Najlepsza podkaszarka Bosch

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jaką podkaszarkę Bosch wybrać?

 

W dbaniu o trawnik pomocna może okazać się podkaszarka. To bardziej poręczny niż zwykła kosiarka sprzęt, który pozwoli nam skosić trawę nawet w trudno dostępnych miejscach – pod żywopłotem czy między grządkami kwiatów. Ten krótki poradnik zawiera podpowiedzi o tym, jak wybrać odpowiednie urządzenie. Przygotowaliśmy też ranking prezentujący 3 modele Bosch, które cieszą się popularnością wśród konsumentów.

Dlaczego marka Bosch? To znana w wielu krajach na całym świecie firma specjalizująca się w produkcji RTV i AGD. Oferowane przez wspomnianego producenta sprzęty uznawane są za niezawodne i nowoczesne. Co ciekawe, w ofercie Bosch znajdziemy nie tylko urządzenia przeznaczone do użytku w domu, ale też takie, które użytkuje się w ogrodzie. Mowa tu zarówno o podkaszarkach, jak też piłach, wertykulatorach, aeratorach oraz rozdrabniarkach.

Do koszenia trawnika o dużej powierzchni idealnie nadaje się kosiarka. Niemniej jednak sprzęt ten nie zawsze pozwala precyzyjnie przyciąć trawę, zwłaszcza w ogrodzie o niewielkim metrażu. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po podkaszarkę. To mniejsze gabarytowo urządzenie umożliwiające dotarcie do wszystkich zakamarków na posesji. Wśród tego typu produktów możemy wyróżnić modele spalinowe i elektryczne.

Sprzęt spalinowy jest wyposażony w silnik, którego moc wynosi przeważnie do 2,2 KM. Taka podkaszarka jest stosunkowo ciężka i nosi się ją na specjalnych szelkach oraz pasie podtrzymującym. To dobry wybór dla profesjonalnych ogrodników i leśników. Urządzenie spalinowe ma dużą średnicę cięcia, dlatego pozwala wykonać pracę w krótkim czasie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podczas koszenia z silnika wydobywają się spaliny o nieprzyjemnym zapachu. Poza tym konieczne jest założenie nauszników ochronnych z uwagi na duży hałas.

Podkaszarka elektryczna jest lżejsza od spalinowej i bardziej poręczna. Moc takich produktów wynosi przeważnie kilkaset watów, choć istnieją też ponad 1000-Watowe sprzęty. Tego typu urządzenie ma głowicę z nylonową żyłką, ewentualnie noże tnące. Model elektryczny może być zasilany sieciowo bądź akumulatorowo.

Najlepsza podkaszarka Bosch w 2020 roku zapewnia komfortowe koszenie trawy. Musimy więc sprawdzić, ile sprzęt waży i czy możemy sami regulować wysokość drążka. Istotną rolę przy zakupie odgrywa też średnica cięcia, która powinna być jak największa. Inaczej pielęgnacja trawnika zajmie nam bardzo dużo czasu.

 

 

Podkaszarki Bosch – Ranking

 

 

Bosch ART 23-18 LI 

 

Prezentujemy model Bosch ART 23-18 LI, który jest zasilany akumulatorem. Podkaszarka ma teleskopowy drążek, dlatego możemy swobodnie regulować jego wysokość tak, aby zapewnić sobie komfort użytkowania. Sprzęt waży 2,1 kg, a jego średnica cięcia wynosi 23 cm.

Urządzenie wyposażono w 2 ostre noże Durablade umożliwiające precyzyjne przycięcie trawy, także w trudno dostępnych miejscach. Z uwagi na to, że najlepsze podkaszarki Bosch są łatwe w obsłudze, także opisywany model ma kilka innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest praktyczny przycisk na rękojeści, z pomocą którego możemy regulować wysokość pracy, jak i zmieniać funkcję koszenia na funkcję podkaszania.

Konsumenci chwalą produkt Bosch ART 23-18 LI za to, że jest wygodny w użytkowaniu. Obudowa sprzętu wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a noże są wytrzymałe i nie tępią się. Co więcej, podkaszarka ma obracającą się o 90 st. głowicę, a także specjalny kabłąk chroniący przed przypadkowym skoszeniem ozdobnych roślin w ogrodzie.

 

 

 

 

Bosch AFS 23-37 

 

Bosch AFS 23-37 to urządzenie elektryczne, które jest zasilane sieciowo. Produkt waży 5,3 kg. W zestawie otrzymujemy pas z regulacją i rękojeścią, co pozwala nam na wygodne przenoszenie sprzętu i dopasowanie go do swoich potrzeb. Podkaszarka gwarantuje dużą wydajność cięcia i precyzję.

Sprzęt nadaje się do koszenia trawy, jak też chwastów. Do urządzenia dołączono 3 mocne nici o średnicy koszenia wynoszącej 37 cm oraz nóż (średnica koszenia to 23 cm). Cechą wyróżniającą podkaszarkę jest silnik o mocy 950 W.

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że przedstawiony model idealnie sprawdza się w niewielkim ogrodzie i na działce. Z obsługą sprzętu nie powinny mieć problemu także osoby, które do tej pory użytkowały jedynie zwykłą kosiarkę. Urządzenie wygodnie trzyma się w dłoniach.

 

 

 

 

Bosch 23 Sl 06008A5000 

 

Elektryczna podkaszarka Bosch 23 Sl 06008A5000 ma moc 280 W, a jej prędkość obrotowa wynosi 12500 obr./min. Sprzęt waży 1,7 kg i został dobrze wyważony, co zapewnia łatwe manewrowanie. Model ten jest zasilany sieciowo, a praktyczny uchwyt na kabel zwiększa wygodę użytkowania i zapobiega ograniczeniu swobody ruchów.

Produkt ma system Semi-Auto Feed, który zwalnia nić koszącą automatycznie, kiedy urządzenie jest uruchamiane zapewniając jej optymalną długość. Ta podkaszarka Bosch w dobrej cenie jest poręczna i nie musimy mieć dużo siły, aby utrzymać ją w dłoniach. W zestawie znajduje się druga rękojeść, dzięki której możemy kosić trawę w dowolnej pozycji.

Według konsumentów model 23 Sl 06008A5000 jest godny uwagi, ponieważ jest wyjątkowo lekki i szybko można nauczyć się jego obsługi. Średnica cięcia urządzenia to 23 cm. To bardzo dobra propozycja dla osób szukających sprzętu umożliwiającego zadbanie o swój trawnik.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status