Najlepsze nożyce do trawy akumulatorowe

Ostatnio aktualizowane: 28.11.20

 

Nożyce do trawy wydają się najlepszym sprzętem do modelowania krzewów oraz skrócenia trawnika, dlatego sporządziliśmy ich ranking. Największą popularnością cieszą się nożyce akumulatorowe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a często wybierany jest Gardena Comfort 8897, który wyróżnia się niewielkim rozmiarem i wydajnym akumulatorem. Po pełnym naładowaniu baterii urządzenie można pracować nieprzerwanie przez około 1,5 godziny. Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi LED wyświetlającemu poziom naładowania baterii można łatwo zaplanować pracę. Kolejnym, równie często wybieranym urządzeniem, jest Bosch Isio 3 wyróżniający się bardzo łatwą obsługą. Dzięki dwóm rodzajom ostrzy wykonanym z mocnej stali można precyzyjnie przyciąć trawnik, jak również modelować krzewy. Atutem nożyc jest również specjalnie wykonana rączka eliminująca drgania, która sprawia, że ręka nie męczy się podczas pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nożyce do trawy akumulatorowe wybrać?

 

W niektórych przypadkach nożyce do trawy wydają się najlepszą opcją do skrócenia trawnika. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup takiego urządzenia. Najbardziej popularne są nożyce akumulatorowe. Urządzenia te są często wybierane ze względu na możliwość łatwego manewrowania oraz małego nakładu energii z naszej strony. Jeżeli stoisz przed wyborem produktu tego typu, to z pewnością wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym po kolei wytłumaczymy, co jest istotne podczas zakupu akumulatorowych nożyc do trawy.

Nie wybieraj modelu, który nie jest dla Ciebie wygodny. Wiele osób zaznacza, że najlepsze akumulatorowe nożyce do trawy mają dobrze wyprofilowaną rękojeść, którą komfortowo się trzyma. Swobodne trzymanie jest bardzo ważne szczególnie podczas dłuższego użytkowania urządzenia. Nie bez znaczenia jest także waga produktu. Jeżeli nożyce ważą zbyt dużo, to operowanie nimi może być kłopotliwe.

Sprzęty akumulatorowe mają bardzo dużą zaletę – nie wymagają zasilania sieciowego. Dany model można używać więc w każdym miejscu. Trzeba jedynie pamiętać o naładowaniu sprzętu przed jego użytkowaniem. Znajdź informację o tym, jaki jest maksymalny czas działania nożyc i ile trwa ładowanie. Jeżeli czas pracy jest zbyt krótki, to będziesz musiał kosić trawę dwa lub trzy razy.

Użytkownicy zgodnie uznali, że najlepsze akumulatorowe nożyce do trawy w 2020 roku mają zabezpieczone ostrza. Podczas przechowywania sprzętu z innymi narzędziami może się zdarzyć, że ostrza będą się stopniowo tępić – ocierają się o inne akcesoria. Dlatego warto wybrać model, który jest wyposażony w zabezpieczenia (etui), które ochroni także przed niekontrolowanym włączeniem produktu. Warto również zaznaczyć, że dobre ostrza są wykonane ze stali szlachetnej. Nożyce z krótkimi ostrzami przeznaczone są do precyzyjnego podcinania roślin. Z kolei modele wyposażone w długie ostrza najlepiej sprawdzają się do koszenia dużych powierzchni.

Nie możemy nie wspomnieć o wykonaniu produktu. Koniecznie wybierz nożyce, które są solidnie, a wszystkie łączenia pomiędzy poszczególnymi elementami są mocne. Oszczędzi Ci to później czasu, który spędziłbyś na szukaniu oraz wymianie części nożyc.

 

 

Nożyce do trawy akumulatorowe – ranking

 

 

Gardena Comfort 8897

 

Gardena Comfort 8897 to nożyce, które znajdą zastosowanie podczas wykonywania wielu czynności w ogrodzie. Jedną z najważniejszych z nich jest podcinanie boków trawnika oraz mniejszych krzewów takich jak bukszpan. Do wymienionych czynności służą dwa różne rodzaje ostrzy, które możesz wymieniać bez konieczności wyciągania narzędzi.

Akumulator opisywanego produktu ładuje się około 8 godzin. Gwarantuje Ci to około 90 minut nieprzerwanej pracy. W takim czasie z pewnością zdążysz uformować krzew lub dociąć boki trawnika. Wskaźnik LED pokazuje stan naładowania baterii, więc wiesz, jak zaplanować sobie pracę. Urządzenie waży jedynie 1 kg. Na rękojeść produktu naniesiono gumową powłokę. Dlatego też użytkowanie nożyc nie jest dla nas nieprzyjemne oraz nie powoduje bólu dłoni.

Do zestawu dołączono osłonę na noże, która zapobiega przedwczesnemu stępieniu się tych elementów. Istnieje również możliwość domontowania do urządzenia trzonka teleskopowego. Użytkownicy zazwyczaj wspominają jako zaletę bardzo wygodne manewrowanie nożycami oraz łatwą wymianę ostrzy.

Gardena Comfort 8897 to uniwersalne narzędzie, które przycina krzewy, żywopłoty oraz brzegi trawnika.

Zalety
Akumulator:

Nożyce zostały wyposażone w baterię litowo - jonową o pojemności 1,45 Ah, która na jednym ładowaniu pozwala na 1,5 godziny pracy. Diody LED wskazują ile czasu pozostało do kolejnego ładowania.

Waga:

Sprzęt jest lekki, jego całkowita waga to 1,15 kg. Pozwala to na precyzyjne operowanie nożem, a więc dokładne przycinanie trawy i nadawanie kształtu roślinom.

