Najlepszy aerator wertykulator spalinowy

Ostatnio aktualizowane: 27.01.20

 

Jaki aerator wertykulator spalinowy wybrać?

 

Osoby posiadające ogród zdają sobie sprawę z tego, że pielęgnacja trawnika wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Chcąc zadbać o jego atrakcyjny wygląd często nie wystarczy jedynie systematyczne koszenie trawy. Równie istotnym zadaniem jest regularne pozbywanie się chwastów ukrytych w ziemi, a także napowietrzanie gleby. Jeśli chcesz w łatwy sposób zadbać o swój ogród, dobrym rozwiązaniem będzie zakup aeratora-wertykulatora. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się z niego, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie. Na końcu tekstu znajdziesz również zestawienie prezentujące najlepsze aeratoro-wertykulatory spalinowe.

Czym właściwie jest aerator-wertykulator? Sprzęt łączy w sobie dwie funkcje: umożliwia zarówno wertykulację, jak i aerację gleby. Pierwszy z procesów polega na nacinaniu darni, czyli gęstych splotów trawy i ziemi. Umożliwia pozbycie się chwastów, mchu czy obumarłych roślin. Zabieg aeracji odbywa się poprzez nakłuwanie darni. W ten sposób możemy efektywnie spulchnić glebę i sprawić, że rosnąca na niej trawa będzie wyglądała na zadbaną. Połączenie tych dwóch procesów świetnie wpływa na kondycję gleby.

Kupując aerator-wertykulator, musisz zwrócić uwagę na jego moc. Jeśli chcesz, aby praca była efektywna, dobrym wyborem będzie sprzęt o mocy ok. 3 KM. Równie istotną kwestią jest wielkość pojemnika na odpady. Nikt nie chce zbyt często przerywać swojej pracy, aby opróżnić zbiornik, dlatego też zaleca się wybranie modeli o pojemności ok. 40 l.

Najlepszy aeratoro-wertykulator spalinowy w 2020 roku ma obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj jest ona wykonana z dobrej gatunkowo stali. Sprzęt powinien mieć także solidne, odpowiednio duże koła, aby manewrowanie produktem nie było trudne. Istotną częścią budowy urządzenia jest uchwyt. Musi być on odpowiednio wyprofilowany, bo w innym wypadku praca okaże się niekomfortowa. Wiele osób zaznacza, jak ważne jest to, aby wysokość uchwytu była regulowana. Dzięki temu będziemy mogli dostosować ten element do naszego wzrostu, co uchroni przed garbieniem się i pojawiającym się w związku z tym dokuczliwym bólem pleców.

 

 

Aeratory wertykulatory spalinowe – ranking

 

 

NAC LRP40118CH

 

Wiele osób poleca aerator NAC LRP40118CH, dlatego nie mogło zabraknąć tego modelu w prezentowanym przez nas zestawieniu. Moc urządzenia jest równa 3 KM. Pojemność kosza wynosi 40 l, a waga sprzętu to 31 kg. Szerokość robocza produktu wynosząca 40 cm umożliwia szybką pracę.

Prezentowany model łączy w sobie zarówno funkcje wertykulatora, jak i aeratora. W rezultacie możemy pozbyć się chwastów i martwych roślin, a także skutecznie napowietrzyć glebę. Po wykonaniu tych czynności nasz trawnik będzie się prezentował znacznie bardziej atrakcyjnie. Wykonana ze stali obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Zamontowane u podstawy koła są solidnie wykonane i nie zacinają się w trakcie pracy.

Wśród zalet urządzenia konsumenci wymieniają przede wszystkim dobrze przemyślaną konstrukcję. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt ułatwia manewrowanie wertykulatorem i gwarantuje komfort w trakcie pracy. Według Internautów produkt nie generuje zbyt dużego hałasu, a jego przechowywanie jest proste.

 

 

 

 

MTD Optima 35 VO 

 

Jeśli chcesz kupić aeratoro-wertykulator spalinowy w dobrej cenie, zachęcamy do zapoznania się z opisem MTD Optima 35 VO. Prezentowany model można złożyć, co znacznie ułatwia przechowywanie. Dodatkowo jego transport nie jest trudny – sprzęt zmieści się w każdym bagażniku. Konsumenci potwierdzają, że urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

W aeratorze-wertykulatorze umieszczono solidny silnik o mocy 2,3 KM, który gwarantuje efektywną pracę. Waga urządzenia jest równa 32 kg, a szerokość robocza wynosi 35 cm. Pojemność kosza na odpady to 45 l, więc nie musisz się martwić, że będziesz zmuszony zbyt często opróżniać zbiornik, co niewątpliwie wydłużyłoby czas pracy.

Umieszczone w Internecie opinie o urządzeniu są pozytywne, co stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania. Według użytkowników produkt jest łatwy w obsłudze. Użyte do produkcji sprzętu materiały są trwałe. Znajdujące się u podstawy koła działają płynnie i nie ścierają się zbyt szybko.

 

 

 

 

MTD Optima 35 VB 2W1 

 

Prezentujemy MTD Optima 35 VB 2W1, czyli aerator-wertykulator spalinowy. Urządzenie zostało wyposażone w silnik Briggs&Stratton OHV, który gwarantuje efektywną pracę. Dzięki temu elementowi sprzęt nie generuje zbyt dużo spalin w trakcie pracy, co wpływa korzystnie na środowisko i nasze zdrowie.

Model ma 45 l pojemnik na odpady. Wymiary urządzenia są następujące: 34 cm x 58 cm x 114 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Obudowa aeratora-wertykulatora została wykonana z dobrej gatunkowo i odpornej na odkształcenia stali. Sprzęt ma odpowiednio duże koła ułatwiające użytkownikowi manewrowanie produktem. Istnieje możliwość regulacji wysokości uchwytu. W rezultacie możemy łatwo dopasować model do naszego wzrostu.

Jesteśmy przekonani, że aerator-wertykulator MTD Optima 35 VB 2W1 spełni Twoje oczekiwania. Dowodem wysokiej jakości sprzętu są pozytywne opinie konsumentów. Komentarze użytkowników wskazują, że urządzenie nie ulega awariom, jest łatwe w obsłudze i pozwala w łatwy sposób zadbać o trawnik.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status