Najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy Castorama

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy Castorama wybrać?

 

Opryskiwaczem ciśnieniowym naniesiemy zarówno środki ochrony roślin, jak i nawodnimy liście czy ziemię w razie suszy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Wybraliśmy kilka modeli dostępnych w sklepach Castorama, by nieco lepiej zobrazować najistotniejsze cechy, które powinniśmy brać pod uwagę chcąc kupić opryskiwacz.

Castorama to firma zajmująca się sprzedażą artykułów dla majsterkowiczów oraz wszystkiego, czego potrzebujemy do wykończenia naszego domu. Znajdziemy tam również różnego rodzaju akcesoria ogrodnicze. Supermarkety spółki znajdziemy niemal w każdym dużym mieście na terenie całego kraju.

Spośród dostępnych na rynku opryskiwaczy możemy wyróżnić ich następujące rodzaje: klasyczne, plecakowe, a nawet zasilane akumulatorkami. Modele klasyczne mają specjalny uchwyt do przenoszenia. Zwykle takie produkty mają małe pojemności i będą idealne do zraszania niewielkich powierzchni. Jeśli wiemy, że będziemy pracować na dość dużym obszarze, zdecydujmy się na opryskiwacz w formie plecaka. Możemy przenosić w nim nawet duże litraże nie odczuwając ich ciężaru, ponieważ jest on równomiernie rozłożony na plecach. Produkty zasilane bateriami nie wymagają ręcznego pompowania wody – wystarczy nacisnąć przycisk „start”. Działanie sprzętu jest jednak ograniczone żywotnością baterii. Możemy również zakupić ręczne modele kompaktowe, które będą idealne do opryskiwania roślin doniczkowych.

Pojemności produktów dostępnych na rynku wahają się od 1 l, aż do około 10 l. Zdarzają się również modele zakładane na plecy o litrażu około 15 l. Te sprzęty mają podziałki, które pozwalają precyzyjnie dozować środki chemiczne. Według użytkowników najlepsze opryskiwacze ciśnieniowe Castorama ważą mniej niż 10 kg nawet wtedy, kiedy zbiornik jest pełny.

Jeśli chcemy używać danego modelu tylko do spryskiwania wodą, zdecydujmy się na tworzywo sztuczne. Jeśli natomiast wiemy, że będziemy często opryskiwać roślinność chemikaliami, wybierajmy raczej modele ze zbiornikami wykonanymi z cynkowanej lub polietylenowej stali. Najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy Castorama w 2020 roku ma duży zasięg, dzięki czemu możemy nim spryskać dość dużą powierzchnię – to ważne dla właścicieli rabatek ogrodowych lub ogródków warzywnych, którzy chcą skrócić maksymalnie swoją pracę.

 

 

Opryskiwacze ciśnieniowe Castorama – ranking

 

 

Castorama Verve SY5001 

 

Jeśli potrzebujesz opryskiwacza do przydomowego ogródka, model Castorama Verve SY5001 będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Sprzętem nie tylko nawodnisz rośliny, ale również spryskasz je środkami chwastobójczymi lub tymi służącymi do ochrony roślin.

Zamontowany na urządzeniu pas znacznie ułatwia transport opryskiwacza. Cały sprzęt waży zaledwie 1 kg. Pojemność modelu to 5 l, co w zupełności wystarczy do spryskania małego ogródka lub rabatki. Produkt jest łatwy w obsłudze, przez co nawet osoba zajmująca się ogrodem amatorsko z pewnością poradzi sobie z jego uruchomieniem. Materiał wykonania to tworzywo sztuczne, które jest trwałe i łatwo utrzymać je w czystości.

Użytkownicy twierdzą, że sprzętem pracuje się dość lekko. Pompowanie wody nie sprawia większych problemów. Ciecz jest rozpylana na średniej odległości, co pozwala spryskać również rośliny doniczkowe. Każdą z wymienionych czynności wykonamy przy minimalnym użyciu siły.

 

 

 

 

Castorama Verve 1 L 

 

Castorama Verve 1 L to opryskiwacz ciśnieniowy Castorama w dobrej cenie, który przyda się w każdym domu. Można nim aplikować nie tylko wodę, ale również różnego rodzaju nawozy przeznaczone do wspomagania roślin doniczkowych.

Wykonanie zbiornika i dyszy z tworzywa sztucznego gwarantuje długotrwałe użytkowanie bez uszczerbku na materiale. Ten niewielki opryskiwacz zmieści się na niemal każdym parapecie, w związku z czym zawsze możemy mieć urządzenie pod ręką. Model łatwo napełnić płynem. Ciecz pompuje się z minimalnym użyciem siły, niemal każdy może korzystać ze sprzętu.

Kupujący cenią urządzenie za łatwość czyszczenia, atrakcyjną cenę oraz wysoką jakość wykonania. Praca opryskiwaczem jest szybka, lekka i przyjemna. Całość waży mniej niż 1 kg, a strumień rozpylania cieczy wystarcza w zupełności nawet na nawodnienie roślin w dużej doniczce. Produkt jest polecany przez użytkowników jako jeden z najprostszych i najlepszych opryskiwaczy tego typu dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Castorama Verve 12 L 

 

Sprzęt Castorama Verve 12 L jest łatwy w obsłudze i trwały. Możemy nim opryskiwać nawet duże powierzchnie bez obaw o uszkodzenie liści zbyt dużym ciśnieniem cieczy. Model jest również wygodny w użytkowaniu ze względu na równomierne rozłożenie ciężaru całości na plecach użytkownika.

Dźwignia z blokadą pozwala na wytworzenie ciśnienia, które jest potrzebne do opryskania nawet dość dużego obszaru. Dzięki szerokiemu otworowi, opróżnianie i napełnianie zbiornika jest bardzo łatwe. Tworzywo sztuczne, z którego zostało wykonane urządzenie jest odporne na pęknięcia, jak również na szkodliwe działanie promieniowania UV.

W opinii użytkowników jest to sprzęt niezbędny osobom chcącym opryskiwać duże powierzchnie. Jego pojemność to aż 12 l. Za sprawą wygodnego węża możemy precyzyjnie określić miejsce wymagające podlania. Produkt jest wygodny w przechowywaniu ze względu budowę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status