Ergonomiczny uchwyt:

Rączka jest regulowana kątowo, można ją dopasować do swoich preferencji, a w czasie pracy dostosowywać do aktualnych potrzeb.

Łatwa wymiana końcówek:

Produkt ma ostrza do trawnika oraz do modelowania krzewów, użytkownik może je łatwo wymienić bez użycia dodatkowych narzędzi.

Niewielki rozmiar:

Małe wymiary urządzenia pozwalają na pracę na niewielkich przestrzeniach.

Wady
Niska moc:

Konsumenci przyznają, że urządzenie nie radzi sobie z grubszymi, zdrewniałymi gałązkami, co wynika z jego niewielkiej mocy.

 

 

 

 

Bosch Isio 3 

 

Urządzeniem, które zostało docenione przez wielu użytkowników został Bosch Isio 3. Prezentowane nożyce charakteryzują się prostą, płynną obsługą. Po pierwsze produkt jest bardzo lekki. Jego waga wynosi jedynie 0,5 kg. Manewrowanie nożycami nie stanowi więc problemu. Oprócz tego rękojeść modelu jest wykonana w taki sposób, aby wygodnie się ją trzymało. Dlatego użytkowanie nożyc jest komfortowe.

Ostrza modelu są wykonane z mocnej stali szlachetnej. Mają one system Anti Blocking, który nie pozwala zablokować się ostrzom, a Ty nie musisz tym samym przerywać swojej pracy. Dodatkowo do wyboru są dwa rodzaje ostrzy: jeden z nich przeznaczony do trawy, a drugi z nich do krzewów. Po naładowaniu produkt działa około 50 minut. W takim czasie z pewnością wykonasz całą zaplanowaną przez siebie pracę.

Atutem, o którym najczęściej wspominają Internauci jest swobodne użytkowanie produktu. Użytkownicy uważają, że ręka nie męczy się, a sam proces koszenia przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Nożyce akumulatorowe ISIO 3 są wyposażone w dwa ostrza: jedno o długości 12 cm służy do przycinania krzewów, a drugie, szerokie służy do przycinania trawy.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Urządzenie ma wymienne końcówki do przycinania trawy, modelowania oraz przycinanie krzewów, a dodatkowo istnieje możliwość podłączenia przystawki opryskiwacza i siewnika. Dzięki technologii Multi - Click wymiana noży jest szybka i bezpieczna.

Krótki czas ładowania:

Sprzęt jest wyposażony w akumulator litowo - jonowy o pojemności 1,5 Ah, który poziom pełnego naładowania osiąga w 3,5 godziny. Aktualny poziom baterii pokazuje wskaźnik diodowy.

Lekkie i poręczne:

Uchwyt jest pokryty miękkim, gumowym materiałem, co ułatwia stabilne trzymanie nożyc przez długi czas. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania drążka teleskopowego z regulowaną wysokością, aby dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Wysoka jakość noży:

Test akumulatorowych nożyc do trawy pokazał, że pokrycie elementów tnących powłoką antyadhezyjną wydłuża trwałość i zapobiega korozji.

Wady
Poziom hałasu:

Urządzenie pracuje dość głośno, co może przeszkadzać podczas pracy.

 

 

 

 

Skill F0150755AA 

 

Skill F0150755AA to akumulatorowe nożyce do trawy w dobrej cenie o kompaktowych wymiarach. Przechowywanie produktu nie będzie więc bardzo trudne. To samo można powiedzieć o użytkowaniu – ze względu na niewielkie wymiary operowanie nożycami jest bardzo łatwe. Znacznie pomaga w tym również wyprofilowana rączka pokryta miękką gumą. Koszenie trawy nie musi być już nieprzyjemną czynnością.

W zestawie znajdziesz dwa rodzaje ostrzy wykonanych ze stali szlachetnej: krótszy umożliwi Ci przycinanie boków trawnika, a dłuższy z kolei pomoże ukształtować krzewy takie jak bukszpan. Warto dodać, że do wymiany ostrzy nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi. Wskaźnik LED na obudowie wskazuje poziom naładowania. W rezultacie w porę możesz przerwać pracę.

Użytkownicy cenią sobie szczególnie dobrze wykonane części opisywanego produktu. Donoszą, że nawet w przypadku częstej eksploatacji nożyce działają bardzo dobrze, a co najważniejsze są one wysoko bezawaryjne. Internauci uważają również, że ze względu na małą wagę oraz kompaktowe wymiary operowanie nożycami jest bardzo łatwe.

Skill F0150755AA to dobre nożyce akumulatorowe do trawy do 150 zł wyposażone w baterię pozwalającą na 50 minut pracy oraz dwie końcówki do przycinania trawy oraz krzewów.

Zalety
Bateria:

Akumulator jest w ciągłej gotowości do pracy, został wyposażony w system elektronicznej ochrony ogniw, by wydłużyć jego trwałość oraz zapobiegać samoczynnemu rozładowaniu. Diody LED wskazują poziom naładowania baterii.

Prosta wymiana ostrzy:

System „Click” pozwala na wymianę ostrza bez konieczności stosowania kluczy oraz innych narzędzi, proces przebiega szybko i bezproblemowo.

Uchwyt do przechowywania:

Sprzęt wyposażono w uchwyt do łatwego przechowywania - narzędzie oraz ostrza można zawiesić na szynie dołączonej do zestawu, aby zajmowały niewiele miejsca.

Wady
Wydajność:

Urządzenie nie najlepiej radzi sobie z koszeniem świeżej, zielonej trawy, lepiej sprawdza się w przypadku zdrewniałych elementów roślin.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status