ᐅ Dobre roboty koszące trawę – rankingi i opinie 

Najlepszy robot koszący trawę

Ostatnio aktualizowane: 20.11.19

 

Jaki robot koszący trawę wybrać?

 

Aby trawnik wyglądał estetycznie, należy go regularnie kosić. Do tego celu mamy do wyboru różne rodzaje kosiarek Jedną z najczęściej wybieranych jest kosiarka typu robot, urządzenie, które samo porusza się po trawniku. Z takim sprzęt możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu i energii. Jeżeli w niedalekiej przyszłości planujesz zakup takiego urządzenia, to warto zapoznać się z naszym poradnikiem. Po przeczytaniu artykułu zakupy powinny być łatwiejsze.

Najistotniejsza przy wyborze robota koszącego trawę jest możliwość jego programowania. Według wielu osób najlepszy robot koszący trawę w 2019 roku pozwala nam na regulację czasu podcinania trawy, mocy oraz okresów, w jakich ma pracować. Oprogramowanie powinno umożliwić nam jak najdokładniejszy wybór parametrów produktu.

Niemniej ważna jest szerokość koszenia. Im większa szerokość robocza, tym krótsza będzie praca produktu. Najczęściej roboty koszące mogą kosić trawę z szerokością około 15 cm. Jednak przy wyborze modelu z większą szerokością roboczą znacznie skrócimy pracę robota, co także pozwoli nam zaoszczędzić energię.

Jeżeli chodzi o wysokość przycinania trawy, to możemy wybrać modele skracające źdźbła od 1,5 cm do 10 cm. Dzięki regulowanej wysokości trawy możemy dopasować wygląd trawnika do naszych potrzeb. W efekcie będzie on wyglądał estetycznie i elegancko.

Wiele osób uważa, że najlepsze roboty koszące trawę mają dużą powierzchnię działania. Wybierając taki  model mamy pewność, że produkt za jednym razem skróci trawę na całej powierzchni naszego trawnika. Koniecznie sprawdź też zasięg bazy danego produktu, aby po skończonej pracy robot mógł do niej bezpiecznie powrócić.

Jeżeli chodzi o funkcje, to ważne jest, aby produkt miał zabezpieczenie przed wodą. Ochroni to robot przed zniszczeniem podczas niespodziewanych opadów. Istotny jest również czujnik, który wykrywa przeszkodę.

 

 

Roboty koszące trawę – ranking

 

 

Robomow RC304

 

Robomow RC304 to robot koszący trawę, który przeznaczony jest do trawników o powierzchni nie większej niż 400 m2. Jest to bardzo często wybierany produkt. Spowodowane jest to gamą ciekawych funkcji, jakie oferuje nam ten model.

Jedną z nich jest Turbomow – w momencie najechania na twardsze źdźbła trawy lub na mniejsze gałązki, model ten z całą swoją siłą pozbywa się ich. Funkcja ta włącza się jedynie przy gęstszej kupce trawy, więc nie musimy się martwić, że robot wykorzystuje zbyt dużo energii. Z kolei funkcja Smartmow sprawia, że model porusza się po trawniku bardzo płynnie, co w rezultacie daje nam dobrze skoszoną trawę.

Wysokość koszenia tego produktu jest regulowana w zakresie od 1,5 cm do 6 cm. Jeżeli chodzi o szerokość koszenia, to wynosi ona 28 cm. Po naładowaniu robot może działać około godziny. Użytkownicy cenią bardzo użyteczne funkcje prezentowanego modelu oraz możliwość regulowania wysokości koszenia trawy.

 

 

 

 

Gardena R40li 

 

Jeżeli szukasz bardzo dokładnego robota koszącego, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Jest to Gardena R40li. Produkt wyposażony został w bardzo ostre noże, które są w stanie przyciąć nawet bardzo gęste kępki trawy. Urządzenie to działa dobrze nawet w przypadku 25% nachylenia podłoża. Jego silnik jest wystarczająco silny, aby pokonać taki pagórek.

Szerokość koszenia produktu wynosi 17 cm. Model przeznaczony jest do pielęgnacji trawnika, którego powierzchnia nie przekracza 400 m2. Nadaje się on więc do średniej wielkości ogrodów. Poza tym mamy możliwość regulowania wysokości cięcia tego produktu. Jest to od 2 cm do 5 cm wysokości. Panel sterowania nie jest skomplikowany w obsłudze i bardzo łatwo można ustawić urządzenie do pracy w różne dni, a także godziny.

Jest to robot, który dba o nasze bezpieczeństwo. Po lekkim podniesieniu produktu dochodzi do zatrzymania pracy. Na obudowie tego modelu znajdziemy duży przycisk stop, który od razu zatrzymuje pracę robota. Internauci w swoich komentarzach często wspominają o łatwej obsłudze Gardena R40li oraz o bezawaryjności tego produktu.

 

 

 

 

Nac RLM 1500-NG 

 

Nac RLM 1500-NG to robot koszący trawę w dobrej cenie przeznaczony do pielęgnacji bardzo dużych trawników. Maksymalny obszar koszenia wynosi 1500 m2. Zainwestujmy więc w ten produkt, jeżeli jesteśmy właścicielami dużego ogrodu.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 24 cm. Koszenie trawy nie zajmie więc zbyt dużo czasu. Z pomocą tego robota możemy zaoszczędzić na zużywanej energii. Jeżeli chodzi o wysokość koszenia, to jest ona regulowana. Minimalna wysokość trawy to 2,5 cm, a maksymalna wynosi 6,5 cm. Mamy więc możliwość dopasowania długości trawy do wyglądu naszego ogrodu.

Prezentowany robot wyposażony został w czujnik deszczu oraz przeszkód. W przypadku opadów produkt powraca do stacji dokującej, a gdy zbliża się do przeszkody potrafi ją po prostu ominąć. Programowanie tego sprzętu jest bardzo łatwe i nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z działania tego robota. Uważają oni, że jest to odpowiedni produkt do dużych ogrodów.  

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status