Ranking 3 najlepszych spalinowych aeratorów i wertykulatorów w 2020

Ostatnio aktualizowane: 30.10.20

 

Najlepszy aerator wertykulator spalinowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki aerator-wertykulator spalinowy wybrać? To pytanie zadaje sobie sporo osób, które chcą jak najlepiej zadbać o wygląd swojego ogrodu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku urządzeniom i wybraliśmy do naszego zestawienia najlepsze modele. Pierwsze miejsce należy do aeratora-wertykulatora spalinowego MTD Optima 35 VO z silnikiem OHV, który gwarantuje efektywną pracę i generuje mniej spalin. Model wyposażono w pojemny kosz, do którego mieści się sporo trawy. Nie ma więc konieczności ciągłego przerywania pracy i jego opróżniania. Aerator ma regulowaną rączkę, którą można ustawić na określonym poziomie i w ten sposób zapewnić sobie komfort pracy i możliwość łatwego manewrowania sprzętem. Godną uwagi propozycją jest też aerator-wertykulator spalinowy Hecht 5641 z metalową obudową i łożyskami kulkowymi. Model ma szerokość roboczą równą 40 cm, więc jest polecany do średnich i dużych działek. Sprzęt ma regulowaną głębokość napowietrzania. Zastosowany silnik benzynowy OHV wyróżnia wydajna praca.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki aerator wertykulator spalinowy wybrać?

 

Osoby posiadające ogród zdają sobie sprawę z tego, że pielęgnacja trawnika wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Chcąc zadbać o jego atrakcyjny wygląd często nie wystarczy jedynie systematyczne koszenie trawy. Równie istotnym zadaniem jest regularne pozbywanie się chwastów ukrytych w ziemi, a także napowietrzanie gleby. Jeśli chcesz w łatwy sposób zadbać o swój ogród, dobrym rozwiązaniem będzie zakup aeratora-wertykulatora. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się z niego, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie. Na końcu tekstu znajdziesz również zestawienie prezentujące najlepsze aeratoro-wertykulatory spalinowe.

Czym właściwie jest aerator-wertykulator? Sprzęt łączy w sobie dwie funkcje: umożliwia zarówno wertykulację, jak i aerację gleby. Pierwszy z procesów polega na nacinaniu darni, czyli gęstych splotów trawy i ziemi. Umożliwia pozbycie się chwastów, mchu czy obumarłych roślin. Zabieg aeracji odbywa się poprzez nakłuwanie darni. W ten sposób możemy efektywnie spulchnić glebę i sprawić, że rosnąca na niej trawa będzie wyglądała na zadbaną. Połączenie tych dwóch procesów świetnie wpływa na kondycję gleby.

Kupując aerator-wertykulator, musisz zwrócić uwagę na jego moc. Jeśli chcesz, aby praca była efektywna, dobrym wyborem będzie sprzęt o mocy ok. 3 KM. Równie istotną kwestią jest wielkość pojemnika na odpady. Nikt nie chce zbyt często przerywać swojej pracy, aby opróżnić zbiornik, dlatego też zaleca się wybranie modeli o pojemności ok. 40 l.

Najlepszy aeratoro-wertykulator spalinowy w 2020 roku ma obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj jest ona wykonana z dobrej gatunkowo stali. Sprzęt powinien mieć także solidne, odpowiednio duże koła, aby manewrowanie produktem nie było trudne. Istotną częścią budowy urządzenia jest uchwyt. Musi być on odpowiednio wyprofilowany, bo w innym wypadku praca okaże się niekomfortowa. Wiele osób zaznacza, jak ważne jest to, aby wysokość uchwytu była regulowana. Dzięki temu będziemy mogli dostosować ten element do naszego wzrostu, co uchroni przed garbieniem się i pojawiającym się w związku z tym dokuczliwym bólem pleców.

