Najlepsza podkaszarka Stihl

Ostatnio aktualizowane: 23.02.20

 

Jaką podkaszarkę Stihl wybrać?

 

Kiedy trawnik zaczyna nieestetycznie zarastać, to z pewnością zaczynasz myśleć o usunięciu nadmiaru trawy. Tylko w ten sposób sprawisz, że posesja znów będzie wyglądała na zadbaną. W sklepach znajdziesz dużo urządzeń, które bardzo dobrze przycinają trawnik. Jednym z nich jest podkaszarka. Wiele osób decyduje się na zakup urządzenia, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze. Nie wiesz, jaką podkaszarkę wybrać? Nie przejmuj się. Po przeczytaniu naszego poradnika z pewnością będziesz wiedział więcej o zakupie dobrej podkaszarki.

W naszym artykule umieściliśmy wyłącznie produkty Stihl, firmy, która już od dawna zajmuje się produkowaniem narzędzi ogrodowych i nie tylko. W ofercie Stihl znajdziemy piły, kosiarki, podkaszarki, młotki oraz wiele innych sprzętów. Wszystkie one znane są z odpowiedniego wykończenia oraz prostej obsługi.

Jeżeli chodzi o moc, to najlepsze podkaszarki Stihl mają silnik o mocy co najmniej 0,4 kW –  umożliwia ona swobodne przycinanie uschniętych gałązek, kępek trawy czy innych, niepożądanych krzaków w naszym ogrodzie. Urządzenia o mniejszej mocy mogą sobie z nimi nie poradzić.

Kolejnym, ważnym parametrem jest średnica cięcia – im większa, tym szybciej uporamy się z przydługim trawnikiem. Dlatego, jeżeli powierzchnia Twojej posesji jest bardzo duża i nie chcesz stracić zbyt dużo czasu, to polecamy Ci wybór urządzenia ze średnicą cięcia wynoszącą co najmniej 15 cm. Na rynku znajdziemy urządzenia ze średnicą nawet do 35 cm.

Nie bez znaczenia jest również waga produktu. Użytkownicy przekonują, że najlepsza podkaszarka Stihl w 2020 roku nie waży więcej niż 10 kg. Optymalna waga w przypadku takiego urządzenia wynosi około 6 kg. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje ręce były nadmiernie obciążone, to lepiej wybierz lżejszy sprzęt. W stabilnym utrzymaniu podkaszarki z pewnością pomoże dobrze wyprofilowana rączka. Warto również wybrać model, do którego doczepione są paski, które możemy zawiesić na plecy. Dzięki temu część ciężaru jest przenoszona na plecy.

 

 

Podkaszarki Stihl – ranking

 

 

Stihl FS 55 

 

Stihl FS 55 to podkaszarka, która z pewnością nie sprawi problemu podczas przycinania trawy. Na początku przyjrzyjmy się jej budowie. Oburęczny uchwyt sprawia, że manewrowanie urządzeniem jest bardzo łatwe. Możemy regulować położenie uchwytu, dzięki czemu dopasowanie go do naszych preferencji nie będzie problemem.

Urządzenie waży jedynie 5 kg. Oprócz tego zostało ono wyposażone w pasy nośne. Dzięki temu noszenie podkaszarki nie jest uciążliwe i nawet dłuższa praca nie sprawi, że nabawimy się bólu rąk lub pleców. Dzięki elektronicznemu modułowi zapłonowemu odpalanie podkaszarki jest bardzo proste, a działanie silnika nieprzerwane. Sterujemy podkaszarką przyciskami w prawej rączce.

Średnica cięcia wynosi 20 cm. Oznacza to, że koszenie nawet dość sporych powierzchni nie powinno zabrać zbyt dużo czasu. Jest to idealne urządzenie do szybkiego pozbycia się gęstych kępek trawy oraz przydrożnych gałązek. Użytkownicy uważają podkaszarkę za bardzo lekki sprzęt, którym łatwo się manewruje.

 

 

 

 

Stihl FS 38 

 

Stihl FS 38 to podkaszarka przeznaczona do pozbywania się zbędnej trawy wokół murków, drogi czy trawników. Moc tego produktu wynosi 0,6 kW, więc bardzo dobrze radzi sobie on z mniejszymi pracami w ogródku. Nie jest to model polecany do zbyt długiego użytkowania. Jest to bardzo dobrze wykonana podkaszarka, która z pewnością posłuży Ci przez wiele lat. Model bardzo rzadko ulega awariom, więc możesz być pewien, że nie będziesz musiał dokupywać dodatkowych części, w celu ich wymiany.

Prezentowana podkaszarka Stihl w dobrej cenie waży 6,5 kg. Przenoszenie jej nie jest zbyt kłopotliwe, szczególnie że jest wyposażona w pasy, które przekładają ciężar na plecy. Z kolei rączki są dobrze wyprofilowane, a na dodatek pokryte pianką, dzięki czemu operowanie urządzeniem jest przyjemne.

Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to wynosi ona 15 cm, więc bez problemu poradzimy sobie nawet z większymi kępkami trawy. Użytkownikom bardzo podobają się dobrze wykonane, poszczególne części podkaszarki.

 

 

 

 

Stihl FS 260 C-E 

 

Stihl FS 260 C-E to podkaszarka, która zapewnia komfort pracy. Ma ona system antywibracyjny, który sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni i mniej męczymy się podczas pracy. Obsługa opisywanego sprzętu jest bardzo łatwa. Aby podkaszarka zaczęła działać, wystarczy wcisnąć przycisk Start. Aby zakończyć – przycisk Stop.

Oburęczny uchwyt otulony gumą jest bardzo wygodny. Dlatego, nawet jeżeli pracujemy przez kilka godzin, to nasze dłonie nie będą podrażnione. Wszystkie przyciski znajdują się na prawej rączce. Podkaszarka nie jest zbyt ciężka (6,5 kg), jednak przenoszenie jej może być kłopotliwe. Dlatego dołączono do niej pasy, które sprawiają, że ciężar rozłożony jest również na plecy.

Moc opisywanego produktu wynosi 1,9 kW. Tak duża siła sprawia, że podkaszarka bez problemu usuwa bardzo duże kępki traw, a nawet uschnięte krzewy oraz gałązki. Oprócz tego produkt może działać przez bardzo długi czas. Użytkownicy zadowoleni są z bardzo dużej mocy modelu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status