ᐅ Dobre glebogryzarki ręczne – rankingi i opinie 

Najlepsza glebogryzarka ręczna

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaką glebogryzarkę ręczną wybrać?

 

Pielęgnacja ziemi wymaga uwagi. Jedną z czynności, którą musimy wykonać na wiosnę, jest wzruszenie ziemi. Zazwyczaj robimy to z pomocą wideł i szpadla. Spulchnianie ziemi przebiega jednak o wiele łatwiej przy użyciu glebogryzarki. Urządzenie to profesjonalnie pielęgnuje ziemię bez dużego nakładu energii z naszej strony. Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem urządzenia tego typu, to warto byś zapoznał się z naszym poradnikiem. Umieściliśmy w nim kilka cennych porad, które pomogą Ci w zakupie tego odpowiedniego produktu.

W tym artykule zajmiemy się glebogryzarkami ręcznymi. Przy wyborze takiego urządzenia warto dowiedzieć się, ile ono waży. Według opinii wielu użytkowników najlepsza glebogryzarka ręczna w 2019 roku nie waży więcej niż 10 kg. W przeciwnym razie operowanie sprzętem może być dla nas niezbyt komfortowe. Wyjątkiem może być urządzenie z wbudowanym napędem.

Szerokość robocza glebogryzarki to jedna z tych kwestii, których nie powinieneś pominąć. Zasada jest taka, że im większa szerokość urządzenia, tym krócej będziemy musieli sprzętu używać. Jeżeli jesteś właścicielem małej działki, to wybierz glebogryzarkę o mniejszej szerokości roboczej. Będzie Ci wtedy lepiej operować modelem.

Jeżeli chodzi o moc, to najlepsze glebogryzarki ręczne mają co najmniej 1 KM. Jest to wystarczająca moc, aby bez zbytniego wysiłku spulchnić niewielki ogród. Urządzenia o większej sile nadają się do bardzo dużych powierzchni.

Dodatkowe funkcje sprawią, że użytkowanie glebogryzarki będzie dla nas przyjemniejsze. Jedną z takich funkcji jest możliwość zmiany prędkości noży. Możemy więc dostosować nasz sprzęt do różnego rodzaju gleby. Istotna jest również obecność biegów. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowy tylny bieg, który z pewnością okaże się bardzo pomocny w przypadku potrzeby wycofania urządzenia z danego miejsca.

Nie mniej ważne jest także dobre wykonanie danego produktu. Najlepiej, aby noże były wyprodukowane z bardzo ostrej stali. Z kolei korpus i rączki urządzenia powinny być  wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, aby w trakcie pracy urządzenie nie uległo uszkodzeniu.

 

 

Glebogryzarki ręczne – ranking

 

 

Texas Lilli 534 TG 

 

Jeżeli szukasz profesjonalnej glebogryzarki ręcznej, to polecamy Ci Texas Lilli 534 TG. Waga tego urządzenia wynosi 48 kg, lecz ma ono  wbudowany napęd, którego obecność ułatwia nam operowanie glebogryzarką.

Szerokość robocza tego produktu jest regulowana. Może wynosić ona 35 cm, 55 cm lub 86 cm. Możemy więc w łatwy sposób dopasować glebogryzarkę do naszych potrzeb. Jeżeli chodzi o głębokość spulchniania ziemi, to parametr ten jest także regulowany. Maksymalna głębokość to 33 cm. Moc tego urządzenia wynosi 5,5 KM. Jest to więc produkt, którym możemy spulchnić bardzo dużą powierzchnię i rozkruszyć twardą ziemię.

Jakość wykonania prezentowanej glebogryzarki jest wysoka. Jest to cecha, którą najczęściej chwalą użytkownicy tego produktu. Noże  są ze stali szlachetnej, a korpus z tworzywa sztucznego. Urządzenie ma 2 biegi, które pozwalają nam poruszać się do przodu i do tyłu. Manewrowanie glebogryzarką jest więc komfortowe. Internauci pozytywnie wypowiadają się o skuteczności spulchniania ziemi przy pomocy opisywanego produktu.

 

 

 

 

Hecht 738 

 

Hecht 738 to glebogryzarka ręczna w dobrej cenie, która spulchni ziemię przed sadzeniem. Jest to urządzenie, którego operatorem może zostać każdy. Jego waga wynosi jedynie 7 kg – nie jest to ciężki produkt, więc operowanie nim nie powinno stanowić problemu.

Hecht 738 to bardzo bezpieczny sprzęt, gdyż 4 noże wykonane ze stali szlachetnej osłonięte zostały metalową obudową. W rezultacie podczas pracy nie uderzą nas kamienie odbite przez glebogryzarkę. Moc tego modelu wynosi 1 KM. Urządzenie bez problemu poradzi sobie z powierzchnią ogrodu. Trudności może napotkać przy bardzo zbitych grudach ziemi. Szerokość pracy opisywanej glebogryzarki wynosi 36,5 cm. Umożliwi to nam całkiem szybką pracę.

Według opinii użytkowników jest to jedna z najlepszych glebogryzarek ręcznych. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie i skutecznie spulchnia ziemię. Internauci uważają, że użytkowanie tego sprzętu jest dla nas bezpieczne. Oprócz tego wspominają również o solidnym wykonaniu produktu.

 

 

 

 

Stiga SRC 36 G 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najchętniej wybieranych glebogryzarek ręcznych. Jest to Stiga SRC 36 G. Prezentowany produkt ma 1 bieg, który umożliwia nam poruszanie się do przodu. Model waży 27 kg, lecz ze względu na napęd operowanie nim nie jest problematyczne.

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 36 cm. Jest to wystarczające, by szybko spulchnić nasz ogród. Glebogryzarka ma kompaktowe wymiary. Możemy więc ją używać w trudno dostępnych miejscach takich jak tunele foliowe. Opisywane urządzenie ma 4 sekcje nożowe. Bez trudności rozkrusza nawet twarde grudy ziemi.

Kierownica tego produktu jest regulowana. Mamy więc możliwość dopasowania jej do naszej wzrostu. Moc urządzenia wynosi 1,5 KM. Pozwala to nam na bezproblemowe spulchnienie ziemi. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego użytkownicy cenią ten produkt. Oprócz tego uważają oni również, że obsługa prezentowanej glebogryzarki jest bardzo łatwa.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status