Najlepsza kosiarka ręczna samoostrząca

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kosiarkę ręczną samoostrzącą wybrać?

 

Wybór kosiarki uzależniony jest od wielkości naszego trawnika. Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej powierzchni do koszenia, dobrym wyborem z pewnością będzie urządzenie ręczne – nie jest ono zasilane elektrycznie, a koła i mechanizm tnący działają dzięki użyciu naszych rąk. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie również na działkę, gdzie dostęp do prądu może być ograniczony. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru tego typu sprzętu oraz czym charakteryzuje się najlepsza samoostrząca kosiarka ręczna w 2020 roku.

Przyrząd do koszenia wyposażony jest zazwyczaj w noże listwowe, montowane w mechanizmach bębnowych, cylindrowych lub walcowych, których działanie jest bardzo zbliżone. Ostrza kosiarki działają w oparciu o technikę bezkontaktową, to znaczy, że ostrza się nie stykają w trakcie pracy. W ten sposób koszenie jest bardzo szybkie i dokładne. Dużym ułatwieniem jest mechanizm samoostrzący, dzięki któremu nie musimy martwić się o wydajne działanie kosiarki.

Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić jakość wykonania elementów. Ostrza powinny być wykonane z hartowanej stali odpornej na działanie czynników zewnętrznych i na korozję. Przyjrzyjmy się też kołom, które powinny być wytrzymałe i masywne. Kupując nowe urządzenie pamiętajmy również o szerokości cięcia, która występuje zazwyczaj w zakresie od 30 cm do 40 cm. Modele 30 cm dobrze sprawdzą się do bardzo wąskich trawników, jednak gdy obszar do koszenia ma nieco większą powierzchnię, zainteresujmy się szerokością 40 cm. Pozwoli nam ona szybciej pozbyć się nadmiaru trawy.

Najlepsze samoostrzące kosiarki ręczne wyposażone są też w możliwość regulacji wysokości koszenia. Opcja ta najczęściej sterowana jest przy użyciu śrub, którymi ustawiamy ostrza. Najczęściej jest to od 12 mm do 44 mm, dzięki czemu możemy strzyc trawę na wybraną wysokość. Miejmy na uwadze również pojemność kosza, do którego wpada skoszona trawa. Warto nabyć model z około 25-litrowym zbiornikiem, co na pewno będzie wystarczające w przypadku mniejszych trawników.

 

 

Kosiarki ręczne samoostrzące – Ranking

 

 

Nac LM-40 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne, gdyby zabrakło w nim urządzenia Nac LM-40. Jest to samoostrząca kosiarka ręczna, która idealnie nadaje się do koszenia trawników na działkach i w małych ogrodach.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 40 cm. Sprzęt daje nam możliwość ustawienia wysokości koszenia, którego zakres wynosi od 15 mm do 42 mm. Regulacja odbywa się szybko i łatwo przy użyciu ręcznego mechanizmu.

Urządzenie wyposażone jest w hartowane noże bębnowe wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dolny nóż jest szlifowany i zapewnia precyzyjne cięcie. Dużą zaletą kosiarki jest też jej ciche działanie, a także niewielka waga. Urządzenie wyposażone jest też w pojemny kosz, do którego wpada skoszona trawa.

Osoby, które nabyły kosiarkę Nac LM-40 twierdzą, że jest ona lekka, trwała i precyzyjna. Twierdzą oni, że idealnie nadaje się do koszenia niewielkiego trawnika.

 

 

 

 

Gardena 400 C 4022-20 

 

Gardena 400 C 4022-20 to kosiarka ręczna wyposażona w mechanizm samoostrzący. Przeznaczona jest do przycinania trawników w przydomowych ogrodach oraz ogródkach działkowych, których powierzchnia nie przekracza 250 metrów kwadratowych.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 40 cm, natomiast jego wysokość jest regulowana i może wynosić od 12 mm do 42 mm. Regulacja jest czterostopniowa: 12 mm, 22 mm, 32 mm i 42 mm. Sprzęt ma koła o dużej średnicy, dzięki którym łatwo się nim manewruje. Ma on również składany uchwyt ułatwiający przechowywanie.

Kosiarka ma specjalną konstrukcję, w której nóż tnący nie styka się z cylindrem. Takie rozwiązanie gwarantuje dokładne strzyżenie trawy, a także ułatwia pracę. Całość jest także bardzo lekka, gdyż waży zaledwie 9,4 kg.

Opinie użytkowników na temat kosiarki Gardena 400 C 4022-20 są pozytywne. Konsumenci doceniają to urządzenie za jego solidne wykonanie, lekkość i łatwość obsługi. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu łatwo się go przechowuje.

 

 

 

 

Einhell GMHM 40 

 

Einhell GMHM 40 to samoostrząca kosiarka ręczna w dobrej cenie, która rekomendowana jest do koszenia trawników o powierzchni nieprzekraczającej 250 metrów kwadratowych.

Urządzenie ma cztery poziomy regulacji wysokości koszenia (od 15 mm do 35 mm), a jego szerokość pracy wynosi 40 cm. Szerokie koła o średnicy 21,8 cm ułatwiają prowadzenie i manewrowanie sprzętem. Kosiarka wyposażona jest w 5 ostrzy ze stali nierdzewnej, które gwarantują dokładne i precyzyjne strzyżenie trawy.

Przyrząd ma kosz o pojemności 27 litrów, do którego wpada skoszona trawa. Konstrukcja urządzenia jest niezwykle lekka, gdyż całość waży zaledwie 8,8 kg. Sprawia to, że kosiarkę się łatwo i zwinnie prowadzi. Dużą zaletą jest również bardzo ciche działanie sprzętu.

Warto mieć na uwadze także pozytywne opinie konsumentów na temat modelu Einhell GMHM 40. Użytkownicy kosiarki doceniają ją przede wszystkim za dobry stosunek ceny do jakości, a także wygodę pracy, lekkość użytkowania oraz łatwość obsługi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status