowych waha się od 100 cm do nawet 400 cm. Pamiętaj jednak, by dopasować sekator do potrzeb Twojego ogrodu. Jeśli masz w nim niewielkie krzewy, urządzenie o zasięgu 100 cm w pełni wystarczy. W przypadku, gdy na Twojej działce rosną wysokie drzewa, zainwestuj w dłuższy sprzęt.

Jednym z najważniejszych elementów narzędzi ogrodowych jest ostrze. Dobrze wyszlifowany model zapewnia głębokie i gładkie cięcie, a to zdecydowanie skróci Twoją pracę. Inwestuj w produkty wykonane z wytrzymałych materiałów, jak stal nierdzewna, hartowana czy węglowa. Upewnij się również, że ostrze pokryto powłoką chroniącą przed korozją.

Ostatnim parametrem, który wymaga sprawdzenie przed zakupem jest waga produktu. Jeśli zakupisz zbyt ciężki sekator, Twoje mięśnie będą się szybko męczyć. Z kolei lekkie modele wykonane z plastiku szybko się psują. Złotym środkiem będzie inwestycja w narzędzie, którego ciężar nie przekracza 1 kg.

 

 

Sekatory teleskopowe Gardena – Ranking

 

 

Gardena Comfort StarCut 410 BL 

 

Model Gardena Comfort StarCut 410 BL to bardzo dobry sekator teleskopowy do wysoko ulokowanych gałęzi. Smukła budowa sprawia, że narzędzie bez trudu przytnie gałęzie przy koronie drzew. Produkt nie ma żadnych wystających elementów, które mogłyby zahaczyć się o gałęzie, co zapewnia wygodną pracę.

Maksymalna grubość pnia, którą sekator jest w stanie przeciąć to 32 mm. Trzonek został wykonany z dobrej jakości aluminium, które jest odporne na wiele typów uszkodzeń. Długość tego elementu można regulować w zakresie od 230 cm do nawet 410 cm. Dzięki temu usuniesz gałęzie nawet z czubka drzewa. Produkt ma dwa ostrza. Zostały one dobrze wyszlifowane, a także pokryte powłoką antyadhezyjną, przez co będą Ci służyły przez długi czas.

Waga produktu wynosi niecały 1 kg, dlatego możliwa jest długa praca bez obaw o nadwyrężenie ramion. Głowica tnąca została tak skonstruowana, by zapewnić utrzymanie gałęzi w momencie cięcia. Pozwoli to zachować bezpieczeństwo w czasie pracy. W sekatorze znajduje się nowoczesna przekładnia, która gwarantuje szybkie i dokładne cięcie z użyciem dużej mocy.

Przed zakupem modelu polecamy przeczytać opinie innych konsumentów. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z zaprezentowanego sprzętu. Konsumenci podkreślają, że wykonano go z wytrzymałych materiałów, a co więcej jego używanie jest proste i w pełni bezpieczne. Często chwalonym elementem jest rękojeść pokryta powłoką antypoślizgową, dzięki której dłonie nie ślizgają się w czasie pracy.

 

 

 

 

Gardena Comfort StarCut 160 BL

 

Prezentujemy sekator teleskopowy Gardena Comfort StarCut 160 BL. Przy pomocy tego urządzenia usuniesz zniszczone gałęzie z wysokich drzew. Długość produktu to 160 cm, więc będziesz w stanie sięgnąć do nawet wysoko ulokowanych gałęzi. Pamiętaj jednak, że maksymalna grubość gałęzi nie powinna przekraczać 3,2 cm.

Sprzęt jest bardzo lekki (jego waga wynosi 890 g), więc w czasie pracy nie nadwyrężysz rąk. Ramiona sekatora wykonano z wytrzymałego aluminium, więc są odporne na uszkodzenia mechaniczne. We wnętrzu sekatora jest przekładnia, dlatego możesz ciąć gałęzie z dużą mocą. Poza tym urządzenie gwarantuje precyzję pracy. Sekator ma dwa ostrza hartowane z powłoką antyadhezyjną.

Jest to sekator teleskopowy Gardena w dobrej cenie, w którym możesz indywidualnie ustawić kąt cięcia z ziemi (do 200 st.). Umożliwia to bardzo precyzyjne usuwanie gałęzi, nawet w dużym ich zagęszczeniu. Poza tym narzędzie ma dobrze schowaną linkę zwalniania ostrzy, dlatego nie zapląta się ona w krzew. Głowica ma smukłą budowę, więc nawigowanie nią jest bardzo wygodne. Sekator jest dobrze zabezpieczony przed korozją oraz zarysowaniami. Rękojeść pokryto powłoką antypoślizgową, co zapewnia pewny chwyt w czasie pracy.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z prezentowanego sprzętu. Zauważają, że jego lekka waga wpływa pozytywnie na komfort pracy. Z kolei przekładnia pozwala na użycie dużej siły i precyzyjne cięcie niemal każdej gałęzi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status