ᐅ Dobre podkaszarki do trawy – rankingi i opinie

Najlepsza podkaszarka do trawy

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaką podkaszarkę do trawy wybrać?

 

Do pielęgnacji ogrodu bardzo często używamy kosiarki, ale czy to jedyne, niezbędne nam narzędzie?. Jak się okazuje większe chwasty oraz boki trawnika najlepiej przycina się z pomocą podkaszarki do trawy. Jest to bardzo dokładne urządzenie, które pomoże Ci w zachowaniu, schludnego oraz estetycznego wyglądu posesji. Nie masz jeszcze podkaszarki, lecz myślisz o jej zakupie? Przeczytaj nasz poradnik – przygotowaliśmy kilka cennych porad, które z pewnością pomogą Ci wybrać najlepszy sprzęt.

Wyróżniamy dwa główne rodzaje podkaszarek: elektryczne oraz spalinowe. Wybierz pierwszy z typ, jeżeli jesteś posiadaczem małej posesji i jesteś pewien, że kabel nie ograniczy Twoich ruchów lub akumulator pozwoli na długą pracę. W przypadku większych posesji polecamy podkaszarki spalinowe. Nie są one ograniczone kablem, więc możemy poruszać się swobodnie po całym ogrodzie. Trzeba jednak zauważyć, że sprzęty spalinowe są z reguły głośniejsze.

Bardzo ważna jest budowa sprzętu. Najlepsza podkaszarka do trawy w 2019 roku jest lekka. Jeżeli urządzenie waży zbyt dużo, to komfort pracy jest znacznie obniżony. Wiele podkaszarek ma specjalnie wyprofilowane uchwyty, aby trzymanie sprzętu w rękach przez dłuższy czas nie było uciążliwe. Niektóre modele mają również pasy, które ułatwiają nam pracę nawet trochę cięższym sprzętem.

Mocny silnik jest bardzo istotny w przypadku dużej posesji. Zbyt mała moc może sprawić, że podkaszarka nie poradzi sobie z pielęgnowaniem bardzo dużego terenu. Może ona również mieć problemem z podcięciem większych krzewów oraz kępek traw. Dlatego sprzęt elektryczny wybierz  taki, którego moc nie jest mniejsza niż 0,4 kW. Z kolei modele spalinowe zwykle są mocniejsze, ich średnia moc ma moc około 1 kW.

Kolejną kwestią, którą trzeba poruszyć, jest pojemność zbiornika na paliwo. Najlepsze podkaszarki do trawy mają na tyle duży zbiornik, abyśmy nie musieli go co chwilę uzupełniać paliwem i przerywać pracy. Jest to zależne od wymiarów naszego ogrodu. Jeżeli jesteś posiadaczem mniejszej posesji, to nie będzie Ci potrzebny zbiornik większy niż 3 l. Pamiętaj również, że większy pojemnik wiąże się ze zwiększoną wagą podkaszarki.

Ostatnim aspektem jest średnica cięcia. Jeżeli parametr ten wynosi około 25 cm, to praca przebiegnie bardzo szybko. Średnica cięcia zależy jednak od wymiarów ogrodów. Manewrowanie dużą podkaszarką na mniejszej posesji może okazać się trudne. Jeżeli chcesz estetycznie dociąć trawę przy klombach kwiatów, to polecamy Ci sprzęt o mniejszej średnicy cięcia.

 

 

Podkaszarki do trawy – ranking

 

 

Makita UR3000 

 

Makita UR3000 to elektryczna podkaszarka do trawy w dobrej cenie o mocy wynoszącej 0,4 kW. Jest to wystarczająca moc, aby skutecznie pozbyć się większych kępek roślinności oraz krzaków, które sprawiają, że nasz trawnik nie wygląda estetycznie. Sprzęt przeznaczony jest do pielęgnacji mniejszych ogrodów – ze względu na ograniczający nasze ruchy kabel. Jest on zabezpieczony przed wyrwaniem, więc nie musimy się martwić, że gniazdko zostanie zniszczone.

Szerokość cięcia urządzenia wynosi 30 cm. Dzięki temu praca przebiega bardzo szybko, a my mamy pewność, że szybko zakończymy koszenie. Za sprawą prezentowanej podkaszarki możemy zapomnieć o nieestetycznie wyglądających narożnikach trawnika. Głowica sprzętu obraca się w zakresie 180 st., więc usuwanie kępek trawy z trudno dostępnych miejsc jest bardzo łatwe.

Uchwyt w kształcie pętli bardzo wygodnie się trzyma, a poza tym urządzenie waży jedynie 3 kg. Przenoszenie podkaszarki nie jest trudne nawet podczas dłuższego użytkowania. Użytkownicy chwalą sprzęt za możliwość dokładnego usunięcia trawy z narożników ogrodu.

 

 

 

 

Gardena Easycut Li-18/23R 

 

Gardena Easycut Li-18/23R to jedna z najwygodniejszych podkaszarek do trawy. Ma ona dobrze wyprofilowany uchwyt, a rączkę można łatwo regulować. Dlatego sprzęt może być używany przez osoby o różnym wzroście. Wpływa to również na komfortowe korzystanie z urządzenia.

Jest to podkaszarka akumulatorowa, którą możemy zabrać w każde miejsce na posesji, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni kablem. Akumulator sprzętu jest bardzo mocny – jednorazowe naładowanie starczy nam na użytkowanie z podkaszarki przez około godzinę. Specjalnie wyprofilowane noże Rotor-Cut pozwalają nam na bardzo dokładne cięcie, dlatego pozbywanie się trawy z trudno dostępnych miejsc jest łatwe.

Średnica cięcia podkaszarki wynosi 23 cm. Oznacza to, że podkaszanie przebiegnie szybko i mamy sposobność bardzo dokładnego usuwania trawy. Użytkownicy szczególnie cenią możliwość regulowania rączki, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

 

 

 

 

Bosch EasyGrassCut 12-230 

 

Bosch EasyGrassCut 12-230 to podkaszarka akumulatorowa, której waga wynosi jedynie 1,9 kg. Używanie jej przez długi czas nie będzie więc dla nas uciążliwe. W pracy pomaga nam również dobrze wyprofilowany uchwyt. Jest to element regulowany, więc dopasowanie podkaszarki do naszego wzrostu nie jest problemem i co istotne zwiększa komfort użytkowania.

Średnica cięcia prezentowanego urządzenia wynosi 23 cm. Noże sprzętu są bardzo ostre i bez problemu tną nawet grubsze gałązki. Ostrza możemy bezpiecznie przechowywać w schowku na rączce, więc nie stępią się one podczas spoczynku. Akumulator ładuje się około 45 minut, a praca podkaszarki po naładowaniu wynosi około godziny.

Głowica pozwala nam na dokładne cięcia, więc jest to dobry sprzęt do usuwania trawy z okolicy klombów oraz pni drzew. Użytkownicy doceniają opisywaną podkaszarkę za jej małą wagę oraz za możliwość regulowania rączki, co czyni użytkowanie sprzętu o wiele wygodniejszym.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status