Najlepszy sekator teleskopowy Fiskars

Ostatnio aktualizowane: 10.08.20

 

Jaki sekator teleskopowy Fiskars wybrać?

 

Początek wiosny to czas, kiedy należy zwrócić szczególną uwagę na drzewa i krzewy znajdujące się w ogrodach i sadach. Ich gałęzie wymagają przycięcia, a zabieg ten poprawia żywotność roślin, zwiększa ich kwitnienie i owocowanie oraz odświeża wygląd. Aby w profesjonalny sposób przycinać drzewa powinniśmy nabyć odpowiedni sekator, który ułatwi nam pracę. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu tego typu przyrządu.

Jednym z wiodących producentów narzędzi ogrodniczych jest Fiskars. Jest to firma z wieloletnią tradycją, która już od 1649 roku oferuje swoim klientom przyrządy ułatwiające pracę przed domem. Wszystkie wyroby przedsiębiorstwa są wytrzymałe i trwałe oraz charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Poza tym narzędzia Fiskars są łatwe w konserwacji, a producent oferuje szeroką gamę części zamiennych.

Obecnie na rynku spotkać możemy trzy rodzaje sekatorów: modele ręczne, elektryczne oraz spalinowe. Największą popularnością cieszą się wersje ręczne, które dzielą się na typy nożycowe (dwuostrzowe) oraz kowadełkowe (jednoostrzowe). Pierwszy model posiada tylko jedno ostrze, przez co jest mniej dokładny. Wymaga jednak mniejszej siły nacisku. Wersje nożycowe gwarantuję dokładne i gładkie cięcie, są jednak bardziej masywne. Sekatory można również podzielić ze względu na grubość przycinanej gałęzi. Do obcinania cienkich pędów oraz łodyg kwiatów najlepiej nadadzą się modele jednoręczne. Wersje dwuręczne przeznaczone są do obcinania grubych gałęzi.

Wygodnym rozwiązaniem jest nabycie przyrządu z teleskopową rączką, dzięki której zyskujemy duży zasięg. Najlepszy sekator teleskopowy Fiskars w 2020 roku ma ramię o długości około 6 m, co wystarczy na przycinanie gałęzi znajdujących się bardzo wysoko. Na uwadze należy mieć również ostrze. Aby narzędzie wykonywało gładkie i precyzyjne cięcia warto zainwestować w model z nożami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub węglowej. Poza tym ważna jest również blokada ostrza, która uniemożliwi użycie narzędzia np. przez dzieci.

Istotny jest także komfort użytkowania narzędzia. Najlepsze sekatory teleskopowe Fiskars mają uchwyty, które dobrze leżą w dłoni, są wyprofilowane i nie ślizgają się. Warto przyjrzeć się także wadze urządzenia. Im będzie ono lżejsze, tym zapewni nam wygodniejszą pracę.

 

 

Sekatory teleskopowe Fiskars – Ranking

 

 

Fiskars UP86

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci narzędzie Fiskars UP86. Jest to teleskopowy sekator ręczny, dzięki któremu każdy ogrodnik będzie w stanie przyciąć liście i gałęzie drzew w sadzie, nawet jeśli znajdują się na dużej wysokości.

Urządzenie wyposażone jest w skuteczny mechanizm tnący oraz obrotową głowicę. Prace w ogrodzie są dzięki temu szybkie, łatwe i bezpieczne. Wewnątrz narzędzia poprowadzono taśmę transmisyjną, która nie wymaga regulacji. Nie musimy także obawiać się o jej zaczepienie o gałęzie podczas przycinania, gdyż jest poprowadzona wewnątrz urządzenia i nie plącze się.

Sekator ma trzonek regulowany w zakresie od 240 cm do 400 cm. Pozwala on na pracę w zasięgu nawet do 6 metrów. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet trudno dostępne gałęzie można obcinać bez konieczności używania drabiny. Sekator ma również bezpieczny mechanizm blokowania, dzięki któremu nie musimy bać się o skaleczenia.

Przyrząd ma bardzo ostre noże wykonane ze stali nierdzewnej, która zapewnia im trwałość i odporność na uszkodzenia. Długość ostrza to 32 mm. Narzędzie waży 1900 g, a jego wymiary to szerokość – 10,2 cm, minimalna długość – 241,6 cm i wysokość – 7 cm.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach konsumentów na temat modelu Fiskars UP86, które możemy znaleźć w Internecie. Użytkownicy doceniają sekator za jego łatwość obsługi, niewielki ciężar oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

Fiskars UP82 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Fiskars UP82. Jest to ręczny sekator teleskopowy Fiskars w dobrej cenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie obcinać nawet trudno dostępne gałęzie w koronie drzew bez użycia drabiny.

Narzędzie wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. Jego ostrza pokryte zostały specjalną powłoką PTFE, która chroni je przed rdzą oraz zmniejsza tarcie podczas cięcia. Model ten ma wysuwane ramię, dzięki któremu jego zasięg może wynosić około 3,5 m. Poza tym sekator jest wyposażony w obrotową głowicę, która znacznie ułatwia pracę.

Przyrząd waży 870 g, jest zatem dość lekki i nie męczy ręki. Jego wymiary to szerokość – 10,2 cm i długość – 158 cm. Dużym ułatwieniem jest nabycie sekatora w zestawie z dodatkową przedłużką, która jeszcze bardziej zwiększy jego zasiąg. Produkt ma także antypoślizgową rączkę zapewniającą użytkownikowi mocny i bezpieczny chwyt. Taśma transmisyjna nie wymaga regulacji. W tym modelu taśmę poprowadzono wewnątrz przyrządu, co chroni ją przed zaczepianiem o gałęzie i zaplątaniem podczas przycinania.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup sekatora Fiskars UP82 podkreślają, że jest to wysokiej klasy, wytrzymały sprzęt. W swoich komentarzach podkreślają, że narzędzie doskonale sprawdza się do przycinania nawet grubych gałęzi i zapewnia komfortową pracę dzięki niewielkiej wadze.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status