Najlepsza kosiarka ręczna do trawy

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Jaką kosiarkę ręczną do trawy wybrać?

 

Wielu posiadaczy ogrodów i ogródków marzy o gęstym, zadbanym trawniku. Wiele osób twierdzi, że głównym czynnikiem mającym wpływ na gęstnienie trawy jest regularne koszenie. Jeśli ogrodnik dodatkowo bardzo lubi ciszę, zdecydowanie woli pracować narzędziami niewydającymi głośnego dźwięku – dlatego kosiarki ręczne są w tym wypadku bardzo dobrym pomysłem. Nasz poradnik zakupowy wskaże kilka bardzo ważnych aspektów, które należałoby uwzględnić przy zakupie kosiarki ręcznej. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą znajdziesz coś dla siebie i będziesz mógł cieszyć się zadbanym, ładnym trawnikiem.

Kosiarki ręczne dzielimy na dwie grupy: kosiarki kołowe i trymery. Pierwsze z wymienionych są zbudowane ze sztangi, części koszącej i silnika. Trawę tnie w nich żyłka lub noże. Modele żyłkowe są znacznie delikatniejsze i lżejsze. Tego typu urządzenia sprawdzą się dobrze do pielęgnacji trawnika, który jest zasiany na nierównym terenie. Kosiarki kołowe są wybierane znacznie częściej. Składają się one z talerza wyposażonego w noże oraz silnika. Sprzęt ma również kółka, które znacznie ułatwiają manewrowanie urządzeniem. Taką kosiarką możemy pracować na dużym, równym terenie bez kamieni i dużych chwastów. Warto wspomnieć, że jest to ekologiczne urządzenie, które co prawda pracuje napędzane siłą naszych rąk, jednak jego noże również mogą się stępić pod wpływem kamieni lub mokrej trawy i darni, a to zmusza nas do zakupu nowego sprzętu. W ten sposób tworzymy stosy kolejnych śmieci.

Osoby, które często koszą swoje trawniki potwierdzają opinię, że najlepsza ręczna kosiarka do trawy w 2020 roku to przede wszystkim bezpieczny sprzęt. Dobrze, jeśli po bokach urządzenia oraz z tyłu znajdują się specjalne osłony, które zapobiegają  np. wyrzucaniu kamieni z dużą siłą.

Wiele osób podkreśla, że znaczenie ma waga sprzętu oraz wygodna rączka. Po pierwsze sprzęt nie może być ciężki, bo nie ma napędu, który ułatwiłby pchanie, a więc musimy zdać się na siłę naszych rąk. Natomiast dobrze wyprofilowana, pokryta miękkim materiałem rączka dodatkowo uprzyjemni pracę. Wiele osób ceni sprzęty z regulacją tego elementu.

 

 

Kosiarki ręczne do trawy – ranking

 

 

Nac LM-40

 

Nac LM-40 to ręczna kosiarka do trawy w dobrej cenie wyposażona w układ tnący z 5 ostrzami zapewniającymi precyzję pracy. Ponadto sprzęt ma regulację wysokości koszenia, która  zapewnia płynność pracy.

Kosiarka ma niewielką, kompaktową budowę. Jest ona bardzo lekka (waży 7,5 kg) i prosta w użytkowaniu. Z łatwością można ją przechowywać nawet w niewielkiej szopie lub garażu. Produkt pracuje bardzo wydajnie. Dodatkowym wyposażeniem tej kosiarki jest kosz niwelujący konieczność grabienia trawy po skończonej pracy.

Posiadacze trawników twierdzą, że dzięki temu produktowi znacznie bardziej polubili czynność koszenia. Sprzęt zatrzymuje się przed najtwardszymi przeszkodami, przez co nie naraża się na uszkodzenia. Wygodny w użyciu kosz można łatwo opróżnić. To zdaniem ogrodników zakup godny polecenia, zwłaszcza dla osób, które wiedzą, że będą kosić przydomowy trawnik bardzo często. Urządzenie będzie odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kosiarkami ręcznymi.

 

 

 

 

Gardena 4018-20 Classic 

 

Gardena 4018-20 Classic jest bardzo cichym urządzeniem. Kosiarka została wyposażona w nóż bębnowy i nóż dolny, które w żaden sposób się ze sobą nie stykają, przez to urządzenie jest ciche.

Sprzęt lekko się prowadzi. Hartowany nóż wykonany z wysokiej jakości stali został pokryty powłoką antyadhezyjną. Ostrze tnie trawnik bardzo precyzyjnie. Duże koła ze specjalnym bieżnikiem znacznie ułatwiają przemieszczanie i manewrowanie sprzętem oraz zapewniają przyczepność, która jest bardzo ważna w trakcie pracy.

Operatorom kosiarki bardzo spodobał się ręczny regulator umożliwiający wygodne i proste ustawianie wysokości cięcia trawy, którą można odczytywać na dobrze widocznej, precyzyjnej skali. Kosiarka waży tylko 8,9 kg, więc obsługiwać ją mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To bardzo dobrej jakości sprzęt, który może pracować bezawaryjnie nawet kilka lat. Warto zaopatrzyć się w ten model, zwłaszcza jeśli mamy do wykoszenia dość duży obszar.

 

 

 

 

AL-KO Soft Touch 38 HM 

 

Soft Touch 38 HM jest kosiarką bębnową, przeznaczoną do dokładnego koszenia małych trawników o max. powierzchni około 250 m2. Sprzęt jest cichy i w pełni ekologiczny. Szybko ścina trawę, a jego 5 ostrych noży ze stali sprawia, że  trawa jest precyzyjnie przycięta. Bęben kosiarki został wykonany z hartowanej stali.

Dużą rolę w precyzyjnym koszeniu przez urządzenie odgrywa to, że bęben koszący i dolny nóż nie stykają się, przez co trawa chroniona jest przed szarpaniem. Urządzenie płynnie i lekko się prowadzi, dzięki zastosowaniu prowadzenia jednoosiowego. Kosiarka wyposażona jest w dwa koła o średnicy ok. 22 cm, co zwiększa jej przyczepność do trawnika.

Ogrodnicy lubią tę lekką (waga urządzenia to 7,9 kg), zwrotną kosiarkę. Ma ona aż 4 – stopniową regulację wysokości koszenia. Określa się ją mianem bezdotykowej, ponieważ czynności jakie, należy wykonać przed koszeniem są ograniczone do minimum.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status