ᐅ Dobre kosiarki ręczne Gardena - rankingi i opinie

Najlepsza kosiarka ręczna Gardena

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaką kosiarkę Gardena ręczną wybrać?

 

Każdy z nas wie, że aby zachować estetyczny wygląd trawnika, nie wystarczy go tylko nawozić. Bardzo ważną kwestią jest przycinanie trawy w równych odstępach czasowych. Jeżeli chodzi o koszenie trawy, to na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych sprzętów ułatwiających tę czynność. Każdy z nich ma za zadanie pomóc nam jak najdokładniej skrócić przydługą trawę. Jednym z takich urządzeń jest kosiarka ręczna. Operowanie takim urządzeniem, ze względu na kompaktowe wymiary jest łatwe, poza tym takie urządzenie jest przyjazne środowisku i energooszczędne. Możesz jednak zadawać sobie pytanie, czym charakteryzuje się dobra kosiarka ręczna? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej. W poniższym tekście chcielibyśmy przedstawić produkty firmy Gardena. Jest to przedsiębiorstwo z szerokim asortymentem sprzętu wykorzystywanego do pielęgnacji ogrodu.

Najistotniejszą kwestią jest budowa sprzętu. Według konsumentów najlepsze kosiarki ręczne Gardena są solidnie wykonane. W przeciwnym razie po kilku koszeniach urządzenie może być już niezdatne do użytkowania. Przyjrzyjmy się szczególnie dokładnie wszystkim połączeniom oraz nożom – powinny być wyprodukowane ze stali nierdzewnej, a korpus produktu z metalu wysokiej jakości. Wystrzegajmy się modeli wyłącznie z plastiku.

Najlepsza kosiarka ręczna Gardena w 2019 roku ma także regulowaną wysokość koszenia. Taka opcja przyda nam się szczególnie w przypadku, kiedy nasz trawnik pełni funkcję dekoracyjną. Regulowanie wysokości cięcia pozwoli nam decydować, jak dokładnie powinien wyglądać nasz trawnik, gdzie należy go bardziej skrócić, a gdzie zostawić wyższy.

Kwestią, której nie możesz pominąć, jest szerokość pracy kosiarki. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy jesteś właścicielem bardzo dużego trawnika. Szerokość powyżej 30 cm pozwoli Ci na szybkie wykoszenie dużego podwórka Jeżeli jednak chcesz jedynie skosić trawę z małego ogródka, w którym rosną drzewa, to lepszą opcją będzie dla Ciebie mniejsza szerokość robocza. Umożliwi Ci wygodniejsze manewrowanie sprzętem.

Jednym z ważniejszych elementów kosiarki ręcznej jest jej uchwyt. Powinien być mocny, a także regulowany. Pozwala to na korzystanie z urządzenia osobom o różnym wzroście. Dobrze by było, gdyby rączka była także pokryta miękkim materiałem.

 

 

Kosiarki ręczne Gardena – ranking

 

 

Gardena 4018-20 Classic

 

Jeżeli chcesz mieć idealnie skoszoną trawę, lecz równocześnie nie jest obojętny Ci los środowiska, to zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem kosiarki bębnowej Gardena 4018-20 Classic. Urządzenie to działa na zasadzie nożyczek, wykorzystując do tego dwa rodzaje noży.

Szerokość robocza tego produktu wynosi 40 cm. W efekcie kosiarka umożliwi nam stosunkowo szybkie przycięcie trawy. Polecana jest raczej właścicielom większych trawników. Nie możemy nie wspomnieć o nożach prezentowanej kosiarki. Zostały one pokryte powłoką antyadhezyjną, a poza tym są bardzo dobrze wyszlifowane. Przekłada się to na precyzyjne cięcie.

Model ten wyposażony został w duże koła – nie będziemy mieć problemu z koszeniem trawy nawet na nierównym terenie. Uchwyt Gardena 4018-20 Classic jest odczepiany, więc przemieszczanie kosiarki nie będzie kłopotliwe. Użytkownicy doceniają łatwą obsługę oraz bezawaryjność produktu. Internauci wspominają dodatkowo o niskiej wadze sprzętu – jedyne 8 kg. W efekcie manewrowanie urządzeniem jest łatwe.

 

 

 

 

Gardena 400 C 4022-20

 

Z pomocą Gardena 400 C 4022-20 estetyczne skoszenie trawnika nie będzie już problemem. Wszystko to dzięki 4 stopniowej regulacji wysokości cięcia  – 12 mm, 22 mm, 32 mm lub 42 mm.

Ciężar prezentowanego produktu wynosi 9,4 kg. Wielu użytkowników uważa, że taka waga nie przeszkadza w swobodnym manewrowaniu kosiarką. Model polecany jest osobom, które mają dużą działkę. Szerokość pracy sprzętu  to 40 cm – możemy szybko przykrócić zbyt długą trawę.

Na uwagę zasługuje rączka kosiarki. Została ona pokryta miękkim materiałem. Nie musimy obawiać się więc zniszczonych rąk przy długim użytkowaniu urządzenia. Rączkę można także regulować, dlatego koszenie trawy dla osób o różnym wzroście nie będzie problemem. Użytkownicy wypowiadają się o tym modelu bardzo pochlebnie. Szczególnie podoba im się możliwość regulacji wysokości cięcia oraz miękki uchwyt.

 

 

 

 

Gardena Classic 330 

 

Gardena Classic 330 to ekologiczna kosiarka ręczna, która nie wydziela spalin. Pozwoli zaoszczędzić Ci także trochę pieniędzy, ponieważ nie zużywa energii elektrycznej ani paliwa. Zastanawiasz się z pewnością jak działa? Kiedy zaczynasz pchać urządzenie, to nóż bębnowy i nóż dolny zaczynają o siebie nacierać i wytwarza się mechanizm podobny do nożyczek.

Aby przechowywać to urządzenie, nie potrzebujesz dużo miejsca. Uchwyt kosiarki jest odłączany, więc model z pewnością zmieści się w nawet małym garażu. Przyjrzyjmy się bliżej kółkom tego produktu. Mają one stosunkowo dużą średnicę, co poprawia sterowność oraz przyczepność.

Kosiarka ręczna Gardena Classic 330 ma regulację wysokości cięcia trawy. Dostępne opcje to 12 mm, 22 mm, 32 mm i 42 mm. Użytkownicy zauważyli, że dzięki takiej regulacji mają możliwość estetycznego przycięcia trawnika. Podoba im się także możliwość odłączenia uchwytu od korpusu. Konsumenci podkreślają też, że jest to kosiarka ręczna Gardena w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status