ᐅ Dobre nożyce do żywopłotu elektryczne na wysięgniku - Rankingi i opinie

Najlepsze nożyce do żywopłotu elektryczne na wysięgniku

Ostatnio aktualizowane: 21.11.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nożyce do żywopłotu elektryczne na wysięgniku wybrać?

 

Przycinanie wysokiego żywopłotu nie musi być trudne, ani niebezpieczne. Jeżeli kupimy praktyczne nożyce na wysięgniku, nie będziemy musieli ustawiać drabiny, ani bać się, że niedokładnie przytniemy krzewy. Zastanawiasz się, jak znaleźć właściwy sprzęt? Wszystkie wątpliwości z pewnością rozwieje poniższy poradnik. Poza wskazówkami zakupowymi znajdziesz tu także ranking trzech elektrycznych nożyc popularnych marek.

 

 

Ponieważ ręczne sekatory służą głównie do przycinania niskich żywopłotów, przez wiele osób uznawane są za mało praktyczne. Modele elektryczne uważa się za bardziej funkcjonalne i komfortowe w użytku, gdyż do przycinania roślin nie używamy dużo siły. Sprzęty na wysięgniku umożliwiają nam precyzyjne przycięcie nawet bardzo wysokiego żywopłotu i to bez konieczności stawania na drabinie, z której łatwo można spaść.

Wśród nowoczesnych nożyc wyróżniamy modele zasilane sieciowo i akumulatorowo. Te pierwsze przed uruchomieniem trzeba podłączyć do prądu, dlatego często konieczne jest użycie długiego przedłużacza. Modele z akumulatorem pozwalają tego uniknąć, niemniej jednak należy pamiętać, że wbudowana bateria wymaga regularnego ładowania. W tej kwestii wybór w dużej mierze zależy od naszych przyzwyczajeń i preferencji.

Najlepsze elektryczne nożyce na wysięgniku do żywopłotu w 2019 roku wyposażone są w silnik o dużej mocy, minimum 500 W. Jednostka napędowa urządzenia nie powinna być zbyt słaba, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że narzędzie niezbyt dobrze będzie sobie radzić z przycinaniem twardych i grubszych gałęzi.

Z uwagi na to, że praca z nożycami powinna być komfortowa koniecznie sprawdźmy, czy produkt dobrze leży w dłoniach. Uchwyty powinny być odpowiednio wyprofilowane, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się urządzenia z rąk. Jeżeli wybierzemy zły model, praca w ogrodzie z pewnością nie będzie nam sprawiała przyjemności, możemy też skutecznie zniechęcić się do użytkowania zakupionego sprzętu.

Panuje przekonanie, że najlepsze elektryczne nożyce na wysięgniku do żywopłotu są lekkie. Tkwi w tym sporo prawdy, gdyż bardzo ciężkie narzędzie sprawia, że dłonie szybko się męczą i musimy co pewien czas robić przerwy na odpoczynek. Przez to praca w ogrodzie trwa dłużej, niż początkowo planowaliśmy i niekiedy musimy zrezygnować z wykonania innych obowiązków lub podzielić przycinanie krzewów na kilka etapów. Optymalna waga elektrycznych modeli wynosi do ok. 5 kg.

 

 

Nożyce do żywopłotu elektryczne na wysięgniku – Ranking

 

 

Gardena Ths Li-18/42

 

Sprzęt Gardena Ths Li-18/42 jest zasilany akumulatorowo, a w pełni naładowana bateria zapewnia do 75 minut pracy. To w zupełności wystarczy, aby dokładnie przyciąć żywopłot i wszystkie krzewy w ogrodzie. Produkt waży 4,9 kg, a długość tnącej listwy wynosi 42 cm. Urządzenie ma wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, czas ładowania wynosi średnio 3 godziny.

Prezentowane nożyce wyposażono w teleskopowy trzonek gwarantujący zasięg pracy do 3 m. Z pomocą sprzętu szybko przytniemy nie tylko wysoki żywopłot, ale też niskie rośliny bez konieczności nadmiernego pochylania się. Jest to więc idealny model dla użytkowników narzekających na dokuczliwy ból pleców.

Model Gardena Ths Li-18/42 został doceniony przez konsumentów za niezawodność. Obrotowa głowica tnąca pozwala na przycinanie wysoko położonych gałęzi z ziemi bez potrzeby wchodzenia na drabinę. Narzędzie pozwala na ustawienie dowolnej długości trzonka, dlatego możemy przyciąć wszystkie rośliny w ogrodzie tak, jak chcemy.

 

 

 

 

Lider NGW 710 

 

Każdy, kto chce kupić elektryczne nożyce na wysięgniku do żywopłotu w dobrej cenie powinien zapoznać się z modelem Lider NGW 710. To sprzęt zasilany sieciowo, który ma silnik o mocy 710 W. Narzędzie wyposażono w ostrze o długości 53 cm i uchwyt teleskopowy zapewniający zasięg pracy do 2,80 m.

Nożyce są lekkie (ważą 4,6 kg), a do tego mają dobrze wyprofilowane uchwyty. Produkt jest łatwy w przechowywaniu i przenoszeniu. Co więcej, sprzętem łatwo się manewruje i można nim przycinać gałęzie o średnicy do 2,7 cm. W razie konieczności możemy odłączyć wysięgnik i użytkować narzędzie, jak zwykły sekator elektryczny.

Zaletami produktu są: poręczność, odporność na wstrząsy oraz łatwa obsługa. Wielu konsumentów przekonuje, że nożyce Lider NGW 710 zapewniają niezwykle komfortową pracę, ponieważ umożliwiają regulację kąta nachylenia głowicy. Przy użyciu opisanego wyżej urządzenia z pewnością idealnie przytniemy żywopłot oraz rośliny płożące, takie jak jałowiec czy mikrobiota syberyjska.

 

 

 

 

Nac Phe90-Ch 

 

Produkt Nac Phe90-Ch ma moc 900 W i ostrze o długości 41 cm. Narzędzie jest zasilane sieciowo. Za sprawą urządzenia bez problemu przytniemy gałęzie, których średnica wynosi do 2 cm. Sprzęt jest lekki, a do tego cicho pracuje, dlatego z pewnością nie zakłócimy spokoju sąsiadów.

Ponieważ nożyce są zasilane na prąd, nie generują spalin zanieczyszczających środowisko. Narzędzie ma wydajny silnik zapewniający niezawodną pracę. Maksymalna długość wysięgnika to 2,4 m, dlatego bez trudu przytniemy nawet najwyższe krzewy w ogrodzie. Co ważne, sprzęt ma regulowaną głowicę tnącą, więc podczas pracy możemy zachować precyzję.

Z opinii konsumentów wynika, że nożyce oferowane przez markę Nac są wygodne w użytkowaniu i dobrze leżą w dłoni. Poza tym produkt jest łatwy w obsłudze, a wszystkie guziki sterujące umieszczone są w widocznym miejscu, dlatego na pewno nie wciśniemy złego przycisku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status