Najlepsza pompa ogrodowa do podlewania

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką pompę ogrodową do podlewania wybrać?

 

Pielęgnując ogród nie możemy zapominać o jego prawidłowym nawodnieniu. Gdybyśmy mieli się o nie zatroszczyć własnoręcznie zajęłoby to nam mnóstwo czasu. Warto zautomatyzować ten proces i przy okazji zaoszczędzić wodę. Trzeba więc znaleźć odpowiednią pompę ogrodową. Nasz poradnik zawiera podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu.

Pompy ogrodowe wykorzystują do podlewania ogrodu wodę ze studni lub zmagazynowaną deszczówkę. Nie trzeba ich podłączać do wodociągu. Ciecz za pomocą końcówek jest tłoczona do lancy, z której strumień jest kierowany w wybrane miejsce. Sprzęt może być zanurzony w wodzie do około 7 m. Najlepsze pompy ogrodowe do podlewania można wykorzystać nie tylko do nawadniania roślin, ale również do pozyskania wody potrzebnej do umycia auta.

Im więcej urządzeń mamy zamiar podłączyć do pompy, tym powinna ona być bardziej wydajna. Średnia wielkość tego parametru wynosi 1200 l. Podłączając więcej urządzeń musimy brać pod uwagę większe ilości wyrzucanej cieczy (np. chcąc podłączyć 6 lub 8 urządzeń wybierzmy sprzęt o wydajności rzędu 9600 l). Ponadto im większa powierzchnia działki lub ogrodu, tym więcej urządzeń potrzebujemy. To również ważny aspekt przy zakupie pompy.

Kolejną, ważną cechą omawianego sprzętu jest ciśnienie, z jakim pracuje. Przyjmuje się, że na 11 m powinno to być 11 bar. Aby urządzenie funkcjonowało prawidłowo powinniśmy wybrać wartość około 6 razy większą od minimalnej – to gwarantuje długie, bezawaryjne działanie sprzętu na wymaganej powierzchni. Istotny jest również materiał wykonania produktu. Najlepsza pompa ogrodowa do podlewania w 2020 roku ma żeliwne elementy, które wpływają pozytywnie na jej użytkowanie. Oprócz tego bardzo ważny jest uchwyt, który pomaga w przenoszeniu sprzętu, ponieważ zwykle jest on dość ciężki – waży około 10 kg.

Ważnym parametrem jest również moc urządzenia. Im jest ona większa, tym produkt szybciej pracuje. Dobrze, aby wynosiła ona około 550 W przy niewielkich powierzchniach i około 1000 W przy nieco większych ogrodach. Jeśli natomiast mamy zamiar używać kilkunastu zraszaczy, warto zastanowić się nad sprzętem o mocy około 2500 W.

 

 

Pompy ogrodowe do podlewania – ranking

 

 

Metabo 600962000 

 

Metabo 600962000 to pompa ogrodowa do podlewania w dobrej cenie będąca idealnym sprzętem do tłoczenia wody gruntowej, jak i wypompowywania cieczy z zalanego budynku. Model został wyposażony w bezobsługowy silnik indukcyjny, co pozytywnie wpływa na jego użytkowanie i wydajność.

Osobny wylew wody ułatwia rozruch pompy. Aby uchronić urządzenie przed negatywnym wpływem niskich temperatur, została w nim zamontowana śruba spustowa, którą można obsługiwać beznarzędziowo. Moc produktu to 450 W – jest to więc odpowiedni sprzęt do nawadniania niewielkich metraży. Maksymalna wydajność tłoczenia wynosi tu 2000 l/h. Największe ciśnienie, z jakim może być wyrzucana woda to 3 bary.

Kupujący uznali pompę za solidne urządzenie, dość łatwe w przenoszeniu za pomocą wygodnego uchwytu. Waga sprzętu to 7,6 kg, nie jest więc ona zbyt duża. Pomocne w transportowaniu urządzenia jest również kółko. Pompę można zanurzać na głębokość 8 m.

 

 

 

 

Karcher BP 3 Garden 

 

Urządzenie Karcher BP 3 Garden wykorzystuje do nawadniania ogrodu wodę z różnych alternatywnych źródeł – beczek, oczek wodnych czy zbiorników na deszczówkę. Moc sprzętu to aż 800 W i pracuje on bardzo wydajnie.

Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Włącznik jest na tyle duży, że można go obsługiwać stopą bez konieczności schylania się. Zamontowana rączka znacznie ułatwia przenoszenie pompy. Zoptymalizowany adapter pozwala na podłączanie dodatkowych sprzętów bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi. Maksymalna wydajność produktu wynosi 3500 l/h. Pompę można zamontować na głębokości 8 m. Maksymalne ciśnienie, z jakim pracuje sprzęt to 4 bary.

Choć ciężar pompy jest dość duży (wynosi on około 8 kg), zdaniem użytkowników sprzęt nie jest zbyt uciążliwy przy transporcie. Ważnym elementem, który cenią sobie kupujący, jest wbudowane zabezpieczenie termalne skutecznie chroniące pompę przed przegrzaniem.

 

 

 

 

Gardena 1719-20 3500/4

 

Model Gardena 1719-20 3500/4 to pompa służąca do zwiększania ciśnienia, wypompowywania oraz przepompowywania wody. Moc urządzenia to aż 800 W, co przy wydajności 3600 l/h czyni produkt odpowiednim do nawadniania średnich i małych powierzchni.

Maksymalne ciśnienie, z jakim pracuje urządzenie, wynosi 4,1 bar. Waga produktu to 7 kg, nie jest on więc zbyt ciężki. Do zestawu producent dołączył następujące akcesoria: wąż ogrodowy ze złączkami, wąż ssący, filtr oraz ogranicznik przepływu zwrotnego wody. Ceramiczna osłona z podwójnym uszczelnieniem między silnikiem a wirnikiem znacznie przedłuża okres użytkowania sprzętu.

Kupujący uważają urządzenie za godne polecenia. Często wymienianą zaletą modelu są gumowe stopki, które zapewniają stabilność, a także redukują hałas powstały w trakcie pracy urządzenia. Łatwa w obsłudze śruba spustowa umożliwia szybkie opróżnienie urządzenia z pozostałej wody, co zabezpiecza całość przed niskimi temperaturami.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status