 

 

Aeratory wertykulatory spalinowe – ranking

 

 

1. Wertykulator Aerator Spalinowy MTD Optima 35 VO 

 

Jeśli chcesz kupić aeratoro-wertykulator spalinowy w dobrej cenie, zachęcamy do zapoznania się z opisem MTD Optima 35 VO. Prezentowany model można złożyć, co znacznie ułatwia przechowywanie. Dodatkowo jego transport nie jest trudny – sprzęt zmieści się w każdym bagażniku. Konsumenci potwierdzają, że urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

W aeratorze-wertykulatorze umieszczono solidny silnik o mocy 2,3 KM, który gwarantuje efektywną pracę. Waga urządzenia jest równa 32 kg, a szerokość robocza wynosi 35 cm. Pojemność kosza na odpady to 45 l, więc nie musisz się martwić, że będziesz zmuszony zbyt często opróżniać zbiornik, co niewątpliwie wydłużyłoby czas pracy.

Umieszczone w Internecie opinie o urządzeniu są pozytywne, co stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania. Według użytkowników produkt jest łatwy w obsłudze. Użyte do produkcji sprzętu materiały są trwałe. Znajdujące się u podstawy koła działają płynnie i nie ścierają się zbyt szybko. MTD Optima 35 VO to aerator-wertykulator z silnikiem o mocy 3,5 KM. Dokładne wymiary sprzętu to: 34 cm x 58 cm x 114 cm.

Zalety
Silnik OHV:

W aeratorze-wertykulatorze zastosowano silnik Over Head Valve (OHV), w którym zawory i świeca zapłonowa są umieszczone w górnej części tłoka. W rezultacie spalanie jest skuteczniejsze, a w trakcie tego procesu powstaje mniej spalin.

Model 3w1:

MTD Optima 35 VO to model typu 3w1. Umożliwia on wykonane aeracji, wertykulacji i zebranie trawy do kosza.

Rączka:

Sprzęt ma solidnie zrobioną rączkę. Jest ona odpowiednio wyprofilowana i pozwala na pewne prowadzenie wertykulatora. Istnieje możliwość regulacji jej położenia (2 stopnie).

Solidne wykonanie:

Model zrobiono z dobrej jakości stali, która nie jest podatna na zniekształcenia. W procesie produkcji wykorzystano też duże, solidne koła łożyskowe.

Kosz:

Aerator jest wyposażony w duży, 45-litrowy kosz, którego nie trzeba często opróżniać.

Wady
Waga:

Sprzęt waży ponad 32 kg, więc jego przenoszenie może okazać się męczące. Na obudowie nie ma też rączki, która by to ułatwiała.

 

 

 

 

2. Aerator Wertykulator Spalinowy Hecht 2 W 1 5641

 

Jeśli chcesz kupić dobry aerator-wertykulator, zapoznaj się z opisem Hecht 2 W 1 5641. To mocny sprzęt z 3,4 KM silnikiem OHV, który nie nagrzewa się w trakcie pracy. Pojemność skokowa silnika wynosi 149 cm3. Szerokość robocza sprzętu jest równa 40 cm. Jego waga to 31 kg.

Do wykonania tego aeratora-wertykulatora wykorzystano odporny na wstrząsy metal. Obudowa nie jest też podatna na zarysowania. 50 l kosz na odpady łatwo się opróżnia. Głębokość nacinania można regulować, a wertykulator dobrze sobie radzi nawet z twardą glebą. Model wyposażono w wałek sprężynowy i wałek ze stalowymi nożami.

Kupując ten aerator-wertykulator można mieć pewność, że inwestuje się w dobrej jakości sprzęt. Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że urządzenie działania efektywnie i łatwo się je prowadzi i obsługuje.

Aerator-wertykulator spalinowy Hecht 5641 ma szerokość roboczą równą 40 cm. Pojemność kosza wynosi 50 l. Moc maksymalna to 3,4 KM.

Zalety
Regulowana głębokość napowietrzania:

Istnieje możliwość regulowania głębokości napowietrzania i tym samym dostosowywania aeratora do aktualnych potrzeb. Ustawianie nie jest trudne.

Metalowa obudowa:

Przeprowadzony test aeratorów-wertykulatorów potwierdził, że sprzęt jest solidnie wykonany. Urządzenie ma solidną, metalową obudowę, która nie ulega zniekształceniom.

