Najlepszy aeratoro-wertykulator elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki aeratoro-wertykulator elektryczny wybrać?

 

Po zimie ziemia wymaga spulchnienia i chociaż zadanie to możemy wykonać przy użyciu tradycyjnych narzędzi, niewątpliwie warto zainwestować w coś wygodniejszego, szybszego i skuteczniejszego, jak aerator-wertykulator. W naszym artykule poruszyliśmy najważniejsze kwestie dotyczące wyboru tego typu sprzętu. Wszystko po to, by zakup tego idealnego produktu był dla Ciebie łatwiejszy. Zapraszamy więc do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem.

Jednym z najważniejszych parametrów jest szerokość robocza urządzenia. Zwykle wynosi ona od 30 cm do nawet 50 cm. Im większa jest szerokość, tym szybciej skończymy naszą pracę. Najlepsze aeratory-wertykulatory elektryczne pozwolą nam szybko spulchnić ziemię bez zbędnego wysiłku, więc istotna będzie też waga produktu. Im model będzie lżejszy, tym jego obsługa będzie łatwiejsza.

Kolejną, ważną kwestią jest moc danego urządzenia. Jeżeli powierzchnia, na której zamierzamy pracować ma mniej niż 300 mkw, to nie warto przepłacać za aerator z silnikiem o bardzo dużej mocy. W tym wypadku wystarczy nam od około 500 W do 1000 W. Przy powierzchniach 800 mkw i większych najlepiej zainwestować w urządzenie o większej mocy – np. 2000 W. Tak, jak przy większości urządzeń elektrycznych nie zapomnijmy sprawdzić długości przewodu. Jeżeli mamy bardzo duży trawnik, to najlepiej zainwestować w jak najdłuższy przewód i przy okazji przedłużacz. Tu pamiętajmy, że niektóre urządzenia mają ograniczenia, co do zastosowania długich przedłużaczy – maksimum to często 20-30 m, w innym wypadku napięcie spada i może dojść nawet do awarii.

Sprawdź również, czy sprzęt, który planujesz kupić ma regulację wysokości. W ten sposób możesz zadecydować, czy chcesz pobieżnie wertykulować glebę, czyli pobudzić trawę do wzrostu lub napowietrzyć i spulchnić ziemię. Niektóre modele mają głębokość roboczą wynoszącą nawet 25 mm. Minimum głębokości to około 3 mm. Zweryfikuj, czy regulację wykonuje się za pomocą pokręteł – jest to wygodne rozwiązanie. Jednocześnie musimy podkreślić, że niektóre modele mają inny, bardziej skomplikowany system.

Zapytajmy również, czy dany produkt ma przydatne elementy, np. kosz. Wpadają do niego suche chwasty lub inne nieczystości. Najlepszy aerator-wertykulator elektryczny w 2020 roku ma także składaną rączkę. Dzięki takiemu elementowi możemy łatwo schować sprzęt w garażu bez zabierania zbyt dużej ilości miejsca.

Dość istotne jest to, aby poszczególne elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ważne jest też, aby wszystkie połączenia były mocne i stabilne. Unikniemy tym samym przyszłych awarii.

 

 

Aeratoro-wertykulatory elektryczne – ranking

 

 

Makita UV3600 

 

Jednym z najciekawszych produktów jest Makita UV3600 o mocy 1800 W. Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze zalety tego urządzenia. Szerokość robocza prezentowanego sprzętu wynosi 36 cm. Pozwala to nam na stosunkowo szybką pielęgnację średniej wielkości trawnika. Dużym atutem modelu jest jego cicha praca, jak na wertykulator. Z pewnością nie będziemy przeszkadzać naszym sąsiadom podczas prowadzenia go po trawniku.

Sprzęt został wyposażony w kosz. Wpadną do niego różnego rodzaju uschnięte lub wyrwane chwasty. Bardzo szybka zmiana funkcji wertykulatora na aerator to jedna z większych zalet produktu, która sprawia, że obsługa sprzętu jest łatwa. Wymiana wałków zajmie nam niecałe 5 minut. Możemy więc jednego dnia pewną część trawnika pobudzić do wzrostu, a drugą dogłębnie spulchnić.

Prezentowany aerator ma składaną rączkę, dlatego możemy łatwo schować go w garażu. Jest to między innymi powód, dla którego konsumenci cenią ten model. Oprócz tego uważają, że jest on wysoce bezawaryjny.

 

 

 

 

Stiga SV 213 E

 

Jeżeli jesteś posiadaczem dużego trawnika, to Stiga SV 213 E jest tym, czego potrzebujesz. Moc tego aeratora to aż 1300 W. Przy szerokości roboczej wynoszącej 32 cm możemy być pewni, że pielęgnacja trawnika nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Waga tego urządzenia nie przekracza 10 kg – możemy swobodnie manewrować sprzętem i nie powinno nam to sprawić żadnego problemu.

Do korpusu aeratora-wertykulatora dołączony został kosz o pojemności 40 l. Podczas pielęgnacji trawnika lądują w nim wszelkiego rodzaju nieczystości i ususzone rośliny. Duża pojemność zbiornika na odpadki pozwala nam na rzadsze opróżnianie. Dla wielu osób bardzo istotne jest to, że możemy bardzo łatwo zmienić głębokość aeracji i wertykulacji przy użyciu pokręteł.

Użytkownicy tego modelu zgodnie twierdzą, że prezentowany wertykulator bardzo dobrze odżywia trawnik. Po użyciu sprzętu gleba jest dobrze napowietrzona, co pozwala jej swobodnie oddychać. Wszystko to przekłada się na lepszy rozwój trawy.

 

 

 

 

Fieldmann FZV 2004-E

 

Fieldmann FZV 2004-E to jeden z najlepszych produktów tego typu. Zyskał to miano nie bez powodu, składa się na to kilka czynników. Po pierwsze moc tego urządzenia wynosi aż 1500 W. Dzięki temu możemy bardzo szybko wypielęgnować trawnik o powierzchni nawet 800 mkw. Waga opisywanego modelu to jedynie 8,5 kg. W związku z tym nie potrzebujemy dużo siły, aby manewrować i zmieniać kierunek jazdy sprzętu.

Z pomocą tego jednego urządzenia możemy kompleksowo zadbać o nasz trawnik, a zmiana jego opcji pracy jest bardzo łatwa. Maksymalna głębokość wbijania ostrzy w ziemię to 12 mm. Przy takim wyniku możemy być pewni, że nasza gleba jest bardzo dobrze spulchniona i napowietrzona. Do zestawu dołączony został kosz, do którego wpadają różnego rodzaju nieczystości z trawnika. Z kolei składana rączka umożliwi nam łatwe schowanie produktu.

Według opinii użytkowników jest to aerator-wertykulator elektryczny w dobrej cenie, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Szczególnie ceniony jest za wytrzymałą konstrukcję oraz łatwą obsługę.  

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status