Najlepsze nożyce do cięcia żywopłotu elektryczne

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jakie nożyce do cięcia żywopłotu elektryczne wybrać?

 

Wiele osób decyduje się na żywopłot przed domem, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale również odgradza od niechcianych spojrzeń sąsiadów. Jednak każdy ogrodnik wie, że pielęgnacja żywopłotu jest wymagającą pracą, do której niezbędne są odpowiednie narzędzia. Jednym z najbardziej przydatnych sprzętów są nożyce, które szybko i precyzyjnie przycinają odstające gałązki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki przyrząd kupić, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, nożyce elektryczne najlepiej sprawdzają się na działkach średniej wielkości. Ich zaletami są przede wszystkim niewytwarzanie spalin oraz generowanie niewielkiej ilości hałasu. Nie da się również ukryć, że tego typu urządzenia są tańsze od wersji spalinowych.

Nabywając nowy sprzęt warto dokładnie sprawdzić jego ostrze, które może być jednostronne lub dwustronne. Pierwszy typ wykonuje dłuższe cięcia, przez co najlepiej nadaje się do płaskich i szerokich żywopłotów. Wersja dwustronna może być używana do niecodziennych, skomplikowanych kształtów, gdyż jest bardziej precyzyjna. Dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z wymiennymi nożami, gdyż bardzo szybko się tępią. Pamiętajmy także, że najlepsze ostrza są szlifowane diamentowo i wycinane laserowo. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo trwałe.

Najlepsze elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu zapewniają przyjemną i komfortową pracę, która możliwa jest między innymi dzięki uchwytom. Powinny być one wygodne i dostosowane do trzymania oburącz. Niektóre sprzęty wyposażone są w ruchomy uchwyt, który umożliwia pracę zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ważna jest również moc urządzenia, od której zależy efektywność pracy. Mocniejsze silniki (około 420 W) lepiej poradzą sobie z grubszymi i bardziej twardymi gałęziami.

Podczas zakupów miejmy na uwadze również wagę nożyc. Ze względu na konieczność trzymania przyrządu nawet przez kilka godzin powinno być ono poręczne i lekkie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup przyrządu o wadze do 3 kg. Poza tym najlepsze elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu w 2020 roku mają dostatecznie długi przewód, który nie ogranicza ruchów i pozwala na pracę na sporych odległościach.

 

 

Nożyce do cięcia żywopłotu elektryczne – Ranking

 

 

Bosch Ahs 45-16 0600847A00 

 

Bosch Ahs 45-16 0600847A00 to lekkie i poręczne nożyce elektryczne, które świetnie nadadzą się do lżejszych prac w ogrodzie. Narzędzie jest optymalnie wyważone, dzięki czemu praca z nim jest przyjemna.

Sprzęt ma specjalną konstrukcję, dzięki której redukuje obciążenie kręgosłupa i ramion. Wygodne uchwyty i niewielkie wymiary sprawiają, że nożycami manewruje się łatwo i komfortowo. Urządzenie wyposażone jest w szybkoobrotowy silnik o mocy 420 W, który w połączeniu z 16-milimetrowymi odstępami między nożami zapewnia wyjątkową wydajność podczas przycinania żywopłotów.

Długość ostrza tego modelu to 45 cm. Nożyce ważą zaledwie 2,6 kg, co sprawia, że można z nimi wygodnie pracować nawet przez kilka godzin. Z kolei długi przewód pozwala na pracę w obrębie całego ogrodu.  

Opinie użytkowników na temat modelu Bosch Ahs 45-16 0600847A00 są pozytywne. Konsumenci doceniają urządzenie za jego dużą moc, solidne wykonanie i łatwość obsługi.

 

 

 

 

Gardena EasyCut 420/45 9830-20

 

Gardena EasyCut 420/45 9830-20 to elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu w dobrej cenie, które idealnie nadają się do pielęgnowania mniejszych ogrodów.

Urządzenie jest bardzo lekkie i łatwe w obsłudze. Waży zaledwie 2,7 kg, dzięki czemu można nim łatwo manewrować. Specjalny uchwyt ErgoTec sprawia, że sprzęt doskonale leży w dłoni i zapewnia przyjemną pracę.

Nożyce wyposażone są w poruszające się w przeciwnych kierunkach ostrza, które umożliwiają szybkie i łatwe cięcie. Dzięki temu przycinanie żywopłotu odbywa się bez wysiłku i bez konieczności robienia przerw. Na końcu listwy tnącej znajduje się zderzak, który chroni przed odbiciem podczas cięcia blisko ziemi i muru.

Moc nożyc wynosi 420 W, a długość ostrza to 45 cm. Odstęp między nożami wynoszą 18 mm. Osoby, które na co dzień używają nożyc Gardena EasyCut 420/45 9830-20 twierdzą, że jest to funkcjonalny, łatwy w obsłudze sprzęt, przy użyciu którego pielęgnowanie żywopłotu jest przyjemnością.

 

 

 

 

AL-KO GS 3.7 Li 

 

AL-KO GS 3.7 Li to akumulatorowe nożyce do krzewów i żywopłotów, które są niezbędnym urządzeniem w każdym ogrodzie.

Przyrząd wyposażony jest w nasadkę do przycinania trawy oraz listwę tnącą. Dzięki nim nie tylko idealnie przytniemy nasz żywopłot, ale również mamy możliwość pielęgnacji obrzeża trawnika, narożników czy innych, trudno dostępnych miejsc. Nasadki można bardzo szybko wymieniać przy użyciu jednej ręki.

Nożyce są poręczne i lekkie, ważą zaledwie 0,5 kg, dzięki czemu praca z nimi nie wymaga wysiłku. Czas działania urządzenia na jednym naładowaniu baterii wynosi około 45 minut.

W Internecie znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat nożyc AL-KO GS 3.7 Li. Według konsumentów, jest to solidny, funkcjonalny sprzęt wysokiej klasy, który powinien znaleźć się w zestawie narzędziowym każdego ogrodnika.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status