Najlepszy frezowy rozdrabniacz do gałęzi

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki frezowy rozdrabniacz do gałęzi wybrać?

 

Frezowy rozdrabniacz do gałęzi to niezwykle pomocne urządzenie w pracach porządkowych na terenie posesji, działki czy ogrodu. Rozdrabniacz pozwala na pozbycie się wszelkich zdrewniałych odpadów ogrodowych, które pozostają po przycinaniu drzewek i krzewów. Dzięki tej maszynie uzyskamy wiórki, które można wrzucić do kompostownika, użyć jako opału lub też jako ściółki pod krzewy i drzewka.

 

 

Urządzenia te są napędzane spalinowo lub elektrycznie.  W ogrodzie o bardzo dużej powierzchni wygodniejszy jest napęd spalinowy, gdyż nie potrzeba przeciągać długiego kabla. W mniejszych działkach i w przydomowych ogrodach świetnie sprawdzają się urządzenia elektryczne. Według naszej opinii, najlepsze frezowe rozdrabniacze do gałęzi to rozdrabniacze elektryczne, gdyż są bardziej przyjazne środowisku!

Urządzenia te działają na zasadzie młynka. Elementem tnącym jest walec zębaty lub nóż ślimakowy. Modele produkowane obecnie pracują cicho i są bezpieczne. Zwykle mają zabezpieczenia przed odrzutem ciętych gałęzi, ale jak zawsze podczas pracy maszyny o dużej sile, trzeba zachować ostrożność. Należy pamiętać o okularach i rękawicach ochronnych, a także zwrócić uwagę, aby elementy ubrania (np. rękawy, troki) nie wisiały luźno podczas pracy z urządzeniem.  

Najlepszy frezowy rozdrabniacz gałęzi w 2020 roku powinien posiadać funkcje jak najbardziej usprawniające pracę, a więc:

* bieg wsteczny pozwalający na oczyszczenie wnętrza, w przypadku zaklinowania się gałęzi przeznaczonych do cięcia,

* samoczynne wciąganie gałęzi,

* wyłącznik przeciążeniowy automatycznie wyłączający maszynę, jeśli utylizowane gałęzie są zbyt grube.

Do zaprezentowania wybraliśmy rozdrabniacze zróżnicowane cenowo. Każdy z nich bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Warto więc rozważyć wyposażenie się w ten sprzęt, który niezwykle ułatwia pracę w ogrodzie.

 

 

Frezowe rozdrabniacze do gałęzi – ranking

 

 

Makita UD2500

 

Frezowy rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500 to urządzenie o nowoczesnej konstrukcji i mocnym silniku, które rozdrabnia gałęzie o średnicy do 45 mm. Posiada bardzo pojemny zbiornik na rozdrobniony materiał, co umożliwia ciągłą pracę bez konieczności częstego opróżniania. W pokrywie pojemnika znajdują się otwory, przez które można obserwować poziom zapełnienia. Rozdrabniarka ta jest łatwa i bezpieczna w użyciu. Posiada uchwyty oraz duże koła z gumowanym bieżnikiem, co ułatwia przemieszczanie jej. Wykonana jest z wytrzymałego tworzywa, odpornego na uszkodzenia. Panel sterowania ma zaprogramowany automatyczny system antyblokujący, to znaczy, że w razie zablokowania, maszyna sama cofa rozdrabniany materiał.

W opinii użytkowników, frezowy rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500 jest to bardzo dobry i prosty w obsłudze sprzęt do amatorskich prac ogrodowych. Jako zaletę wymieniają oni duże koła transportowe, wygodne uchwyty oraz funkcję automatycznego wstecznego biegu.

 

 

 

 

Faworyt GTR 2800

 

Frezowy rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR 2800 to maszyna ogrodnicza zapewniająca efektywną pracę dzięki bardzo wysokiej sile wciągania. Frez tnący rozdrabnia gałęzie o grubości do 44 mm. Urządzenie to posiada funkcję zmiany kierunku obrotów i bieg wsteczny, co jest pomocne w przypadku zablokowania frezu ciętą gałęzią.

Faworyt GTR posiada duży pojemnik na ścinki wykonany z przezroczystego materiału. Pojemnik łatwo demontuje się do opróżnienia. Lej wlotowy jest bardzo szeroki, co ułatwia podawanie gałęzi. Urządzenie wyposażone jest w koła transportowe ułatwiające przemieszczanie się po terenie. Warto dodać, że jest to frezowy rozdrabniacz do gałęzi w dobrej cenie!

Klienci, którzy kupili frezowy rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR podkreślają, że ma on mocny silnik, pracuje cicho, nie zacina się i bardzo usprawnia pracę na działce. Zaznaczają, że jest to bardzo dobry produkt w przystępnej cenie.

 

 

 

 

AL-KO LH 2800 EASY CRUSH

 

Frezowy rozdrabniacz do gałęzi AL-KO LH 2800 Easy Crush to urządzenie wyposażone w mocny silnik i mechanizm walcowy. Doskonale radzi sobie z twardymi, zdrewniałymi odpadami ogrodowymi, które są miażdżone. Skraca to czas ich kompostowania. Jego konstrukcja opiera się na stabilnej podstawie, która zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Maszyna ta posiada koła jezdne i uchwyt ułatwiający jej transportowanie. U góry znajduje się szeroki lej z wbudowanym we wlocie mechanizmem rolkowym, który automatycznie wciąga podawane gałęzie. Pojemny kosz na wióry wykonany jest półprzezroczystego tworzywa, dzięki czemu widać poziom zapełnienia. Posiada on wbudowany styk zwierny – jeśli kosz nie jest zamontowany prawidłowo, rozdrabniacza nie da się włączyć. Urządzenie posiada bieg wsteczny umożliwiający wycofanie wciągniętych gałęzi.

Osoby, które wykorzystują frezowy rozdrabniacz do gałęzi AL-KO LH 2800 Easy Crush do prac porządkowych w swoich ogrodach, zwracają uwagę, że jest on bezpieczny w użyciu, pracuje cicho, posiada bardzo dobry układ tnący, jest łatwy w montażu i przemieszczaniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status