Najlepsza pompa ogrodowa ręczna

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pompę ogrodową ręczną wybrać?

 

Masz działkę ze studnią, ale nie masz dostępu do prądu i bieżącej wody? Jest na to rozwiązanie – ręczna pompa ogrodowa. Pamiętaj, że nawadnianie jest jedną z najważniejszych czynności w ogródku. Jednak profesjonalna instalacja nie może być zainstalowana na każdej działce. Pompa ręczna pozwala nam na czerpanie wody ze studni. Zastanawiasz się nad kupnem urządzenia tego typu? Przeczytaj przygotowane przez nas wskazówki i wybierz odpowiedni sprzęt.

Na rynku znajdziemy dwa główne typy pomp ogrodowych: abisynkę (kolumienkowy) oraz motylkowy. Pierwszy z nich ma bardzo prostą konstrukcję i dlatego jest łatwy w obsłudze. Zasysanie wody przebiega przez tłok oraz uszczelkę. Im większy tłok, tym wydajniejsza jest pompa. Z kolei model motylkowy ma bardziej skomplikowaną budowę. Ma on system wielu zaworów, które prowadzą wodę na powierzchnię dzięki przeponie.

Najlepsza ręczna pompa ogrodowa w 2021 roku ma dużą wydajność. Jest to parametr, który określa się w litrach na minutę. Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który ma wydajność wynoszącą, co najmniej 20 l/min. Taki wynik pozwala na szybkie przepompowanie wody do wiadra lub do innego naczynia.

Wiele osób przyznaje również, że najlepsze ręczne pompy ogrodowe mogą wyciągać na powierzchnię wodę znajdującą się na na stosunkowo dużej głębokości. Polecamy wybór urządzenia, które podnosi wodę z poziomu co najmniej 7 m.

Warto również przyjrzeć się wykonaniu pompy ogrodowej. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkowania urządzeń tego typu jest żeliwo. Jest to bardzo mocny materiał, który dodatkowo jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Możemy być więc pewni, że pompa żeliwna jest inwestycją na lata. Dobrym wyborem jest również zakup sprzętu ze stali nierdzewnej. Jest to równie wytrzymały materiał, który jest odporny na korozję.

Pompa ogrodowa może być stosunkowo trudna do zamontowania. Poszukajmy więc modelu, który nie sprawi nam z tym problemu. W tym wypadku lepszym wyborem jest pompa typu abisynka, która ma bardzo prostą konstrukcję. Przyjrzyj się również rączce. Ważne jest, aby podnoszenie oraz opuszczanie jej było dla łatwe.

 

 

Pompy ogrodowe ręczne – ranking

 

 

Vidaxl Żeliwna 41173 


Vidaxl Żeliwna 41173 to pompa, która odpowiada na potrzeby wielu osób. Tym, czym prezentowany model się wyróżnia, jest z pewnością design. Stylistyka vintage nada charakteru każdemu ogrodowi. Produkt nie sprawi Ci problemu w montażu. Ma on bardzo prostą budowę, więc samodzielne zamontowanie pompy nie zajmie zbyt dużo czasu.

Model pompuje wodę z głębokości około 8 m. Obsługa pompy nie jest skomplikowana. Wystarczy, że będziemy poruszać rączką do góry i na dół. W ten sposób z kranu zacznie wydobywać się woda. Jest to produkt wykonany z żeliwa, czyli bardzo mocnego, odpornego na uszkodzenia materiału.

Pompa bardzo rzadko ulega awarii. Wymiary modelu wynoszą 65 cm x 40 cm x 16 cm. Z kolei średnica podstawy to 16 cm. Pompa nie zajmuje zbyt dużo miejsca w ogrodzie. Użytkownicy najbardziej cenią dobre wykonanie prezentowanego produktu. Równie często wspominają także o atrakcyjnym designie pompy.

 

 

 

 

Schlosser 1102 


Chcielibyśmy przedstawić jedną z pozytywnie ocenianych pomp ogrodowych – Schlosser 1102. Na początku powinniśmy wspomnieć o wykonaniu produktu. Głównym tworzywem wykorzystanym do wykonania pompy jest żeliwo. Jest to bardzo mocny materiał, który rzadko się niszczy. Nie mają na niego wpływu żadne warunki zewnętrzne takie, jak wiatr, słońce oraz śnieg.

Produkt przez długi czas będzie wyglądał schludnie, a poza tym nie musimy martwić się o ewentualne awarie. Sprzęt może wydobywać wodę nawet z 7 m poniżej ziemi. Wszystko zależy od naszej instalacji oraz obecności strumienia podziemnego. Wydajność pompy wynosi 0,65 l/min. Jest ona wystarczająca, aby woda leciała z kranu stosunkowo szybko.

Pompa ma elegancki, srebrny kolor. Z pewnością będzie wyróżniać się na tle kwiatów oraz zieleni ogrodu. Użytkownicy wybierają produkt ze względu na jego walory estetyczne oraz dobre wykonanie.

 

 

 

 

Vidaxl Ze Stojakiem 

 

Vidaxl Ze Stojakiem to ręczna pompa ogrodowa w dobrej cenie, która nie sprawi Ci większego problemu podczas eksploatacji. Montaż sprzętu nie zabiera zbyt dużo czasu, a najważniejsze jest to, że możemy go podłączyć bez pomocy specjalisty. Użytkowanie produktu polega na poruszaniu rączką w górę oraz w dół. Po kilku ruchach w kranie powinna pojawić się woda.

Pompa jest w całości wykonana z żeliwa. Wysokość produktu wynosi 113 cm. Nie jest on zbyt wysoki, więc wydobywanie z niego wody nie będzie problemem. Średnica podstawy wynosi 16 cm. Maksymalna wysokość podnoszenia wody to 8 m.

Użytkownicy najczęściej wybierają tę pompę ze względu na jej głęboki, zielony kolor, który bardzo dobrze się prezentuje. Internauci uważają również, że produkt jest wysoce bezawaryjny i dobrze wykończony.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status