Najlepsza siekiera Fiskars

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką siekierę Fiskars wybrać?

 

Siekiera jest bardzo przydatnym narzędziem służącym nie tylko do rozłupywania, ale również do okrzesywania drewna. Jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem, ale nie do końca wiesz, co jest istotne przy zakupie, przedstawimy Ci kilka modeli marki Fiskars. Pomogą nam one zobrazować najbardziej istotne cechy praktycznej, wygodnej siekiery.

Marka Fiskars to firma z tradycjami, która od setek lat produkuje wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze oraz akcesoria domowe służące do cięcia. Pomarańczowe uchwyty są znakiem rozpoznawczym Fiskars znanym na całym świecie. Dzięki ciągłym zmianom w zakresie produkcji oraz stałym próbom dążenia do doskonałości Fiskars wciąż w opinii klientów jest najbardziej zaufanym producentem w tym segmencie rynku.

Wybierając siekierę należy w pierwszej kolejności kierować się jej głównym przeznaczeniem – czy będziemy jej używać do rozłupywania czy może do okrzesywania lub rąbania. Poza tym warto rozważyć, jaki materiał wykonania trzonka będzie dla nas odpowiedni – dodajmy, że rękojeść wykonana z tworzywa sztucznego będzie nieco mniej podatna na działanie warunków atmosferycznych. Drewniany trzonek natomiast może być równie odporny na uszkodzenia, jednak będzie nieco cięższy. Co do wytrzymałości trzonków z naturalnych materiałów – mogą być one bardzo giętkie, np. te wykonane z drewna hikory w razie pęknięcia nie rozpadają się od razu, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Osoby użytkujące najlepsze siekiery Fiskars zauważają, że mają one bardzo lekkie i wytrzymałe trzonki wykonane z tworzyw sztucznych zamocowane w taki sposób, że ich oddzielenie od ostrza jest niemal niemożliwe, przez co znacznie zwiększa się bezpieczeństwo użytkownika narzędzia.

Najlepsza siekiera Fiskars w 2020 roku nie tylko pozwala na rąbanie drewna, ale również minimalizuje zmęczenie podczas pracy. Wiele modeli tej firmy zostało tak skonstruowanych, że zmniejszają odczuwanie wstrząsów powstałych w trakcie uderzania o twarde kawałki drewna. To znacznie wpływa na komfort użytkowania narzędzia. Poza tym każdy z wyrobów tej marki jest lekki, a zarazem solidny, co nie jest bez znaczenia, gdy mamy zamiar używać akcesorium dość często. Jak precyzyjnie dobrać wagę siekiery, aby była dla nas jak najodpowiedniejsza? Powinniśmy móc unieść ją siłą samego nadgarstka za koniec trzonka. Jeśli chcemy zweryfikować, czy wybieramy dobry dla siebie sprzęt, musimy chwycić siekierę przy samej głowicy i ułożyć ją wzdłuż ramienia – zasada jest tak, że gdy trzonek kończy się za pachą, to znaczy, że dany model jest dla nas zbyt długi.

 

 

Siekiery Fiskars – ranking

 

 

Fiskars X17 1222460

 

Model Fiskars X17 1222460 to średnia siekiera przeznaczona do pieńków o średnicy nieco powyżej 20 cm. Produkt jest dość lekki, idealnie nadaje się do rozłupywania małych ilości drewna.

Siekiera jest stosunkowo lekka. Szerokość ostrza wynosi 16,5 cm, co pozwala na cięcie świeżego drewna. Jej długość wynosi 60 cm, dzięki czemu rąbanie drewna może odbywać się przy stosunkowo małym nakładzie siły. Niewielka waga produktu (1,5 kg) czyni go bardzo praktycznym narzędziem ogrodniczym.

Prezentowana siekiera Fiskars w dobrej cenie potwierdza prestiż marki. Konsumenci potwierdzają, że ostrze modelu wytrzymuje bardzo dobrze nawet długotrwałą eksploatację. Jeśli narzędzie używane jest sporadycznie, nie niszczeje. Poza tym ręce nie męczą się zbytnio w trakcie użytkowania, co jest szczególnie istotne np. dla starszych osób.

 

 

 

 

Fiskars X25 XL 122483

 

Jeśli poszukujesz siekiery do długotrwałej, częstej pracy z drewnem, model marki Fiskars X25 XL 122483, będzie dla Ciebie odpowiedni. Nadaje się on do rozłupywania dużych pieńków o średnicy powyżej 30 cm.

Produkt ma profilowane ostrze, które znacznie ułatwia pracę przy dość grubych pniach. W przypadku tego narzędzia zachowany został niemal doskonały balans między głowicą a trzonkiem, co wpływa na komfort pracy. Osoby używające tego modelu za jego duży atut uznają powłokę antywstrząsową.

Haczykowate zakończenie trzonka pozwalające na komfortowy chwyt powoduje, że narzędzie nie wyślizguje się z rąk. Praktycznym dodatkiem jest tu również ochraniacz z tworzywa sztucznego, który pozwala na bezpieczny transport oraz przechowywanie siekiery. Niska waga siekiery (2,4 kg) i solidność wykonania sprawiają, że przyjemnie się nią pracuje.

 

 

 

 

Fiskars X21 L 122473 

 

Siekiera 4 generacji marki Fiskars X21 L 122473 to model dedykowany osobom, które szczególnie cenią sobie bezpieczeństwo pracy. Produkt ma rączkę skonstruowaną w taki sposób, aby lepiej kontrolować pracę narzędzia poprzez pewniejszy chwyt.

Głowica została zabarwiona na srebrny kolor, aby były na niej mniej widoczne wszelkie zadrapania. Ostrze zostało pokryte powłoką PTFE (politetrafluoroetylen), która chroni je przed korozją. Siekiera jest dedykowana do rozłupywania pni o średnicy 20 – 30 cm. Szerokość narzędzia to 16,5 cm, dzięki czemu cięcie jest dość proste i precyzyjne.

Kupujący, jako jedną z zalet siekiery wymieniają jej niską wagę wynoszącą 1,6 kg. Dzięki temu możliwa jest długa praca przy stosunkowo niskim zmęczeniu. Narzędzie jest bardzo proste w konserwacji. Jego użytkowanie nawet przy kiepskiej pogodzie nie wpływa na jakość wykonanej pracy. Dobrym pomysłem producenta było pomarańczowe wykończenie rączki, dzięki czemu narzędzie jest dużo bardziej widoczne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status