Najlepszy nawóz do trawy z odchwaszczaczem

Ostatnio aktualizowane: 31.10.20

 

Aby nasza trawa ładnie wyglądała trzeba zadbać o jej odpowiednie odżywienie. Nie można zapominać także o pojawiających się chwastach, które trzeba usuwać. Dobrym sposobem jest zakup nawozu do trawy z odchwaszczaczem. W sklepach ogrodniczych dostępnych jest wiele preparatów, jednak jak wiadomo, nie każdy przynosi oczekiwane efekty. Po zapoznaniu się z opisami poszczególnych produktów, a także opiniami konsumentów doszliśmy do wniosku, że najlepszym nawozem do trawy jest Substral 100 Dni dostępny w 5 kg opakowaniu. Ma on postać granulatu, więc jego stosowanie nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych czynności. Wystarczy odmierzyć odpowiednią dawkę i rozsypać preparat po trawie. Produkt ma dobry skład i gwarantuje długie działanie. O jego wysokiej jakości świadczy to, że jest polecany przez ogrodników. Kolejną propozycją z naszego zestawienia jest nawóz do trawy z odchwaszczaczem Substral 100 Dni 1kg. Preparat jest dostępny w małym opakowaniu, więc poleca się go do niewielkich ogrodów. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki nawóz do trawy z odchwaszczaczem wybrać?

 

Dzięki nawozom nasza trawa szybciej rośnie i ma ładniejszy kolor. Niestety, roślinność narażona jest na działanie chwastów, które blokują jej dostęp do słońca i pochłaniają większość składników odżywczych. Jeśli problem jest Ci dobrze znany, to przeczytaj nasz krótki poradnik. Dowiesz się z niego, jaki nawóz kupić, by jednocześnie zadbać o trawę, a tym samym uporać się z chwastami.

 

 

Specjaliści podkreślają, że najlepszy nawóz do trawy z odchwaszczaczem w 2020 roku jest wydajny. Produkty do ogrodu sprzedawane są w opakowaniach o pojemności od 1 kg do nawet 10 kg. Im większy produkt kupisz, tym będzie Ci on dłużej służyć. Ważna jest jednak nie tylko waga opakowania, ale też czas, przez jaki nawóz będzie działać. Niektóre produkty są skuteczne tylko przez kilka dni. Najlepsze i najwydajniejsze preparaty działają na trawę nawet przez okres 100 dni.

Szukając odpowiedniego nawozu upewnij się, że szybko się wchłania i łatwo rozprowadza. Produkty są sprzedawane w trzech głównych formach: granulatu, sypkiej, wyglądającej jak ziemia oraz płynnej. Zaletą pierwszego modelu jest bardzo wygodne używanie, bo po rozsypaniu nawóz szybko wchłania się w glebę i odżywia rośliny. Poza tym nawet niewielka ilość granulatu wystarczy, by odżywić trawę. Zaletą nawozów sypkich jest ich cena. Trzecim typem są produkty w płynie. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy ich użytku, bo przypadkowe oblanie skóry może wywołać alergię. Poza tym preparat może nie zadziałać, jeśli dodamy zbyt mało wody.

Pielęgnując nasz ogród musimy pamiętać o dostarczeniu roślinom odpowiednich składników odżywczych. Wybieraj produkty bogate w mikroelementy, takie jak fosfor, potas i magnez. Najlepsze nawozy do trawy z odchwaszczaczem mają też w składzie azot, który stymuluje rozwój trawy. Poza tym stosowanie modelu bogatego w azotany poprawia koloryt trawnika.

Niestety, preparaty bogate w powyższe składniki mogą też stymulować rozwój chwastów, takich jak mniszek lekarski. Dlatego w składzie nawozu nie może zabraknąć herbicydów, takich jak chlopyralid, dikamba, fluroksypyr, a także siarczan żelaza. Osłabiają one strukturę chwastów i mchu, a następnie powodują ich obumieranie, ale nie szkodzą trawie.

 

 

Nawozy do trawy z odchwaszczaczem – ranking

 

 

Substral 100 Dni 5kg

 

Preparat Substral 100 Dni 5kg to nawóz używany przez profesjonalnych ogrodników do walki z wieloma gatunkami chwastów. Działanie produktu jest bardzo silne, dlatego z jego pomocą usuniesz nie tylko roślinność jedno, ale i wielosezonową. W opakowaniu znajduje się 5 kg dobrze skomponowanej mieszanki, dlatego produkt starczy Ci na długi czas.

Liczne testy laboratoryjne potwierdziły, że produkt działa przez okres nawet 100 dni. Preparat ma konsystencję granulatu, który łatwo jest aplikować. Poza tym niewielkie kuleczki szybko wnikają w glebę i docierają do korzeni roślin. Dzięki temu odżywiają trawę, a jednocześnie powodują osłabienie chwastów, takich jak mniszek lekarski czy mech. W składzie produktu znajdziesz aż 2 substancje aktywne: dicamba i 2.4 D. W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy używać 20 g nawozu na 1m2. Po aplikacji produktu trzeba powstrzymać się od koszenia trawnika przez parę dni.

