Najlepsze nożyce do trawy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jakie nożyce do trawy Bosch wybrać?

 

Nożyce do trawy to niewielkie urządzenia, które pomagają w utrzymaniu niemal doskonałego wyglądu naszego trawnika. Pomożemy Ci dziś podjąć decyzję zakupową dotyczącą tego praktycznego akcesorium przedstawiając Ci kilka modeli marki Bosch, wśród których być może znajdziesz urządzenie dla siebie.

Firma Bosch od wielu lat dąży do tworzenia urządzeń znacznie usprawniających codzienne funkcjonowanie w gospodarstwie domowym. Produkty znane na całym świecie cechuje długa użyteczność oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii umożliwiających szybsze i dokładniejsze wykonywanie codziennych czynności.

Wybierając model dla siebie możemy wybierać spośród nożyc elektrycznych, ręcznych oraz zasilanych akumulatorowo. Nożyce ręczne są dość męczące dla naszych rąk. Natomiast chcąc używać nożyc elektrycznych musimy znajdować się w pobliżu źródła prądu. Dostępne są też modele akumulatorowe, które możemy zabierać ze sobą wszędzie, pod warunkiem, że akumulator jest naładowany.

Kolejną, ważną sprawą jest wybór ostrzy. Najlepsze nożyce do trawy Bosch mają ten element wykonany ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, poza tym nie jest podatna na rdzę, która często jest jednym z powodów bezużyteczności sprzętu. Do prac bardziej precyzyjnych, tak jak przycinanie trawnika, warto poszukać modelu z krótkimi ostrzami. Łatwiej manewrować takim produktem nawet wśród kwiatowej rabatki. Jeśli chcemy przyciąć trawę na nieco większej powierzchni, możemy rozejrzeć się za sprzętem wyposażonym w długie ostrza. Bardzo istotną cechą modeli jest ich waga. W tym przypadku im lżejszy produkt, tym lepiej. Najlepsze nożyce do trawy Bosch w 2020 roku ważą nie więcej niż 2 kg. Ważnym elementem nożyc jest ich uchwyt. Musi mieć taki kształt, aby sprzęt pewnie leżał w dłoniach. Powinien być on również odpowiednio wyprofilowany, aby nie męczyć rąk w trakcie pracy.

Przydatne są różnego rodzaju blokady odpowiadające za unieruchomienie ostrzy, kiedy produkt nie jest używany. Dzięki temu nie narażamy się na skaleczenia. Łatwiej wtedy również przechować tego typu sprzęt. Mamy też pewność, że ostrza nie stępią się ani nie zniszczą, gdy schowamy je do skrzynki z narzędziami.

 

 

Nożyce do trawy Bosch – ranking

 

 

Bosch Isio 3

 

Model Bosch Isio 3 został wyposażony w serię przystawek Multi Click, dlatego stał się uniwersalnym narzędziem. Sprzęt jest kompaktowy i lekki, przez co możemy nim pracować długie godziny z umiarkowanym wysiłkiem.

W urządzeniu zostało zastosowanych kilka, bardzo praktycznych rozwiązań, między innymi diody informujące o poziomie naładowania akumulatora, czy system Anti Blocking zapobiegający blokowaniu się noży, co zapewnia płynną pracę. Zwarta konstrukcja to również możliwość łatwego transportu oraz łatwego przechowywania. Wspomniane wcześniej przystawki możemy łatwo wymienić dzięki systemowi SDS. Dzięki wykorzystaniu w akumulatorze technologii litowo – jonowej, produkt naładujemy szybko i będziemy mogli nim pracować nawet około godziny bez przerwy. Pojemność akumulatora to 1,5 Ah. Długość jednego z ostrzy wynosi 12 cm, przez co możemy sprzętem przycinać również krzewy.

Osoby używające ten model cenią go za niewielką wagę (550 g) oraz funkcjonalność, przez którą można zadbać o wiele roślin w ogrodzie.

 

 

 

 

Bosch Asb 10,8 Li Set 

 

Bosch Asb 10,8 Li Set to model, który jest bardzo wygodny w użyciu. Optymalny kształt i obwód rękojeści, która została pokryta okładziną Softgrip ułatwia manewrowanie sprzętem. Z wydajnym akumulatorem litowo-jonowym 10,8 V możemy pracować nawet około 100 minut. Wskaźnik poziomu naładowania jest bardzo praktyczny, bo dzięki niemu wiemy, jak rozplanować swoją pracę.

Cięcie sprzętem jest sprawne i szybkie, dzięki mocnemu silnikowi oraz systemowi Anti Blocking umożliwiającemu płynną pracę. Dwa ostrza do krzewów o długości 12 cm i 20 cm pozwalają na wykonanie precyzyjnego, jak i kosmetycznego cięcia. Trwałe ostrze do trawy o szerokości 10 cm pozwala przyciąć trawnik w wybranych miejscach bez konieczności używania kosiarki lub urządzeń ręcznych. Noże Swiss Made zostały precyzyjnie oszlifowane, przez co praca nimi jest jeszcze bardziej efektywna. Końcówki wymienimy beznarzędziowo.

Użytkownikom podoba się krótki czas ładowania narzędzia, który wynosi tylko 3 godziny. Po tym czasie na nowo można rozpocząć pracę. Ciężar urządzenia również jest dość mały, bo wynosi około 900 g.

 

 

 

 

Bosch Ags 7,2 Li 

 

Bosch Ags 7,2 Li to produkt zdecydowanie godny polecenia nie tylko ze względu na jakość i właściwości. To nożyce do trawy Bosch w dobrej cenie, które są wydajnym i uniwersalnym narzędziem ogrodowym. Z jego pomocą nie tylko przytniemy trawnik, ale także wypielęgnujemy rabatkę czy skalniak.

Urządzenie po 3 godzinach ładowania może pracować bez przerwy 80 minut. Waga sprzętu jest dość niska, bo wynosi tylko 0,75 kg. Napięcie akumulatora ma 7,20 V. Szerokość ostrza to 8 cm, co umożliwia wykonywanie precyzyjnych prac i łatwe manewrowanie nawet pomiędzy gęsto posadzonymi roślinami.

Ogrodnicy chętnie wybierają to urządzenie ze względu na wydajną pracę i możliwości cięcia. To bardzo małe i praktyczne akcesorium ogrodnicze. Przyda się każdemu, komu zależy na precyzyjnym cięciu, solidnych nożach oraz długiej użyteczności urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status