Składane uchwyty:

Sprzęt wyposażono w dobrze wyprofilowane uchwyty umożliwiające pewne prowadzenie. W razie potrzeby można je złożyć i wtedy wertykulator zajmuje mniej miejsca. Ułatwia to jego przechowywanie i transport.

Efektywność działania:

Użytkownicy przyznają, że sprzęt dobrze radzi sobie nawet z twardą glebą.

Wady
Wysokie spalanie benzyny:

Część osób zwraca uwagę na to, że poziom spalania benzyny jest stosunkowo wysoki.

 

 

 

 

3. Wertykulator Spalinowy NAC LRP40-118-CH

 

Wiele osób poleca aerator NAC LRP40118CH, dlatego nie mogło zabraknąć tego modelu w prezentowanym przez nas zestawieniu. Moc urządzenia jest równa 3 KM. Pojemność kosza wynosi 40 l, a waga sprzętu to 31 kg. Szerokość robocza produktu wynosząca 40 cm umożliwia szybką pracę.

Prezentowany model łączy w sobie zarówno funkcje wertykulatora, jak i aeratora. W rezultacie możemy pozbyć się chwastów i martwych roślin, a także skutecznie napowietrzyć glebę. Po wykonaniu tych czynności nasz trawnik będzie się prezentował znacznie bardziej atrakcyjnie. Wykonana ze stali obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Zamontowane u podstawy koła są solidnie wykonane i nie zacinają się w trakcie pracy.

Wśród zalet urządzenia konsumenci wymieniają przede wszystkim dobrze przemyślaną konstrukcję. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt ułatwia manewrowanie wertykulatorem i gwarantuje komfort w trakcie pracy. Według Internautów produkt nie generuje zbyt dużego hałasu, a jego przechowywanie jest proste.

NAC LRP40118CH to dobry aerator-wertykulator spalinowy do 1300 zł. Moc silnika wynosi 3 KM. Szerokość robocza jest równa 40 cm. Waga sprzętu to 31 kg.

Zalety
Regulacja ustawień:

Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości roboczej. Do wyboru jest 6 stopni. Dzięki temu niezależnie od stanu trawnika można z powodzeniem używać tego sprzętu.

Wytrzymały silnik:

Aerator-wertykulator wyposażono w 4-suwowy silnik górnozaworowy o pojemności równej 118 cm. Wyróżnia go wydajna praca. Silnik mocno się nie nagrzewa.

Jakość wykonania:

Urządzenie ma stalową obudowę, która odznacza się wytrzymałością. Sporo osób potwierdza, że aerator-wertykulator jest zrobiony solidnie.

Wady
Problemy z odpalaniem:

W komentarzach można przeczytać, że czasami pojawiają się problemy z tym, aby uruchomić sprzęt (szczególnie po zimie).

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

MTD Optima 35 VB 2W1

 

Prezentujemy MTD Optima 35 VB 2W1, czyli aerator-wertykulator spalinowy. Urządzenie zostało wyposażone w silnik Briggs&Stratton OHV, który gwarantuje efektywną pracę. Dzięki temu elementowi sprzęt nie generuje zbyt dużo spalin w trakcie pracy, co wpływa korzystnie na środowisko i nasze zdrowie.

Model ma 45 l pojemnik na odpady. Wymiary urządzenia są następujące: 34 cm x 58 cm x 114 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Obudowa aeratora-wertykulatora została wykonana z dobrej gatunkowo i odpornej na odkształcenia stali. Sprzęt ma odpowiednio duże koła ułatwiające użytkownikowi manewrowanie produktem. Istnieje możliwość regulacji wysokości uchwytu. W rezultacie możemy łatwo dopasować model do naszego wzrostu.

Jesteśmy przekonani, że aerator-wertykulator MTD Optima 35 VB 2W1 spełni Twoje oczekiwania. Dowodem wysokiej jakości sprzętu są pozytywne opinie konsumentów. Komentarze użytkowników wskazują, że urządzenie nie ulega awariom, jest łatwe w obsłudze i pozwala w łatwy sposób zadbać o trawnik.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status