Nie jest to najtańszy preparat na rynku, jednak warto w niego zainwestować. Zdaniem specjalistów nawóz jest bardzo skuteczny, a co więcej pierwsze efekty jego działania są widoczne już po kilku dniach.

Nawóz do twarzy z odchwaszczaczem Substral 100 Dni jest dostępny w 5 kg opakowaniu. Preparat jest używany przez ogrodników.

Zalety
Skład:

W składzie produktu znajdują się makro i mikroelementy, które mają bardzo dobre działanie na trawę. Odżywiają ją i sprawiają, że zdecydowanie ładniej ona wygląda.

Prosty w użyciu:

Nawóz ma postać granulatu, więc jego stosowanie jest proste. Wystarczy odmierzyć rekomendowaną przez producenta ilość produktu, a następnie rozsypać po ogrodzie.

Skuteczne i długie działanie:

Substral to nawóz długo działający. Znajdujące się w nim składniki wykazują aktywność nawet do 100 dni od użycia.

Bezpieczne stosowanie:

Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, bo jak zapewnia producent, nie ma ryzyka przenawożenia.

Opakowanie:

Osobom mającym sporej wielkości ogród podoba się to, że opakowanie jest duże. Doceniają oni również to, że zostało ono solidnie zrobione i ma szczelne zamknięcie.

Wady
Częstotliwość stosowania:

Z ulotki informacyjnej wynika, że należy stosować preparat 102 razy na cały sezon, a niektórzy muszą to robić częściej.

 

 

 

 

Substral 100 Dni 1kg

 

Prezentujemy nawóz Substral 100 Dni 1kg służący do odchwaszczania trawników. Produkt łączy w sobie substancje odżywcze, które pomogą Twojej roślinności w walce z pasożytami. Dużym plusem preparatu jest łatwa aplikacja. Granulat wystarczy wysypać na murawę, a następnie zostanie on wchłonięty przez glebę.

W opakowaniu znajduje się 1 kg nawozu, dlatego sprosta on potrzebom średnich ogrodów. Czas działania produktu to nawet 100 dni, dlatego uporasz się ze wszystkimi typami chwastów. Produkt wchłaniany jest nie tylko przez korzenie, ale i liście chwastów. Bardzo szybko po użyciu następuje deformacja niechcianej roślinności. Dawka zalecana przez producenta to 20 g nawozu na każdy 1 m2 murawy. Jedyną roślinnością, która z czasem uodparnia się na działanie nawozu jest skrzyp polny oraz niektóre chwasty jedno liściaste.

Jest to bardzo wydajny i efektywny preparat. Konsumenci są szczególnie zadowoleni ze zmniejszenia występowania mniszka pospolitego, koniczyny czy babki. Osoby, które kupiły mieszankę pochwaliły też łatwe i wygodne rozprowadzanie produktu na trawniku.

Substral 100 Dni 1kg to dobry nawóz do trawy z odchwaszczaczem do 40 zł. Zalecana dawka to 20 g nawozu na 1 m2.

Zalety
Dobrze wpływa na kondycję trawy:

Produkt dobrze działa na kondycję trawy. Skutecznie ją regeneruje, dzięki czemu odzyskuje ona atrakcyjny kolor i zaczyna gęsto rosnąć.

Czas działania:

Produkt działa do 3 miesięcy od nawożenia.

Skutecznie usuwa chwasty:

Test nawozów do trawy z odchwaszczaczem Substral 100 Dni potwierdził, że preparat jest skuteczny w zakresie zwalczania chwastów. Stosując ten produkt mamy pewność, że nasza trawa będzie wyglądała na zadbaną.

Łatwe nawożenie:

Prezentowany nawóz występuje w postaci granulek, więc jego stosowanie nie jest ani trudne, ani czasochłonne.

Wady
Kartonowe pudełko:

Preparat jest zamknięty w kartonowym pudełku, które nie jest trwałe (istnieje ryzyko jego uszkodzenia).

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Compo 1,5 kg

 

Produkt Compo 1,5 kg to niezawodny nawóz do trawy z odchwaszczaczem w dobrej cenie. W opakowaniu znajduje się 1,5 kg preparatu, który łatwo i szybko rozprowadzisz na trawniku. Dzięki dobrze opracowanej formule granulat działa na trawę przez długi czas. Po aplikacji jest on wchłaniany przez glebę i dociera do korzeni trawy. Równocześnie, podczas rozsypywania nawóz trafia na liście chwastów, które zaczynają obumierać.

Efekty stosowania produktu pojawiają się bardzo szybko, dlatego wielu konsumentów jest zadowolonych z tego preparatu. Wzrost takich szkodników, jak mniszek lekarski czy babka zostaje zahamowany. W konsekwencji zaczynają one obumierać. Zawarty w składzie azot i potas odżywiają trawę. Stymulują jej wzrost, a do tego zwiększają koloryt. Dzięki temu jest ona bardziej elastyczna i wzmocniona, dlatego łatwiej jej walczyć o składniki odżywcze z chwastami.

Ogrodnicy, którzy zakupili ten produkt są z niego bardzo zadowoleni. Działanie produktu jest długotrwałe. Już po jednym zabiegu poprawia się wygląd trawnika, a ilość chwastów znika. Również aplikacja preparatu jest wygodna i nie sprawia trudności.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status